Kelionės Lietuvoje, Kelionių istorijos

Dūkštos pažintinis takas | Savaitgalio išvyka

pazintiniai takai prie vilniaus neries parkas

Dūkštos pažintinis takas skambiai stenduose apibūdinamas, kaip reikalaujantis nemažai fizinių jėgų. Lyginant su kitais Neries parko takais – galbūt. Ilgesnių ir įdomesnių takų labai trūksta nacionalinių ir regioninių parkų teritorijose – o šis būtent toks. Dūkštos maršrutas driekiasi šalia tuo pačiu vardu pavadintos upės (galima vadinti ją netgi kalnų upeliu!).

gamta neries parke prie vilniaus

neries parko pazintiniai takaiIlgis apie 5 km., tad užtruksite porą valandų arba dar ilgiau jei sustosite papietauti ir pasigėrėti gražia gamta. Kelionės metu užlipsite ant piliakalnių, eisite palei upės vagą, o esant šiltuoju metu laiku galėsite braidžioti ar netgi maudytis!

ruduo prie dukstos upes

pazintinis takas miske neries regioniniame parkeTako pradžią galite lengvai rasti Google Maps pagalba. Programėlė nubraižys tikslų maršrutą, kad ir iš kurio Lietuvos krašto važiuosite. Mašiną paliksite šalia miško esančioje stovėjimo aikštelėje, o tuomet sekant  pramintą takelį bei rodykles, pradėsite žygį. Mums lankantis sekmadienį tikrai buvo gausu lankytojų, stovėjimo aikštelė ir pakėlė pilna. Tačiau tako ilgis užtikrina, kad keliautojai tikrai vieni kitiems netrukdo.

vaizdas nuo atodangos dukstos upe

vandens malunas prie upes

senas vandens malunas prie dukstos

lietuvos gamta rudeni prie upesKeliukas puikiai sužymėtas. Pirmoji jo dalis pati gražiausia (bent jau asmeniškai man), driekiasi visiškai šalia Dūkštos upelio. Šis upelis negilus, ganėtinai sraunus ir kupinas akmens riedulių garsiai ošia. Eidami atrasite seno malūno liekanas, daug laiptelių į kalną ir nuo kalno bei aukštas atodangas. Parko puslapyje šis kraštovaizdis vadinimas lietuvišku kanjonu.

pazintinis takas neries regioniniame parke

ka veikti savaitgali neries parkasKeliaudami gražiu pažintiniu taku aplankysite Bradeliškių ir Buivydų piliakalnius bei piramidę primenantį Karmazinų alkakalnį. Čia gamtą puošia šimtamečiai ir dangų ramstantys ąžuolai. Daugelyje vietų kyla noras sustoti ir pabūti ilgiau. Šalia tako įrengta nemažai suoliukų, o geriausia išsitiesti tiesiog ant žolės piliakalnio viršūnėje.

duktos kalnu upe lietuvoje

neries parkas vilniaus rajone

pazintinis takas prie dukstos upesDūktos pažintinis takas įsimintinas ir tikrai nėra fiziškai sudėtingas, nebent keliaujate su vyresnio amžiaus žmonėmis, kuriems sunku eiti/lipti. Visiems kitiems žygis neprailgs.

tiltas per dukstos upe

lankytinos vietos neries parke

neries regioninis parkas duksos takas

dukstos pazintinis takas neries parkasDabar svajoju, kaip čia grįžti reikės žiemą. Kai šerkšnas, balta, ledai, o miškui pasidengus sniegu nuo atodangos atsivers lyg iš pasakos. Bet kas čia žino, gal šiemet vasara tęsis ir žiemą?  🙂

Aplankytas vietas žymėkite Lietuvos žemėlapyje

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *