Darbas keliaujant

21 būdas, kaip uždirbti internetu keliaujant

darbas internetu keliaujant idejos

Neretai sulaukiame komentarų, kad keliaučiau daugiau jei ne sutartis su darbdaviu arba pinigų trūkumas. O kas, jei pasakytume, kad yra 21 būdas keliauti ir dirbti nuotoliniu būdu?

Ne vienas svarsto, kaip uždirbti internetu legaliai, tad atrinkome populiariausius būdus. Panaudokite savo kūrybiškumą ir jau greitai galėsite dirbti iš bet kurio pasaulio kampelio, o darbas keliaujant taps jūsų hobiu ir gyvenimo būdu.

Šių darbų privalumai: galite dirbti iš bet kur, uždarbis internetu pasieks jūsų banko sąskaitą nepriklausomai nuo to, kurioje valstybėje esate; turėsite daugiau laisvės savo poilsiui ir tapsite padėties šeimininku ar šeimininke. Tad, jei laužote galvą kaip užsidirbti papildomai – skaitykite toliau. O jei turite dar geresnių idėjų – pasidalinkite jomis komentaruose.

1) Straipsnių rašytojas

Pradėkite nuo to, ką jau mėgstate – keliauti, gaminti, drožinėti iš medžio, lituoti. Jei visad sekėsi raštu guldyti žodžius, o aplinkiniai jau dabar giria Facebook sienos įrašus, nes jie pasižymi detalumu ir nukelia į svajonių vietas ar jūsų darbą padaro žavų – šis darbas jums. Paruoškite keletą pavyzdinių straipsnių. Jei gerai mokate užsienio kalbą – paruoškite tekstą ir užsienio kalba. Pasiūlykite keliems interneto portalams ar žurnalams. Jei turite sukaupę nuotraukų – tai bus didelis privalumas.

Reikalingos kompetencijos: puiki gramatika, stilius ir kūrybiškumas. Atsakomybė, kruopštumas. Fotografija būtų privalumas.

Kur gauti užsakymą? Facebook grupėse (pvz., Tekstų rašytojai), pasiūlyti žurnalams, portalams, laikraščiams.

2) Tinklaraštininkas

Interneto verslams ypač svarbu kokybiškos atgalinės nuorodos (vadinamieji back-link) – jie leidžia atsidurti aukštesnėse Google pozicijose, būti labiau pastebimiems bei turėti organiško turinio. Nuosekliai rašant tinklaraštį galima tapti prekės ženklo ambasadoriumi ir nuolat iš to uždirbti. Atraskite savo nišą – kelionės, mada, namų priežiūra, automobilių taisymas ar kita. Svarbiausia, kad tai teiktų jums džiaugsmo.

Reikalingos kompetencijos: fotografavimo ir rašymo įgūdžiai. Nuoširdus domėjimasis tuo, ką darai. Autentiškas stilius.

Kur gauti užsakymą? Galima luktelti, kol tave pastebės arba susisiekti su mėgstamais ir aktyviais prekės ženklais.

3) Fotografas

Turi gerą akį ir kokybišką fotoaparatą ar net telefoną? Parduok savo užfiksuotas akimirkas. Tai gali būti natūralūs gamtos vaizdai, natiurmortai, o kartais ir specialiai surežisuotos nuotraukos tam, kad jos pirkėjas lengvai įsidėtų savo logotipą ar tekstą. Vadinamasis „stock‘as“ – paklausi prekė. Išbandyk ne vieną svetainę, kol rasi tai, kas tinka geriausiai. Neteks klausti kaip užsidirbti pinigų – užteks spragtelėti fotoaparatu ir atrinkti geriausius kadrus.

Reikalingos kompetencijos: fotografavimo ir retušavimo įgūdžiai.

Kur gauti užsakymą? Pateik nuotraukas į populiarius portalus, tokius kaip: Shutterstock, Stock.Adobe, Alamy, Crestock, Web.500px.

darbas keliaujant internetu fotografija

4) Rašytojas

Sukurk savo e-knygą! Gal Lietuvoje tai dar nėra taip populiaru, tačiau visame pasaulyje pilna kūrėjų, kurie savo patirtį ir išmintį sudeda ir parduoda per e-knygas. Gal turi paslaptį, kaip iškepti skaniausius keksiukus, namie išsikasti šulinį arba pats išmokai nerealaus fotografijos triuko? O gal savo galvoje nešiojiesi ypatingo romano ar detektyvo scenarijų? Aprašyk, sumaketuok ir parduok. Tavo žinios ir kūryba gali patikti tūkstančiams žmonių.

Reikalingos kompetencijos: rašymo įgūdžiai, maketavimo įgūdžiai, skaitmeninio marketingo įgūdžiai.

Kur gauti užsakymą? Paskelbk savo kūrinį populiariausioje platformoje Kdp.Amazon  arba sukurk unikalų puslapį ir užsiimk rinkodara.

kaip uzsidirbti pinigu internetu idejos

5) Prekiautojas kriptovaliutomis

Sutinkame, šis uždarbio būdas šiek tiek aprimęs. Tačiau vis dar yra žmonių, kurie iš to uždirba. Tad jei domitės finansiniais mechanizmais, turite gerą galvą ir nuojautą, esate šiek tiek azartiški – galite pasidomėti šia veiklos sritimi. Svarbu: tai susiję su finansine rizika ir nevisad jūsų įnašas gali atsipirkti.

Reikalingos kompetencijos: logika, ekonomikos žinios.

Kur gauti užsakymą? Itin paprastai kripto valiutomis prekiauti siūloma net Revolut kortelės turėtojams. Kitos populiarios platformos: Plus500, Admiralmarkets.

darbas namuose prekyba kryptovaliutomis

6) Influenceris/nuomonės formuotojas

Tai turbūt kiekvieno šiuolaikinio paauglio svajonė, bet jums nebūtinai turi būti 18, o jūs spindėti naujausiu makiažu. Jei turite hobį – puoselėkite įvaizdį, pristatykite savo naudojamus produktus socialinėje medijoje, aktyviai diskutuokite. Galite sulaukti apmokamų pasiūlymų ne tik iš Lietuvoje veikiančių įmonių. Žinoma ties tuo reikia nuosekliai dirbti, kurti kokybišką ir jūsų pageidaujamoms firmoms aktualų turinį.

Gal užsiimate tik sportiškomis kelionėmis – parodykite tai: naujus kopimo batus, įspūdingus kablius, kremą, kuris padeda užgydyti ant delnų likusius nubrozdinimus. Kad ir ką pasirinksite – nuoseklus darbas ir žavėjimasis tuo, ką darai – atneša rezultatų.

Reikalingos kompetencijos: fotografijos žinios, kūrybiškumas, gebėjimas naudotis socialinėmis platformomis, atsakomybė.

Kur gauti užsakymą? Galima laukti, kol jus pastebės ir pasiūlys, galima pabandyti susisiekti su jus dominančiais prekių ženklais. Taip pat yra keletas platformų, kur galima pasiūlyti savo paslaugas: OpenInfluence, Unboxed.Network, Famebit, Izea.

kaip uzsidirbti papildomai instagram

7) Banerio turėtojas

Turite tinklaraštį, svetainę ar kitą populiarią vietą internete? Galite uždirbti pasyviai patalpinęs banerius. Toliau dirbkite, ką norite, o iš jūsų reklamos po truputį kapsės pinigai. Populiariausia platforma Google leis banerius įsidiegti greitai ir paprastai. Tai pinigai internetu, kai pirštą pajudinti reikės tik kartą.

Reikalingos kompetencijos: svetainės valdymo ir/arba html žinios (arba programuotojo pagalba).

Kur gauti užsakymą? Google Adsense 

8) Socialinių tinklų profilių valdytojas

Yra ne vienas verslas, kuris tik žengia į socialinių medijų erdvę. Matomumas Facebook, Instagram ir LinkedIn jiems dar yra naujiena, tad dažnai nenorima investuoti į atskirą darbuotoją. Jei verslas jaunas – samdyti agentūrą taip pat gali būti per brangu. Čia atsirandate jūs – asmuo, kuris naršo Facebook vandenyne, plaukioja Instagram jūroje ir jaučiasi kaip žuvis vandenyje, kaip jo paklausia apie tai, ką „postinti“ į LinkedIn.

Reikalingos kompetencijos: grafinės programos, socialinių tinklų išmanymas, kūrybiškumas.

Kur gauti užsakymą? Populiaru ieškoti per grupes: Freelancerių Darbo pasiūlymai, Siūlyk/Ieškok; specializuoti puslapiai: Freelancer, Upwork, Remote, Workana ir kiti.

9) Nuotraukų retušuotojas

Kažkada įgijai Photoshop sertifikatą arba įgijai patirties su šia ar panašia populiaria grafine programa? Įdarbink savo įgūdį. Toks darbas internetu dažnai reikalingas naujoms e-parduotuvėms, kurioms reikia sutvarkyti šimtus nuotraukų. T.y. nuimti foną, uždėti šešėlius, sutvarkyti kažkokias dėmeles. Puikiai tiks net ir pradedančiam dirbti grafinėmis programomis.

Reikalingos kompetencijos: grafinės programos (PhotoShop, Corel, GImP).

Kur gauti užsakymą? Populiaru ieškoti per grupes (žr. 8 punktą).

10) Kompozitorius

Baigei muzikos mokyklą, skambini pianinu, groji gitara ar kitu instrumentu? Kurk savo muziką ir parduok. Tūkstančiams vaizdo klipų, reklaminių filmukų reikia išskirtinių melodijų. Gali įrašyti savo sukurtas melodijas atliekamas instrumentu arba gali kurti muziką programomis. Viskas priklauso nuo tavęs.

Reikalingos kompetencijos: klausau, gebėjimas groti kokiu nors instrumentu, kūrybiškumas.

Kur gauti užsakymą? Paduok populiariose platformose: Tunecore, Dittomusic, Octiive.

11) Pardavėjas be sandėlio/dropšiperis

Dropshipping – sparčiai auganti rikos dalis. Paprastais žodžiais kalbant, tai verslo modelis, kai prekiaujama tiesiogiai iš gamintojo ar tiekėjo sandėlių. Tavo darbas – gauti geriausias kainas, parduoti prekes ir pasirūpinti, kad gamintojas jas pristatytų tavo pirkėjui. Tavo grąža – skirtumas, kurį gausi.

Gamintojas tiesiogiai siunčia prekę ją jau įsigijusiam klientui, tad tau nereikia investuoti ir kaupti prekių sandėlio. Puikus būdas įsitikinti ar tavo sugalvota e-parduotuvės idėja veiks ir bus populiari. Parduotuvę greitai galima sukurti su Shopify ar verskis.lt platformomis.

Reikalingos kompetencijos: verslumas, ekonomikos pagrindai, užsienio kalba, skaitmeninės prekybos (e-shop) žinios.

Kur gauti užsakymą? Paprasčiausias būdas – susikurti savo parduotuvę su prekėmis iš ten, kur tu gali gauti greitai ir kokybiškai (gal turi slaptą tašką užsienio rūbų fabrike?). Kiti populiarūs būdai prekiauti prekėmis iš Amazon, AliExpress.

12) Konsultantas/koučeris internetu

Visi nori greitų sėkmės istorijų, prisilietimo prie tikrų patirčių. Gal dabartiniame darbe sukaupei daug išminties, gal keliavai po Indiją ir atradai religinį pašaukimą? Dalinkis savo žiniomis kaip treneris/koučeris.

Toks darbas namuose leis išnaudoti savo turimas žinias ir padėti kitiems. Populiarios sritys: karjeros konsultantas, verslo pradžios konsultantas, sveikatinimo/grožio konsultantas, finansinis konsultantas, dvasinis konsultantas, psichologas internetu. Žinoma tam, kad klientai tave rastų turėsi sukurti savo paslaugą, gauti išbandžiusiųjų nuomonę (testimonials), galbūt susikurti interneto ar bent Facebook puslapį. Dalinkis ir nemokamomis žiniomis, kad žmonės tave rastų ir matytų tavo ekspertiškumą. Gali teikti konsultacijas per Skype, Messenger.

Reikalingos kompetencijos: verslumas, pasirinktos srities žinios, oratorystės įgūdžiai, interneto rinkodaros žinios.

Kur gauti užsakymą? Kurkite įvaizdį internete, dalyvaukite seminaruose, renginiuose. Užsiregistruokite į HumansApp.

kaip uzsidirbti internetu konsultacijos

13) Video montuotojas

Šiais laikais fotografuoja beveik kiekvienas, tad kokybiškas vaizdo medžiagos montavimas vis dar yra brangiau apmokamas. Turėsi galimybę dirbti tiek su mažais tiek su dideliais projektais. Viskas ko reikės – tavo žinios ir galingas kompiuteris, kuris gebės apdoroti vaizdo failus. Galima pradėti nuo paprastų darbų, o po to specializuotis į darbą su žaliu fonu (green-screen), specialiuosius efektus ir t.t. Tai nuolatinis tobulėjimas. Nepamirškite kaupti savo darbų pavyzdžių.

Reikalingos kompetencijos: gebėjimas naudoti vaizdo montavimo programomis (viena populiariausių – Adobe Premiere), užsienio kalba.

Kur gauti užsakymą? Skelbimai populiariose platformose, žiūrėti 8 punktą.

14) Programavimas

Nemaža dalis žmonių studijoms pasirinko programas, kuriose teko susidurti su vienokiu ar kitokiu programavimu. Net jei manote, kad jūsų žinios kiek per mažos – pabandykite pasiūlyti save rinkai. Jei turite bazines žinias apie HTML, turite suvokimą apie populiarias programavimas kalbas – jau galite būti kažkam naudingi ir labai reikalingi. Pasiruoškite savo darbų portfolio, pristatymą, ką mokate.

Reikalingos kompetencijos: įvairūs su programavimu susiję įgūdžiai.

Kur gauti užsakymą? Skelbimai populiariose platformose, žiūrėti 8 punktą. Taip pat specializuoti puslapiai, pvz., Github, Flexjobs

15) Interjero dizaineris

Tai šiek tiek panašu į konsultavimo paslaugas, tačiau nusprendžiau išskirti. Šiame darbe neužteks tiesiog kalbėti ar pasiskambinti. Šiame darbe virtualiai įvertinsite erdves, pasiūlysite išplanavimą, spalvas, medžiagas. Tad jei turite dailės ar architektūros diplomą, bet nedirbate šioje srityje – puiki galimybė neužmiršti įgytų žinių dirbant nuotoliniu būdu. Vienas pavyzdžių – Ikea virtuvės sumodeliavimas, pagal kliento pateiktą brėžinį.

Reikalingos kompetencijos: stiliaus pajautimas, spalvų dermė, nusimanymas baldų konstrukcijose, tam tikrų būsto komponentų montavimo srityje, architektūros žinios (priklausomai nuo siūlomų darbų).

Kur gauti užsakymą? Skelbimai populiariose platformose, žiūrėti 8 punktą. Taip pat nuosavos svetainės ar Faceboof profilio kūrimas.

16) Klientų aptarnavimas

Jei greitai įsisavinate informaciją, galite nuraminti net pikčiausią žmogų, gebate įtaigiai rašyti, o sudėtingus dalykus paaiškinti paprastai – nuotolinis darbas klientų aptarnavimo sferoje gali Jums tikti. Tai gali būti darbas skambučių centre, kuriame teiksite informaciją. Taip pat darbas su pokalbių kanalais, dar vadinamuose chat‘uos ar pagalbos (help-desk) platformose. Toks darbas apima įvairias pozicijas – srautų paskirstymą, informacijos teikimą, edukavimą apie teikiamą produktą ar paslaugą, problemų sprendimą. Lietuvoje dar nėra taip populiaru samdyti žmones iš išorės tokiam darbui, tad, jei turite užsienio kalbos žinių, galite gauti darbą užsienio rinkose.

Reikalingos kompetencijos: užsienio kalba, savitvarda, dalykiškumas, mandagumas, nepriekaištinga gramatika, humoro jausmas.

Kur gauti užsakymą? Skelbimai populiariose platformose, žiūrėti 8 punktą.

17) Vertėjas

Užsienio kalbos žinios vienos vertingiausių. Ypač, jei mokate ne anglų ar rusų, o kitą, mažiau populiarią kalbą. Ypač didelis skandinamų, Azijos kalbų poreikis. Tad savo darbe versite tekstus į ir iš šių kalbų. Tai patogu, nes galite patys nusistatyti darbo apimtis ir greitį.

Reikalingos kompetencijos: nepriekaištinga užsienio kalba, gramatika, atsakomybė.

Kur gauti užsakymą? Skelbimai populiariose platformose, žiūrėti 8 punktą.

18) Transkribavimo darbai

Vaizdo ir garso medžiagą dažnai norima išsaugoti kaip tekstą: straipsniams, knygoms, siekiant paruošti seminarų medžiagą ir kitoms reikmėms. Tad žmonės gebantys klausytis ir rašyti gali atlikti transkribavimo darbus. 1 valandos vaizdo arba garso įrašo transkribavimas trunka 8-9 valandas. Svarbu yra tai, kad transkribavimo metu galima pataisyti kalbėjusiojo klaidas – pasikartojančius žodžius, pauzes.

Reikalingos kompetencijos: nepriekaištingas kalbos mokėjimas, gramatika, leksika, gera klausa, užsienio kalba (darbui su užsienio projektais).

Kur gauti užsakymą? Skelbimai populiariose platformose, žiūrėti 8 punktą.

19) Grafikos dizaineris/maketuotojas

Facebook įrašai, baneriai, firminiai blankai, stilingi dokumentai, vizitinės kortelės, reklaminės brošiūros, kuponai, plakatai, skrajutės ir dar galybė informacijos kasdien kuriama verslo reikmėms. Grafikos programų valdymas leis atsiskleisti jūsų kūrybiškajai pusei ir uždirbti kuriant grožį ir naudą. Jau dabar imkite kurti pavyzdžius, kad savo potencialiems klientams parodytumėte unikalius kūrinius ir stilių. Geras portfolio ir rekomendacijos iš patenkintų klientų leis sukurti pastovių klientų ratą.

Reikalingos kompetencijos: grafinių programų gebėjimai, kūrybiškumas, meninis pajautimas, maketavimo žinios.

Kur gauti užsakymą? Skelbimai populiariose platformose, žiūrėti 8 punktą.

uzdarbis internetu grafinis dizainas

20) Skolintojas

Jei turite atliekamų pinigų – galite juos investuoti į tarpusavio skolinimo platformas arba sutelktinio finansavimo platformas. Dažnai jose galima pradėti investuoti nuo 50 ar 100 eurų. Yra trijų tipų sutelktinis finansavimas: apdovanojimo (reward crowdfunding), skolų (debt crowdfunding) ir bendras kapitalo (equity crowdfunding) finansavimas. Pirmuoju atveju jūs galite gan pigiai įsigyti pavyzdį, ar tiesiog paremti idėją (pavyzdys Kickstarter platforma), antru atveju Jūs laikinai paskolinate pinigų už palūkanas (pvz., Savy, Profitus), trečiuoju – tampate bendrasavininkiu.

Reikalingos kompetencijos: bazinės finansinės kompetencijos.

Kur gauti užsakymą? Be aukščiau paminėtų: Indiegogo, Rontgen, Finbee, Lendingclub.

21) Virtualus asistentas

Dienotvarkės sudėliojimas, elektroninių laiškų atsakymas, darbų išskirstymas, kalendoriaus užpildymas ir kiti panašūs darbai vis dažniau patikimi virtualiems asistentams. Tai tarsi sekretoriavimas iš savo namų. Tačiau ne vien tai – yra reikalingi darbuotojai marketingui (pvz. reklamos užsakymui, kampanijų planavimui), teisei (straipsnių radimas, panašių bylų paieška) ir taip toliau. Tad priklausomai nuo jūsų srities – darbas iš namų gali būti įdomus ir atitinkantis jūsų išsilavinimą.

Reikalingos kompetencijos: kompiuterinis raštingumas, atsakomybė, punktualumas.

Kur gauti užsakymą? Skelbimai populiariose platformose, žiūrėti 8 punktą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *