Kelionės Europoje, Kelionės salose, Kelionių istorijos, Madeira, Portugalija

Gražiausias kalnų takas Madeiroje – PR 1. Vereda do Areeiro

kalnu zygis madeiroje marsrutas

Jei reiktų pasirinkti tik vieną taką, kurį būtina išbandyti Madeiroje, tai būtų PR 1. Vereda do Areeiro. Maršrutas, kuris visą kelią džiugina pasakiškais vaizdais, driekiasi tarp vienų aukščiausių salos viršūnių: Pico Areeiro (1817 m) ir Pico Ruivo (1861m).

Nesitikėjau, kad Madeiroje atrasime tokį kerintį kalnų žygio taką ir pilnai supratau, kodėl jį liaupsina įvairūs kelionių tinklaraštininkai. Netgi manau, tai vienas iš gražiausių takų, kuriuos esu žygiavus kalnuose.

Jei norite pasinerti į kalnus, eiti per žmonių sukurtus tunelius, žygiuoti ant skardžio krašto ir pamatyti, kaip debesys ritasi per viršūnes – šis žygis būtent jums.

Tako ilgis ir laikas

Ilgis: ~ 6-7 km į vieną pusę.

Laikas: ~ 3 val. į vieną pusę.

Sudėtingumas: vidutinis / sunkesnis, bet tikrai nėra labai sunkus.

nuoroda eiti zygi Vereda do Areeiro
Takas puikiai sužymėtas

Gražiausias kalnų takas Madeiroje – PR 1. Vereda do Areeiro

Kada eiti ir kur prasideda maršrutas?

Takas PR 1. Vereda do Areeiro prasideda ant kalno viršūnės Pico Areeiro. Stipriai pabrėžiu – labai labai svarbu šį taką pradėti anksti ryte ir nugalėti norą pasilikti baltuose viešbučio pataluose. Pažadu, kad turėsite kvapą gniaužiančią patirtį jei atvyksite prieš patį saulėtekį.

Veiksmų planas:

  • Pasižiūrėkite kelintą valandą teka saulė. Įvertinkite, kiek kelio laukia iki Pico Areeiro ir pagal tai susiplanuokite kelintą turite atsikelti ir išvykti. Nepamirškite, kad teks kilti į kalną ir važiuoti serpantinais, tad Google Maps nurodomas laikas gali būti ne visai tikslus.
  • Pasiimkite pusryčius su savimi ir jais pasimėgaukite ant viršūnės kylant saulei. Kava tokiomis akimirkomis tampa dar skanesnė!
  • Saulei patekėjus, iš karto pradėkite žygį.
sauletekes-pico-arierio-madeira
Pusryčiai su pasakišku vaizdu.

apranga-kalnuose-oras-madeira
Nepamirškite, kad kalnuose vėsiau nei pakrantėje – apsirenkite šilčiau.

Pico Areeiro sauletekio pasitikimas
Stovėjimo aikštelė Pico Areeiro 

Jei kyla klausimas, kodėl pradėti taip anksti:

  • Esate ne vieninteliai turistai saloje. Didelė dalis jų pritingi atsikelti anksti arba atvyksta vėliau didelėmis grupėmis su gidu. Kuo anksčiau pradėsite – tuo daugiau kalnų turėsite tik sau.

Mes keliavome rugpjūtį, tikrai labai aktyviu sezono metu, bet anksti ryte prasilenkėme ir ėjome vos su keliais žmonėmis. Kai ėjome atgal, teko nuolatos prasilenkinėti su didelėmis grupėmis. Kai kurios jų juda lėtai, susidaro kamščiai ant siaurų takų, kuriuose kartais sunku apsilenkti, nes vienoje pusėje stati uola, o kitoje dar statesnis skardis.

  • Parkingas viršūnėje nėra didelis. Jei norite rasti vietą – reikia atvykti pirmiau.
  • Pirmoje dienos pusėje ant tako krenta malonus kalnų šešėlis. Taip eiti lengviau, oras gaivesnis, ne taip nudegsite ir sukaisite.
  • Jei oro prognozė rodo, kad gali būti debesuota diena, būtent rytais dažniausiai debesys dar nebūna užslinkę ant kalnų. Tai reiškia, kad eidami pamatysite tai, dėl ko atvykote. Mes šį taką ėjome į priekį ir vėliau grįžome atgal tuo pačiu maršrutu. Grįžtant po pietų ant kalnų ėmė kauptis debesys ir iš ties daugelyje vietų jau nebuvo matyti kalnų didybės. Tokiu atveju iš nuostabaus žygio kalnuose, turite žygį tirštame rūke.
  • Kalnai ryto aušroje atrodo pasakiškai.

Parkingo aikštelė viršuje nemokama.

pico-ruivo-takas-madeiroje

kalnu tako marsrutas madeiros saloje Vereda do Areeiro
Ryte taką dengia malonus kalnų šešėlis

Maršruto reljefas

Maršrutas driekiasi tarp dviejų viršūnių, tad pradžioje tenka leistis į apačią, daugiausiai akmeniniais laiptais. Vėliau takas eina stipriai nekildamas ar nesileisdamas. Artėjant prie sekančios viršūnės vėl ima kilti ir statėt.

Takas išskiria tuo, kad jame yra tuneliai, kuriais einant teks pasišviesti žibintuvėliu (tam puikiai tinka jūsų telefonas). Taip pat didžioji dalis maršruto driekiasi išskaldytu taku ant kalno atbrailos. Tad vaizdai garantuoti beveik kiekviename žingsnyje.

gamta madeiroje Vereda do Areeiro
Rytinė saulė Madeiros kalnuose

siauras kalnu takelis Vereda do Areeiro
Takas žemyn

takas kalnais madeiroje Vereda do Areeiro
Visada matomi puikūs vaizdai

kaip nuvykti i kalnus madeiroje Vereda do Areeiro
Įprastas takas maršrute

Kaip pasiruošti žygiui?

Kiekvienoje kelionėje sutinku žmones, kurie į žygius išsiruošia su tapkėmis ar paprastomis basutėmis. Mylėkit save ir savo kojas labiau – rinkitės patogius sportinius ar žygio batus.

Plokšti nekokybiški batai gali primušti pūsles ant padų, eiti sunkiau, jie labiau slysta ir tikrai neprideda saugumo. Tad dėkitės ne tik patogius batus, bet ir rinkitės patogią sportišką aprangą.

Būtinai įsidėkite geriamo vandens ir keletą batonėlių jėgoms papildyti. Nors žygis nėra pernelyg sudėtingas, bet tikrai ne pasivaikščiojimas miško takeliu.

Turėkite žibintuvėlį.

Pasiruoškite, kad kylant į kalnus oras bus daug vėsesnis. Salos pakrantėje gali būti apie 27°C, o pakilus ryte į Pico Arriero vos 10°C. Tad tikrai verta su savimi turėti neperpučiamą striukę, kuri pravers ir tuo atveju, jei kalnuose oras bus permainingas.

tuneliai-kelioneje
Šalia įėjimo į vieną iš tunelių

Vereda do Areeiro dienos zygis madeiroje

Ar bus kur išgerti kavos?

Ant Pico Areeiro ir šalia Pico Ruivo yra kavinės, kuriose galite įsigyti kavos ir užkandžių. Jos nedirba saulei kylant, bet baigus žygį tikrai bus maloni stotelė pailsėti ir pasimėgauti, kokį kelią įveikėt!

Taip pat, tai pagrindiniai taškai, kur galėsite pasinaudoti tualetu, kuris kainuos centus, tad turėkite su savimi grynų pinigų. Maršrute kitų vietų tam nėra.

Ar verta čia vykti, jei negaliu eiti pilno maršruto?

Taip. Jei esate su mažais vaikais, seneliais, neturite laiko ar nelabai mėgstate ilgų žygių, šią vietą vis vieną verta aplankyti. Nuo Pico Areeiro atsiveria kalnų vaizdai bei rekomenduoju paeiti tik dalį maršruto, pvz., apie 1 km. Pradžioje atsiveria nuostabūs vaizdai.

takas madeiroje kalnuose Vereda do Areeiro
Maršruto pradžioje

ka aplankyti madeiroje Vereda do Areeiro
Pasivaikščiojimas virš debesų

Pico Areeiro (1817 m) ir Pico Ruivo (1861m) takas kalnuose
Migla pasidengę laiptai

Ar galiu eiti papildomus maršrutus?

Pasiekus kavinukę esančią Pico Ruivo papėdėje, galite lipti toliau iki viršūnės arba tęsti kelionę dar keliais takais šalia.

Kaip grįžti iki savo automobilio?

Yra du variantai:

  • Grįžkite tuo pačiu maršrutu atgal iki Pico Areeiro, kur palikote mašiną. Mes pailsėję turėjome jėgų ir laiko, tad būtent taip ir padarėme.
  • Patys nebandėme, bet dalis žmonių eina iki toliau esančios aikštelės ir užsisako taksi, kuri juos nuveža atgal į automobilių aikštelę, kur pradėjo taką.

Taip pat tikrai yra pavėžėjimą siūlančių kompanijų, kurie gali jus nuvežti į vieną viršūnę, o pasiimti iš kitos. Pvz., > https://www.picotransfers.com/ . Šios paslaugos patys nebandėme, tad plačiau pakomentuoti negaliu.

Kelione i madeira-20
Žygiuojant atgal kalnai pasidengę debesimis

kalnu keliai madeiroje Vereda do Areeiro
Pakeliui daug gražių vietų sustoti pailsėti

Vereda do Areeiro debesys ritasi per debesis
Debesų banga ritasi per kalnus

debesys-virs-kalnu-madeira

Ar žygiuojant kils minčių, kodėl sau tai darau? Gali būti. Ar bus verta? Tikrai taip!

Jei turite klausimų ir minčių – pasidalinkite komentaruose.

Bendrus patarimus apie kelionę į Madeirą galite skaityti tekste: “Kelionė į Madeirą – ką reikia žinoti”

zygis madeiroje kalnuose kur pradeti Vereda do Areeiro
Ar galite įžiūrėti taką, iškaltą kalno viduryje?

putpeles madeiroje kalnuose Vereda do Areeiro
Vietinė gyventoja putpelė

madeiros kalnai Vereda do Areeiro

kokie kalnai yra madeiroje Vereda do Areeiro

lankytinos vietos padeiroje Vereda do Areeiro
PR 1. Vereda do Areeiro
Back to list

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.