Kelionės salose, Kelionių patarimai

Kelionė į Maldyvus – išsamus gidas ką reikia žinoti

Jei prasidėjus šlapiai ir darganotai žiemai paslapčia svajojate apie šiltus kraštus – poilsis Maldyvuose atrodo kaip svajone. Juk tai kryptis, kur jus pasitiks saulė ir žydro vandens ir balto smėlio paplūdimiai.

Kelionė į Maldyvus – puikus žiemos atostogų maršrutas, jei norite pailsėti ir atsipalaiduoti. Nuostabūs vaizdai bus ne tik reklaminiuose atvirukuose, bet realybėje ir ims atrodyti, kad metas mesti darbą ir pasilikti gyventi svajonėje… Jei ieškote išskirtinių, prabangių atostogų – rinkitės Maldyvus. Tai vienas gražiausių ir saugiausių pasaulio kampelių, kurį galite pasiekti lėktuvu per mažiau nei parą.

Surinkome svarbiausia informaciją: kaip nuvykti, kiek kainuos, kokios lankytinos vietos Maldyvų salose, kokie orai ir kita. Lankėtės Maldyvuose ir turite gerų patarimų? Pasidalinkite jais komentaruose.

Maldyvų salos – svarbiausia informacija

Maldyvų respublika, arba trumpai tiesiog Maldyvai, yra salų valstybė įsikūrusi Indijos vandenyne, į pietvakarius nuo Indijos. Sanskrito kalba pavadinimas Maldyvai reiškia „tūkstantis salų“, nors iš tiesų Maldyvai sudaryti iš 1109 koralinių salų ir tik 200 jų yra apgyvendintos. Iš 200 salų net 88 yra skirtos poilsiui.

Maldyvų salų sostinė yra Malė, valiuta rufija. Vietinių yra kiek mažiau nei 400 tūkstančių, o vietinė kalba – dhivehi. Maldyvų salų gyventojai yra musulmonai sunitai. Islamas yra vienintelė valstybinė religija. Net 1/5 pajamų ateina iš turizmo, tad jis šiai valstybei yra labai svarbus.

Ko turistai vyksta į Maldyvus?

Visų pirma tai saulės ir šilumos. Šios salos yra ekvatoriuje (žemės pusrutulio vidurio juostoje), tad čia beveik visad saulėta. Salos apsuptos balto smėlio paplūdimių, nuostabios gamtos.

Maldyvuose turėsite galimybę aplankyti koralinius rifus, nes visas salynas įsikūręs ant jų. Jis taip pat saugo visą salyną nuo audrų. Be to Maldyvuose yra bioliuminescenių paplūdimių – jie vakare švyti bioluminesceninio fitoplanktono. Šis reiškinys keičia savo vietą, o didžiausias šansas pamatyti yra Baa atole.

lankytinos vietos maldyvu salose

Kada vykti į Maldyvus?

Norint pasimėgauti visais salyno teikiamais malonumais – svarbu atkreipti dėmesį į orus. Orai Maldyvuose skirstomi į du sezonus: sausąjį ir drėgnąjį. Geriausias laikas atostogauti šiose salose yra nuo lapkričio iki balandžio.

Nuo gegužės iki spalio yra drėgnasis sezonas, kada galite tikėtis liūčių. Taip pat nuo lapkričio iki sausio gali būti labiau vėjuota. Sausuoju sezonu jūsų laukia šiluma iki 35 laipsnių, o naktimis mėgausitės atvėsimu iki 23 laipsnių. Maldyvai yra tikrai nuostabi vieta tiems, kurie mėgsta šilumą.

Kainos ir valiuta Maldyvuose

Kaip jau minėjome pradžioje – vietinė valiuta yra rufija. Tačiau nemažai turistų pamėgtų vietų galėsite atsiskaityti doleriais, eurais ar svarais. Ne visose vietose aptarnaujama kortelėmis, o kai kur apmokant kortele imamas didesnis mokestis. Tad vykstant verta turėti grynųjų. Sala yra atoki, be turizmo ji verčiasi žvejyba, kriauklėmis, kokosu, tad daugelis produktų yra atvežtiniai ir dėl to pakankamai brangūs.

1 euras atitinka apie 17 Maldyvų rufijų. Keletas bazinių kainų: litras pieno – 1,36€, bananai, 1 kg – 3,02€, butelis vyno – 34,43 €, vanduo, 1,5 l – 0,60 €. Patiekalai pigiuose restoranuose nuo 4€, vidutinės klasės – 13€. Vietinis alus apie 2,71 € už 0,5l, Cappuccino – 2,19€. Kainos gali kisti priklausomai nuo salos ir joje esančių poilsiaviečių, restoranų.

kainos maldyvu salose

Religija – kas bus draudžiama?

Iš bendrųjų žinių apie musulmonus, turbūt žinote, kad jie nevalgo kiaulienos, nevartoja alkoholio, moterims reikia pridengti pečius, kelius ir t.t. Maldyvuose šios taisyklės taip pat galioja visur išskyrus turistines salas.

Kaip neprisidaryti nemalonumų? Nesivežkite kiaulienos gaminių ar alkoholio, net ir pirkto duty-free. Neturėkite su savimi biblijos ar kitos religijos knygų/žurnalų, religinių simbolių (pvz. pakabukai su kryželiais). Jei vežatės cigaretes – jos privalo būti su ženklais perspėjančiais apie rūkymo žalą.

Jei lankysitės bendrose salose (kuriose gyvena vietiniai) – moterims būtų tikslinga turėti skraistę, nedėvėti marškinėlių nuogais pečiais, kelnės , suknelė ar sijonas turėtų būti žemiau kelių, o palaidinių rankovės dengti alkūnes. Taisyklės tampa dar griežtesnės ramadano metu, tad pasitikrinkite prieš vykdami. Jei kelionė išpuolė per ramadaną – gali neveikti nemaža dalis parduotuvių, kavinių, gatvės maisto kioskų.

Taip pat pagal musulmonybę nėra priimtina viešai demonstruoti romantinių gestų, tad netinka net bučinys į skruostą. Vien turistams skirtose salose šios nuostatos negalioja, tačiau nerasite vieno europiečiams priimtino dalyko – nudistų paplūdimių, o degintis be viršutinės maudymosi kostiumėlio dalies moterims draudžia įstatymai, kurie galioja ir turistinėse zonose.

orai maldyvuose

Ko paragauti Maldyvuose?

Maldyvui virtuvė formavosi šimtus metų, jai įtaką darė artimiausios kaimynės – Indija ir Šri Lanka. Tradiciniai Maldyvų virtuvės ingredientai yra žuvis, kokosai, duonmedis, soros. Čia taip pat rasite indiškos bei arabiškos virtuvės atspindžių bei kvapų. Populiarus patiekalas Maldyvuose – keptas ar troškintas viščiukas su ryžiais.

Būtina paragauti tuno patiekalų – jie čia itin mėgstami. Be to tunų čia galite paragauti bent kelių rūšių. Pyragėliai, panašūs į indiškas samosas, bajiya – su tunu. Mas huni – tradiciniai maldyviški pusryčiai iš tuno, kokosų, svogūnų ir aitriosios paprikos. Svarbus Maldyvų virtuvės ingredientas – rihaakuru. Tai tirštas rudas tunų pagrindo kremas.

Mėgiami šakniagumbiai, tokie kaip tapijoka, batatas. Taip pat duonmedis ir ryžiai. Tad nenuostabu, kad vienas populiariausių patiekalų yra karis, kuriame susijungia taip mėgstamas kokosų pienas, žuvis, šakniagumbiai ir ryžiai. Populiariausias karis yra Mas Riha. Jei tunas jums ne prie širdies – teiraukitės Kukulhu Riha – tai karis su vištiena ir įvairiais prieskoniais. Vegetarai galės mėgautis baklažanų kariu – bashi arba moliūgu kariu barabo.

Tradiciniai patiekalai be Mas huni yra Garudhiya – žuvies sriuba tiekiama su ryžiais, žaliąja citrina ir daugybe aitriosios paprikos. Bei žinoma tunu. Kilhi boakiba – žuvies paplotėliai, kuriuos Maldyvų gyventojai kepa tūkstančius metų. Jie paruošti iš rūkyto tuno, tarkuoto kokoso, aitriosios paprikos, imbierų ir ryžių. Handulu Bondibai – ryžių desertas, kuris nuo senų laikų ruošiamas specialiomis progomis – pvz. gimus vaikui. Dhonkeyo Kajuru – gruzdintas bananų pyragas pagardintas rožių vandeniu arba vanile. Raa – fermentuotas gėrimas iš palmių sakų. Tai artimiausias dalykas alkoholiui, kurio per gyvenimą paragauja vietiniai.

Gatvės maistas labai populiarus – sostinėje Malėje pilna kavinukių, barų ir maisto kioskų. Čia būtinai paragaukite: bajiya – pyragėlių su žuvimi, kokosais ir svogūnais. Kulhi borkibaa – aitrių žuvies maltinukų. Gulha – tešlos kamuoliukai su rūkyta žuvimi.

Theluli mas – gruzdina žuvis su aitriaja paprika ir česnaku. Miruhuleeboava – pikantiškai paruoštos pjaustytos aštuonkojo kojos. Kavaadu – įvairūs gruzdinti užkandžiai (pvz. iš ryžių, tuno, kokoso, lęšių ir prieskonių).

kelione i maldyvus

Kiek kainuoja kelionė į Maldyvus?

Atostogos Maldyvuose atrodo tikra svajonė, tad verta pasižiūrėti kiek ji kainuotų. Populiarių kelionių agentūrų pasiūlymai prasideda nuo 1200 iki 1600 € už 7-10 dienų asmeniui gyvenant trijų žvaigždučių viešbutyje bei gaunant pusryčius ir vakarienę. Norite dilesnės prabangos – pasiruoškite sumokėti dar daugiau.

Jei mėgstate keliones planuotis patys – pigiausias mėnuo iš Lietuvos vykti į Maldyvus yra vasaris. 14 valandų skrydis Vilnius-Malė su persėdimu Maskvoje pirmyn-atgal prasideda nuo 600 eurų. Kitas populiarus maršrutas – Vilnius-Stambulas-Malė, kuris kainuotų nuo 700 eurų asmeniui.

8 naktys ekonominės klasės apartamentuose dviems prasideda nuo 250 eurų (be maitinimo). Jei norite mėgautis atostogomis be gaminimo – 8 naktis su pusryčiais ir vakariene galite įsigyti už maždaug 500 eurų dviems. O jei svajojate mėgautis atostogomis pagal planą „viskas įskaičiuota“ – viešbutis dviems 8 naktims kainuos nuo 1000 eurų.

Pasidomėkite, kokioje saloje yra jūsų pasirinktas viešbutis. Salos skirstomos į 4 tipus: negyvenamos, apgyvendintos vietinių, apgyvendintos vietinių, bet pritaikytos ir turistams, turistinės salos. Jei viešbutis yra saloje, kurioje gyvena ir vietiniai, gali būti sunkiau rasti pliažų, kur moterys galės degintis su maudymosi kostiumėliais, ne visi barai ir kavinės parduos alkoholį ar patiekalus su kiauliena. Visa tai dėl to, kad šalis yra labai musulmoniška ir bendrosiose salose galioja griežtos normos.

Jei planuojate kelionę savarankiškai ir atvyksite penktadienį – įsitikinkite, kad viešbutis turi pervežimą iki jo. Kodėl? Penktadienis ir šeštadienis Maldyvuose yra savaitgalio dienos, tad neveikia vietiniai greitojo plukdymo kateriai. Tokiu atveju liksite nakvoti Malėje arba sumokėsite keletą šimtų, kad būtumėte nugabenti privačiai.

keliavimas maldyvuose

Ką veikti Maldyvuose?

1) Nardymas su akvalangu (scuba-diving). Maldyvai yra Premium klasės vieta šiai pramogai – skaidrus vanduo, daugybė žuvų rūšių, nuostabūs koralai. Čia rasite ir centrų, kurie užsiima naujokų treniravimu. Maldyvuose galėsite išvysti dygliauodeges rajas, ryklių migraciją, vandens vėžlius, jūrų arkliukus, krabus ir daug kitų jūros gyvūnų. Be to nereikės vilktis specialaus kostiumo – vanduo yra maloniai šiltas.

2) Snorkelingas/paviršinis nardymas. Jei nesate pasiruošę nerti giliai – ši pramoga jums patiks. Koralinis rifas nuostabus ir būnant sekliuose vandenyse. Čia taip pat galite sutikti vandens vėžlius, spalvingas žuvis, grožėtis koralais. Pasijusite tarsi būtumėte didžiuliame akvariume.

3) Delfinų stebėjimas. Didžiausias šansas juos pamatyti yra prieš saulėlydį. Susiraskite specialų turą ir pasigrožėkite šiais gražiais gyvūnais jų natūralioje aplinkoje.

4) Keliavimas iš vienos salos į kitą (hop-on hop-off). Jei apsistojote turistinėje saloje – raskite laiko aplankyti kitas salas, pasižiūrėti kuo gyvena vietiniai gyventojai. Žinoma nepamirškite atitinkamos aprangos, kuri dengs kelius, alkūnes, pečius. Pavyzdžiui, Naalaafushee – žvejų sala. Biyadhoo – puiki sala nardymo mėgėjams.

Norite pasilepinti maistu – keliaukite į Conrad Rangali. Norite prabangos ir įvairių pramogų– rinkitės Kuramathi, nes čia rasite 12 restoranų, spa centrą poroms, vaikų klubą, nardymo mokyklą.

Geriausia sala atvykus su vaikais – Kurumba, čia rasite piešimo klases, nardymo su kauke pamokas, vandens slidinėjimą. Norite nesibaigiančio paplūdimio – vykite į Finolhu, kuris alsuoja retro dvasia.

5) Čiuožkite banglente, nes Maldyvai yra top klasės kryptis mėgstantiems gaudyt bangas. Čia rasite pramogų tiek profesionalams tiek naujokams.

6) Plaukite vandenlente (sup) – dauguma salų yra apsuptos ramaus vandens be bangų. Be to plaukdami nuostabiai žydru ir skaidriu vandeniu galėsite pasigrožėti ir žuvimis.

7) Pasidarykite masažą sau arba užsisakykite masažą porai. Juk Maldyvai poilsio ir atsipalaidavimo sala, tad raskite progos atpalaiduoti ir kūną.

8) Mėgaukitės vietiniu maistu. Jei turite galimybę – užsisakykite staliuką leidžiantis saulei ir pasimėgaukite romantika ir vaizdu kaip iš atviruko.

9) Užsisakykite skrydį ir pažvelkite į Maldyvus iš viršaus. Žavinga salyno panorama priblokš jus. Skrisdami pamatysite, kokia atoki yra sala ir kodėl čia taip gera ilsėtis.

kada vykti i maldyvus

Lankytinos vietos Maldyvuose

Žinoma į Maldyvus pirmiausia atvykstama ilsėtis ir mėgautis vandens pramogomis. Tačiau jei mėgstate sužinoti apie salą, dievinate lankytinus ir istorinius objektus – keletą jų rasite ir Maldyvuose.

Nepamirškite – lankydamiesi bendrosiose ir vietinių apgyvendintose salose privalote laikytis aprangos etiketo. Visi objektai yra sostinėje Malėje, tad galite paskirti ir dieną praleisti čia.

1) Hukuru Miskiiy – senoji mečetė, Malėje buvo pastatyta 1658 metais. Viduje išvysite vietinio medžio drožinius. Daugiau tokių nėra, nes beveik nėra medžių tinkamų kirtimui.

2) Didžiojo Penktadienio mečetė – ji iš toli išsiskiria auksiniu kupolu. Tai galimybė pamatyti modernaus islamo architektūrą ir papuošimus.

3) Sultono parkas – žalia zona miesto centre, netoli Didžiojo Penktadienio mečetės. Puiki vieta atsipalaidavimui jei netyčia pavargote nuo smėlio ir jūros ir ilgitės žalumos.

4) Cunamio monumentas – moderni skulptūra skirta pagerbti žuvusiuosius per 2004 metais praūžusį cunamį.

5) Nacionalinis muziejus – tai ne itin išvaizdus statinys, tačiau savyje jis talpina svarbią istorinę kolekciją apie tai, kaip vystėsi ir keitėsi gyvenimas salose. Muziejuje galėsite susipažinti su ginklais, religinėmis relikvijomis, kasdienio gyvenimo daiktais iš laikotarpio, kai salas buvo užgrobę arabai bei modernesnės kultūros daiktus.

Jei domitės mečetėmis – jų Malėje rasite dar bent keletą. Taip pat galite aplankyti valstybinius pastatus. Kai aplink saulė ir nuostabus vanduo – daugiau lankytinų objektų šaliai nereikia.

kelione i maldyvus ziema

Keliavimas Maldyvuose

Tarp salų nėra reguliaraus susisiekimo, tad nusprendus išvykti iš savo salos galėsite rinktis tarp motorinių valčių, katerių, hidroplanų ar sraigtasparnių. Jūsų viešbutis galėsi pasiūlyti kelis keliavimo būdus, tad teiraukitės jų. Verta susipažinti su kaimynais, nes didesnėmis grupėmis plaukti pigiau. Pagal laivo tipą ir kainos – speedboat (iki 8 žmonių grupei), dinghy boat (iki 12 žmonių grupei) ir dhoni (20 ir daugiau žmonių grupei). Būtina šitai suplanuoti kai ruošitės keliauti atgal. Kitu atveju gali tekti pakloti kelis šimtus už kelionę iki Malės oro uosto.

Kai kurios salos turi „įėjimo“ mokestį nuo 10 iki 150 dolerių, kuris mokamas prie įėjimo. Už šį mokestį galite tikėtis ir tam tikrų vaišių ar gėrimo.

Kuo toliau sala nuo Malės – tuo aukštesnės klasės kurortas jūsų laukia. Tačiau ir kainos už pietus, gėrimus bus aukštesnės, nes visi ingredientai bus atgabenti iš toliau.

atostogos maldyvuose

Dar keletas dalykų, kuriuos reikia žinoti išsiruošus į Maldyvus

 • Vykstant į Maldyvus nėra privalomų skiepų.
 • Kai kurios salos turi „įėjimo“ mokestį nuo 10 iki 150 dolerių. Už šį mokestį galite tikėtis ir tam tikrų vaišių ar gėrimo.
 • Vykstant į Maldyvus trumpalaikiam vizitui, būtina turėti vizą ir Lietuvos Respublikos pasą (asmens tapatybės kortelė šioje šalyje negalioja). Paso galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis kaip 6 mėnesiai.
 • Rekomenduojama turėti ir sveikatos draudimą, nes tai ne Europos sąjungos šalis.
 • Tai saugi šalis, tačiau vertingų daiktų nepalikite be priežiūros ir, kaip ir visur, saugokitės kišenvagių.
 • Lengviausiai išsikeisite dolerius, tad pasirūpinkite jais iš anksto. Jei jūsų viešbutyje bus pateikiami pusryčiai ir vakarienė – papildomai dienai asmeniui gali reikėti apie 20 dolerių pietums. Kai kuriuose kurortuose už alkoholį reikės mokėti papildomai, net jei ir kurortas „viskas įskaičiuota“.
 • Saulės kremas būtinas, o nardyti rekomenduojama su plona palaidine, jei nenorite nudegti.
 • Rozetės – Didžiosios Britanijos tipo, tad nepamirškite savo adapterio, jei planuojate krauti telefonus, fotoaparatus.
 • Ne turistinėse vietose nemažai šiukšlių, nes dauguma žmonių dar nesupranta, kad plastikas, stiklas ir metalas nesuyra gamtoje.
 • Nebandykite išsivežti paplūdimyje surastų kriauklių arba atsilaužti koralų lauktuvėms – tai griežtai draudžiama.
 • Visas vanduo yra perfiltruotas, tad gerkite tik pirktinį vandenį.
 • Yra draudžiama įstatymais viešoje vietoje vartoti alkoholį, tad paisykite šios normos keliaudami į vietinių apgyvendintas salas.
 • Populiarios lauktuvės iš Maldyvų yra sarongai, kokoso lukšto dirbiniai, magnetukai, atvirutės, kriauklių dirbiniai, augaliniai kilimėliai.

Žemėlapiai žymėti jūsų egzotines keliones

Select options

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis (Detalus)

119.00199.00
Select options

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Safaris (Detalus)

119.00199.00
Select options

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Pilkas (Detalus)

119.00199.00
trip map dovanu kuponas zemelapiui ant drobes
Pasirinkti savybe

Dovanų kuponas

30.00200.00
Select options

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Modernus juodas (Detalus)

119.00199.00
Select options

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Retro melsvas (Detalus)

119.00199.00
Back to list

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.