Kelionių patarimai

16 būdų, kaip keliautojui susikurti Hygge nuotaiką namuose ir gyvenime

hygge namuose tripmap

Atėjus šaltajam metų sezonui ir neišvengiamai daugiau laiko praleidžiant namuose, svarbu atrasti būdų, kaip išlaikyti gerą nuotaiką, susikurti jaukią aplinką bei pasimėgauti mažais gyvenimiškais malonumais. Pasakyti lengva, bet kaip gi tai įgyvendinti? Laimingo ir kokybiško gyvenimo receptą jau senokai yra atradę danai ir kitų Šiaurės šalių gyventojai. Nors klimatas čia ir nelepina, šiauriečiai sugeba išlikti pozityvūs net ir tamsiais žiemos vakarais. Neretai tai aiškinama hygge – šiaurietiško gyvenimo filosofija, kuri padeda susikurti laimę iš paprastų dalykų.

Pastaraisiais metais hygge tapo skiriamuoju Šiaurės regiono bruožu ir net tam tikru prekiniu ženklu. Ir nors išpopuliarėjo visame pasaulyje, hygge žodžio vertimas į kokią kitą kalbą nėra paprastas. Dažniausiai sakoma, jog hygge – tai konceptas, apimantis įvairius būdus ir veiksmus, kurie mums teikia pasitenkinimą, padeda jaustis saugiais ir laimingais, kuria šilumą bei jaukumą mūsų aplinkoje.

Internete galima rasti nemažai patarimų, kaip susikurti hygge nuotaiką namuose. Siūlome 16 būdų, kaip tai padaryti, jeigu esate kelionių mėgėjas.

1. Daugiau šviesos.

Tamsiais vakarais namuose ypač svarbus apšvietimas – pasak hygge ekspertų, jis neturi būti ryškus, o kurti jaukumą ir šilumą. Idealu, jeigu namuose galite užsikurti židinį, prikabinti lempučių, tačiau tiks ir paprasčiausios žvakės, kurios yra vienas pagrindinių hygge elementų. Rinkitės žvakes, kurios ne tik jaukiai šildo, tačiau ir skleidžia malonų aromatą – įvairūs kvapai kelia nostalgiją, primena aplankytas vietas ir smagius kelionių nutikimus.

hygge namuose zidiniai

2. Susikurkite jaukų kampą.

Hygge filosofijos šalininkai teigia, jog labai svarbu mėgautis mus supančia aplinka, susikurti tokius namus, į kuriuos būtų malonu sugrįžti po dienos darbų. Bent vieną namų kampą įsirenkite kaip poilsio ir atsipalaidavimo zoną, kur galėtumėt įsitaisyti su knyga, kryžiažodžiu ar puodeliu šiltos arbatos. Tai gali būti patogi sofa ar fotelis, dekoruotas pagalvėmis ir jaukiu šiltu pledu. Šalia galite užsidegti žvakių ar pasimerkti gyvų gėlių – įsirenkite viską taip, kad būtų malonu ir patiktų jums.

3. Knygų skaitymas ir kiti malonūs užsiėmimai.

Hygge skatina užsiimti širdžiai maloniais dalykais, kuriuos dažnai dėl kasdienio skubėjimo pamirštame. Tai gali būti siuvimas, mezgimas ar kiti rankdarbiai, galvosūkių ar kryžiažodžių sprendimas, ir žinoma – gerų knygų skaitymas. Knygos yra vienas esminių hygge filosofijos elementų, man jos verčia mus sustoti, pamiršti dienos rūpesčius, būti „čia ir dabar“. Jeigu esate kelionių mėgėjas, išsirinkite gerą kelionių knygą, ar romaną, kuris nukels jus į skirtingus pasaulio kampelius.

hygge namuose knygos

4. Laikas su šeima ir draugais.

Laimingam gyvenimui svarbus ne tik ramus atsipalaidavimas vienumoje, bet ir kokybiškas laikas su draugais bei šeima. Bent vienam vakarui pamirškite technologijas, sukvieskite būrelį artimiausių žmonių ir kartu užsiimkite įvairiomis smagiomis veiklomis. Galite žaisti stalo žaidimus, sudėlioti jau senokai užmirštą kelių tūkstančių detalių dėlionę, o galbūt surengti kelionių nuotraukų peržiūrą?

5. Jauki vakarienė žvakių šviesoje.

Kitas malonus užsiėmimas, kuri tiks tiek draugų būryje, tiek jaukiame šeimos ratelyje ar poroje – tai skani vakarienė žvakių šviesoje. Kad būtų įdomiau, vakarienę gaminkite neseniai aplankytos ar svajojamos aplankyti šalies tema – išbandykite tos šalies virtuvės patiekalus bei tradicinius gėrimus. Pasak hygge filosofijos, maisto gaminimas bei ragavimas jaukioje aplinkoje ir suartina, ir praskaidrina nuotaiką.

Jeigu reikia įkvėpimo, štai keletas idėjų, kokių šalių virtuvių receptus galite išbandyti namuose: https://tripmap.lt/9-pasaulio-virtuves-kuriu-receptus-verta-isbandyti-karantino-metu/.

hygge namuose vakariene zvakiu sviesoje

6. Filmų vakaras.

Kas gali būti jaukiau už puikaus filmo žiūrėjimą šiltai įsitaisius ant sofos kartu su gera kompanija ir dideliu puodu garuojančios arbatos? Įsikurkite patogų kampą su daugybe pagalvių ir pledų, pasigaminkite patinkančių užkandžių, pritemdykite šviesą – ir malonus vakaras garantuotas. Jeigu esate kelionių mėgėjas, išsirinkite filmą apie keliones ar skirtingus pasaulio kampelius.

Štai keletas idėjų: https://tripmap.lt/13-filmu-apie-keliones-ikvepianciu-ilgai-kelionei/.

7. Pusryčiai į lovą „kaip per atostogas“.

Nėra nieko maloniau, nei prabudus dar kiek laiko pasivartyti lovoje, patogiai įsitaisius paskaityti laikraštį ar išgerti puodelį aromatingos kavos. O jeigu dar ir pusryčius į lovą susiorganizuosit – tuomet tai gali pavirsti į trumpas atostogas, kurių galbūt šiuo metu labai ilgitės. Jeigu gaminti atsikėlus ryte kiek tingisi – maisto visada galima užsisakyti į namus!

hygge namuose pusryciai i lova

8. SPA jūsų vonioje.

Vietoje greito dušo, leiskite sau kartais pasimėgauti karšta vonia. Įsirenkite vonios kambarį taip, kad ji primintų tikrą SPA – vietą, kur galite atsipalaiduoti bei atgauti jėgas. Investuokite į gerus minkštus rankšluosčius, žvakes, aromatinius aliejus ir kitus širdžiai mielus dalykėlius. Skirtingų kvapų ir net muzikos pagalba galite sukurti skirtingą nuotaiką, kuri primins jums egzotinius kraštus ar kitas aplankytas vietas.

hygge namuose spa

9. Namų dekoravimas maloniais suvenyrais.

Hygge skatina neperkrauti namų nereikalingais daiktais – verčiau dekoruoti juos mielais, nostalgiją ir malonius prisiminimus keliančiais suvenyrais. Galbūt viename namų kampe gražiai išdėliokite šeimos kelionių nuotraukas bei kelionių suvenyrus, skirkite vietą kelionių magnetukų ar atvirukų kolekcijai, o galbūt pasikabinkite kelionių žemėlapį, kur žymėsite šeimos aplankytas vietas.

10. Daugiau natūralumo.

Kitas svarbus hygge principas – kuo daugiau natūralumo namų aplinkoje. Puoškite kambarius natūralaus medžio elementais, augalais ir gyvomis gėlėmis, naudokite kuo daugiau šiltų, natūralių atspalvių. Puiki mintis – panaudoti iš kelionių ar žygių parsivežtus niekučius, pavyzdžiui, kankorėžius, kriauklytes ir pan. Taip ne tik sukursite jaukesnę aplinką, bet ir atgaivinsite malonius prisiminimus.

11. Šilti gėrimai.

Šaltais tamsiais vakarais jaukumą namuose neabejotinai kuria ir puodelis karšto gėrimo, kurį galite išgerti jaukiai susirangę tarp pagalvių ir pledų. Hygge gėrimų pasirinkimas – iš tiesų didelis, tad galite pasirinkti tai, kas labiausiai patinka jums: nuo aromatingo karšto vyno taurės, imbierinės arbatos, iki karšto šokolado ir kavos su cinamonu. Galbūt turite gėrimą, kuris jums primena kokią nors aplankytą šalį ar buvusias atostogas – pasigaminkite jį ir atkurkite malonius prisiminimus!

hygge namuose karsti gerimai

12. Pyragų kepimas ir kiti skanėstai.

Gerai nuotaikai sukurti visada tinka ir įvairūs skanumynai: leiskite sau bent kartais pasimėgauti obuolių pyrago gabalėliu, šokoladinėmis bandelėmis ar kitu patinkančiu desertu. Pyragų kepimas namuose jau savaime yra gana atpalaiduojantis užsiėmimas, kurį galite išbandyti tiek vienumoje, tiek su partneriu ar šeimos nariais. Jeigu pasiilgote kelionių – pasigaminkite desertų iš skirtingų pasaulio šalių.

hygge namuose puragai

13. Atpalaiduojanti muzika iš skirtingų pasaulio kampelių.

Muzika yra vienas paprasčiausių būdų sukurti jaukiai hygge nuotaikai – jos galima klausytis tiek ramiai leidžiant laiką su knyga rankoje, tiek bendraujant su artimaisiais, tiek užsiimant įvairiomis kitomis veiklomis namuose. Muzika ne tik atpalaiduoja, bet ir kuria tam tikrą nuotaiką, kelia nostalgiją ir prisiminimus. Galite klausytis ne tik muzikos iš skirtingų pasaulio kampelių, bet ir įvairių garsų, pavyzdžiui, jūros ar miško ošimo, paukščių klegenimo, lietaus barbenimo ir pan.

14. Jaukus žygis į gamtą.

Hygge nuotaiką galima kurti ne tik namuose, bet ir už jų ribų. Šaltuoju metu laiku netgi rekomenduojama išlįsti į lauką, pasimėgauti grynu oru ir kiek pajudėti. Šiltai apsirenkite, pasiimkite žibintus, krepšį su užkandžiais, didelį termosą karštos arbatos ar vyno ir leiskitės į žygį! Šaltesnis metų laikas – puiki galimybė aplankyti arčiau esančius parkus, miškus ir kitas vietas, kurioms anksčiau neradote laiko.

hygge namuose zygiai i gamta

15. Užsikurkite laužą.

Dar viena puiki hygge idėja laukui: atraskite vietą, kur galėtumėt užsikurti laužą – galbūt šalia nuosavo namo, sode, kaime ar kitur gamtoje. Sukvietę būrį draugų ar artimųjų, galėsite ne tik pasimėgauti gera kompanija, sušilti, bet ir gardaus maisto išsikepti. Laužas daugeliui iš mūsų kelia nostalgiją, primena vaikystę – prie laužo visada smagu pasidalinti kelionių istorijomis, kitais juokingais ir įdomiais nutikimais.

hygge namuose lauzas

16. Hygge nuotaika – ne tik žiemą.

Nors daugeliui hygge asocijuojasi su šaltuoju metų laiku, iš tiesų jaukią nuotaiką galima kurti visus metus, ir ne tik namuose, bet ir apskritai gyvenime. Net ir atšilus orams, stenkitės užsiimti maloniais dalykais: surenkite pikniką netoliese esančiame parke, atraskite bendros veiklos su draugais ir šeima, saulės atokaitoje pasimėgaukite gera knyga ir stiklu gaivinančio gėrimo. Darykite tai, kas teikia malonumą jums ir pasikraukite pozityvios hygge nuotaikos visiems metams!

akvile photo

Akvilė

Teksto autorė ir keliautoja
Gimiau ir užaugau Vilniuje, o šiuo metu gyvenu Izraelyje, kurio keistenybes ir savitumą vis dar bandau perprasti. Laisvalaikiu ne tik kemšu falafelius (nors tą darau irgi dažnai), bet ir nemažai keliauju, bėgioju, žygiuoju, rašau ir svajoju, o pagauta įkvėpimo savo įspūdžiais dalinuosi tinklaraštyje “Goja Keliauja”.
Back to list

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *