Kelionių patarimai

Geriausi kelionių podkastai: 16 pasiūlymų, ką klausyti

geriausi kelioniu podkastai spotify tinklalaides

Pastaraisiais metais labai išpopuliarėję podkastai (lietuviškai žinomi kaip tinklalaidės) gali būti puikus informacijos bei įkvėpimo šaltinis. Štai klausydami kelionių podkastų ne tik išgirsite naudingų patarimų ir įdomių kelionių istorijų iš labiau patyrusių keliautojų, bet ir pasisemsite idėjų naujiems maršrutams ir tiesiog naudingai praleisite laiką.

Didelis tinklalaidžių pliusas tas, kad jų galima klausytis praktiškai visada: važiuojant į darbą, sportuojant, tvarkantis namus, sėdint kamštyje ar laukiant kur nors nuobodžiai eilėje, ir nereikia nuolatos būti įlindus į ekraną. Podkastai rengiami įvairiomis temomis ir kalbomis, visgi lietuvišką podkastą apie keliones kol kas pavyko atrasti tik vieną – tad kiti pasiūlymai bus anglų kalba.

Štai 16 podkastų apie keliones, vertų klausymo.

LĖTAI apie pasaulį

Pradėkime nuo lietuviškos tinklalaidės: „LĖTAI po pasaulį“ veiklą pradėjo dar ne taip seniai, bet jau sukaupė 20 laidų kolekciją. Kiekvieną savaitę žurnalistė, tinklaraštininkė ir kelionių vadovė Astra Petkūnaitė kalbina vis kitą pašnekovą – ne tik apie keliones, bet ir gyvenimo būdą, maistą, turizmo industrijos ateitį ir kt. Tinklalaidėje ypač akcentuojamos žmonių istorijos ir patirtys – daugelis pašnekovų yra skirtingose šalyse gyvenantys bei dirbantys lietuviai, kelionių vadovai bei gidai.

Nuo ko pradėti? Visos laidos vertosdėmesio, bet vienas įdomiausių pokalbių šis:

„#3 Meditacija ir vienuolės gyvenimas Mianmare su Piya Dasi“

Spotify:

IG: @letai.lt

Zero to Travel

„Zero to Travel“ podkasto vedėjas – daugiau nei penkiolikos metų keliavimo patirtį turintis Jason Moore. Kas savaitę išleidžiamose valandos trukmės laidose Jason kalbina kviestinius svečius įvairiomis su kelionėmis susijusiomis temomis. Ar tai būtų naudingi patarimai keliaujantiems į konkrečias šalis, neįtikėtinos kelionių istorijos ar diskusijos apie etiškas ir aplinkai draugiškas keliones – „Zero to Travel“ turinys yra be galo universalus, tad vertų dėmesio pokalbių čia atras kiekvienas.

Nuo ko pradėti? Štai dvi įdomios, bet gana skirtingos laidos:

„TOP 20 Most Beautiful Places We‘ve Been to in the world“

„How To Retire Early and Travel the World“

Spotify:

IG @zerototravel

We Travel There with Lee Huffman

Jeigu esate iš tų, kurie kelionėse nori ne tik užsidėti pliusiuką prie labiausiai turistų lankomų objektų, bet ir patirti kai ką autentiško – „We Travel There“ tinklalaidė kaip tik jums! Lee Huffman kalbina vietinius skirtingų pasaulio kampelių gyventojus: kur ir kaip jie leidžia laisvalaikį, į kokį restoraną eina pietų ir kokiam bare leidžia vakarus su draugais? Šiame podkaste sužinosite tai, ko neperskaitysite jokioje kelionių knygoje.

Nuo ko pradėti? Pažintis su Mumbajumi:

„Mumbai, India| Exploring the Taj Mahal Hotel and Watching Cricket“

Spotify:

IG: @wetravelthere

The Travel Diaries

Populiariausia Didžiosios Britanijos kelionių tinklalaidė, „The Travel Diaries“ akcentuoja didžiausią įtaką gyvenime turėjusias kelionių patirtis. Žurnalistė Holly Rubenstein savo svečių klausia apie ankstyviausius vaikystės kelionių prisiminimus, pirmąją savarankišką kelionę, labiausiai įsiminusias šalis, sutiktus žmones, ir kitas kelionių patirtis, kurios padėjo formuotis asmenybei.

Nuo ko pradėti? „The Travel Diaries“ svečiavosi nemažai žymių pašnekovų, vienas iš jų – milijardierius, „Virgin Group“ įkūrėjas Richard Branson. Štai pokalbis su juo:

„Sir Richard Branson – Short Haul“

Spotify:

IG: @hollyrubenstein

You Should Have Been There

Klausantis „You Should Have Been There“ podkasto jautiesi taip, lyg sėdėtum bare kartu su gerais bičiuliais ir klausytumeis jų kelionių istorijų. Du puikūs kelionių ekspertai – žurnalistas Simon Calder ir buvęs BBC prodiuseris Mick Webb – apie keliones kalba paprastai ir nuoširdžiai, su subtilia britiško humoro gaidele.

Nuo ko pradėti? Puiki laida apie keliones Centrinėje Azijoje:

„Getting to Know the Stans“

Spotify:

IG: @simon_calder

The Offbeat Life

Jei kada svajojote palikti nusibodusį „nuo aštuonių iki penkių“ darbą ir pradėti keliauti – ši tinklalaidė kaip tik jums! Vedėja Debbie Arcangeles savo laidose kalbina keliautojus, kurie ne tik nuolatos keliauja, bet ir randa būdų užsidirbti nuotoliniu būdu – kai kurie net ir patį pomėgį kelionėms pavertė pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu. „The Offbeat Life“ išgirsite ne tik naudingų patarimų, bet ir gyvenimiškų istorijų bei pasisemsite motyvacijos daugiau keliauti.

Nuo ko pradėti? Viena iš sėkmės istorijų:

„Episode 168. How This Former Teacher Became a Successful Food Vlogger”

Spotify:

IG: @theoffbeatlife

She Explores

„She explores“ – tai podkastas moterims ir apie moteris, kurias įkvepia kelionės, žygiai ir aktyvus laisvalaikis gryname ore. Čia kalbama ne tik apie praktinius keliavimo aspektus, bet ir unikalias emocijas bei patirtis, kurias parsivežame iš kelionių. Pavyzdžiui, kokius jausmus sukelia sėkmingai pasiektas tikslas, įveiktas iššūkis, arba atvirkščiai – kelionės metu įvykusi nesėkmė? Ko iš šių patirčių galime pasimokyti?

Nuo ko pradėti? Laida apie laisvalaikio gamtoje įtaką emocinei sveikatai:

„Episode 23 – A Safe Space: Mental Health & the Outdoors“

Spotify:

IG: @she_explores

Armchair Explorer

Žymus kelionių žurnalistas ir rašytojas Aaron Millar savo podkaste kalbina labiausiai patrakusius nuotykių ieškotojus ir keliautojus. Ar tai būtų buriavimo aplink pasaulį varžybos, nardymas tarp didžiųjų baltųjų ryklių, kopimas į Everestą ar net skrydis į kosmosą, kiekviena laida – tai nauja įkvepianti istorija. „Armchair Explorer“ išsiskiria įtraukiančiu pasakojimo stiliumi ir kokybiškais garso efektais, kurie verčia jaustis taip, lyg pats išgyventum didį nuotykį.

Nuo ko pradėti? Aštrių pojūčių mėgėjams – laida apie nardymą su rykliais:

„Great White Shark Ocean Floor Cage Diving in Australia with James Stewart“

Apie patirtį kosmose: “John Herrington Astronaut: Space Walk on Board the International Space Station”

Spotify:

IG: @aaronmwriter

JUMP With Traveling Jackie

Jackie Nourse kviečia pasileisti į nuotykius. Tiek kalbindama savo pašnekovus, tiek pasakodama asmenines istorijas, Jackie suteikia įkvėpimo išlipti iš savo komforto zonos ir atrasti pasaulį. Ši tinklalaidė orientuojasi į mažiau žinomas kelionių kryptis ir dar neatrastas vietas, dalijasi naudingais vietinių ir patyrusių keliautojų patarimais. Tinklalaidės vedėja reguliariai rengia „Ask Jackie“ rubriką, kuomet klausytojai taip pat gali užduoti juos dominančius klausimus.

Nuo ko pradėti? Apie Camino de Santiago kelią: „JUMP 113: Walking the Camino de Santiago”

Spotify:

IG: @travelingjackie

Beach Too Sandy, Water Too Wet

„Beach Too Sandy, Water Too Wet“ nėra tradicinis podkastas apie keliones, bet tikrai patiks nuotykius mėgstantiems ir humoro nestokojantiems klausytojams. Tinklalaidės vedėjai Alex ir Christine Schiefer dalijasi internete rastais, neįtikėtinai absurdiškais nepatenkintų keliautojų nusiskundimais: pavyzdžiui, kad jūroje plaukioja per daug žuvų, ar kad vietiniai Kuboje kalba ispaniškai.

Nuo ko pradėti? Absurdiški keliautojų nusiskundimai apie Italiją:

„84: Historical Sites in Italy”

Spotify:

IG: @beachtoosandy

The Skift Podcast

„The Skift Podcast“ skirtas tiems, kurie nori geriau suprasti turizmo industriją. Kassavaitinėse laidose turizmo ekspertai – žurnalistai, kelionių agentūrų atstovai ir verslininkai aptaria kelionių industrijos naujienas, tendencijas ir kaitos perspektyvas, keliautojų elgesį ir jį lemiančius faktorius. Pavyzdžiui, su kokiais iššūkiais susiduria pigių skrydžių bendrovės, kaip galima spręsti perteklinio turizmo problemą, ar kaip kelionių industriją keičia Covid-19 pandemija?

Nuo ko pradėti? Išsamus pokalbis apie perteklinio turizmo problemą:

„Finding Solutions for the Overtourism Dilemma“

Spotify:

IG: @skiftnews

Eye on Travel with Peter Greenberg

Emmy apdovanojimų laureatas, vienas įtakingiausių žmonių kelionių industrijoje, amerikietis Peter Greenberg su klausytojais sveikinasi kiekvieną savaitę ir (bent jau taip buvo iki Covid-19 pandemijos) kaskart iš skirtingos pasaulio vietos. „Eye on Travel“ podkasto laidose kartu su kviestiniais kelionių ekspertais aptariamos kelionių naujienos, dalijamasi naudingais patarimais ir kelionių įspūdžiais.

Nuo ko pradėti? Šis podkastas turi daug įdomaus turinio, viena naujesnių laidų kalba apie kelionių automobiliu ateitį:

„Why We Drive“

Spotify:

IG: @petergreenberg

Amateur Traveler

Vienas seniausių podkastų apie keliones (pradėtas dar 2005 m.!), „Amateur Traveler“ sukaupė jau daugiau nei 700 laidų kolekciją. Vedėjas Chris Christensen kas savaitę pristato vis kitą kelionių kryptį – ar tai būtų šalis, miestas ar kita konkreti vieta – ir kartu su kviestiniais svečiais išsamiai aptaria, kuo ta kryptis patraukli keliautojams. Kartu pateikiama praktinė informacija apie lankytinus objektus, pramogas, vietas, kur pavalgyti, ir kitus naudingus dalykus.

Nuo ko pradėti? Išsirinkite laidą apie kryptį, kuri domina jus. Štai laida apie Bosniją: kuo ji ypatinga ir ką ten pamatyti:

„AT#711 – Travel to Bosnia“

Spotify:

IG: @chris2x

The Dish Food Travel Show

Ši kulinarinių kelionių tinklalaidė patiks keliautojams, kurie mėgsta skaniai pavalgyti ir maisto gurmanams, kurie mėgsta keliauti. Laidos vedėjai Tommo ir Megsy kaskart aptaria vis kitos šalies virtuvę, pasakoja žymių ar tradicinių patiekalų atsiradimo istorijas. Nuo mėsainių ir fish&chips, vietnamietiško gatvės maisto, iki sūrio pyrago ir obuolių sidro – čia aptariami įvairiausi pasaulio gardumynai (yra laida ir apie lietuvišką virtuvę bei cepelinus!).

Nuo ko pradėti? Tinklalaidėje aptarta daugybė skirtingų, tiek mums geriau pažįstamų, labiau įprastų patiekalų, tiek įvairių keistenybių. Siūlau pradėti nuo mažiau įprastų:

„44 Strange Food II: Balut (Philippines)“

Spotify:

IG: @thedish_podcast

The Big Travel Podcast

Rašytoja ir filmų kūrėja Lisa Francesca Nand tinklalaidėje kalbina įdomius žmones – politikus, parolimpiečius, filantropus, žiniasklaidos atstovus, muzikantus, rašytojus ar sportininkus – apie jų keliavimo patirtis. Pokalbių temos – pačios įvairiausios ir dažnai apima linksmus nutikimus, absurdiškas istorijas ir nesusipratimus, įvykusius kelionės metu.

Nuo ko pradėti? Įdomus pokalbis su akla parolimpine slidininke Millie Knight ir jos kelionių patirtis:

„16. Millie Knight; Blind Paralympic Skier on Russia, South Korea, Travel Photography and Crashing at High Speed“

Spotify:

IG: @thebigtravelpodcast

The Thoughtful Travel

„The Thoughtful Travel“ – tai tinklalaidė tikriems kelionių mėgėjams. Kiekvienoje laidoje vedėja Amanda Kendle kalbina keletą įdomių pašnekovų, patyrusių keliautojų apie tam tikrus kelionių aspektus, patirtis ir klausosi kelionių istorijų. Temos labai įvairios: kaip susipažinti su vietiniais, ką daryti pasiklydus ar pametus pasą kelionės metu, ką reiškia keliauti turint negalią, keliavimo grupėje pliusai ir minusai ir dar daugybė kitų.

Nuo ko pradėti? Trys skirtingos keliautojų istorijos apie pamestą pasą ir kaip viskas baigėsi:

„196 When Your Passport Goes Missing“

Spotify:

IG: @amandakendle

Kelionių žemėlapiai žymėti aplankytas vietas

 • Pasaulio žemėlapis su smeigtukais - Margaspalvis (Detalus)
  Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis (Detalus)
  119.00199.00
 • Pasaulio žemėlapis su smeigtukais - Safaris (Detalus)
  Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Safaris (Detalus)
  119.00199.00
 • Pasaulio žemėlapis su smeigtukais - Pilkas (Detalus)
  Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Pilkas (Detalus)
  119.00199.00
 • trip map dovanu kuponas zemelapiui ant drobes
  Dovanų kuponas
  30.00200.00
 • Pasaulio žemėlapis su smeigtukais - Modernus juodas (Detalus)
  Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Modernus juodas (Detalus)
  119.00199.00
 • Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Pilkas rusvas
  Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Pilkas/rusvas (Detalus)
  119.00199.00
Back to list

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *