Kelionės Europoje, Kelionių istorijos, Prancūzija

Eze miestelis – ką pamatyti ir kaip nuvykti iš Nicos

vidurzemio jura nuo eze miestelio

Eze – senas ir romantiškas miestelis ant kalvos maždaug 12 km nuo Nicos. Jis pilnai pritaikytas turistams ir netgi nežinau, ar pačiame senamiestyje gyvena vietinių. Eze kupina siaurų gatvelių, iš akmenų statytų namų, o nuo miestelio viršaus atsiveria nuostabus vaizdas į Viduržemio jūra.

Kaip nuvykti iš Nicos ir kaip grįžti? Autobusas į ir iš Eze

Keliaudami gyvenome Nicoje, o iki Eze nuvykome 82 numeriu pažymėtu miesto autobusu. Jis važiuoja iš Nicos centro ir nuveža tiesiai prie Ezė senamiesčio pradžios, kelionė trunka ~30 min. Taip pat važiuojant autobusu, atsiveria gražūs vaizdai pro langą – verta sėdėti kairėje autobuso pusėje (priešingoje nei vairuotojas). Bilietą galite įsigyti iš vairuotoji – kaina 1,50 eur. 

Iki miestelio galima nuvykti ir kitais autobusais, bet labai svarbu atkreipti dėmesį, jog kai kurie važiuoja link Eze Beach (paplūdimio), o jums reikia Eze Village. Tikrai galite vykti ir iki stotelės šalia jūros, tačiau miestelis stovi ant ganėtinai stataus kalno – tuomet reiktų pasiruošti lipti į viršų bent valandą laiko. Rekomenduoju pirmiau nuvykti į senamiestį, o tuomet taku leistis žemyn link vandens. Ir lengviau, ir greičiau.

Aplankius miestelį ir nusileidus į apačią link jūros, atgal galėsite grįžti traukiniu arba 100 autobusu.

kelione i eze

eze lankytinos vietos

Eze senamiestis

Senamiestyje smagu klaidžioti siauromis gatvelėmis; stebėtis, kaip anksčiau ant tokių kalnų pastatydavo miestus; pasigrožėti atsiveriančiu vaizdu į Viduržemio jūrą. Miestelyje daug įvairiu kavinių ir restoranų – tad galite atrasti dailų tašką pailsėti su nuostabiu kraštovaizdžiu prieš akis.

eze miestelio senamiestis

vaizdas nuo eze miestelioEze egzotiškų augalų sodas

Pačioje Eze viršūnėje rasite egzotinių augalų sodą (Jardin Exotique), įkurtą po antro pasaulinio karo. Tai tikras kaktusų ir sekulentų mylėtojų rojus. Įėjimo kaina – 6 eur žmogui.

Jame rasite didelį kiekį įvairiausių veislių kaktusų ir egzotinių augalų, o taip pat iš jo atsiveria pasakiškas vaizdas į Ezę ir Viduržemio jūrą. Parkelyje rasite keletą suoliukų ant kurių galėsite prisėsti ir šiek tiek atsikvėpti. Augalų kolekciją sudaro veislės iš Viduržemio jūros regiono, Afrikos ir Amerikos.

trip map nicoje

eze botanikos sodas ant kalno

eze salia nicos

prancuzijos rivjera eze miestelis ka aplankyti

ka pamatyti eze senamiestyje

Ničės takas

Šalia Eze senamiesčio įėjimo yra rodyklė į Ničės taką (Nietzsche Path). Tai takas, kuris veda žemyn į Eze paplūdimį, o jam įveikti reikia maždaug 45 min.

Šiuo taku nebūtina leistis, jei planuojate aplankyti tik senamiestį, tačiau jei norite papildomai pasivaikščioti bei pailsėti prie jūros – rekomenduoju išbandyti. Takas nėra labai status, tačiau gan uolėtas, tad tikrai patogiau eiti su vaikščiojimo batais (ne puošniomis basutėmis). Besileidžiant atsiveria vaizdas į šalia esančias uolas bei jūrą. Nusileisite ties geležinkelio bėgiais, o perėjus į kitą jų pusę būsite prie vandens.

nyces takas prie juros eze

nyces eze takas

Nietzsche takas eze

eze miestelis prie juros

is nicos i eze marsrutas

Eze paplūdimys

Krantas akmenuotas, kaip ir Nicoje, tačiau mažiau žmonių nei dideliame mieste. Po žygio žemyn, galite išsimaudyti ar tiesiog pailsėti, o tuomet keliauti traukiniu arba autobusu atgal į Nicą.

Jei vyksite traukiniu – traukinys į Nicą išvyksta iš platformos arčiau jūros.

ka pamatyti eze prancuzijoje

eze papludimis

Eze miestelis šalia Nicos – puiki kryptis pusdienio kelionei su įsimintais apylinkių vaizdais.
Ar esate buvę? Galbūt turite papildomų rekomendacijų? Pasidalinkite komentaruose.

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *