Kelionių patarimai

9 idėjos, ką veikti namuose, kai negali keliauti

ka veikti kai negali keliauti

Tikriausiai daugelis iš mūsų pažįsta jausmą, kai grįžus iš ilgesnės kelionės ar puikių atpalaiduojančių atostogų, užklumpa šioks toks liūdesėlis ar nostalgija. Vis prisimename kelionės akimirkas, žiūrinėjame nuotraukas, parsivežtus suvenyrus ir niekaip nenorime paleisti tos nerūpestingos atostogų dvasios.

Tačiau kai negali keliauti, nuotykių troškulį gali numalšinti ir kitais būdais, o laisvą laiką panaudoti būsimų kelionių planavimui, idėjų generavimui, savišvietai ir tiesiog atsipalaidavimui!

Štai keletas pasiūlymų, ką veikti namuose, kai negali keliauti (bent jau fiziškai).

 

1. Žiūrėkite filmus ir serialus kelionių tema.

Filmai ir serialai – turbūt pats paprasčiausias būdas pasižvalgyti po įvairiausius pasaulio kampelius, pažinti skirtingas kultūras ir pasimėgauti egzotiškais vaizdais. Tupint namuose, į pagalbą ateina internetas – šiandien turime galimybę filmus apie keliones žiūrėti patogiai įsitaisius ant sofos ir nekeliant kojos iš namų. Panagrinėkite, ką kelionių tema siūlo „Netflix“ ar kitos namų kino platformos (pavyzdžiui, Žmonės Cinema, Go3, Kino fondas ir kt.). Galų gale – įvairių kelionių filmukų, vlogų galima lengvai atrasti “Youtube”.

Reikia idėjų? Štai keletas rekomendacijų puikiems kelionių filmams:
“13 filmų apie keliones, įkvepiančių ilgai kelionei”
“12 stebinančių dokumentinių filmų apie keliones”
“17 romantinių filmų keliautojams”

 

ziureti kelioniu filmus

 

2. Ieškokite įkvėpimo ir idėjų būsimoms kelionėms: knygos, kelionių blogai ir kt.

Knygų mėgėjams dabar pats geriausias metas perskaityti visas namuose dulkančias kelionių knygas! Jei tokių neturite ar ilgesniems skaitiniams sunku susikaupti, į pagalbą ir vėl galite pasitelkti internetą. Prisijunkite prie keliautojų forumų ir grupių Facebooke (tai puiki vieta peržiūrėti kitų keliautojų įspūdžius, nuotraukas), skaitykite kelionių blogus ar grožėkitės puikiais kelionių vaizdais Instagram profiliuose.

O gal beskaitinėdami kitų keliautojų tekstus ir patys nuspręsite pradėti rašyti kelionių blogą? O gal net knygą?

 

skaityti kelioniu knygas

 

3. Susidarykite svajonių krypčių sąrašą.

Kai keliauti negalite, niekas juk nedraudžia svajoti! Leidžiant laiką namuose galite apgalvoti, kur norėtumėt keliauti ateityje, ir susidaryti svajonių krypčių sąrašą (pritrūkus idėjų ar įkvėpimo, žr. 1 ir 2 punktus).
Svajonių kryptis galite ne tik surašyti, bet ir sužymėti Trip Map žemėlapyje, naudojant skirtingų spalvų smeigtukus.

 

zemelapiai su smeigtukais trip map

 

4. Mokykitės dalykų, kurie pravers ateities kelionėse (ir gyvenime).

Pasitaiko, kad į atostogas išlekiame skubėdami, vos atradę laisvesnę akimirką ir nieko per daug apie lankomą šalį nespėję sužinoti. Sulėtėjus gyvenimo ritmui, atsirado puiki galimybė geriau pasiruošti ateities kelionėms. Galbūt svajojate nukeliauti į Pietų Ameriką? Išmokite keletą naudingų ispaniškų žodžių ir posakių. Norėtumėt geriau pažinti Aziją? Pasitikrinkite žinias apie šio kontinento šalių sostines, didžiausius miestus, valiutas, religijas ir kultūrinius ypatumus.

Norite daugiau iššūkių? Išmokite atpažinti visų pasaulio šalių vėliavas!

 

mokytis naujos kalbos

 

5. Ragaukite skirtingų šalių virtuvių patiekalus.

Maistas yra vienas puikiausių ir maloniausių būdų pažinti skirtingas pasaulio kultūras. Kai negali keliauti, vis dar gali ragauti! Parduotuvėse šiandien galima atrasti net ir mums neįprastų, egzotiškų ingredientų, tad pasigaminti namuose galima praktiškai viską. Receptų lengvai rasite internete: pavyzdžiui, labai rekomenduoju išbandyti tasty.co svetainę ar Tasty apps‘ą – aiškūs ir paprasti receptai pateikiami su apetitą žadinančiais trumpais video.

Jeigu nesate gabūs kulinarai, įvairių pasaulio virtuvių patiekalų galite tiesiog užsisakyti į namus!

 

gaminti skirtingu virtuviu patiekalus

 

6. Susirūšiuokite kelionių nuotraukas.

Turbūt daugeliui iš mūsų būna, kad grįžus iš kelionės atsirenkame keletą gražesnių nuotraukų, pasidaliname jomis socialiniuose tinkluose ir netrukus visai pamirštame. Būnant namuose, puiki proga pagaliau susirūšiuoti buvusių kelionių nuotraukas! Įspūdingiausias galite atsispausdinti, sudėti į nuotraukų albumą, susikabinti ant sienos ar susmeigti į TripMap žemėlapį šalia aplankytų šalių.

Prie nuotraukų (ar kitoje jų pusėje) pravartu užsirašyti kelionės datas, aplankytas vietas bei kitus įspūdžius. Bėgant laikui kelionių prisiminimai pasimiršta, užtat nuotraukos su aprašymais liks.

 

nuotrauku spausdinimas kelioniu

 

7. Tvarkingai susidėliokite kelionių atributiką ir suvenyrus.

Be nuotraukų, iš kelionių dažnai parsivežame ir kitų suvenyrų, atributikos ir t.t. Kai negalite keliauti, kelionių dvasios pasisemkite rūšiuodami atsivežtus kelionių suvenyrus, gražiai išdėliodami juos ant paskirtos lentynos, prilipdydami prie magnetinės lentos ir pan. Taip pat galite tvarkingai susirūšiuoti ir į papkes susidėlioti įvairius kitus kelionių atributus: žemėlapius, bilietus, lankstinukus, užrašus ir t.t.

Tokie kelionių rinkiniai pravers ateityje tiek jums (norint prisiminti buvusias keliones ar planuojant būsimas), tiek jūsų draugams ar artimiesiems – juk tiek daug naudingos informacijos vienoje vietoje!

 

8. Išsiųskite atvirukus užsienyje esantiems draugams.

Daugelis iš mūsų kelionėse susiviliojame prisipirkti atvirukų su gražiais lankytų vietų vaizdais. Bėda, kad grįžus dažnai šie atvirukai taip ir nebūna panaudojami, o tiesiog nugula kur stalčiuje. Jeigu ir jūs esate tokių prikaupęs, pagalvokite, kaip smagu būtų juos užrašyti ir išsiųsti seniai matytiems, įvairiose šalyse įsikūrusiems draugams. Galbūt šiuo metu negalite aplankyti užsienyje gyvenančių artimųjų, bet galite juos pradžiuginti bent tokiu dėmesiu.

Panašiai galite elgtis ir su niekur nepanaudotomis kelionių nuotraukomis – pridėkite nedidelį laiškelį ir pirmyn link pašto dėžutės!

 

issiusti atvirukus draugams i uzsieni

 

9. Žemėlapyje susižymėkite aplankytas vietas.

Kai nekeliaujate, galite atrasti laiko savo Trip Map žemėlapyje gražiai susižymėti jau aplankytas šalis, regionus, miestus. Apgalvokite žymėjimo logiką – skirtingos smeigtukų spalvos gali reikšti atskirų šeimos narių keliones, skirtingus kelionių tipus (pvz. poilsinės ir darbo kelionės), aplankytas ir dar tik norimas aplankyti šalis. Fantazija čia iš tiesų beribė!

O jeigu savo namuose dar neturite Trip Map žemėlapio, galbūt pats laikas jį įsigyti?

 

kaledu kelioniu dovana merginai

 

Žemėlapiai žymėti jūsų kelionių prisiminimus

Select options

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis (Detalus)

119.00199.00
Select options

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Smėlinis (Detalus)

119.00199.00
Select options

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Dangiškas (Detalus)

119.00199.00
Back to list

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.