Filmai apie keliones

17 romantinių filmų keliautojams

romantiniai filmai keliautojams

Belaukiant šv. Valentino dienos kviečiame pasvajoti apie nuostabiai romantiškas vietas. Atrinkome 17 romantiškų filmų su nuostabiais vaizdais, įdomiais miestais ir jų herojais. Atrinkome tiek gerai žinomus Holivudo filmus, tapusius romantinių filmų žanro klasika, tiek ir įdomius bei nuotaikingus Europos kino pavyzdžius. Žinote kitų puikių, romantiškų ir keliauti kviečiančių filmų? Pasidalinkite rekomendacijomis komentaruose. Juk geras filmas Valentino dienai puiki pramoga darganotu oru.

1. Valgyk. Melskis. Mylėk. / Eat. Pray. Love. (2010)

Po skyrybų Lizai reikia vėl atrasti ir pažinti save, tad ji nusprendžia palikt savo komforto zoną ir iškeliauja į metus trunkančią kelionę. Filme išvysite, kokį malonumą teikia maistas italams, kaip atrasti maldos galią Indijoje ir kaip vidinė taika aplanko būnant Balio saloje. Filmas pastatytas pagal to paties pavadinimo knygą, kuri parašyta pagal tikrus įvykius.

2. Vidurnaktis Paryžiuje / Midnight in Paris (2011)

Nuostabus Vudžio Aleno (Woody Allen) filmas – tai ir romantika, ir komedija, ir fantazija viename. Pagrindinis herojus – rašytojas Džilas atvyksta į Paryžių kartu su savo sužadėtine Inesa ir jos tėvais. Vakare išėjęs pasivaikščioti netikėtai patenka į 1920-ųjų Paryžių! Čia jo laukia netikėtumai ir klausimas, kaip grįžti pas mylimąją.

3. Prieš saulėlydį, Prieš saulėtekį, Prieš vidurnaktį / Before Sunrise (1995), Before Sunset (2004), Before Midnight (2013)

Nuostabi trilogija, su kuria užaugo ne viena karta. Prancūzė Selina ir amerikietis Džesis susitiko traukinyje, keliaujančiame iš Budapešto į Vieną. Po 9 metų mes matėme jų susitikimą Paryžiuje, nes čia Džesis pristatė savo novelę. Paskutinysis filmas parodo, kur ši istorija nuvedė ir kas įvyko po to.

4. Po Toskanos saule / Under the tuscan sun (2005)

Kelionių ir romantiškų filmų klasika tapęs filmas „Po Tuskanos saule“ nukels jus į ką tik išsiskyrusios moters pasaulį. Francina, norėdama atsigauti po skyrybų nusiperka apgriuvusią vilą Toskanoje. Atvykusi ji net neįtaria, kad namo remontas atneš ne tik gražų būstą, bet ir naujus jausmus.

5. Šokoladas / Chocolat (2014)

Viana su dukra atvyksta gyventi į ramų, senovišką Prancūzijos miestą, kuriame atidaro šokolado krautuvėlę. Konservatyvūs miestelėnai susipažįsta su saldumynų ir kitų gana smerktinų dalykų teikiamais malonumais. Viana savo elgesiu sukelia rimtą miestelio dorovės saugotojų susirūpinimą, nes čia nuolat lankosi žavus atvykėlis. Filmas buvo nominutas 4 Auksiniams gaubliams ir Oskarams.

6. Laiškai Džiuljetai / Letters to Juliet (2010)

Verona – miestas, kuriame Romeo sutiko Džiuljetą. Į šį miestą Sofija atvyksta su savo sužadėtiniu Viktoru, kuris svajoja apie restorano atidarymą. Veronoje yra siena, kurioje žmonės palieka laiškus Džiuljetai, o į juos atsako „Džiuljetos sekretorės“. Sofija, nesulaukdama dėmesio iš sužadėtinio, įsidarbina čia. Į jos rankas pakliūna neatsakytas Klerės Smit laiškas, į kurį ji atsako.

7. Metai Provanse / A Good Year (2006)

Romantinė komedija seka paskui Maksą Skinerį. Savo vaikystę jis praleido Provanso vynuogyne pas savo dėdę Henrį. Po 25-erių metų, mirus dėdei, Maksui tenka pasirūpinti paveldėta nuosavybe. Jis nori skubiai parduoti vynuogyną, tačiau nuotykiai prasideda, kai jis susipažįsta su Fane.

8. Vadink mane savo vardu / Call me by your name (2018)

Karšta 1983-iųjų vasara. 17-metis svajotojas Elijas tingiai leidžia dienas tėvų namuose Šiaurės Italijoje. Jis klausosi muzikos, groja pianinu, skaito knygas, žaidžia tinklinį, droviai flirtuoja su merginomis, nepraleidžia maudynių ir naktinių pramogų, kol į vilą šešioms savaitėms iš JAV atvyksta jaunas akademikas Oliveris.

9. Viki. Kristina. Barselona. / Vicky. Christina. Barselona (2008)

Kaip jau nusako filmo pavadinimas – veiksmas vyksta Barselonoje. Dvi draugės įsivelia į keistą meilės trikampį su vietiniu gražuoliu dailininku Chuanu. Užverda tikra ispaniška drama, kai draugės ima peštis dėl vyruko.

10. Deklaruotinų daiktų nėra / Rien à déclarer/ Nothing to Declare (2010)

Tai nuostabi komiška istorija su romantikos prieskoniu apie du muitinės pareigūnus dirbančius Prancūzijos-Belgijos pasienyje 1993-iaisiais metais. Prancūzas Matijas ir Belgas Rubenas nuoširdžiai nekenčia vienas kito. Tačiau Rubenas net nenutuokia, jog didžiausias jo priešas Matijas paslapčia susitikinėja su Rubeno seserimi Luis ir net ketina ją vesti! Linksmybės prasideda, kai yra panaikinama pasienio kontrolė ir abu vyrai turi tapti bendradarbiais.

11. Saulės alėja / Sonnenallee (1999)

Išskirtinis filmas pasakojantis apie tuos laikus, kai Berlynas buvo padalintas. Visi rytų Berlyno gyventojai svajojo išvykti į vakarų Berlyną. Micha yra be galo įsimylėjęs Miriam, tačiau ši žiūri tik į vaikinus iš Vakarų Berlyno. Meilė, draugystė ir nenumaldomas laisvės ilgesys.

12. Myliu tave, Paryžiau / Paris, je t’aime

Paryžius – daugelio vadinamas meilės miestu. Dvidešimt garsių režisierių iš viso pasaulio susibūrė į vieną vietą ir sukūrė aštuoniolika trumpų filmų-novelių apie Prancūzijos sostinę. Kiekvienam kūrėjui buvo skirtos penkios minutės, kad perteiktų, kaip jie suvokia meilę, aistrą, romantiką. Filmas, kurs leis pajausti įvairiausias emocijas bei pasimėgauti Paryžiaus vaizdais bei susipažinti su jo gyventojais.

13. Kalifornijos svajos / La la land (2016)

Svajojate apie Jungtines Amerikos Valstijas? Tuomet jums būtina pamatyti šį romantišką muzikinį filmą. Filmuotas Los Andžele, tad galėsite pasimėgauti Grifino observatorijos, Švyturio kavinės ir Hermosa paplūdimio krantinės vaizdais.

14. Pasiklydę vertime / Lost in Translation (2003)

Aktorius Bobas išvyksta į Tokiją, kad nusifilmuotų reklamoje. Čia atvykęs jis sutinka Šarlotę – jauną fotografo žmoną. Kultūrinis ir kalbos barjeras sukelia sumaišties tyrinėjant Japoniją. Jų jausmai vienas kitam ima stiprėti, tačiau kelionė eina į pabaigą. Kas jų laukia?

15. Mamma Mia ir Mamma Mia 2

Nuostabus Graikijos salynas, paslaptis ir vienintelis Sofijos noras – susipažinti su savo tėčiu prieš ištekant. Atvykus visiems trims potencialiems tėčiams prasideda tikra drama, nes Dona nebesitikėjo išvysti nė vieno jų. Antrojoje dalyje istorija tęsiasi po 10 metų ir toliau pasakoja Sofijos istoriją. Meilė, muzika ir nuostabūs šokiai – jei esate grupės ABBA fanai ir laukiate šiltų atostogų – šiuos filmus pažiūrėti būtina.

16. Viena nepatogi akimirka / One wild moment / Un moment d’égarement (2015)

Seni draugai Antonas ir Lorenas išsiruošia atostogų į Korsiką. Kartu su jais keliauja ir dukros – septyniolikmetė Luna ir aštuoniolikmetė Mari. Vieną vakarą Luna suvilioja Loreną. Tačiau ja tai tik akimirkos žaidimas, o Luna jaučiasi įsimylėjusi. Nuliūdusi ji pasipasakoja tėvui, neatskleisdama, kad tai jo geras draugas. Kaip ilgai paslaptis gali būti išsaugota?

17. Francas / Frantz (2016)

1919-ieji. Mažas miestelis Vokietijoje. Ana gedi savo vyro žuvusio pirmajame pasauliniame kare. Vieną dieną prie jo kapo ji sutinka Francą – vyriškį, kuris pažinojo jos vyrą. Vieną dieną jis išvyksta, o Ana nuseka paskui. Kokia paslaptis gaubia Francą ir kaip baigsis ši istorija?

Back to list

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.