Kelionės Lietuvoje, Kelionių istorijos

Grabijolų pažintinis takas – laukinis takas Neries parke

trip map keliones

Grabijolų pažintinis takas – 4 km ilgio pėsčiųjų trasa Neries parke. Tai beveik 2 valandų maršrutas miške, stačiomis įkalnėmis ir nuokalnėmis; šalia dirbamų laukų bei Neries pakrantės. Mums žygiuojant ankstyvą pavasarį (kovo pabaigoje), miškas buvo nuklotas žibutėmis ir dar vos pradedančia žaliuoti jauna žole. Šiuo metu laiku medžiai ir daugelis kitų gėlių dar vos bunda iš žiemos miego, tačiau tai turi savų privalumų. Kol miškas plikas, galite matyti tolumoje esančią upę, smulkius įtekančius upelius ir stačius šlaitus.

Šalia Grabijolų kaimo esantis pažintinis takas vienas iš labiausiai laukinių Neries parke. Jame nėra laiptelių, turėklų, sukultūrintų aikštelių. Tai milžiniškas privalumas tiems, kas mėgsta nesukultūrintą gamtą. Nuokalnės ir įkalnės tikrai pramankštino mūsų kojas! Svarbu atkreipti dėmesį, kad takas gali būti ganėtinai slidus po lietaus. Rekomenduoju avėti patogią, sportinę avalynę. Jei nuvyksite su baltais kedukais, kuriuos dėvite eidami į darbą, po pasivaikščiojimo jie bus ne tokie balti.

Pažintinio tako pradžia – šalia labai seno gatvinio kaimo Grabijolų. Pasiekę gyvenvietę matysite parko stendą bei mašinų parkavimo aikštelę. Maršrutas prasideda prie pat šios aikštelės ir viso žygio metu yra aiškiai sužymėtas mėlynomis rodyklėmis bei keliais informaciniais stendais. Keliaudami sužinosite apie apylinkėse stovėjusį dvarą; gynybinę gyvenvietę bei aplink augančius augalus.

Pradėjus žygį atrodė, jog šis takas bus ganėtinai nuobodus. Pirmi keli šimtai metrų driekiasi šalia dirbamų laikų, tačiau paėjus šiek tiek toliau, įėjome į mišką su smulkiais upeliais, kalvomis, nukritusiais medžiais, samanomis ir išskirtiniu kraštovaizdžiu. Žygio metu taip pat prieisite Neries pakrantę, kur galėsite prisėsti, pailsėti ir pasimėgauti pasiimtais užkandžiais.

Apėjus visą Grabijolų pažintinį taką ir grįžus į parkavimo aikštelę, užsukome į patį kaimą. Einant apžiūrėjome senus juodus namelius su langinėmis, tvoromis ir šuliniais kiemuose. Kaimas yra vos viena jauki gatvė, o jos gale Neries pakrantė.

Šią kryptį tikrai rekomenduojame tiems, kas ieško ne tokių patogių pasivaikščiojimų.

Neries parkas pasižymi ilgesniais ir prižiūrimais takais. Siūlome taip pat apsilankyti:

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *