Apie žemėlapius

Didelis ir detalus JAV žemėlapis – 7 patarimai, kaip išsirinkti

didelis detalus jav zemelapis

Didelis ir detalus JAV žemėlapis namuose – išskirtinis ir įkvepiantis akcentas. Renkantis jį reiktų atsižvelgti į keletą svarbių aspektų. Ar tikra išvardinta daug miestų, ar produkto kokybė gera ir ar jis tikrai tiks namų interjere?

Paskubomis ir tik pagal žemiausią kainą pasirinktas žemėlapis gali neatitikti lūkesčių, o laikui bėgant netgi prarasti prekinę išvaizdą. Tuo tarpu kruopščiai palyginus ir pasirinkus tikrai profesionalų sudarytą bei pagamintą produktą ne tik papuošite namus, bet ir turėsite detalų žemėlapį visam gyvenimui. Dalinamės 7 patarimais, kaip išsirinkti tinkamą žemėlapį ir išvengti patarlės, kad “skupus moka du kartus”.

1. Atidžiai apžiūrėkite, kiek geografinių detalių turi JAV žemėlapis

Nėra tikslaus apibrėžimo, kas yra detalus ar ne detalus žemėlapis. Vieni gamintojai detalumo statusą suteikia, kai žemėlapyje nurodyti tik patys didžiausi miestai ir valstijos. Kiti detaliu vadina tuos, kuriuose daug vidutinio dydžio miestų ir kitų objektų, kaip upių, ežerų. Nagrinėdami apgalvokite ar jums užteks tik didžiausių miestų? O gal norite žemėlapyje matyti 3000? 5000 miestų?

Kuo daugiau miestų ir geografinių yra žemėlapyje – tuo įdomiau nagrinėti. Ar tai būtų tik geografinis smalsumas, ar buvę bei būsimi kelionių maršrutai.

pilkas amerikos politinis zemelapis sieninis

2. Jei keliaujate JAV, atsižvelkite ar pažymėti nacionaliniai parkai

JAV nacionaliniai parkai vienas už kitą įspūdingesni. Tai vietos, kurių dažniausiai nepraleidžia nei vienas keliautojas, o gamtos stebuklai dar ilgai stebina prisiminimuose. Tad jei vyksite ar planuojate vykti į Dydįjį Kanjoną, Yellowstone parką, Rocky kalnus ar kitas kvapą gniaužiančias vietas – nacionaliniai parkai sieniniame žemėlapyje tikrai pravers.

Galėsite tiksliai nagrinėti, kur buvote ar būsite. Išsirinksite, į kokius šalia esančius miestus užsuksite pusryčiauti ar pietauti.

jav zemelapis su valstyjomis detalus

3. Nuspręskite, koks dydis jums tiks namuose

Jei ieškote didelio žemėlapio, klausimas – koks dydis jums yra DIDELIS?

Prieš pirkdami bet kokį sieninį detalų JAV žemėlapį, išsirinkite ant kokios sienos kabinsite. Išsimatuokite ją, jog būtų labai aišku, kiek laisvos erdvės turite. Žinoma, kuo daugiau erdvės bus ir kuo didesnis žemėlapis – tuo vaizdas bus įspūdingesnis. Privalumas ne tik bendras vaizdas, bet ir tai, kad didesniame formate didesnės raidės, didesni valstijų plotai, lengviau atrasti kitus gamtinius objektus.

Apie tai, kaip išsirinkti žemėlapio dydį dalinamės tekste: “Patarimai, kaip išsirinkti žemėlapio su smeigtukais dydį”

jav zemelapis didelis detalus

4. Įvertinkite, kokia žemėlapio spalvų gama derės interjere

Visi žinome politinius JAV žemėlapius, kurie primena mokyklos suolą. Ryškūs ir spalvingi, puikiai tinkantis mokslui, bet kaži ar tinkantys puošti namus. Skirkite laiko ne tik rasti detalų, bet ir derantį namuose žemėlapį. Apsidairykite, kokie tonai vyrauja sienose, balduose, detalėse. Pavyzdžiui, skandinaviško stiliaus namams ieškokite pilkšvų minimalistinių žemėlapių.

Skoningai sukurtas žemėlapis bus ne tik politinis praktiškas akcentas, bet ir namų paveikslas.

Kur namuose kabinti žemėlapius dalinamės tekste: “Žemėlapiai ant drobės – 6 idėjos, kur kabinti”

margaspalvis jav zemelapis ant drobes su smeigtukais tripmap

5. Apgalvokite, kiek jums svarbus produkto ilgaamžiškumas (išliekanti kokybė)

Dideli JAV žemėlapiai spausdinami ant įvairiausių paviršių. Popieriaus, plastiko, stiklo, drobės ir pan. Kiekvienas jų turi savų pliusų ir minusų, bet vienas svarbiausių kriterijų jums turėtų būti – ilgai išliekanti kokybė. Į ją įeina: metus iš metų neblunkančios spalvos; formos nepakeičiantis paviršius; galimybė lengvai nuvalyti dulkes.

Jei renkatės JAV žemėlapį ant drobės, būtinai atsižvelkite ar drobės paviršius lakuotas apsauginiu laku. Tai bus ženklas, ar žemėlapis atsparus saulės spinduliams ir blukimui. Tikriausiai esate pastebėję, kad knygų viršeliai blunka palikti ant palangės saulės šviesoje. Tad taip būna ir su kitais spaudos produktais, kurie nėra papildomai apsaugomi arba naudojamos pigios medžiagos.

Rekomenduojame negailėti kokybei. Tinkamai pasirinktas žemėlapis nepakis dešimtmečius ir neteks mokėti dar kartą, ieškant naujo.

detalus jav zemelapis ant drobes

6. Apžiūrėkite, ar spaudos užrašai aiškiai matomi

Šis punktas ypač svarbus jei žemėlapis spausdinamas ne ant popieriaus. Atidžiai apžiūrėkite produkto nuotraukas ieškodami, ar aiškiai ir ryškiai išspausdinti užrašai. Kartais, dėl prastų spaudos failų ar paviršiaus kokybės, ant kurios spausdinama, užrašai gali būti šiek tiek išsilieję, ne tokie ‘aštrūs’. Vienas iš kokybiško žemėlapio ženklų – lengvai perskaitomos raidės.

7. Įvertinkite, ar šalies ir valstijų formos yra teisingos

Yra gamintojų, kurie taupydami kaštus spausdina nemokamai internete randamus žemėlapius. Kai kurie iš tokių žemėlapių turi klaidų, kaip neatitinkančios šalies ar valstijų formos. Tad besiremdami savo turimomis žiniomis, kritiškai pasižiūrėkite į bendrą JAV žemėlapio vaizdą. Atsakykite sau, ar šalies forma teisinga? Ar valstijų teritorijos neiškraipytos?

Jei radote didelį detalų JAV žemėlapį, kurį įvertinus pagal mūsų 7 patarimus, atitiko jūsų kokybės poreikį – sveikinam! Toks žemėlapis ir puoš, ir mokys, ir bus puikus pradėti pokalbius su šeima ir draugais.

detalus jav zemelapis su smeigtukais margaspalvis

JAV žemėlapiai ant drobės žymėti aplankytas vietas

 • trip map dovanu kuponas zemelapiui ant drobes
  Dovanų kuponas
  30.00200.00
 • JAV žemėlapis su smeigtukais - Tamsiai mėlynas (Detalus)
  JAV žemėlapis su smeigtukais – Tamsiai mėlynas (Detalus)
  119.00199.00
 • 4USA Margaspalvis
  JAV žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis (Detalus)
  119.00199.00
 • 2USA Dryžuotas
  JAV žemėlapis su smeigtukais – Dryžuotas (Detalus)
  119.00199.00
 • 3USA Pilkas baltas
  JAV žemėlapis su smeigtukais – Pilkas (Detalus)
  119.00199.00
 • 6USA Senovinis
  JAV žemėlapis su smeigtukais – Senovinis (Detalus)
  119.00199.00
Back to list

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.