Filmai apie keliones

20 filmų apie kalnus, kurie kaitins kraują ir įkvėps nuotykiams

filmai apie kalnus

Kalnai traukia savo didybe, užburia grožiu, skatina iššūkiams ir įkvepia nuotykiams. Jeigu pasiilgote žygių į kalnus, kelionių į gamtą ar tiesiog norite pasvajoti – galbūt pats metas pažiūrėti gerą filmą kalnų ar kelionių tema?

Atrinkome net 20 puikių juostų – nuo tikrais įvykiais paremtų trilerių ir išgyvenimo istorijų, kvapą gniaužiančios dokumentikos, iki komiškų dramų apie žmonių santykius ir psichologiją. Šie filmai apie kalnus privers ir juoktis, ir verkti, ir stebėtis, kokios neįtikėtinos yra žmogaus galimybių ribos.

Everestas / Everest (2015)

Vienas geriausių pastarųjų metų filmų kalnų tema, nuotykių drama „Everestas“ pasakoja apie 1996 m. įvykusią tragediją: užklupus audrai, kopdami į aukščiausią pasaulio viršūnę žuvo aštuoni alpinistai. Vienas išgyvenusių – žurnalistas Jon Krauer, vėliau išleido didelio populiarumo sulaukusią knygą „Into thin air“, kuria remiantis ir pastatytas šis filmas.

Be įspūdingų specialiųjų efektų ir intriguojančio siužeto, „Everestą“ verta pažiūrėti ir dėl puikių aktorių – Josh Brolin, Jason Clarke, Jake Gyllenhall, Keira Knightley – vaidybos.

Nanga Prabatas / Nanga Parbat (2010)

Nanga Prabatas – kalnas Himalajuose, devintas pagal aukštį pasaulyje. To paties pavadinimo filmas pasakoja apie dviejų brolių, Reinholdo ir Güntherio Messnerių, ekspediciją į Nanga Prabatą, įvykusią 1970 m. Tuomet jaunesnysis brolis, Güntheris, žuvo jau besileisdamas žemyn. Filmas remiasi Reinholdo pasakojimu apie tai, kas iš tiesų nutiko per jų ekspediciją.

Sniego kalėjimas / Into the White (2013)

„Sniego kalėjimas“ – tikros Antrojo Pasaulinio karo laikų istorijos įkvėptas išgyvenimo filmas. Norvegijoje, laukinėje kalnuotoje vietovėje per orlaivių mūšį sudūžta du vokiečių ir britų lėktuvai. Išgyvenę kariai prieglobstį randa toje pačioje trobelėje: kad išliktų gyvi atšiauriomis sąlygomis, jie turi pamiršti karo taisykles ir veikti kartu.

Vertikali riba / Vertical Limit (2000)

Jaunas alpinistas Peter Garrett ryžtasi kopti į K2  (antrą aukščiausią viršukalnę pasaulyje) tam, kad išgelbėtų savo seserį Annie. Jos komanda įstrigusi lediniame urve beveik 8 km aukštyje – tai „vertikali riba“, kurioje alpinistai ilgai neišgyvens.

Be pagrindinį vaidmenį atliekančio Chriso O‘Donellio ir kitų patyrusių aktorių, filme vaidina ir žymus alpinistas Ed Viesturs – jis buvo ir filmo aktorių treneris.

Septyneri metai Tibete / Seven Years in Tibet (1997)

Vienas geriausių visų laikų kelionių filmų, „Septyneri metai Tibete“, sukurtas remiantis to paties pavadinimo autobiografine knyga. Austrų alpinistas Heinrich Harrer, kurį įkūnija Bradas Pittas, 1938 m. metais dalyvauja ekspedicijoje į Nangą Prabatą. Prasidėjus Antrajam Pasauliniam karui, Heinrichas atsiduria britų Indijos kalėjime, iš kurio pabėga į Tibetą ir tampa Dalai Lamos draugu.

North Face / Nordwand (2008)

Istorinis vokiečių filmas, „Šiaurės veidas“ pasakoja apie 1936 m. ekspediciją, kuomet mėginta įkopti į šiaurinę Eigerio viršūnės Šveicarijos Alpėse sieną (vadinamą North Face). Tuo metu dar niekieno neįveikta 1800 metrų aukščio siena privilioja dvi konkuruojančias komandas iš Vokietijos bei Austrijos, o nacių propagandą transliuojanti žiniasklaida tikisi alpinistus pateikti kaip nacionalinius didvyrius.

127 valandos / 127 Hours (2010)

127 valandos – puikus filmas kelionių ir kalnų mėgėjams, be kita ko pelnęs „Oskaro“ nominaciją pagrindiniam aktoriui James Franco. Tikrais įvykiais paremta istorija seka kalnų entuziastą Aron Ralston, kai jis išsiruošia į žygį po Kanjonų žemės nacionalinį parką (Canyonlands National Park) Jutos valstijoje JAV. Belipdamas žemyn kanjonu, Aronas paslysta ir nukrenta žemyn į tarpeklį, kur jo ranką prispaudžia didžiulis akmuo.

The Climb / L’ascension (2017)

 „Netflix“ platformoje prieinamas „The Climb“ – kiek netikėtas filmas apie kalnus. Prancūziška nuotykių komedija pasakoja tikrų įvykių inspiruotą istoriją apie jauną vaikiną Nadir Dendoune, kuris tapo pirmuoju alžyriečių kilmės prancūzu, užkopusiu į Everesto viršūnę. Iki tol Nadir neturėjo jokios kopimo į kalnus patirties, o viskas prasidėjo nuo nekalto pokšto ir noro sužavėti merginą…

Malabaro princesė / Malabar Princess (2004)

Dar viena komiška prancūzų drama žiūrovą nukelia į Prancūzijos Alpių papėdę, kur aštuonerių metų berniukas Tomas atvyksta gyventi pas savo senelį. Visai neseniai Alpėse pradingo Tomo mama, ir berniukas kartu su nauju bičiuliu Benoît bando ją surasti. Visgi beklaidžiodami draugai atranda, ko nesitikėję – 1950 m. kalnuose sudužusio lėktuvo nuolaužas.

Nuošali vieta mirti / A Lonely Place to Die (2011)

„Nuošali vieta mirti“ – kalnų filmas su detektyvo elementais. Po Škotijos Aukštumas keliaujanti alpinistų grupė netikėtai atranda kalnuose paliktą, išbadėjusią aštuonerių metų mergaitę. Norėdami ją išgelbėti, alpinistai turi nusileisti žemyn pavojinga uola, visgi tai ne vienintelis pavojus, kuris jų tyko. „Nuošali vieta mirti“ – puikus britų trileris, išlaikantis įtampą iki paskutinio kadro.

Alpinistas / Cliffhanger (1993)

„Alpinistas“ – klasika tapęs, vienas ikoniškiausių visų laikų filmų apie kalnus. Veiksmo filmų žvaigždė Sylvester Stallone čia įkūnija Gabe – alpinistą, kurio mergina žūsta Amerikos Uoliniuose kalnuose (Rocky Mountains).

Po beveik metų laiko, Gabe sugrįžta į kalnus tam, kad padėtų grupelei užstrigusių alpinistų. Viskas pasisuka netikėta linkme, kai paaiškėja, jog iš tiesų pagalbos reikia tarptautinei nusikaltėlių grupuotei, kalnuose ieškančiai lagaminų su pagrobtais 100 mln. dolerių.

Išlikę gyvi / Alive (1993)

Biografinė išgyvenimo drama „Išlikę gyvi“ paremta tikrais įvykiais. 1972 m. Andų kalnuose sudužo Urugvajaus regbio komandą gabenęs lėktuvas. Likę gyvi keleiviai turi ieškoti būdų, kaip išlikti gyviems atšiauriomis kalnų sąlygomis. Nesulaukę pagalbos, grupelė stipriausių ryžtasi per Andus keliauti pėsčiomis.

Free Solo (2018)

„Oskaru“ už geriausią dokumentiką apdovanotas „Free Solo“ tikrai neskirtas silpnų nervų žiūrovams. Filmas seka „free-solo“ alpinistą Alex Honnold, besiruošiantį įgyvendinti savo gyvenimo svajonę: be jokios įrangos ar virvių pagalbos įkopti į 914 metrų aukščio El Capitan uolą Josemičio nacionaliniame parke. „Free solo“ – kvapą gniaužiantis trileris, kuris pakeis jūsų suvokimą apie žmogaus fizinių ir psichologinių galimybių ribas.

The Wildest Dream (2010)

Dar vienas nuostabus dokumentinis filmas apie kalnus, „The Wildest Dream“ pasakoja žymaus alpinisto George Mallory ir jo jaunesnio kolegos Sandy Irvine istoriją.

1924 m. alpinistų duetas pradingo kopdami į Everestą, o paskutinį kartą juos kažkas pastebėjo vos 800 metrų iki viršūnės. Ar Mallory su Irvine buvo pirmieji žmonės, įkopę į Everestą? Ar jie taip ir nepasiekė viršūnės? Suledėjusius Mallory palaikus tik po 75 metų atranda kitas alpinistas Conrad Aker. Galbūt pavyks išsiaiškinti, kas iš tiesų nutiko?

Kelias atgal / The Way back (2010)

„Kelias atgal” – jausminga istorija apie grupę kalinių, 1940 m. pabėgusių iš Sibiro gulago ir mėginančių pėsčiomis pasiekti Indiją. Daugiau nei 6 tūkst. kilometrų besitęsianti, iššūkių pilna kelionė juos veda per miškus, dykumą ir galiausiai – Himalajų kalnus. Tikrais įvykiais paremtame filme vaidina puikūs aktoriai: Colin Farrell, Ed Harris, Saoirse Ronan ir kiti.

The Loneliest Planet (2010)

Alex ir Nica – jauna įsimylėjėlių pora, vasarą prieš savo vestuves nusprendusi pakeliauti po Kaukazo kalnus Gruzijoje. Kartu su vietiniu gidu, jie leidžiasi į žygį per nuostabią laukinę gamtą, dalijasi kelionių istorijomis ir juokingais nutikimais. Viskas pasikeičia, kai trijulė kelyje sutinka vyresnį vyrą, jiems grasinantį ginklu. „The Loneliest Planet“ džiugina nuostabiais peizažais ir prikausto dėmesį nenuspėjamu siužetu.

Himalajai / The Himalayas (2015)

Žinomo Pietų Korėjos režisieriaus Lee Seok-hoon filmas „Himalajai“ – sentimentalus pasakojimas apie du alpinistus, susitikusius nelemtomis aplinkybėmis ir tapusius kopimo į kalnus partneriais. Profesinės karjeros viršūnę jie pasiekia per ekspediciją į Himalajus, tačiau šis pasiekimas daug kainuoja. Tai filmas, kuriame persipina daugybė emocijų, o draugystė ir pasiaukojimas iškeliamos kaip pagrindinės vertybės.

Force Majeure / Turist (2014)

Paprasta švedų šeima – sutuoktiniai Eba ir Tomas bei jų du vaikai išvyksta slidinėti į Prancūzijos Alpes. Smagios atostogos pavirsta šeimynine drama, kai vieną dieną pietaujant restorane prasideda sniego griūtis. Puikus ir jausmingas filmas parodo, kaip skirtingai elgiasi žmonės, patekę į netikėtas ir ekstremalias situacijas.

Liečiant tuštumą / Touching the Void (2003)

„Liečiant tuštumą“ – klasika tapusi dokumentinė drama, vienas geriausių visų laikų filmų apie kalnus. Du alpinistai – Joe Simpson ir Simon Yates 1985 m. kopė į 6344 metrų aukščio Siula Grande viršūnę Peru Anduose. Leidžiantis žemyn, Simpson nukrenta ir susilaužo koją. Filme pasakojama jaudinanti istorija apie drąsą, pasiaukojimą ir draugystę.

Mountain (2017)

Kodėl mus taip traukia kalnai? Kas motyvuoja žmones kopti į kalnus nepaisant pavojų ir rizikos? Į tokius klausimus bando atsakyti jau antras australų režisierės Jennifer Peedom dokumentinis filmas apie kalnus (pirmasis jos filmas „Sherpa“ taip pat vertas dėmesio). „Mountain“ pasižymi puikia kinematografija ir nuostabia muzika, o įsijausti į filmą dar labiau padeda užkandrinis Holivudo aktoriaus Willem Dafoe balsas. Filmas prieinamas ir „Netflix“ platformoje.

Žemėlapiai žymėti keliones

 • Pasaulio žemėlapis su smeigtukais - Margaspalvis (Detalus)
  Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis (Detalus)
  119.00199.00
 • Pasaulio žemėlapis su smeigtukais - Pilkas (Detalus)
  Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Pilkas (Detalus)
  119.00199.00
 • Pasaulio žemėlapis su smeigtukais - Retro melsvas (Detalus)
  Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Retro melsvas (Detalus)
  119.00199.00
 • Pasaulio žemėlapis su smeigtukais - Modernus juodas (Detalus)
  Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Modernus juodas (Detalus)
  119.00199.00
 • trip map dovanu kuponas zemelapiui ant drobes
  Dovanų kuponas
  30.00200.00
 • Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Pilkas rusvas
  Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Pilkas/rusvas (Detalus)
  119.00199.00
Back to list

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.