Kelionių patarimai

7 kryptys kelionei automobiliu ilgąjį savaitgalį

savaitgalio kelione masina

Kelionės automobiliu – puikus pasirinkimas, kai norite būti savo laiko valdovais, apsidairyti po apylinkes, nuklysti nuo įprastinių turistams skirtų vietų. Tai tikras keliavimo malonumas, kai gali naršyti populiariausius pramogų ir restoranų puslapius bei rinktis tai, kas patinka tik jums. Siūlome septynias kryptis, kuriomis galite leistis ilgąjį savaitgalį per žolines. Apžvelgsime šias kryptis:

• Nida (Lietuva)
• Ryga (Latvija)
• Kolka (Latvija)
• Saremos sala (Estija)
• Gdanskas (Lenkija)
• Zakopanė (Lenkija)
• Stokholmas (Švedija)

Keli svarbiausi patarimai pirmakarčiams keliautojams

  • Jei nuspręsite keliauti į užsienio valstybes – atnaujinkite Europos sveikatos draudimo kortelę (kortelė išduodama ar pakeičiama ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo prašymo išduoti kortelę gavimo teritorinėje ligonių kasoje dienos) bei nepamirškite pasidomėti ar jūsų pasirinktas automobilio draudimas turi žaliąją kortelę (ši dalis sutvarkoma greičiau).
  • Vienas asmuo gali vairuoti apie 4-6 valandas, priklausomai nuo patirties. Tad jei leisitės į tolimesnes kryptis – bent du vairuojantys asmenys kelionės tikslą leistų pasiekti greičiau ir maloniau.
  • Iš anksto peržiūrėkite maršrutą (tiek Google maps, tiek ir Waze), suplanuokite sustojimus, kuriuose galėsite pramankštinti kojas.
  • Pasidomėkite kuro kainomis ir įvertinkite, kur jo piltis bus pigiausia.

1.) Nida

Pušimi apaugusios kopos, žvejų namai papuošti vėtrungėmis – taip, tai vienas gražiausių ir ramiausių Lietuvos kurortų išlaikęs krašto autentiškumą. UNESCO saugoma Parnidžio kopą, saulės laikrodis ir Vytauto Kernagio skulptūra yra tikros Nidos įžymybės.

Lankytinos vietos Nidoje

Parnidžio kopa – net 52 metrų aukščio kopa nuo kurios atsiveria įspūdingas vaizdas. Galite matyti Nidos švyturį, Bulviklio ragą ir neaprėpiamas Kuršių marias. Norėdami patirti magišką jausmą – atvykite stebėti saulėtekio arba saulėlydžio. Šios kopos yra migruojančios, todėl jomis draudžiama vaikščioti – kiekvienas žingsnis gali išjudinti net kelias tonas smėlio. Svarbu paminėti, kad Parnidžio kopa pateko į Patricios Schultz knygą „1000 vietų, kurias turite pamatyti prieš mirtį“, tad turime, kuo didžiuotis.

Neringos krėslas – medinė A. Danilevičiaus skulptūra, kuri skirta senovės milžinei Neringai. Tai beveik 5 metrų aukščio kūrinys ant kurio maga pasėdėti ir mažam, ir dideliam. Legenda sako, kad senovinė dievybė Bangpūtys supyko, kad milžinė Neringa nesutiko už jo tekėti, todėl 13 metų siuntė baisias audras. Tuomet milžinė Neringa sumanė apginti žmones nuo Bangpūčio užmačių. Prisisėmusi prijuostėn smėlio, brido į vandenį, ir, kur smėlį bėrė, ten kopa kilo. Milžinė supylė ištisą sausumos ruožą – smėlio taką, atskyrė šėlstančią jūrą nuo marių – bangoms ir vėjui kelią pastojo, žvejams ramią įlanką atitvėrė. Nuo to laiko tarp vandens įsiterpusią smėlio juostą žmonės Neringa praminė.

Ieškantys kultūros turi aplankyti rašytojo Thomo Manno muziejų bei gintaro muziejų, kurio pasididžiavimas unikalus priešistorinis vabzdys. Akmens amžiaus gyvenvietė – dar viena vieta istorijos mylėtojams, jos radinius galima pamatyti Neringos muziejuje.

Na, o gausiausiai lankoma – Nidos žvejo etnografinė sodyba. Ji 2017-aisiais buvo atnaujinta panaudojant skaitmeninius sprendimus.

Būtina paragauti

Rūkyta žuvis. Kiekvienas baras, kavinė ar restoranas pasiūlys žuvies patiekalų – juk esame prie vandens. Sezono metu šviežiai rūkytos žuvies galima nusipirkti ir iš žvejų.

Kam tinkama kryptis?

Tai ideali vieta tiems, kurie ieško ramybės, tylos, tikrojo poilsio nuo didmiesčių triukšmo. Atvykite ir pajuskite, kaip sustoja laikas.

Atstumas

Nuo Vilniaus 358 km, numatoma kelionės trukmė apie 4,5 valandos.
Nuo Kauno 264 km, numatoma kelionės trukmė apie 3,5 valandos.
Nuo Klaipėdos 51 km, numatoma kelionės trukmė apie 1,5 valandos.
Nuo Šiaulių 221 km, numatoma kelionės trukmė apie 3 valandos.
Nuo Panevėžio 295 km, numatoma kelionės trukmė apie 4 valandos.

Maršrute yra keltas, kuris kursuoja maždaug kas 30 minučių. Pasidomėkite grafiku prieš išvykdami.

kelione i nida lankytinos vietos

2.)Ryga

Turbūt ne man vienai Ryga buvo pirmasis užsienis – seseriškos valstybės sostinė traukia savo pramogomis ir kultūra. Bendri istorijos vingiai, panaši, bet kitokia virtuvė, nuostabus senamiestis leidžia jaustis jaukiai, bet tuo pačiu supranti, kad esi užsienyje. Patogi avalynė ir Instagram paskyrai skirti kadrai – Ryga džiugins akį traukiančiais vaizdais nuo architektūros iki meno lėkštėse.

Lankytinos vietos Rygoje

Juodagalvių namai – įspūdingas gotikinis pastatas miesto centre, pastatytas dar 1334 metais. Jo paskirtis buvo įvairių susirinkimų ir Rygos bendruomenės priėmimų vieta, o savo vardą gavo nuo Vokietijos pirklių brolijos. Ne kartą griautas paskutinį kartą atstatytas 1999 metais. Viduje galima apžiūrėti autentiškus interjerus. Pereikite Alberta iela ir Strēlnieku iela norėdami pajusti tikrąją Art-Nouveau dvasią.

Šv. Petro bažnyčia – gotikinio stiliaus liuteronų bažnyčia pastatyta dar 1209 metais. Ilgus metus tai buvo vienas aukščiausių pastatų. Užlipus į bokšto viršų atsiveria įspūdinga senamiesčio panorama. Bažnyčios vidus traukia meno mylėtojus, nes čia galima atrasti kūrinius iš skirtingų amžių.

Jei senamiestyje šiek tiek per daug turistų, keliaukite į Kalnciemo gatvės kvartalą. Kvartalas apsuptas daugiau nei šimto metų senumo namų, jame vyksta koncertai, meno dirbtuvės. Savaitgaliais čia veikia turgus, kuriame galima įsigyti visko – nuo ekologiško maisto iki vietinių dizainerių kurtų drabužių ir papuošalų. Vilniečiams jo atmosfera gali šiek tiek priminti Užupį.

Kultūros mylėtojai bent kartą gyvenime turi aplankyti Latvijos nacionalinį meno muziejų. Jame eksponuojama daugiau kaip 52 tūkstančiai Baltijos ir Rusijos tapytojų bei skulptorių kūrinių, nuolat rengiamos trumpalaikės parodos.

Norintiems pramankštinti kojas ir pasimėgauti puodeliu kavos būtina aplankyti Bastejkalns parką. Tai centrinis miesto parkas, kuriame geru oru netrūksta žmonių. Šiame parke pilna takų ir kanalų, galima sutikti ir siūlančių pajodinėti poniu, tad jis patiks ir vaikams.

Būtina paragauti

Juodos duonos pudingo su uogomis – Maizes supa. Švelnus, ne per saldus desertas, kurio tikrai pasiūlys tradicinės kavinės ir restoranai. Vasaros metu ieškokite ir šio skonio ledų deserto.

Kam tinkama kryptis?

Ryga tinka visiems – sostinė pasiūlys pramogų tiek norintiems triukšmingai pašėlti, tiek ir norintiems atsipalaiduoti ir pajusti viduramžiško miesto dvasią. Tai miestas, kuriame kiekvienas ras sau artimas pramogas.

Atstumas

Nuo Vilniaus 395 km, numatoma kelionės trukmė apie 3,5 valandos.
Nuo Kauno 267 km, numatoma kelionės trukmė apie 3,5 valandos.
Nuo Klaipėdos 281 km, numatoma kelionės trukmė apie 3,5 valandos.
Nuo Šiaulių 133 km, numatoma kelionės trukmė apie 2 valandos.
Nuo Panevėžio 153 km, numatoma kelionės trukmė apie 2 valandos.

rygos senamiestis lankytinos vietos

3.) Kolka

Kolkos ragas yra nepaprastai savitas iškyšulys Latvijos pakrantėje, kur galima stebėti dviejų jūrų – atviros Baltijos jūros ir Rygos įlankos – bangų susidūrimą. Kolka įsikūrusi gamtos rezervate, tad čia nerasite modernių parduotuvių ar viešbučių. Tai nuostabi vieta norintiems pabūti arčiau gamtos bei tiems, kurie domisi ornitologija. Tai tarsi mažesnė Nidos versija su daugiau laukinio paplūdimio ir didingais pušynais. Iš čia patogu keliauti po Sliteres nacionalinį parką, stebėti paukščius, tad žiūronai būtini.

Būtina pamatyti

Kolkos švyturys – dabartinis švyturys pastatytas ant dirbtinai supiltos salos, nes pats iškyšulys yra gan pavojingas laivams. Pakeliui galima rasti senųjų švyturių liekanų.

Kolkos rago pušų takas bei Kolkos rago apžvalgos bokštas – pasimėgaukite grynu oru ir pasidairykite po nuostabią gamtą.

Livonijos informacijos centras – visiems, kurie domisi Baltų tautomis. Lyvių kalba gimininga estų, vengrų ir suomių kalboms. Centre galėsite užsisakyti ekskursiją ir susipažinti su lyvių gyvenimu. Latviai saugo šį palikimą, yra įkūrę sekmadieninę kalbų mokyklą.

Kolkoje taip pat rasite tris bažnyčias, keletą viešbučių, kempingą.

žemėlapiai žymėti aplankytas vietas
Būtina paragauti

Kolkoje yra tik 2 restoranai, kurie tiekia paprastus patiekalus, nesispecializuoja tradicinėje virtuvėje.

Kam tinkama kryptis?

Gamtos mylėtojams, dviratininkams, besidomintiems paukščiais ir visiems, kurie nori pabūti laukiniame paplūdimyje.

Atstumas

Nuo Vilniaus 444 km, numatoma kelionės trukmė apie 5,2 valandos.
Nuo Kauno 400 km, numatoma kelionės trukmė apie 5 valandos.
Nuo Klaipėdos 288 km, numatoma kelionės trukmė apie 3,5 valandos.
Nuo Šiaulių 152 km, numatoma kelionės trukmė apie 3 valandos.
Nuo Panevėžio 300 km, numatoma kelionės trukmė apie 4 valandos.

kolkos ragas latvijoje prie juros

kolka latvijos pakrante

4.) Saremos sala

Saremos sala – rytų vikingų žemė, o joje gyvena rytų vikingai. Taip save ir salą pristato vietiniai gyventojai. Tai gana atšiauri beveik 3000 kvadratinių kilometrų pločio sala (mano vizito metu nestipriai lijo ir nuolat pūtė vėjas), kuri sužavi gamtos grožiu ir rūstybe, kai pasijunti labai mažas. Automobilis čia tikrai reikalingas, nes įdomūs objektai yra gana nutolę ir pėsčiomis per trumpą laiką salą būtų sudėtinga apkeliauti. Nepamirškite vėjo neperpučiamos striukės – jos prireiks, kai norėsite pasivaikščioti salos pakraščiais.

Lankytinos vietos Saremos saloje

Vėjo malūnai – dabar jų išlikę tik keletas, o kažkada buvo per 800 šimtus. Žymiausi ir geriausiai išlikę Anglos vėjo malūnai, jais buvo malami grūdai. Dar ypatingi tuo, kad šiuos malūnus buvo galima pasukti pagal vėjo kryptį (visą pastatą).

Kuresarės pilis – 14-ojo amžiaus pilis, kurios „Aukštuoju germanu“ praminto masyvaus pilies bokšto niekada neįveikė priešai. Pilyje įkurtas muziejus leis susipažinti su Saremos istorija ir gamta. Be to tai viena geriausiai išsilaikiusių tvirtovių Baltijos šalyse.

Pangos skardis – įspūdinga vieta tiesiog prisėsti ir pasigrožėti jūros bangavimu, sutikti ar palydėti saulę.

Kaali meteorito krateriai – manoma, jog jie susiformavo prieš 2400-7500 metų ir buvo aprašyti dar Antikos laikų tyrinėtojo ir keliautojo Tacito. Viename jų susiformavo taisyklingas 110 metrų skersmens ežeras.

Sorve švyturys – vienas toliausių salos taškų, kuriame gali pasijusti kaip pasaulio pakraštyje.

Būtina paragauti

Estų virtuvė iš dalies artima lietuviams ir latviams, tad nemaža dalis patiekalų pasirodys lyg ir panašūs ir tokius, kokius valgome namie. Vienas išskirtinių estiškų patiekalų yra Mulgipuder – bulvių ir kruopų košė, patiekiama su spirgučiais. Vasaros metu paragaukite Lüübnitsa külm suvesupp – tai šalta vasariška sriuba, gaminama iš žalumynų, dešrelių, kietai virtų kiaušinių, agurkų, ridikėlių, giros ir grietinės.

Kam tinkama kryptis?

Ieškantiems šiek tiek kitokios gamtos ir kultūros, nei gali pasiūlyti Latvija. Estijos salyno gyventojų net ir išvaizda šiek tiek kitokia, šiaurietiškesnė. Nusiteikite žygiams pėstute bei šiek tiek atšiauresniam klimatui.

Atstumas

Nuo Vilniaus 619 km, numatoma kelionės trukmė apie 9 valandos.
Nuo Kauno 591 km, numatoma kelionės trukmė apie 9 valandos.
Nuo Klaipėdos 634 km, numatoma kelionės trukmė apie 9 valandos.
Nuo Šiaulių 458 km, numatoma kelionės trukmė apie 7 valandos.
Nuo Panevėžio 477 km, numatoma kelionės trukmė apie 7 valandos.
Maršrute yra keltas, tad pasidomėkite grafiku prieš išvykdami.

saremos salos estijoje lankytinos vietos

kelione i saremos salas lankytinos vietos

5.) Gdanskas

Gdanskas, Gdynia ir Sopotas – kurortinis ir istorinis tripolis Lenkijoje, kuris traukia ne vieną kultūros ir pramogų mėgėją. Ir ne veltui – Gdanskas yra vienintelis miestas ne Anglijoje, kuriame buvo atliekamos Šekspyro pjesės jam dar esant gyvam. Beveik visas Gdansko senamiestis yra atstatytas po Antrojo pasaulinio karo sprogdinimų. Mieste rasite daugybę spalvotų tiltų, modernių ir sovietmetį menančių pastatų. Be to čia susikūrė „Solidarumo“ susivienijimas. Nuo liepos 27 iki rugpjūčio 18 dienos čia vyksta nuostabus Šv. Dominyko festivalis sutraukiantis tūkstančius smalsuolių.

Būtina pamatyti

Vartai į miestą – vienas Gdansko išskirtinumų. Aplankykite visus keturis: Žalieji, Auksiniai, Aukštieji ir Kalėjimo bokšto. Auksiniai mena net XVII-ąjį amžių. Figūros ant vartų vaizduoja gerąsias piliečių savybes – tokias kaip taika, santarvė, protas.

Šv. Mergelės katedra – vienas seniausių plytinių pastatų Europoje. Viena pagrindinių jos įžymybių – XV amžiuje pagamintas astronominis laikrodis. Yra sakoma, kad šio laikrodžio kūrėjui buvo išdurtos akys, jog jis nepagaminto kito tokio šedevro. Katedra priklauso ankstyvosios gotikos stiliui, joje telpa per 25 tūkstančius žmonių. Be to nuostabia Gdansko ir net Sopoto panorama galima pasižvalgyti užkopus į 105 metrų aukščio katedros bokštą.

Jei esate istorijos mėgėjas – būtina aplankyti Antrojo pasaulinio karo muziejų bei Europos Solidarumo centrą. Naudojantis šiuolaikiškomis interaktyviomis priemonėmis derinamos autentiškos nuotraukos, garso, vaizdo įrašai, asmeniniai to meto didvyrių daiktai – ekspozicijos tikrai leis pasijusti to meto įvykių dalimi. Norėdami pasinerti į istorijos vingius dar giliau – leiskitės mašina iki Štuthofo (Sztutowo) koncentracijos stovyklos.

Centrinė miesto aikštė Dlugij Targ – joje rasite ne tik kavinių ir parduotuvėlių, bet ir vieną puošniausių miesto pastatų Artūro namas (dvor Artusa), kuris kažkada buvo pirklių susibūrimo vieta. Aikštę taip pat puošią įžymus Neptūno fontanas, kuris yra laikomas miesto simboliu.

Būtina paragauti

Lenkijos ir Lietuvos virtuvės gan artimos, tačiau tuo pačiu ir skirtingos. Jei mėgstate antienos patiekalus – nenustebkite, kad Lenkijoje jie daug pigesni, tad pasimėgaukite. Vienas įdomesnių patiekalų – pyragėliai su įvairiais įdarais (pierogi pieczone), kartais patiekiami ant raugintų kopūstų pakloto. Šiek tiek primena mūsiškus kibinus, tačiau tešla plonesnė, o įdaras įvairesnis.

Kam tinkama kryptis?

Gdanskas – uostamiestis, kuriame verda naktinis gyvenimas, apstu kultūrinių renginių bei istorinių vietų. Čia gerai jausitės ir norėdami atsipūsti, ir norėdami pasisemti naujų minčių.

Atstumas

Nuo Vilniaus 601 km, numatoma kelionės trukmė apie 7 valandos.
Nuo Kauno 497 km, numatoma kelionės trukmė apie 6 valandos.
Nuo Klaipėdos 706 km, numatoma kelionės trukmė apie 8 valandos.
Nuo Šiaulių 635 km, numatoma kelionės trukmė apie 7,5 valandos.
Nuo Panevėžio 601 km, numatoma kelionės trukmė apie 7 valandos.

6.) Zakopanė

Vos išgirdus pavadinimą turbūt sukirba mintys apie slidinėjimą Tatruose, tačiau šį miestą verta aplankyti ir vasarą, ypač jei norite pasimėgauti gamtos ir kalnų grožiu. Puikus oras kviečia stovyklauti, kopti į kalnus, važinėtis dviračiais kalnų takais. Norintys šiek tiek ramesnio poilsio tikrai sutiks mirkti terminiuose baseinuose.

Lankytinos vietos Zakopanėje

Žinoma kalnai! Kopimas į Nosal ir Kasprowy Wierch leis mėgautis nuostabiais vaizdais į Kotlina Zakopiańska, Dolina Bystra, Kuźnica. Galėsite rinktis trasas tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems. O jei norite iššūkio – Svinica yra 2300 m aukštyje.

Vienas gražiausių regiono ežerų – tai kalnų apsuptas Morskie Oko, arba „Jūros akis“. Iki šio ežero veda tik viena siaura kalnų perėja, tad ežeras primena didžiulį kraterį. Jei nuspręsite žygiuoti arba vykti vietine arklių traukiama karieta – pakeliui nepraleiskite Mickiewicz krioklių.

Pasikelkite funikulieriumi į Gubałowka viršūnę, išgerkite puodelį karšto šokolado ir pasimėgaukite vaizdais. Be to šioje viršūnėje gausu suvenyrų parduotuvėlių, tad be lauktuvių neliksite.

Ieškote kultūros ir domitės kalniečių gyvenimu? Tuomet būtinai aplankykite sūrio Oscypek muziejų. Šis sūris ypatingas savo įstabiomis formomis, o interaktyvios muziejaus veiklos leis sužinoti daugiau.

Jei norite pasimėgauti vandens pramogomis – aplankykite Terma Bania (Bialka Tatrzanska), kurios baseinai papildomi geoterminiu vandeniu, kuris išgaunamas iš 2500 metrų gylio gręžinio.

Būtina paragauti

Žinoma Oscypek sūrio! Jo tikrai rasite visur. O kalnuose esančiose kavinėse galėsite pasimėgauti skrandukų sriuba souvlaki.

Kam tinkama kryptis?

Ieškantiems aktyvaus poilsio – įspūdingos kalnų trasos, ežerai, kriokliai ir upeliai. Gamtos mylėtojams bei norintiems pasinerti į gamtos grožį. Vasaros metu Zakopanėje mažiau turistų nei žiemą, gausu atokesnių viešbučių, tad galėsite pailsėti nuo miesto triukšmo.

Atstumas

Nuo Vilniaus 873 km, numatoma kelionės trukmė apie 11 valandų.
Nuo Kauno 829 km, numatoma kelionės trukmė apie 10 valandų.
Nuo Klaipėdos 1038 km, numatoma kelionės trukmė apie 12 valandų.
Nuo Šiaulių 967 km, numatoma kelionės trukmė apie 12 valandų.
Nuo Panevėžio 933 km, numatoma kelionės trukmė apie 11 valandų.

kalvos leidziantis link zakopanes

Kelionė į Zakopanę

7.) Stokholmas

Stokholmas laikomas viena gražiausių Europos sostinių. Jį pasiekti galima keltu iš Ventspilio, tad tai taip pat puiki kryptis ilgajam savaitgaliui. Šis miestas ypatingas tuo, kad yra išsidėstęs per 14 salų, kurias jungia net 57 tiltai ir kartais yra tituluojamas kaip šiaurės Venecija. Mieste pilna žalumos ir vandens, o įspūdinga architektūra pakeri ne vieną. Tai miestas į kurį norėsite sugrįžti vėl.

Lankytinos vietos Stokholme

Muziejus po atviru dangumi – Skansen. Jis skirtas visiems besidomintiems Švedijos istorija ir šiek tiek primena Rumšiškių muziejų. Net 150 istorinių namų atgabentų iš įvairių Švedijos vietų su autentiškais eksponatais. Klaidžiokite po švediškus kaimus ir geriau pažinkite jų istoriją. Čia taip pat veikia mini zoologijos sodas su 75 skirtingais gyvūnais.

Drottingholmo rūmai yra UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įrašytą vieta, Švedijos karalių rezidencija, įsikūrusi Melareno ežero saloje – Lovione. Tai – geriausiai išsilaikę rūmai Švedijoje, pastatyti dar XVII amžiuje. Vasara yra puikus metas čia apsilankyti, nes tuo metu vyksta turai su gidu. Panašus lankytinas objektas – Karalių rūmai su įspūdingu lobynu.

Pasivaikščiojimo takas Monteliusvagen – 500 metrų ilgio su nuostabiu vaizdu į rotušę, Mälaren ežerą. Be to, tai populiari piršlybų vieta.

Besidomintiems laivininkyste ir karo istorija – Vaza muziejus. Tai 17-ojo amžiaus laikas su įspūdinga ekspozicija. Į jį bilietus verta užsisakyti iš anksto, nes tai lankomiausias muziejus Europoje.

Djurgården žaidimų parkas – patiks ir jauniems ir vyresniems. Tai vietinių mėgstama pramogų vieta. Iškylaukite, žaiskite žaidimus ar tiesiog mėgaukitės žaluma. Čia taip pat rasite nuostabų botanikos sodą (Rosendals Trädgård).

Gamla stan – seniausias istorinis miesto centras, kuriame norisi klaidžioti viduramžiškomis gatvelėmis. Vieta, kurios nepasieksite mašina, tačiau verta įtraukti į norimų pamatyti objektų sąrašą – nuostabus uostas Sandhamn.

Būtina paragauti

Rugpjūtis – pats vėžių sezonas Švedijoje, tad mėgaukitės jų patiekalais. Mėgaukitės vienais arba su traškia švediška duona knäckebröd. Žinoma visad rasite kur paskanauti įvairiausių rūšių silkės, tad išbankykite kuo įdomiausias jos rūšis.

Kam tinkama kryptis?

Stokholmas patiks tiek šeimoms, tiek ir draugų kompanijoms. Kiekviena sala turi savo žavesio, tad per vieną kelionę neįmanoma pamatyti jų visų. Sostinė sužavės tiek aktyvių tiek pasyvių pramogų gausa, tad drąsiai galima keliauti su didesne kompanija, kurios poilsio norai skiriasi.

Atstumas

Nuo Vilniaus 783 km, numatoma kelionės trukmė apie 17 valandų.
Nuo Kauno 722 km, numatoma kelionės trukmė apie 17 valandų.
Nuo Klaipėdos 550 km, numatoma kelionės trukmė apie 15 valandų.
Nuo Šiaulių 567 km, numatoma kelionės trukmė apie 15 valandų.
Nuo Panevėžio 641 km, numatoma kelionės trukmė apie 16 valandų.
Maršrute yra keltas, tad pasidomėkite grafiku prieš išvykdami.

kelione masina i stokholma svedijoje

stokholmas lankytinos vietos ka pamatyti

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *