Filmai apie keliones

15 filmų, kurie įkvėps jus keliauti ir geriau pažinti Prancūziją

filmai kurie įkvėps jus keliauti ir geriau pažinti Prancūziją

Prancūzija – viena puikiausių kelionių krypčių, galinti tikrai daug ką pasiūlyti potencialiems keliautojams. Nuo elegantiškų miestų, nuostabių paplūdimių ir didingų kalnų, iki nepaprastai skanaus maisto ir išvystytos vyno kultūros, Prancūzijoje kiekvienas gali atrasti kažką pagal savo skonį.

Jeigu svajojate apie atostogas Paryžiuje, ar tiesiog norite daugiau sužinoti apie prancūzišką gyvenimo būdą, siūlome 15 dėmesio vertų filmų, kurių siužetas rutuliojasi būtent Prancūzijoje. Ar tai būtų komedija ar drama, visi šie filmai puikiai reprezentuoja Prancūzijos miestus ir kraštovaizdį, perteikia vietinę kultūrą, kulinarines tradicijas, ir žinoma – garsiąją prancūzišką romantiką bei aistras.

Išsirinkite patinkantį filmą, patogiai įsitaisykite ant sofos ir pasvajokite apie sekančias atostogas… galbūt net su gero prancūziško vyno taure rankoje?

Paryžius / Paris (2008)

Pieras (Romain Duris) – širdies transplantacijos laukiantis kabareto šokėjas, kuris dienas dažniausiai leidžia iš savo balkono stebėdamas kitų žmonių gyvenimus. Netrukus į jo butą atsikrausto sesuo Elisa (Juliette Binoche) su trimis vaikais. Filme persipynusios siužeto linijos pasakoja apie įvairius žmones, kuriuos Pieras ir Elisa sutinka savo kasdienybėje: jų kaimynus, kepėją, vietinio turgaus daržovių pardavėją ir kitus. „Paryžius“ – tai sentimentalus filmas su puikiais aktoriais ir nuostabiais Paryžiaus vaizdais.

Myliu tave, Paryžiau / Paris, Je T’Aime (2006)

„Myliu tave, Paryžiau“ – tai meninis projektas, kuriame pasakojama 18 atskirų istorijų apie skirtingus Paryžiaus rajonus. Kiekviena istorija – tarsi atskiras filmas su savo scenarijumi, režisieriumi, aktoriais, skirtingomis filmavimo ir pasakojimo technikomis, tačiau visus juos jungia bendra meilės miestui tema. „Myliu tave, Paryžiau“ nusifilmavo nemažai žinomų aktorių, tokių kaip Gerard Depardieu, Natalie Portman, Elijah Wood ir kiti. Ar esate Paryžiaus gerbėjas, ar tiesiog svajojate aplankyti Prancūzijos sostinę – pažiūrėti šį filmą tiesiog būtina!

Paryžius gali palaukti / Paris Can Wait (2016)

„Paryžius gali palaukti“ – puiki komedija, kurioje netrūksta nuostabių prancūziškų kraštovaizdžių, vietinės virtuvės šedevrų ir žinoma – romantikos bei aistrų. Sėkmingo filmų prodiuserio (Alec Baldwin) žmona Ana (Diane Lane) netikėtai leidžiasi į kelionę automobiliu kartu su vyro verslo partneriu Žaku (Arnaud Viard). Pastarasis žadėjo parvežti Aną iš Kanų į Paryžių, tačiau kelionė užtrunka, mat Žakas vis stoja pasižvalgyti po vietinius kaimelius, pasimėgauti prancūziškos virtuvės delikatesais ir parodyti damai romantiškiausias vieteles…

Viena nepatogi akimirka / Un moment d’égarement (2015)

Jeigu ieškote tikros aistringos prancūziškos dramos, „Viena nepatogi akimirka“ būtinai turėtų atsidurti jūsų sąraše! Filmas pasakoja apie du senus draugus, išsiskyrusius tėvus Antoną ir Laurentą (juos vaidina François Cluzet and Vincent Cassel), kurie išvyksta atostogauti į Korsiką kiekvienas su savo dukromis: septyniolikmete Luna ir aštuoniolikmete Mari. Vieną vakarą paplūdimyje Luna nusprendžia suvilioti Laurentą ir taip prasideda drama…

Svaiginanti Burgundija / Ce qui nous lie (2017)

Kaip ir nesunku atspėti, filmo „Svaiginanti Burgundija“ veiksmas vyksta vaizdingame Burgundijos regione Prancūzijoje. Jautri istorija pasakoja apie Žaną, Džiuljetą ir Džeremį – tris atžalas, sugrįžusias namo po jų tėvo ligos ir galiausiai – mirties. Jau be tėvo pagalbos, trijulė turi pasirūpinti šeimos vynuogynu ir nuspręsti, ką daryti su būsimu vynuogių derliumi. „Svaiginanti Burgundija“ patiks tiems, kurie ieško gero draminio filmo ar nori geriau pažinti prancūziškos vyndarystės kultūrą.

Geri metai / A Good Year (2006)

„Geri metai“ – vienas žinomiausių filmų, kurio veiksmas vyksta Provanse. Sukurtas pagal Peterio Mayle‘o romaną ir režisuotas Ridley Scotto, filmas pasakoja apie Londono bankininką Maksą Skinerį (Russel Crowe), kuris atvyksta į Provansą parduoti iš dėdės paveldėto vynuogyno. Praleidęs keletą dienų Prancūzijos kaime, Maksas pradeda mėgautis lėtesniu gyvenimo tempu, o netrukus sutinka ir žavią moterį (Marion Cotillard), kuri priverčia jį permąstyti gyvenimo prioritetus. „Geri metai“ – lengva romantinė komedija su svaiginančiais levandų laukų vaizdais.

Baseinas / Swimming Pool (2003)

Dar vienas filmas, kurio veiksmas vyksta Provanse, „Baseinas“ – erotinis trileris, režisuotas žymaus prancūzų režisieriaus François Ozono. Ieškodama įkvėpimo, britų kriminalinių romanų rašytoja Sara Morton (Charlotte Rampling) apsigyvena savo leidėjo viloje Provanse. Viskas klojasi neblogai, kol viloje netikėtai pasirodo patraukli jauna moteris (Ludivine Sagnier), prisistatanti leidėjo dukra. Netikėtas ir jaudinantis filmo siužetas, puiki vaidyba bei žavingas pietų Prancūzijos kraštovaizdis – didžiausi filmo pliusai.

Vidurnaktis Paryžiuje / Midnight in Paris (2011)

Woody Alleno režisuotas „Vidurnaktis Paryžiuje“ – vienas romantiškiausių ir labiausiai užburiančių filmų apie Prancūzijos sostinę. Owenas Wilsonas čia vaidina scenaristą ir pradedantį rašytoją Gilą, kuris atvyksta į Paryžių atostogoms su savo kaprizinga sužadėtine Ines (Rachel McAdams). Vieną vakarą Gilui vaikštinėjant ištuštėjusiomis gatvėmis, prie jo sustoja automobilis, ir vyras netikėtai nusikelia į praeitį – antrojo dešimtmečio Paryžių. Čia jis sutinka nemažai savo literatūrinių herojų ir žavingą damą, vardu Adriana (Marion Cotillard).

Neliečiamieji / Intouchables (2011)

„Neliečiamieji“ – tai filmas, kurį tiesiog būtina pamatyti prancūziško kino mėgėjams. Juodojo humoro nestokojanti ir kartu labai šilta komedija pasakoja apie Filipą (Francois Cluset), Paryžiuje gyvenantį turtingą vienišių, kuris po nelaimingo atsitikimo yra visiškai paralyžiuotas. Filipas ieško asmeninio slaugytojo ir netikėtai išsirenka patirties neturintį, tiesmuką, tačiau linksmą vaikiną Drisą. Du vyrai iš visiškai skirtingų pasaulių tampa draugais, o Drisas paskatina Filipą linksmiau žiūrėti į gyvenimą ir leistis į nuotykius.

Ateitis / L’Avenir (2016)

„Ateitis“ – tai prancūzų-vokiečių drama, kurioje Isabelle Huppert vaidina didelius gyvenimo pokyčius išgyvenančią vidutinio amžiaus filosofijos profesorę Natali. Jos vyras praneša turintis meilužę, slaugos namuose miršta motina, o ilgametis leidėjas nutraukia jos knygos leidybą, tačiau moteris netikėtai atranda laisvę, kokios dar niekada neturėjo savo gyvenime. Jautraus ir jausmingo filmo siužetas vystosi daugiausiai Paryžiuje, tačiau rodomos ir kitos vaizdingos Prancūzijos vietovės.

Šimto žingsnių kelionė / The Hundred-Foot Journey (2014)

„Šimto žingsnių kelionė“ – tiesiog seilę varvinantis filmas, dedikuotas nepakartojamai Prancūzijos virtuvei ir jos kulinariniams delikatesams. Filmo siužetas pasakoja apie indų šeimą, kuri atsikrausto į nedidelį Prancūzijos kaimelį ir čia atidaro indiškų patiekalų restoraną. Kitoje gatvės pusėje įsikūręs ir kitas – prabangus, „Michelin“ žvaigžde apdovanotas restoranas, kuriame šeimininkauja prancūziškos virtuvės žinovė madam Malori (Helen Mirren). Kuo gi baigsis skirtingų kultūrų ir kulinarinių tradicijų konkurencija?

Skyrybos / Le Divorce (2003)

Linksma komedija „Skyrybos“ pasakoja apie dvi amerikietes moteris ir jų patirtis Prancūzijos sostinėje. Roksi (Naomi Watts) – poetė, Paryžiuje gyvenanti su prancūzu sutuoktiniu. Jos vyras vieną dieną netikėtai praneša, kad įsimylėjo savo meilužę ir nori skyrybų. Tuo tarpu Roksi sesuo Isabelė į Paryžių atvyko pasisvečiuoti, tačiau jau spėjo užmegzti romaną su kitu vedusiu vyru. Kaip ir galima atspėti, filme netrūksta aistrų ir meilės dramų, o taip pat ir puikių Paryžiaus vaizdų bei šmaikštaus humoro.

Prieš saulėlydį / Before Sunset (2004)

„Prieš saulėlydį“ – kritikų ir žiūrovų puikiai įvertintas 1995 m. filmo „Prieš saulėtekį“ tęsinys, kuris pelnė Oskaro nominaciją už geriausią adaptuotą scenarijų. Filmuotas išskirtinai Paryžiuje, šis filmas tęsia romantišką amerikiečio (Ethan Hawke) ir prancūzės (Julie Delpy) istoriją: kadaise pora kartu praleido jausmingą naktį Vienoje, o dabar po devynerių metų susitinka Paryžiuje. „Prieš saulėlydį“ – vienas romantiškiausių filmų, kuriame vaizduojamas meilės miestu dažnai vadinamas Paryžius.

My Old Lady (2014)

Dar vienas sentimentalus filmas, kurio siužetas rutuliojasi Paryžiuje, „My Old Lady“ pasakoja apie finansinių problemų kamuojamą niujorkietį Matias (Kevin Kline), kuris atvyksta į Prancūzijos sostinę parduoti iš tėvo paveldėto buto. Tačiau jis net nenumano, kad butas vis dar turiu gyventojus: senyvo amžiaus Matildą (Maggie Smith), kurią praeityje kažkas siejo su Matias tėvu, ir jos dukterį Chloe (Kristin Scott Thomas). „My Old Lady“ – sumani ir komiška drama su puikiais aktoriais ir trupučiu prancūziškos romantikos.

Toks gyvenimas! / Le sens de la fête (2017)

„Toks gyvenimas“ – šmaikšti prancūziška komedija apie XVII a. prancūziškoje pilyje vykstantį chaotišką vestuvių vakarėlį. Vestuvių planuotojas Maksas iš visų jėgų stengiasi, kad viskas pavyktų tobulai, tačiau yra nuolatos priverstas dorotis su savo karštakošiu asistentu, neprofesionaliu aptarnaujančiu personalu, egocentrišku jaunikiu, veltėdžiu fotografu ir kitais netikėtumais. Prancūziško žavesio ir aistrų pilnas filmas tikrai praskaidrins jaukų vakarą namuose.

akvile photo

Akvilė

Teksto autorė ir keliautoja
Gimiau ir užaugau Vilniuje, o šiuo metu gyvenu Izraelyje, kurio keistenybes ir savitumą vis dar bandau perprasti. Laisvalaikiu ne tik kemšu falafelius (nors tą darau irgi dažnai), bet ir nemažai keliauju, bėgioju, žygiuoju, rašau ir svajoju, o pagauta įkvėpimo savo įspūdžiais dalinuosi tinklaraštyje “Goja Keliauja”.
Back to list

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.