Filmai apie keliones

13 filmų apie keliones, įkvepiančių ilgai kelionei

filmai apie keliones gamtoje

Kaip Jūs planuojate savo keliones? Bedate pirštu į žemėlapį? Kruopščiai sekate geriausias skrydžių bei viešbučių akcijas? O gal atėjus atostogoms tiesiog susikraunate lagaminą ir iškeliaujate ten, kur pasiūlė likimas? Dar vieni – keliones planuoja tada, kai apie nuostabius potyrius išgirsta iš draugų ar artimųjų arba pamato įspūdingą filmą apie keliones. Nemažai žmonių sako, kad nuotykiai pakeitė jų gyvenimą, kad jie praturtėjo savo vidumi. Tad kviečiame susipažinti su filmais, kurie tikrai įkvėps keliauti ilgesnius atstumus.

1) Wild / Laukinė (2014)

Imbd 7.2 / Rotten Tomatoes 89%

Cheryl Strayed biografinė knygą „Wild: From Lost to Found on the Pacific Crest Trail“ 2014-ais metais buvo ekranizuota. Siužete pasakojama, kaip 1991 m. nuo vėžio mirus Šeril motinai, dvidešimt dvejų metų mergina nugrimzta į depresiją ir narkotikus. Maža to, išyra ir moters santuoka. Po ketverių metų, norėdama palikti tamsias šmėklas praeity ir išsivalyti, Šeril viena išsiruošia į 1,1 tūkst. mylių (1771 km) kelionę pėsčiomis palei Ramiojo vandenyno pakrantę žymiuoju Pacific Crest Trail.

2) The Way / Kelionė (2010)

Imbd 7.4 / Rotten Tomatoes 83%

Istorija prasideda skaudžiu įvykiu – gydytojas iš Amerikos atvyksta į Prancūziją pasiimti El camino de Santiago žuvusio sūnaus palaikų. Jis žuvo piligrimų žygyje per audrą. Užuot grįžęs namo, Tomas nusprendžia tęsti sūnaus kelionę ir netikėtai atranda skirtumą tarp gyvenimo, kurį pasirenkame, ir gyvenimo, kurį iš tiesų reikia gyventi. Tai filmas, kuris leis patirti įvairias emocijas, tačiau tikrai nebus paremtas vien sentimentais.

3) Into The Wild / Atgal į gamtą (2007)

Imbd 8.1 / Rotten Tomatoes 83%

Šiame filme istorija pasakoja apie puikų studentą, atletą Krisoferį, kuris ką tik baigė universitetą. Vietoje tolesnės karjeros, nieko nepranešęs savo artimiesiems, jis ne tik sunaikina savo kredito korteles ir paaukoja visas santaupas ($24,000) labdarai, bet ir leidžiasi į dvejus metus trukusią kelionę link išsvajotosios Aliaskos. Šis filmas pastatytas pagal Jon Krakauer romaną tuo pačiu pavadinimu.

4) The Motorcycle Diaries / Motociklininko dienoraštis (2004)

Imbd 7.8 / Rotten Tomatoes 83%

Tai biografinė drama, kurioje pasakojama jauno Ernesto Che Guevara istorija, kaip paprastas vaikinas tapo revoliucionieriumi. Veiksmas vyksta 1951-ais metais Argentinoje – jaunasis Ernestas su draugu prieš baigdami studijas ryžtasi apkeliauti beveik visą Pietų Ameriką. Du draugužiai susikrauna negausią mantą, šoka ant seno, gerokai apglamžyto motociklo ir leidžiasi į kelionę per gimtąją Argentiną, Čilę, Peru, Kolumbiją, Braziliją, kurios tikslas – Venesuela. Senutėlis motociklas lūžta, pasitaikius mažiausiam kelio nelygumui ir draugams tenka nuolatos stoti šalikelėse, kur papuola, vis įsiveliant į nesusipratimus. Tai nuostabi istorija apie savo žemyno pažinimą.

5) Tracks / Pėdsakai (2013)

Imbd 7.2 / Rotten Tomatoes 82%

Jei svajojate iš arčiau pamatyti Australiją – šis filmas jums. Jis paremtas tikra Robyn Davidson istorija, kuri leidosi į kelionę kartu su šunimi ir keturiais kupranugariais bei nukeliavo 2700 km Australijos dykuma iki Indijos vandenyno. Susidomėjusi „National Geographic“ atsiunčia fotografą, kuris turėjo įamžinti šią kelionę. Nors iš pradžių Robyn buvo nepatenkinta šia palyda, vėliau du žmonės susidraugauja. Tai filmas apie kelionę, kai norisi pabėgti, aplinkos pakeitimu pabandyti išspręsti problemas, atsinaujinti.

6) The Road Within / Kelionė be ribų (2014)

Imbd 7.1 / Rotten Tomatoes 45%

Mirus mamai, jaunas vaikinas Vincentas, turintis toureto sindromą, pasijunta blogiau ir atsiduria psichologinės pagalbos centre. Čia jis susipažįsta su Marija, kuri šiame centre gydosi nuo anoreksijos, ir Aleksu, kuriam nustatytas obsesinis kompulsinis sutrikimas. Kartu su vyriausiu centro gydytoju ir Vincento tėčiu, penketukas leidžiasi į kelionę, kurioje laužo visas taisykles. Kelionės tikslas – Ramusis vandenynas, kuriame bus išberti Vincento mamos pelenai.

7) The Art of Travel / Keliavimo menas (2008)

Imbd 6.4 / Rotten Tomatoes 63%

Po vidurinės mokyklos baigimo Koneris ketino vesti savo mokyklos laikų meilę. Deja šie planai žlunga ir į povestuvinę kelionę jaunuolis leidžiasi vienas – nusiperka pirmąjį pasitaikiusį bilietą ir patenka į Nikaragvą. Kelionėje po centrinę Ameriką jis sutinka porelę, kuri ketina kirsti Darieno tarpeklį (Darien Gap) per rekordiškai trumpą laiką. Koneris prisijungia prie jų. Tai indie tipo filmas, apie tikrąją keliavimo aistrą, kai kelionė keičia tave patį ir tavo gyvenimą.

8) One Week / Viena savaitė (2008)

Imbd 7.1 / Rotten Tomatoes 50%

Filmas prasideda gydytojo kabinete, kur pagrindinis veikėjas Benas sužino, kad jam 4 stadijos vėžys. Prieš pradėdamas sudėtingą gydymą Benas nusprendžia nusipirkti motociklą ir leistis į kelionę iš Toronto į Tofino, Britų Kolumbijoje. Nuostabūs vaizdai, būtini pamatyti objektai ir žinoma savęs ieškojimo kelionė, tačiau ne tik tai. Filme pamatysite gražiausias Kanados vietas esančias vakarų pusėje.

9) The Darjeeling Limited / Kelyje su Dardžylingu (2007)

Imbd 7.2 / Rotten Tomatoes 69%

Emocionali Weso Andersono komedija apie tris brolius, kurie leidžiasi į kelionę siekdami sustiprinti savo ryšius. Jūsų laukia kelionė traukiniu po Indiją ieškant dingusios motinos ir daugybė komiškų situacijų. Šis filmas pilnas detalių: kiekvienas iš lagaminų ištrauktas daiktas, nuskambėjęs muzikinis kūrinys, pacituotas sakinys, perskaitytas poemos stulpelis yra labai reikšmingas. Prieš žiūrint šį filmą rekomenduojama peržiūrėti ir kitą trumpą to paties autoriaus filmą „Ševaljė viešbutis“ – filmuose susipina detalė, o mačiusiems pastarąjį suteikia reikšmingos informacijos filmui „Kelyje su Daržylingu“.

10) The Bucket List / Prieš pakratant kojas (2007)

Imbd 7.4 / Rotten Tomatoes 40%

Jau klasika tapęs filmas, kuris tikrai nepaliks abejingų. Morganas Frymanas (Morgan Freeman) ir Džekas Nicholsonas (Jack Nicholson) – du itin sunkia vėžio forma sergantys ligoniai, kurie nusprendžia sulaužyti ligoninės taisykles ir paskutines savo dienas nugyventi geriausiai, kaip tik gali. Džekas vaidina milijonierių, kuris, išsikalbėjęs su savo palatos draugu Morganu, sužino, jog jie turi daug bendro, o ypač neužpildytą svajonių sąrašą. Kai kurios svajonės paprastos – sužaisti pokerį Monte Karlo kazino, suvalgyti nerealų kiekį ikrų, pasivažinėti greičiausiomis mašinomis. Visa tai patirdami herojai sukuria tikrą, nuostabią draugystę.

11) Wildlike (2014)

Imbd 6.6 / Rotten Tomatoes 90%

Jei svajojate patirtį laukinį gyvenimą Aliaskoje – būtina pamatyti šį filmą. Jo herojė 14 metų mergina vardu Makenzė, vasarai išsiųsta gyventi su savo dėde į Džuną (Aliaska). Santykiai nesusiklosto ir mergina nusprendžia pabėgti bei grįžti į Sietlą. Tačiau ji nuklysta dar giliau į Alaskos gilumą. Ten ji sutinka vienišą keliautoją Bartletą ir toliau tęsia kelionę su juo, turėdama vilties grįžti namo. Gražūs vaizdai ir kelionė, padedanti atsigauti nuo traumų, įtrauks jus.

12) A walk in the woods / Pasivaikščiojimas miške (2015)

Imbd 6.3 / Rotten Tomatoes 46%

Į JAV sugrįžęs Bilas vietoj mėgavimosi pensija nusprendžia, kad jo laukia paskutinis nuotykis – žygis Apalačių keliu. Jo ilgis – 2200 mylių (3540 km). Kartu su juo į kelionę leidžiasi ir senas draugas Katzas, kuris planuoja išvengti mokesčių bei patirti nuotykių. Tuo tarpu Bilas tikisi ramybės ir ramių nuotykių. Bėda ta, kad draugai skirtingai supranta žodį nuotykis, o tada ir prasideda tikrosios linksmybės.

13) Jungle / Džiunglės (2017)

Imbd 6.7 / Rotten Tomatoes 60%

Keturi keliautojai leidžiasi į kelionę po Amazonės džiungles (Bolivijoje). Iš pradžių tai atrodo, kaip svajonių kelionė – keliautojai tikisi atrasti legendomis apipintą indų kaimelį, tačiau netrukus kelionė virsta košmaru. Nutikus nelaimei vienas keliautojų, Yossi, lieka vienas be jokio ginklo, o išgyventi jam gali padėti tik jo instinktai. Kelionė po džiungles privers išmokti pasitikėti tik savimi, nes gamta žmogui yra paruošusi daug mirtinų išmėginimų. Tai filmas, paremtas tikru įvykiu nutikusiu knygos autoriui Yossi Ghinsberg.

Žemėlapiai su smeigtukais žymėti jūsų nuotykius

Select options

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Retro melsvas (Detalus)

119.00199.00
Select options

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Smėlinis (Detalus)

119.00199.00
Select options

Europos žemėlapis su smeigtukais – Modernus juodas (Detalus)

119.00199.00
Back to list

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.