Kelionės Lietuvoje, Kelionių istorijos

5 idėjos, ką aplankyti Dubingiuose

dubingiu stovyklaviete lieptas prie ezero


Dubingiai – nedidelis miestelis Molėtų rajone, esantis šalia ilgiausios Lietuvos ežero Asvejos. Aplink jį įstabus kraštovaizdis, miškai ir keletas vertų dėmesio lankytinų objektų. Saulėtu šiltu oru galima čia praleisti ir visą dieną: pasivaikščioti, iškylauti, o esant ypač geram orui ir pasimaudyti.
 
Šiose vietovėse lankėmės ne pirmą kartą. Nesvarbu kelintą kartą – visuomet noriu sustoti prie Dubingių tilto ir pasidairyti į tyvuliuojantį ežerą apsuptą medžių. Ypač pavasarį! Kai gamta šaukia apie gyvybę skaisčiai žalia spalva, ežere romantiškai plūduriuoja valtys, o saulės spinduliai lepina skruostus. Puikus kraštas norint šiek tiek sustoti, po ‘darbas darbą veja’ savaitės. 
 
Dubingiuose nedideliu atstumu galima aplankyti net 5 puikias vietas! Visas jas išbandėme patys. 
 
1. Dubingių tiltas ir piliavietė. Šių vietų stipriai ieškoti tikrai nereikia, o esant geram orui ir savaitgaliui – šalia minėto tilto tikriausiai jau stovės autobusas su turistais ar pavieniai šeimų ir porų automobiliai. Mašiną galima palikti kartu su kitais. 

Pasižvalgius po ežerą, kitoje tilto pusėje rasite laiptelius, kuriais užlipsite ant piliavietės. Aukšto ir senais ąžuolais apaugusiu kalno. Nuo jo atsiveria stulbinanti panorama į Asvejos ežerą, įrengti suoliukai ant kurių galite prisėsti ir praleisti šiek tiek laiko. Mums lankantis beprotiškai žydėjo pienės!
 

2. Mūsų nuostabai, ant piliavietės radome muziejų, o tiksliau specialų gaubtą! Toks vidur nieko pastatas. O tiksliau, tai pastatas, kuris dengia senų Radvilų rūmų fragmentus. Mums lankantys Dubingiuose, šalia pastato lauke sėdėjo moterėlė iš kurios įsigijome bilietą. Kadangi daug žmonių aplink nebuvo, ji netgi draugiškai mums pravedė ekskursiją apie tai, kas sužinota ir atrasta iš iškastų liekanų. Rekomenduojam užsukti, nepagailėti vieno kito euro ir pabūti muziejuje vidury laukų. 

3. Toliau vykome link Dubingių poilsiavietės, prieš ją aplankydami Gaurakalnio aukštapelkę ( į ją veda Gaurakalnės pelkės pažintinis takas). Nuorodą į šį taką rasite netoli Dubingių poilsio centro, ten galėsite palikti ir mašiną. Pelkių takas nedidelis, bet gražus, einantis per mišką. Tai ne pirma mūsų lietuviška pelkė, bet jei nesate buvę – visuomet įdomu aplankyti šiek tiek atšiauresnę gamtos vietą.  

4. Grįžus į tako pradžią, šalimais yra ženklas į atodangą, nuo kurios matyti Asvejos ežeras. Trumpas gražus keliukas.

5. Galiausiai nueikite į Dubingių poilsiavietę, kurioje ant ežero kranto yra įrengtas aukštas lieptas bei prižiūrimas paplūdimys. Tai raminanti vieta pailsėti, panardinti kojas į ežerą ar išsitraukti termosą arbatos. Pati poilsiavietė turi pastatų kompleksą, viename iš jų įrengta kavinė, kur galite pavalgyti ar išgerti kavos. 

Neskubant, Dubingiai puikus visos dienos maršrutas. Ypač kai visa gamta bunda ir žydi! 

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *