Kelionės Europoje, Kelionių istorijos

Dešimt metų trunkanti draugystė: pirmiau į kelionę su draugėmis

kelione europoje vasara

Gintarė, Rūta, Laima, Erika ir Justė yra buvusios grupiokės, studijavusios odontologiją. Nuo studijų metų merginos kasmet vis kur nors iškeliauja ir turbūt svarbiausia ne kur, bet, kad kartu ir jau beveik 10 metų! Šis penketukas yra įrodymas, kad tikra draugystė iš tiesų gyvuoja. Vaikinus ar vyrus turinčios merginos kelionę pirmiausia derina su draugėmis, o tik paskui su antrąja puse!

Nuo 2010-ųjų, kasmet visos penkios kur nors keliaujate. Kaip gimė tokia tradicija?

Gintarė: ekspromtu. Prisimenu, kaip kelios sėdėjome Laimos mašinoje – laisvu laiku tarp paskaitų važiavome pietauti ir tiesiog šovė idėja, kad reikia kur nors iškeliauti, juk skrydžiai tokie pigūs.

Laima: aš visą laiką skrolindavau Ryanair’o puslapyje, nuolatos medžiodavau pigius skrydžius. Pirmiausia nutarėme varyti į Berlyną, nes skrydis buvo pigiausias.

vasara juodkalnijoje trip map blogas

Kiek laiko užtrunka suderinti visų norus ir laiką, juk jūsų – net penkios!

Gintarė: dar būdamos kelionėje susėdame ir pradedame tartis, kur norėtume keliauti kitais metais.

Rūta: išsirenkame preliminarias kryptis, o vėliau deriname pagal kainas, sezoną.

Laima: kartais šalį išsirenkame pagal mėnesį, priklausomai nuo to, ar norime „šiltų“, ar „šaltų“ atostogų. Paprastai kelionės metu išsinuomojame apartamentus – kambario penkioms viešbutyje nelabai rasi, o juk norisi visad būti drauge.

Justė: stengiamės, kad kelionės atitiktų mūsų visų lūkesčius, tad būna ir muziejų ir gamtos.

Dažnas iš mūsų jaučiamės, kad viskam trūksta laiko: savo svajonėms, antrai pusei, laisvalaikiui. Kaip jums pavyksta atrasti laiko draugių kelionėm? Nebūna, kad draugui ar vyrui sakai „na, ir šiais metais kartu nekeliausim, nes jau su draugėmis susitariau“?

Rūta: tik dvi gali atsakyti į šitą klausimą.

Laima: mūsų kelionės yra šventas reikalas. Vaikinai atsirado daug vėliau.

Erika: iš tikrųjų šventas, nepajudinamas reikalas.

trip map kelioniu blogas malta

Taigi, prioritetas yra draugių kelionė, o su vyru ar draugu jau kas lieka, tas?

Laima: realiai taip.

Rūta: taip, tuo metu vyrai taip pat gali pailsėti (juokiasi).

Erika: kai vedė tave, vedė ir mus (visos juokiasi).

Laima: tai savaime suprantamas dalykas. Pranešame, kad išvažiuojame tada ir tada – viskas.

Rūta: taip.

Gintarė: Rūtai pasipiršo prieš kelionę.

Turbūt tave pasilikti norėjo?

Rūta: iš dalies. Į Maltą skridome iškart po universiteto baigimo, taigi, jo pasipiršimas simboliškai įprasmino tai, kad po kelionės grįžčiau pas jį jau kaip sužadėtinė, o ne namo pas tėvus (juokiasi).

Gintarė: buvo labai graži akimirka. Kauno oro uostas dažnai būdavo apytuštis, greičiausiai tik mes vienos ir oro uosto darbuotojai stebėjo šį įvykį. Praeinu patikrą, girdžiu kažkas aikčioja ir atsisukusi nežinau, šokti per apsauginę tvorą ir sveikinti, ar laukti. Visgi bėgome atgal pasveikinti.

Laima: įlipus į lėktuvą buvo tas keistas jausmas, kad jis lieka ir ką dabar daryti? (visos juokiasi).

Gintarė: švęsti! Tada pirmąkart lėktuve gėrėme šampaną.

juodkalnijos kalnai kelione vasara

Kuri kelionė labiausiai įsiminė?

Justė: Paryžiaus kelionė, mirėm. Skridome į Paryžių kovą, galvojom juk pavasaris, bus gražu, šilta. Tačiau oras – vieną dieną saulė, kitą dieną lyja, trečią dieną sninga, o mes visos su pavasariniais drabužiais. Dar kiekvieną dieną kuri nors sunegaluodavo, Gintarės dukterėčia sirgo roto virusu, matyt, nuo jos apsikrėtėme.

Laima: roto kiekvieną dieną. Bet baisiausias buvo grįžimas.

Rūta: mamos jau pradėjo rašyti, kad baisu, dėl sniego atšaukiami skrydžiai. Mes žvengt – sniego va tiek (rodo kelis milimetrus), kas čia gali neskristi? Susiruošėme savo rytiniam skrydžiui, stotelėje laukiam autobuso, privažiuoja policija, sako, taigi, niekas nevažiuoja, plikledis ant kelio.

Justė: o ten eilinis ledžiukas.

Gintarė: šalna.

Laima: šiandien ryte, turbūt, tokia buvo.

Justė: policininkams mums iškvietus taksi nuvažiavome į stotį, iš kurios į oro uostą dar valandą riedėjome autobusu. O ten – grūstis!

Gintarė: panika.

Rūta: visur iškabinti ženklai, kad skrydžiai atšaukti. Iš pradžių nesupratome, ką reiškia atšauktas skrydis. Galvojom dažnai gi tos pigios oro linijos skrydžius atideda, bet palauki pora valandų ir viskas. Tik priėjus prie langelio oro uoste ir darbuotojui pasiūlius skrydį po dviejų dienų galiausiai patikėjome, kad namo lėktuvu negrįšim. Draugai rašo, kad iš Paryžiaus į Berlyną pigiai galima nuvažiuoti traukiniu, o tada autobusu į Kauną. Puolėme atgal į Paryžiaus centrą. Ieškodamos reikiamos traukinių stoties, pirmiausia, žinoma, nusigavome ne į tą. Likus 10 min. iki traukinio išvykimo galiausiai buvome vietoje.

Erika: buvo kaip filme, sekundžių klausimas.

Justė: vienos ėjo pirkti valgyti, kitos bilietų. Laimos tėtis pagalvojęs, kad kažkas gali nutikti blogo, Laimai buvo pervedęs kelis tūkstančius litų.

Laima: kai kasoje pasakė sumą, su Erika tik susižvalgėm ką daryti, vienas bilietas kainavo apie 120 Eur!

Justė: vietoj kažkieno minėtų 12 Eur.

kelione europoje su draugemis

baltijos juros pakrante

Nepersigalvojot? Nesinorėjo palaukti pora dienų?

Rūta: mum koliokviumas! O kur gyvent?

Gintarė: ir taip skipindavom paskaitas, apsvarstydavom, kad nenukentėtume, grupiokų nepavestume, nes pusė grupės nėra (grupėje 11 žmonių), o mes, atseit, sergame, gyvybiškai reikėjo grįžti.

Laima: gyventi ar parvažiuoti – ta pati suma.

Erika: iš pradžių nesakėme, kiek kainavo bilietai.

Gintarė: kai sužinojau, traukinys jau važiavo, kąsnis gerklėje tik užstrigo, ėjau pasivaikščioti.

Laima: autobuso bilietas kainavo apie 20 Eur, ne daugiau.

Ir grįžote laiku? Spėjote į koliokviumą?

Rūta: nespėjom, davėm dėstytojui macaroons’ų.

Laima: svarbiausia, kad už skrydį niekas negrąžino pinigų.

Gintarė: bandžiau aiškintis, bet su Ryanair’u labai sunku buvo.

danija keliones europoje

Pasidalinkite gražiausiomis jūsų kelionių akimirkomis.

Rūta: Gintarės gimtadienis Paryžiuje. Ryte ėjome pirkti šviežių tartalečių. Gyvenome bute, radę popieriaus karpėme širdeles, rodiklytes, padėjusias nuvesti nuo kambario iki pietų stalo

Erika: naktį karpėm.

Laima: kai buvo mano gimtadienis Juodkalnijoje kepėt blynų tortą. Išsinuomavome katerį, visą dieną plaukiojom, mėgavomės saule, šampanu, buvo pati smagiausia diena. Grįžtant prie Paryžiaus – diena Disneilende buvo pati geriausia kelionės dalis.

Gintarė: buvau nusiteikusi prieš, bet buvo taip smagu.

Justė: visos buvome kaip vaikai.

Erika: valandą stovėjome eilėje, kad nusifotografuotume su Peliuku Mikiu. Ir į Latviją keliauti buvo labai faina, iki tol nesilankiau Ventspilyje, Kuldygoje.

Justė: praleidome savaitgalį prie jūros, nes tais metais pavėlavome susiorganizuoti ilgesnes atostogas iš anksto. Važiavome iš Vilniaus pro Kauną, vėliau Klaipėdą, maždaug, pasiimi draugą ir važiuoji toliau. Dar Olandiją pamiršom! Pasiėmėm ilgiausias, gal 10 dienų atostogas: Amsterdamas, Roterdamas, tačiau kelionė buvo per ilga. Labai įdomi patirtis – moterų hostelis.

Rūta: kambarys buvo šešiavietis, taigi, viena kambariokė vis keisdavosi – taip ilgai ten gyvenom.

Laima: ten keliavom dėl tulpių žydėjimo, tikrai verta.

Erika: man didelį įspūdį paliko Juodkalnijos gamta, labai gražus Kotoro senamiestis.

Gintarė: Taros kanjonas Juodkalnijoje yra antras pagal dydį pasaulyje. Aš ten dar grįšiu.

Rūta: nuotykis buvo ir Ispanijoje. Barselonoje, parke apelsinus tašėm bandėm nuraškyti, vėliau rankinę nusikrapštyti reikėjo, nes įstrigo tarp šakų. O dar apelsinai belenkaip neskanūs, niekas jų nevalgo.

Justė: tada mane į medį kėlė.

trip map kelioniu tinklarastis

Turbūt kasdienybėje nesate tokios „atsipūtusios“, tačiau kelionės metu tarsi išlaisvėjate?

Gintarė: teisingas pastebėjimas. Tikrai, kasdienybėje esame rimtesnės, juk gydytojos odontologės, o kelionės metu pasirodo tas vaikiškumas, jaunatviškumas.

Rūta: manau, tai parodo, kad tinkame viena kitai, nes prie kito žmogaus tiesiog neatsipalaiduoji.

Laima: pradėkime nuo to, jog yra su kuo net nenorėtum važiuoti.

Gintarė: tikrai daugiau sau leidi kelionės metu negu čia.

Justė: atostogos visomis prasmėmis.

Laima: tavęs niekas nežino, darai ką tik širdis užsigeidžia, garsiai juokiesi.

Rūta: kalbi ką nori ir apie ką nori tik sau suprantama kalba.

Erika: jei labai klausinėja, apsimetam kvailom turistėm, kad „ai, mes čia nieko nesuprantam.“

Ką kiekvienai iš jūsų reiškia šitos kelionės?

Justė: man ramybę. Būnu žiauriai nuo visko pavargusi, o čia yra tikriausios atostogos. Esu kokia esu, nereikia savęs varžyti, gali būti nepasidažiusi, negraži, susivėlusi. Čia kaip šeima, tikra vienybė, gera ir jauku.

Laima: pramogų pramoga, kurios visą laiką laukiu. Kad ir šį savaitgalį, žinau, kad kai susitinkam visos penkios, būna taip smagu, linksma ir gera.

Rūta: man tai kelia pasididžiavimą. Matai, kad kiti nesugeba ir dviese santykių išlaikyti, o mes penkios – visos skirtingos, pasaulį kitaip mato, tačiau kai mes kartu, būna žiauriai gera.

Erika: šios kelionės kaip operacinės sistemos atnaujinimas. Visom kartu taip smagu, žinau, kad bus fun, galėsime būti tokios, kokios esam. Kai susitinki Lietuvoje, žinai, kad po to reikės į namus važiuoti, o svetimoje šalyje kartu bent trumpam tarsi susikuriame sau namus.

Laima: gerai pasakei.

Rūta: dar visos kartu įtraukia daryti, ko šiaip gyvenime nedarytum.

Laima: pavyzdžiui, maudytis nuogai. Gintarė visur naktį maudosi nuoga, taigi, ir mes einam, negi ją vieną išleisim (visos juokiasi).

Gintarė: pastebiu, kad šios ir apskritai visos kelionės duoda gilesnį savęs pažinimą. Būdamas tarp daug įvairių žmonių patiri daug skirtingų emocijų, kurių kasdien nesulauki arba net nepastebi. Po kelionės su draugėmis grįžtu ir galvoju, išanalizuoju kokia su jomis buvau, ką sakiau, kaip reagavau, ką galbūt būčiau dariusi kitaip. Kiekviena kelione sustipriname savo ryšį.

Laima: iš tikrųjų tikrą draugą kelionėje pažinsi. Mes tiek metų keliaujame ir vis dar norime keliauti kartu.

kelione jachta europoje

kelione po europos sostines

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *