Kelionių patarimai

22 gražiausios Graikijos salos atostogoms

gražiausios graikijos salos atostogoms

Ruoškitės į gražiausias Graikijos salas atostogoms, jei kelionė į Maldyvus atrodo kaip tolima svajonė! Graikijai priklausančių salų yra daugiau nei 1400, o apgyvendintų net 230. Tikrai rasite, kur pailsėti, papramogauti ir, žinoma, pasimėgauti išskirtine šios šalies virtuve.

Tačiau kaip išsirinkti tarp tokios gausybės salų? Ar jos skiriasi pagal keliautojų tipą (pora, jaunimas, šeimos, draugų kompanijos, kalnų ar pliažo mėgėjai), kaip ten nusigauti ir ką ten veikti? Visa tai ir dar daugiau rasite šiame tekste. O jei lankėtės šiose ar kitose Graikijos salose ir turite rekomendacijų – pasidalinkite komentaruose.

Atostogų sezonas Graikijoje tęsiasi nuo balandžio iki spalio. Savarankiškai nuskristi iki Atėnų ir atgal galima už maždaug 80-100 Eur asmeniui. Skrydis iš Atėnų į pasirinktą salą truks nuo 30 iki 50 minučių ir kainuos 40-80 Eur už skrydį pirmyn atgal. Žinoma galima rinktis ir kelionę keltu, tačiau tokiu atveju kelionė gali trukti 4-8 valandas. Daugelis salų turi susisiekimą tarpusavyje keltais, katamaranais, tad net nuvykę į nedidelę salą turėsite galimybę aplankyti gretimas. Visose salose rasite puikius pliažus, išskirtinę virtuvę, vietinių gėrimų ir, žinoma, tradicines graikiškas salotas.

1. Alonissos

Kuo ji ypatinga? Tai sala, kuri apgyvendinta buvo dar neolito laikais – tai žymi Raudonosios pilies (Cape of Kokkinokastro) liekanos. Tai viena šiauriausiai esančių salų, kurioje, sakoma, sustoja laikas. Ji minima net Trojos mite, tad salos didybę verta išvysti. Salos centrinis miestas – Patitiri. Jame įsikūręs uostas su gražiomis akmenimis grįstomis gatvėmis. Horoje galėsite išvysti viduramžių pilį, Instagramo vertus namus bei gausybę bažnytėlių. Iš Horos pėstute leiskitės per pušyną iki žymios bažnyčios Ágioi Anargyroi. Jei domitės homeopatija – leiskitės iki Milia, kur veikia homeopatijos akademija. Jei jūsų tikslas įdegis – čia tikrai rasite nuostabių paplūdimių su skaidriu vandeniu.

Kaip nuvykti? Tiesa norint ją pasiekti – reikės nusigauti iki Volos arba Salonikų ir tuomet iš jo keltis keltu. Į Volos sezono metu skraidina pigių oro linijų bendrovės. Taip pat iš Atėnų ar kito didesnio miesto galima vykti iki Volos autobusu ar mašina ir tuomet keltis keltu.

Kam tinka? Ieškantiems ramaus poilsio bei norintiems išbandyti paviršinį nardymą. Ši sala yra viename didžiausių jūrinių parkų, tad jūros gyvenimas čia verda. Be to čia veikia ir eco-turizmo viešbučiai, tad jei prijaučiate šiai krypčiai – rinkitės šią salą.

Ko paragauti? Žuvies, kuri čia itin šviežia. Alonisijos tuno. Ožkų pieno sūrio.

2. Amorgos

Kuo ji ypatinga? Tai viena įspūdingiausių salų visame salyne. Vyresni gali atpažinti šią salą iš 1988-ųjų metų filmo „Le Grand Bleau“, kuriame vaidino Žanas Reno (Jean Reno). Nuostabaus grožio paplūdimiai ir skaidri jūra, puikus krantas nardymui ir šiek tiek istorijos.

Šioje saloje rasite šiuos miestus: Chora (dar vadinama Amorgos miestu – Town of Amorgos), Katapola. Aigiali. Chora iš visų pusių supama kalnų, o jos gatvelės yra tikras labirintas. Čia galėsite aplankyti 13-ojo amžiaus pilis ir vienuolynus, jų žymiausias Hozoviotissa, išlikęs nuo 10-ojo amžiaus. Katapola yra pagrindinis uostas iš kurio patogu pėstute pasiekti pagrindinius paplūdimius. Iš čia galima leisti pėstute tikinčiųjų pamėgtu maršrutu Xylokeratidi. Aigiali taip pat turi uostą. Šis miestelis populiarus tarp jaunimo, nes jame pilna kavinių ir restoranų. Jei persikelsite už kalnų prie Aigiali – galėsite aplankyti tris vaizdingus kaimelius – Tholaria, Lagkada ir Potamos.

Kaip nuvykti? Amorgos turi du laivų uostus, jie turi keltus iš Pirėjo, Rodo, Naxos, Mykonos. Iš Santorinio galima atskristi privačiu lėktuvu.

Kam tinka? Tai nedidelė sala, tad tiks poilsiui keletui dienų.

Ko paragauti? Stipriojo gėrimo psimeni raki. Pasteli – sezamų batonėliai. Gruzdintų pyragėlių su pupelėmis ir pankoliu – Xerotigana. Ladotyri – avies pieno sūris, brandintas alyvuogių aliejuje. Patatato – ožkienos troškinys su bulvėmis.

3. Folegandros

Kuo ji ypatinga? Tai sala, kurioje pabėgsite nuo turistų šurmulio ir pasimėgausite ramybe. Sala yra 200 metrų virš jūros lygio. Čia įsikūręs pagrindinis salos miestas Hora. Čia rasite Panagia – Mergelės Marijos bažnyčią, kuri įsikūrusi salos viršuje. Taip pat itin vaizdingą miestelį Ano Mera, kuris išlikęs nuo 19-ojo amžiaus. Čia taip pat rasite bent 9 pliažus, kuriuose galėsite pailsėti.

Kaip nuvykti? Vasaros metus iš kai kurių miestų kursuoja keltas. Tikrinkite informaciją http://www.visitgreece.gr/en/greek_islands/cyclades/folegandros .

Kam tinka? Ieškantiems poilsio ir atsipalaidavimo, norintiems pabūti su savimi.

Ko paragauti? Souroto – ožkos pieno sūrio, matsata – triušienos ir makaronų patiekalas, rakomelo – rakija su medumi.

4. Hydra

Kuo ji ypatinga? Tai viena romantiškiausių Graikijos salų! Tradicinės vilos, siauros akmenimis grįstos gatvelės ir asilai kaip viešasis transportas. Tai vieta, kuri turi išskirtinę atmosferą ir yra tarsi sustojusi laike. Ant kalno įsikūrusiame mieste galėsite apžiūrėti įvairias tvirtoves, čia veikia istorinių archyvų ir bažnytinis muziejai, akademija, o meno mylėtojai privalo aplankyti Melina Merkouri Auditorium. Taip pat rasite kelis vienuolynus, kuriuose gera pasivaikščioti, nuo jų matosi nuostabios panoramos. Saloje yra net 300 bažnyčių ir koplytėlių. Šią salą taip pat mėgsta buriuotojai.

Kaip nuvykti? Iš Atėnų dažnai kursuoja keltas. Kelionės trukmė – apie 2 valandos.

Kam tinka? Romantikos išsiilgusioms porelėms ir tiems, kurie nori pailsėti nuo automobilių keliamo triukšmo.

Ko paragauti? Šviežios žuvies, gruzdintų aštuonkojų, burokėlių salotų. Taip pat saganaki – gruzdinto sūrio patiekalas.

5. Ikaria

Kuo ji ypatinga? Šioje saloje žmonės gyveno jau priešistoriniais laikais. Čia rasite išskirtinius terminius vandenis, kurie pasižymi ypatinga cheminių medžiagų kompozicija. Be to šioje saloje itin daug ilgaamžių, tad viso pasaulio mokslininkai atvyksta tyrinėti jų gyvenimo būdo ir mitybos, nes tai sala vadinamojoje melsvojoje zonoje. Čia net veikia ilgaamžiškumo kurortas. Saloje dažnai vyksta šventės, karnavalai, vietiniai turgūs. Svajojote išbandyti banglenčių sportą? Ikarija tam puikiai tinka. Saloje taip pat išvystyti žygeiviams ir dviratininkams skirti takai.

Kaip nuvykti? Keltu iš Pirėjo uosto arba oro transportu iš Atėnų oro uosto.

Kam tinka? Norintiems pailsinti kūną ir surasti ilgo bei sveiko gyvenimo paslaptį.

Ko paragauti? Soufiko – daržovių ir žolelių troškinys. Vietinio vyno iš Fokiano ir Begleri vynuogių.

6. Ios

Kuo ji ypatinga? Šios salos pavadinimas reiškia gėlę. Kartais ji vadinama „Nios“ ir yra laikoma viena iš gražiausių salų. Pasak legendos šioje saloje gimė Homero motina, sakoma, kad čia garsusis poetas buvo palaidotas. Viduramžių pilys, balti kaip sniegas namukai ir vilos sudaro išskirtinį salos reljefą. Saloje yra 12 vėjo malūnų, gausybė bažnyčių ir siaurų gatvelių pasivaikščiojimams. Svarbiausia Ios bažnyčia, pastatyta ant šlaito. Nuo jos atsiveria išskirtinis vaizdas į visą salą. Jei domitės istorija – aplankykite Skarkos gyvenvietę, kuris mena 2800 metus prieš Kristų.

Kaip nuvykti? Keltai vyksta iš Pirėjo, Rafinos, Irakliono ir Rethymno uostų. Taip pat galima atskristi privačiais helikopteriais.

Kam tinka? Ši sala pasižymi išskirtiniais vaizdais ir vakarėlių vietomis, tačiau paplūdimiai nėra patys geriausi. Tad jei norite pasidairyti po miesto ir gamtos vaizdus dieną, o vakare pašokti – rinkitės šią salą.

Ko paragauti? Skotiri – avies pieno sūris su žolelėmis, kafalotyri – kietas ir sūrus geltonas sūris, myzithra – kreminis baltas sūris, arbūzų uogienė.

7. Kefalonija

Kuo ji ypatinga? Tai viena didžiausių ir gražiausių salų Jonijos salų grupėje. Ši sala žymia tapo po filmo „Captain Corelli’s Mandolin“. Tai tikras turistų rojus su žydru vandeniu ir balto smėlio paplūdimiais, užburiančiais miesteliais (tokiais kaip Assos, Argostoli, Fiscardo, Sami) bei paslaptingomis olomis.

Čia rasite Bizantijos laikus menančių vienuolynų, Šv. Jurgio pilį, Argostoli švyturį, įspūdingą Melissani urvą, į kurį galima nuplaukti. Čia atpažinsite tiek Graikijos kultūrą, tiek ir Venecijos įtaką. Be to sala pilna gyvūnijos – ožkų, arklių, paukščių ir net laukinių vėžlių. Ieškote natūralių grožio procedūrų? Aplankykite Ksi paplūdimį, kuris garsėja rausvu, mineralizuotu smėliu.

Kaip nuvykti? Keltu iš Liuksoro, Patras, Poros, Sami. Kefalonija taip pat turi oro uostą į kurį skraidina keletas oro linijų. Galite atplaukti iš Italijos miestų Brindisi, Bari, Ancona bei Venecijos.

Kam tinka? Ieškantiems aktyvaus poilsio: žygiai, plaukiojimas jachtomis, kelionės keturračiais, paviršinis nardymas.

Ko paragauti? Robola vyno, mėsos pyrago, česnakų padažo skordalia. Taip pat kiaušinienės su pomidorais – strapatsada. Žymus desertas – pastokydono – svarainių pyragas.

8. Corfu (Kerkyra)

Kuo ji ypatinga? Tai sala, kurią labai mėgsta turistai, nes į ją lengva patekti. Nuo seniausių laikų čia svečiavosi Venecijos gyventojai, britai, prancūzai. Atvykėliai į salą atnešė kosmopolitiškumo, čia maišosi įvairios kultūros ir tradicijos. Čia rasite visko: prabangių pajūrio vilų, šarmingų skverų, vaizdingų miestelių ir laukinės gamtos peizažų. Ir visa tai egzistuoja harmoningoje visumoje.

Atvykę čia būtinai aplankykite: Achillion rūmus, kurie priklausė Austrijos imperatoriai Elizabetai Sisi; senąjį fortą; Spianada aikštę, kuri yra antra didžiausia Europoje (po Šv. Marko aikštės Venecijoje); rotušę ir Azijos menų muziejų; Artemio šventyklą; Kapodistrias dvarą. Čia įkurtas pirmasis Graikijos universitetas (Ionian Academy), pirmasis filharmoninis orkestras ir pirmoji menų mokykla Graikijoje. Korfu senamiestis yra saugomas UNESCO, tad tikrai galėsite paganyti akis į renesanso, baroko ir klasicistinius statinius, menus.

Kaip nuvykti? Rasite daugybę keltų maršrutų iš aplinkinių miestų, tarp jų ir Venecijos, Bari, Ankconos. Jei vykstate iš Atėnų – keliaukite autobusu iki Patra ir iš ten plaukite keltu. Čia taip pat veikia tarptautinis oro uotas.

Kam tinka? Norintiems visko: istorijos, gamtos, kultūros, pramogų ir žydro vandens. Tai sala, kuri prisiderins prie jūsų poreikių.

Ko paragauti? Saloje verda gyvenimas, tad galėsite išmėginti įvairiausius Graikijos skonius. Stifado – veršienos su svogūnais ir pomidorų padažu. Giouvetsi – ėriena patiekiama su ryžiais. Avgolemono – kalakutienos sriuba. Bougatsa – cukrumi ir cinamonu nubarstyti pyragėliai su pienišku kremu.

9. Kos

Kuo ji ypatinga? Kaip ir daugelis salų, ji turi visas gamtos grožybes, tokis kaip žydras vanduo, baltas smėlis, išskirtinis reljefas. Čia rasite palmes, povus, o greta jų – aktyvų naktinį gyvenimą, prabangius viešbučius bei vandens sporto centrus. Sala didelė, tad jums rinktis, ar laiką norite leisti ramiau, ar žmonių šurmulyje. Kosas turi turtingą istoriją, kuriai įtaką darė daugybė kultūrų. Apžiūrėkite Asklepieion‘ą – antikinį medicinos centrą, taip pat Helenistinės gimnazijos vietą, menančią Romo laikus. Aplankykite Otomanų šventyklas, Šv.Stepono bazilikos griuvėsius, Nerantzia pilį, Casa Romana – romėnų dvarą. Jei norisi poilsio – išbandykite termines sroves. Išbandykite įvairių rūšių nardymą, privačias jogos pamokas, jėgos aitvarų ir burlenčių sportą. Norite romantikos? Išbandykite jodinėjimą žirgais palei jūrą.

Kaip nuvykti? Populiariausias atvykimo būdas – skrydis į tarptautinį Koso Hipokrato oro uostą. Žinoma galite plaukti keltu iš Atėnų Pirėjo uosto, Rodo, Patmos, Leros ir Kalymnos. Kosą taip pat galima pasiekti keltu iš Bodrumo Turkijoje.

Kam tinka? Išsiilgusiems pramogų ir aktyvaus laisvalaikio. Tai sala, kurioje verda gyvenimas.

Ko paragauti? Čia rasite visą Graikijos virtuvę, tačiau būtinai paragaukite posa sūrio iš ožkų pieno, kuris brandinamas vyne. Taip pat Pligouri – šiek tiek pamaltų kviečių, tiekiamų prie kiaulieno patiekalų. Kanelada – gėrimas iš cinamono ir žolelių.

10. Koufonisia

Kuo ji ypatinga? Šiuo pavadinimu vadinasi dvi salos, į kurias nukeliauti galite sumokėję žvejams (jas retai plukdo turistiniai keltai). Pavadinimas reiškia tuščiavidurės salos – jis kilo dėl didelių urvų. Tai didžiausia sala iš penkių, esančių Kretos pietryčiuose. Čia klestėjo senovės Romos gyvenvietės su akvedukais, vandens saugyklomis, pirtimis ir didžiuliu, 1000 žmonių talpinusiu amfiteatru. Dabar čia karaliauja žiurkės, pelės, zuikiai, o juos akylai stebi Eleonoros sakalai. Šioje saloje galite pasimėgauti vienatve, tyla ir išsimaudyti gražiausiuose laukiniuose paplūdimiuose. Apgyvendintoje dalyje išvysite vėjo malūną, keletą bažnyčių. Saloje vyksta kelios šventės per metus, kuriose verta dalyvauti.

Kaip nuvykti? Ieškokite žvejo, kuris nuplukdytų į Pano Koufonis, arba plaukite iš Katapola, Schinoussa, Donoussa, Naxos uostų.

Kam tinka? Ieškantiems ramybės ir norintiems atsipalaiduoti nuo visko – šioje saloje laikrodžio neprireiks.

Ko paragauti? Salos virtuvei darė įtaką kitos salos, tad čia rasite bulvių ir mėsos patiekalą patatato, kuris yra labai mėgstamas. Pagrindinis saloje gaminamas produktas yra kreminis sūris bei laukinių ožkų mėsa.

11. Kreta

Kuo ji ypatinga? Kreta – viena labiausiai praturtinančių salų. Joje pilna kultūros bei nuostabiausių patiekalų. Sala suskirstyta į 4 dalis: Heraklionas, Chania, Rethymno ir Lassithi. Kreta yra mėgstama ir graikų atostogų vieta, dėl savo švarių paplūdimių ir kultūrinio paveldo. Čia rasite pilių, rūmų, baltuosius kalnus Lefka Ori, įspūdingą nacionalinį parką. Kreta siūlo viską: paplūdimius, architektūrą, stepes, kalnų miestelius ir lygumas – norint pamatyti ją visą, tikrai neužteks savaitės.

Heraklione pamatykite: Mino rūmus Knose, Koulės tvirtovę, Phaistos archeologinę vietovę, archeologijos, istorijos ir gamtos muziejus, dorėjinį Gortyn miestą.
Chania pasižymi viduramžių architektūra. Čia rasite: Gramvoussa pilį, venecijietišką švyturį, otomanų vonias, Frangokastello tvirtovę. Jei mėgstate žygius – išbandykite Samarijos tarpeklį, nuo kurio vaizdų užgniaužia kvapą. Dar viena nuostabi vieta – gėlo vandens ežeras Kournas.

Rethymno pamatysite venecijietišką fortą, Preveli ir Arkadi vienuolynus, archeologijos muziejų, Ibrahimo Han ir Neratze mečetes. Šioje salos dalyje taip pat yra Ideono ola. Pagal graikų mitologiją – šioje oloje buvo užaugintas pats Dzeusas.

Kalnuotoje Lassithi vietovėje jūsų laukia išskirtiniai gamtos peizažai, palmių miškas, Lassithi plokštuma, nuo kurios atsiveria įspūdingas vaizdas. Istorijos mylėtojai čia ras muziejų, Kazarma tvirtovę, Toplou vienuolyną.

Kaip nuvykti? Kretą patogiausia pasiekti tiesioginiais skrydžiais.

Kam tinka? Aktyviems poilsiautojams, kuriems svarbu, kad civilizacijos teikiami patogumai būtų šalia.

Ko paragauti? Souvlaki – raudoname vyne marinuotos mėsos iešmeliai. Dakos – džiūvėsėlis pagardintas trintais pomidorais, žolelėmis, feta sūriu ir alyvuogių aliejumi. Sarikopitakia – avies sūrio pyragėlis gruzdintas aliejuje. Loukoumades – spurgytės, kurias tiekia su ledais, riešutais ir medumi. Chochlioi Boubouristi – gruzdintos sraigės.

12. Milos

Kuo ji ypatinga? Milos salos reljefas itin išskirtinis, dėl senovėje čia aktyviai veikusių ugnikalnių. Čia kasami mineralai, tokie kaip obsidianas. Dar Hipokratas atkreipė dėmesį į įspūdingas olas Papafragkas ir Skia bei daugybę terminių šaltinių (Alyki, Kanava, Pikropiyi, Provata). Saloje rasite senąsias krikščionių katakombas, priešistorinę gyvenvietę Fylakopi ir kasinėjimų muziejų. Viena gražiausių bažnyčių saloje yra Panayia Korfiatissa. Žygių mėgėjai galės išbandyti vieną iš daugelio maršrutų po salą – jų galite rinktis nuo 2,5 iki 9 kilometrų ilgio, kuriais eidami mėgausitės vaizdais.

Kaip nuvykti? Iš Atėnų Pirėjo uosto kelia keltas (kelionės trukmė 4-8 valandos), taip pat galite atvykti iš Kretoje esančio Herakliono uosto. Čia taip pat veikia oro uostas.

Kam tinka? Sala labiausiai tiks istorijos mėgėjams, romantikams bei norintiems pasisveikatinti terminiuose šaltiniuose.

Ko paragauti? Pyragėlių su sūriu Pitarakia Milou. Arbūzų pyragaičių.

13. Mykonos

Kuo ji ypatinga? Legenda pasakoja, kad Mykonos sala sudaryta iš milžinų kūnų, kuriuos nukovė Heraklis. Tai sala, kurioje prabanga sutinka paprastumą. Be bažnyčių, rotušės, pilių įtvirtinimų, čia rasite ir prabangių pirkinių mėgėjams skirtą gatvę – Matoyanni. Aplankykite Alefkantra – vietiniai jį vadina mažąja Venecija. Tai 18-ojo amžiaus laikus menantis kvartalas su spalvingais balkonais ir stilingais langais. Saloje taip pat išvysite vėjo malūnų. Ieškote vietos audringam pajūrio vakarėliui? Rinkitės paplūdimius Paradise ir Super Paradise. O jei atvykote su šeima – jums patiks Ornos ir Psarou. Sala taip pat rojus vandens sporto mėgėjams. Sala tinkama burlentininkams, jėgos aitvarų mėgėjams. O jei to niekad nesimokėte – tikrai rasite mokyklas.

Kaip nuvykti? Žinoma, Mykonos pasiekti galite lėktuvu iš Atėnų. Keltai į šią salą kelia iš Pirėjaus, Rafinos uostų Atėnuose, taip pat iš Heraklionio Kretoje, Santorinio, Parox, Syros, Naxos, Andros, Tinos ir kitų.

Kam tinka? Tai sala tinkamiausia šeimoms su vaikais ir naktinių linksmybių mėgėjams.

Ko paragauti? Sūrio, pagardinto pipirais, kopanisti. Louzes – virta kiauliena su prieskoniais. Amigdalota – apvalūs pyragaičiai su maltais migdolais, rožių vandeniu ir medumi.

14. Naxos

Kuo ji ypatinga? Tai viena žaliausių ir didžiausių Graikijos salų. Aukšti kalnai, žalios pievos, įspūdingi tarpekliai ir tradiciniai kaimeliai sudaro Naxos kraštovaizdį. Žmonės čia vis dar dažnai dėvi tautinius rūbus ir verčiasi iš to, ką jiems duoda žemė. Atvykstant į salą jus pasitiks Apolono šventyklos griuvėsiai, kurie čia stovi nuo 6-ojo amžiaus prieš Kristų. Pagal mitus – čia Dionisas sutiko Ariadnę.

Centriniame salos mieste venecijietiškos pilys maišosi su viduramžių architektūros perlais. Čia daug siaurų, akmenimis grįstų gatvelių, fortų ir kitokių įtvirtinimų. Sala itin tinka mėgstantiems žygius bei kopimą į kalnus – yra sudaryta daugybė maršrutų, kuriais einant atsiveria išskirtiniai vaizdai. Aukščiausias kalnas – Zas (1,04 km). Šiame kalne yra ola, senais laikais dedikuota pačiam Dzeusui. Būdami Naxos pasivaikščiokite po tradicinius kaimelius, pasimėgaukite paprasto gyvenimo teikiamais malonumais. Be to Naxos yra didžiausi Bizantietiškos bažnyčios griuvėsiai (Panagia Protothroni).

Saloje gausu sargybos bokštų, menančių šlovingą salos praeitį, kai čia buvo Egėjo Dukatas. Saloje vyksta įvairūs festivaliai sutraukiantys daugybę žmonių. Žinomiausi: Naxos festivalis, vyno festivalis, žvejų festivalis.

Kaip nuvykti? Į Naxos kelia keltai iš Pirėjo (Atėnai), Santorinio, Heraklijos, Paros, Mykonos, Amorgos, Patmos. Čia taip pat veikia Apolono oro uostas į kurį galima atskristi iš Atėnų.

Kam tinka? Gamtos mylėtojams, besidomintiems mitologija.

Ko paragauti? Kitron – likeris. Graviera – kietasis sūris, xinomyzithra – avių arba ožkų pieno sūris.

15. Paros

Kuo ji ypatinga? Bizantijos laikų pėdsakai ir natūralus gamtos grožis. Centrinis miestas Parikia pasižymi baltais kvadratiškais namais ir neoklasikinėmis vilomis. Čia išvysite puikiai išsilaikusią 13-ojo amžiaus venecijietišką pilį, nuo kurios atsiveria vaizdas į visą miestelį. Čia taip pat yra 6-ojo amžiaus bažnyčia Panayia Ekatontapyliani, kas reiškia „bažnyčia su 100 vartų“. Paros taip pat yra krikštykla išlikusi iš 4-ojo amžiaus prieš Kristų. Tai sala, kuri patiks miestų ir miestelių mėgėjams, nes čia tiesiog gera klaidžioti po gatvių labirintus, vis išlendant į skverus ir alėjas. Žinoma paplūdimiai pritaikyti vandens sporto mylėtojams, o Chrissi Akti vyksta jėgos aitvarų sporto pasaulio čempionatas.

Kaip nuvykti? Galite skristi iš Atėnų ir Salonikų.

Kam tinka? Miesto ir architektūros mėgėjams, kurie domisi antikine kultūra ir objektais.

Ko paragauti? Įvairiai paruoštų aštuonkojų. Gouna – skrudinta skumbrė. Saganaki – gruzdintas sūris. Kakavia – žuvies sriuba. Petimezi – moliūgų pyragas. Souma – vietinė rakija.

16. Patmos

Kuo ji ypatinga? Nuo seniausių laikų ši sala žinoma kaip šventa vieta, kurioje šv. Jonas parašė Apreiškimo knygą. Sala taip pat nuo 1999-ųjų įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Senovėje į šią salą ištremdavo romėnus, taip į šią salą pateko ir šv. Jonas. Saloje yra garsusis Apokalipsės urvas, kuriame šv. Jonas girdėjo Dievo balsą – ji atvira lankytojams ir dabar. Greta taip pat veikia Šventasis Apokalipsės vienuolynas. Tačiau sala patiks ne tik tiems, kurie domisi ankstyvąja krikščionybe. Čia galėsite pasimėgauti tradicinių miestelių teikiamais malonumais: pasivaikščiojimais siauromis gatvelėmis, pasisėdėjimais kavinukėse ir kepyklėlėse, tradicine virtuve. Geriausias paplūdimys Kampos, greta kurio yra ir uostas. Jei ieškote mažiau druskingo vandens – vykite į Vaya paplūdimį. Lampi paplūdimys pasižymi spalvotais akmenukais.

Kaip nuvykti? Galite atplaukti iš Pirėjo, Samos, Rodo, Kos, Kalumnos ir Leros. Iš čia galite keliauti tiek keltais tiek ir vietiniais lėktuvais.

Kam tinka? Besidomintiems religija ir norintiems pabūti šiek tiek ramesnėje saloje, nei Rodas ar Kreta.

Ko paragauti? Kapama – ožkienos patiekalas. Omarai troškinti su vynu ir vynuogių lapais. Apidakia – kriaušės formos saldumynas su riešutais ir medumi. Sviggoi – gruzdintos spurgytės. Patmiotiki – sūrio pyragėliai su ne mažiau kaip 3 skirtingais sūriais viduje. Kimšti kalmarai.

17. Rodas

Kuo ji ypatinga? Tai didžiausia Dodekaneso salyno sala. Ji yra itin mėgstama turistų – paprastas susisiekimas, gerai išvysta infrastruktūra ir visi atostogų malonumai vienoje vietoje. Auksiniai paplūdimiai, vienuolynai, pilys, muziejai ir mečetės, kalnų žygiai ir naktiniai klubai. Jūs rinksitės, kaip leisti laiką. Dėl savo patogios padėties – Rodas buvo svarbus jau antikiniais laikais. Nuo 1988-ųjų Rodo viduramžių miesto dalis yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Čia išvysite įvairiausių kultūrų ir civilizacijų pėdsakus. Riterių gatvė – yra viena geriausiai Europoje išsilaikiusių viduramžių gatvių. Ją supa tavernos, kavinukės, kurie senovėje buvo skirti čia besilankantiems riteriams. Būnant Rode būtina aplankyti Akropolį su Atėnės šventykla, kolosą, didžiuosius rūmus išlikusius iš 14-ojo amžiaus. Nuvykite į Lindos miestelį – čia rasite miniatiūrinius baltus namus, siauras gatveles. Kamiras – miestelis vadinamas graikų Pompėja, vėl iš naujo atras tik 19-ojo amžiaus antroje pusėje. Jei mėgstate gamtą – aplankykite drugelių slėnį Petaloudes, kur išvysite tūkstančius skirtingų drugelių.

Kaip nuvykti? Rasite tiesioginių skrydžių per didžiąsias agentūras, taip pat galite skristi iš Atėnų.

Kam tinka? Sala tinkama tiek šeimoms, tiek porelėms, tiek ir ekstremalių pramogų mėgėjams. Kiekvienas ras tai, kas jį sudomins.

Ko paragauti? Melidzanosalata – baklažanų salotų. Gemista – pomidorai ar paprikos įdarytos keptais ryžiais ir mėsa. Dolmades – vynuogių lapų balandėliai. Ellinkos kafes – stipri ir tiršta graikiška kava. Souma – graikiška vynuogių degtinė.

18. Samos

Kuo ji ypatinga? Samos − Graikijos sala Egėjo jūroje, Pietų Sporadų salyne, 2 km nuo Mažosios Azijos pusiasalio. Sala pasižymi natūraliu kraštovaizdžiu ir nuostabiais paplūdimiais. Tai puiki vieta poilsiui gamtoje! Didžiausias salos miestas – Vathi. Keliaudami salospakrante taip pat galite aplankyti keletą vaizdingų pajūrio kaimų. Saloje yra daugybė paplūdimių: tiek gerai prižiūrimų, tiek nuošalesnių, laukinių. Tie, kurie nori trumpos išvykos į kitą šalį, gali patogiai keltu nusikelti iki Kusadasi Turkijoje. Jame yra išlikęs antikinio graikų miesto Efeso griuvėsiai, tai įspūdinga archeologinių kasinėjimų vieta. Pageidaujantys kitų pramogų, gali aplankyt archeologijos muziejų Vathije, pasigrožėti senamiesčio architektūra. Lankytojai kultūros žemėlapyje ras maršrutus ir pastatus kuriuos verta aplankyti.

Kaip nuvykti? Daug maršrutų stoja Samos kelyje į Turkiją. Taip pat yra keltų maršrutai iš Pirėjo, Chios, Lesvos

Kam tinka? Gamtos mylėtojams ir tiems, kam artimi rytų virtuvės skoniai.

Ko paragauti? Virtuvei įtaką darė Azijos mažumos, tad ir skoniai bus artimi jiems. Revythokeftedes – avinžirnių paplotėliai. Įdaryti cukinijų žiedai. Vietiniai mpourekla pyragėliai, kurie skiriasi nuo tų, kuriuos pateikia kitose Graikijos vietose.

19. Santorini

Kuo ji ypatinga? Santorinis – vulkaninės kilmės sala pietų Egėjo jūroje. Pusmėnulio formos Santorini (arba Thíra) dar vadinama „taurusis Egėjo perlas“. Iš tikrųjų tai yra salų grupė, kurią sudaro Thíra, Thirassiá, Asproníssi, Palea ir Nea Kaméni piečiausioje Kikladų dalyje. Visas salų kompleksas – tai veikiantis ugnikalnis, kurio krateris yra vandenyje. Šią salą dažnai renkasi jaunavedžiai, nes tai viena romantiškiausių vietų garsėjanti savo nuostabiais saulėlydžiais. Svarbiausi lankytini objektai: vulkanas, iki kurio galima nuplaukti valtimi; kaldera (plati stačiašlaitė įdauba), dažnai siejamas su Atlantidos mitu; Akrotiri minų dinastijos griuvėsiai; Venecijos ir Kasteli pilys; keletas vienuolynų ir bažnyčių; daugybė muziejų; Skaros akmuo – nuo jo puikiai atsiveria vaizdas į kalderą. Saloje taip pat veikia Atlantidos muziejus, kuriame galite sužinoti viską apie šį paslaptingą mitą.

Kaip nuvykti? Lengviausia salą pasiekti lėktuvu arba keltu iš Atėnų.

Kam tinka? Poroms norinčioms romantiškai praleisti laiką, maisto gurmanams bei tiems, kurie domisi Atlantidos mitu.

Ko paragauti? Fava pupelių piurė. Tomato Gefthedes – gruzdinti pomidorai. Saganaki – gruzdintas sūris su medumi.

20. Skiathos

Kuo ji ypatinga? Skiathos yra maža Graikijos sala šiaurės vakarų Egėjo jūroje. Tai viena populiariausių Graikijos salų, dar vadinama rojaus kampeliu žemėje su vešlias pušynais ir krištolo skaidrumo vandenimis. Nepaisant augančio turistų srauto sala vis dar vaizdinga ir nepaliesta, joje yra daugiau kaip 60 paplūdimių. Garsiausias yra Koukounariés, kuris paskelbtas trečiuoju gražiausiu Viduržemio jūros paplūdimiu. Salos sostinė pastatyta neseniai (1829-30 metais), lyginant su kitomis salomis. Viena romantiškiausių vietų saloje yra Bourtzi pusiasalis su venecijietiško forto griuvėsiais.

Kaip nuvykti? Keltu arba greitaeigiu laivu iš Volos arba Ayos uostų. Keltu iš Salonikų uosto (tik vasaros metu). Lėktuvu iš Atėnų arba Salonikų.

Kam tinka? Jaunimui ir ieškantiems linksmybių – dėl naktį vykstančių vakarėlių Taip pat sala tinkama vandens sporto mylėtojams.

Ko paragauti? Vietinio vyno, jūros gėrybių. Sala moderni, tad joje nėra itin išskirtinių patiekalų – rasite įvairius tradicinius Graikijos virtuvės patiekalus.

21. Skopelos

Kuo ji ypatinga? Skopelos sala išgarsėjo nufilmavus joje „Mamma Mia“ filmą, iki jo nedaugelis žinojo apie šį nuostabų gamtos kampelį. Skopelos yra žaliausia Egėjo jūros sala, 80 procentų jos yra padengta augmenijos. Dėl mėlynos jūros ir salos augmenijos sala atrodo tiesiog nuostabiai. Saloje yra kelios vietos kur galima apsistoti, bet geriausia rinktis centrinį Chora miestelį. Čia išvysite viduramžių pilį, galėsite aplankyti folkloro muziejų. Saloje yra bizantinietiškų vienuolynų ir jų griuvėsių. Viena žymiausių olų – piratų ola, ją rasite Sendoukia. Na ir žinoma žymioji Aϊ Yiannis at Kastri koplyčia, kurią išgarsino filmo „Mamma Mia“ vestuvių scena. Nuo to laiko tai tapo populiaria vieta tuoktuvėms.

Kaip nuvykti? Keltu iš Agios Konstantinos uosto Volose arba iš Volos miesto uosto. Tai pat galima keliauti iš Atėnų iki Skiathos, o iš ten keltu plaukti iki salos.

Kam tinka? Norintiems ramaus poilsio, vaizdingų vietovių arba svajojantiems susituokti kaip filme.

Ko paragauti? Jūros ežių salotų, tradicinio Skopelos sūrio pyrago, savitų patiekalų su slyvomis.

22. Zante

Kuo ji ypatinga? Jeigu ieškote nuostabių paplūdimių atostogoms, tuomet tikrai nenusivilsite atostogoms pasirinkę Zante (Zakynthos). Ikoniškas Novagio paplūdimys šiaurės vakaruose idealiai tinka ekstremaliam sportui. Norintiems ramesnio poilsio su vakais puikiai tinkamas Gerakas paplūdimys, turintis nuostabų smėlį, kuris palengva leidžiasi į jūrą. Daug žmonių atvyksta į salą norėdami pamatyti nykstančių Caretta Caretta vėžlių ir kitų gyvūnų rūšių, kurios sutinkamos saugomuose salos paplūdimiuose.

Kaip nuvykti? Iš Atėnų galite atskristi (skrydžio trukmė apie 45 minutės). Taip pat galite atskristi iš Kefalonijos, Korfu, Salonikų. Į šią salą atvykti autobusu galima iš Patra, Korinto, Atėnų, Nafpaktos, Amifssa, Almyro ir Salonikų. Keltas kelia iš Kefalonijos, o vasaros metu ir iš Italijos uostų.

Kam tinka? Norintiems užsiimti ekstremaliu sportu, besidomintiems gamta, gyvūnais, augalais. Žinoma norintys ramaus poilsio, taip pat ras ramių vietų atsipalaidavimui.

Ko paragauti? Kimšto triušio, papatoli (veršelio koja), paragaukite vietinio vyno

Žymėk aplankytas Graikijos salas atostogoms Europos žemėlapyje

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *