Kelionių patarimai

6 dalykai, kuriuos verta žinoti prieš metant darbą ir išvykstant į ilgą kelionę

gamta azijoje ka aplankyti Ko Tao

Ilgą laiką gyvenau labai „teisingą“ gyvenimą. Baigusi mokyklą, įstojau į universitetą, o paskutiniame kurse pradėjau dirbti. Karjera klojosi neblogai, netrukus net ir būsto paskolą pasiėmiau – toliau pagal idealų planą turėjo sekti „vyras, vestuvės ir vaikai“. Tačiau vieną dieną suvokiau, kad taip gyventi nenoriu.

Kol iš visų jėgų stengiausi būti „kaip visi“, tiesiog pamiršau įsiklausyti į savo poreikius. Apie ką aš svajoju? Ką norėčiau veikti gyvenime?

kelione Mianmare ka aplankyti
Ilgokai trukę apmąstymai galiausiai privedė prie išvados: norėčiau keliauti. Po penkerių metų darbo ofise susikroviau lagaminus ir kartu su dar vienu bepročiu šešiems mėnesiams išvykau keliauti po Aziją. Iš pradžių baisokas, šis sprendimas pasirodė daug lengvesnis, nei maniau.

Jei ir Tu svajoji mesti darbą ir išvykti į ilgesnę kelionę, štai keletas dalykų, kuriuos turėtum žinoti.

1. Nėra, ko bijoti.

Nežinomybė gąsdina ir tai yra visiškai normalu. Prieš išvykstant, mane kamavo daugybė baimių – jos buvo susijusios su finansais ir tuo, ar pavyks vėl rasti darbą. Dalį abejonių padėjo išsklaidyti kelionės planavimas.

Kai nusprendi, kur ir kada keliausi, įsivertini galimybes ir susiplanuoji biudžetą – viskas pasidaro daug aiškiau.

Likusios baimės išsisklaidė vos pradėjus keliauti. Kad ir kaip banaliai tai beskambėtų, kelionė man atvėrė daugybę naujų galimybių. Tik išėjusi iš nuolatinės rutinos sugebėjau iš šono pažvelgti į savo buvusią veiklą. Supratau, kad nebenoriu grįžti į tą patį darbą – kelionės metu iš naujo atradau rašymą, sukūriau tinklaraštį ir su malonumu jį rašau iki šiol.

hanojus lankytina vieta

2. Galimybės vs. prioritetai.

Realus finansinių galimybių įsivertinimas ir prioritetų susidėliojimas yra turbūt svarbiausia planavimo dalis. Tarkim, aš nuo vaikystės svajojau aplankyti Australiją, tačiau pradėjus domėtis supratau, kad ilga kelionė po šią šalį būtų gana brangus malonumas.

Nusprendžiau, kad mano prioritetas yra leisti sau pakeliauti ilgesnį laiką, pakeisti aplinką ir pabėgti nuo rutinos, o kuriame pasaulio krašte tai padarysiu – ne taip svarbu.

Galiausiai su kelionės partneriu pasirinkome Indiją ir pietryčių Aziją – kainos čia nesikandžioja, klimatas palankus, o ir pamatyti yra ką.

kelione motoroleriais azijoje

3. Taupymas neturi būti skausmingas.

Kai tik pradėjau nedrąsiai svajoti apie būsimą kelionę, susiskaičiavau visas savo pajamas, išlaidas ir nusprendžiau kas mėnesį atsidėti tam tikrą sumą pinigų – vos gavus atlyginimą juos pervesdavau į atskirą sąskaitą. Tai tikrai nebuvo kažkokia milžiniška suma: kitu atveju tie pinigai galėjo būti išleisti pramogoms, drabužiams, mašinai ar dar kokiems malonumams.

Nuo taupymo pradžios iki pačios kelionės praėjo maždaug 2,5 metų. Per tą laiką gyvenau gana normalų gyvenimą, nebadavau ir labai stipriai savęs neribojau, tik stengiausi būti sąmoninga. Kiekvieną kartą prieš ką nors perkant, klausdavau savęs, ar man tikrai to daikto reikia? Dažniausiai suprasdavau, kad ne.

saulėlydis kelionėje prie vandenyno Goa

4. Kelionės dokumentai, draudimas ir skiepai.

Yra keletas dalykų, kuriais būtina pasirūpinti prieš kelionę (ir į kuriuos būtina atsižvelgti planuojant kelionės biudžetą). Visų pirma, tai kelionės dokumentai. Pasas turi galioti bent šešis mėnesius nuo kelionės pabaigos, o keliaujant į kai kurias šalis bus reikalingos ir vizos. Mes iš anksto Lietuvoje darėmės tik Indijos vizą, visas kitas (Vietnamo, Laoso, Kambodžos, Tailando ir Mianmaro) gavome arba ant sienos, arba internetu jau kelionės eigoje. Kitas svarbus dalykas – draudimas. Net jei ir nieko blogo nenutiks, rizikuoti neverta. Be to, per ilgą kelionę tikrai bent kartą prireiks vaistų nuo galvos skausmo, slogos ar virškinimo sutrikimų.

Skiepais taip pat reikėtų pasirūpinti iš anksto, kadangi jie pradeda veikti po kiek laiko, o kai kuriuos reikia atlikti pakartotinai. Informaciją apie privalomus/rekomenduojamus skiepus galima rasti čia.

kelione azijoje ka aplankyti

5. Būtiniausi daiktai.

Leidžiantis į ilgą kelionę, užklumpa natūralus noras pasiimti daiktų visiems gyvenimo atvejams – juk nežinai, ko gali prireikti, tiesa?

Iš tiesų svarbiausia yra pasirūpinti patogia kuprine ir kokybiškais batais, o daugelį kitų dalykų įsigysi kelionėje (jei bus poreikis).

Mano kuprinė galėjo būti daug lengvesnė, jei ne ta stora hebrajų kalbos knyga, kurią visą ketinau išstudijuoti kelionėje, bet per šešis mėnesius taip nei karto ir neatsiverčiau.

mekong delta savarankiska kelione

6. Visko suplanuoti neįmanoma.

Svarbu suprasti, kad ilgos kelionės tikrai nepavyks detaliai suplanuoti iš anksto. Prieš išvykstant, mes buvome įsigiję tik lėktuvo bilietus į Mumbajų ir užsisakę nakvynes pirmai kelionės savaitei. Toliau viskas vyko savaime: bendravom su kitais keliautojais ir vietiniais, ieškojom pigių bilietų ir pagal tai sprendėm, kur keliauti toliau. Nakvynės vietas užsisakydavom kelios dienos prieš arba tiesiog ieškodavom jau atvykę.

vietiniai gyventojai kelioneje

Lankstumas padėjo sutaupyti ir nervų, ir pinigų, o svarbiausia – leido patirti, kaip malonu gyventi ir mėgautis šia diena. Tai man buvo nepakartojama šios ilgos kelionės dovana.

Žymėkite svajonių kraštus žemėlapyje

Select options

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Safaris (Detalus)

119.00199.00
Select options

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis (Detalus)

119.00199.00
Select options

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Senovinis rudas/melsvas (Detalus)

119.00199.00
Select options

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Juoda juoda naktis (Detalus)

119.00199.00
Select options

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Modernus juodas (Detalus)

119.00199.00
Select options

Pasaulio žemėlapis ant drobės – Juodas/baltas (Detalus)

119.00199.00
Back to list

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.