Kelionės Šiaurės Amerikoje, Kelionių istorijos, Kelionių patarimai

Kiek kainuoja išvykti į Kanadą?

keliai juodkalnijoje

Kokiu būdu išvykome?


Prieš daugiau nei porą metų – su Pauliumi nusprendėme, jog norime išvykti dar kartą už Atlanto. Studentaudami dalyvavome Work&Travel programoje JAV, tad Kanada atrodė ne mažiau patraukli šalis. Nors be Kalifornijos saulės, tačiau su įspūdingais kalnais. Planas buvo gauti jaunimui skirtą metų darbo vizą, pagal programą darbas ir atostogos Kanadoje. 


Tais metais, kai dalyvavome konkurse vizai laimėti, tvarka buvo, jog ją gauna – greičiau ir pirmiau užpildęs konkurso formą. Kiek žinau, šiuo metu konkursas vyksta kitaip. Burtu kelių iš visų pildžiusių yra parenkami laimėtojai/gavėjai. Puikiai į visus klausimus atsakė, padėjo tvarkyti dokumentus ir apskritai jausti saugiau – Jaunimo kelionės. Jei planuojate vykti su panašia programa į Kanadą, siūlau nepagailėti tų kelių dešimčių eurų už pagalbą ir nuoširdžias konsultacijas. 

Abiems gavus vizas – kitas žingsnis buvo susitvarkyti visus reikiamus dokumentus; nusipirkti bilietus; susikaupti santaupų ir leistis į nuotykį. Savo kryptimi pasirinkome – Vankuverį, nors Kanados žemėlapis pagal mastelį labai didelis, bet tūkstančio variantų nebuvo. Taigi labai žalias miestas šalies pietinėje pakrantėje mums pasirodė geriausias variantas. Žiemos ten nešaltos; šalia vandenyno įlanka, tad mieste nemažai paplūdimių; netoliese kalnai; miestas labai žalias ir tarpkultūrinis. Atitiko visus mūsų kriterijus. 

 

Kokia suma reikalinga, norint išvykti? 


Į kelionės smulkmenas šiame įraše nesiplėsiu, noriu pasidalinti apytiksliais skaičiais, kurie padės jums pradėti kelionę ar nustatyti santaupų tikslus. 

 
Skrydžio maršrutas buvo Vilnius > Frakfurtas > Kalgaris > Vankuveris. Vienas bilietas į vieną pusę kainavo ~540 eur (abiems išleidome 1079,98 eur).
 
Keliaujant į Kanadą privaloma įsigyti sveikatos draudimą metams. Aš pasirinkau šiek tiek brangesnį, kuris kainavo 333 eur (draudžiama suma 100 000 eur). Paulius ėmė šiek tiek pigesnį už 270 eur (draudžiama suma 40 000 eur). Draudimas buvo galiojantis praktiškai visame Pasaulyje. Tad net neužsibūnant visą laiką Kanadoje, jis galiotų ir kitų kelionių metu.
 
Medicininė apžiūra, taip pat privaloma, prieš išvykstant į Kanadą. Ją (bent jau tuo metu), galėjo atlikti vos porą daktarų Vilniuje. Toks savotiškas monopolis, tačiau tik jie turėjo licenzijas, kurios pripažįstamos šalyje, į kurią vykome. Ši apžiūra vienam kainavo 175 eur
 
Tuomet sekė keletas dokumentų ir su programa sekusių mokesčių. Konsulinis mokestis – ~105 eur. Darbo leidimo mokestis – ~70 eur. Neteistumo pažyma – 10 eur

Be kelionės bilietams ir kitiems programos klausimams skirtų lėšų, reikėjo kartu su savimi pasiimti ir santaupų, kurių turėjo užtekti bent vienam mėnesiui pragyventi (t.y., nuomai, maistui, telefonui, viešojo transporto bilietui, kitoms nenumatytoms lėšoms). Dalį pinigų išsikeitėme į Kanados dolerius – kurių turėjo užtekti (ir mums užteko). Tačiau saugumo jausmą suteikė ir tai, kad papildomos santaupos saugiai toliau gulėjo banko sąskaitoje, jei kartais kas nors nutiktų. 
 
Kiekvienas išsikeitėme po 1400 eur į 2000 CAD. Tokia suma reikalinga, kadangi teks sumokėti ne tik nuomą, bet ir užstatą už nuomojamą plotą. Jei iki to laiko dar neturėsite darbo – rezervas reikalingas. 

Mūsų atveju, vieno žmogaus išlaidos, norint išvykti į Kanadą buvo tokios:
 
~693 eur programos išlaidos + 540 eur bilietas į vieną pusę + 1400 eur santaupos.
SUMA vieno asmens: 2633 eur. 

 
Vykstant į šalį pagal programą atostogos ir darbas Kanadoje, pasidomėkite vietinėmis kainomis. Bent jau Vankuveris – tikrai ne pigus miestas. Nemažai įprastų produktų ir paslaugų yra brangesnės nei Lietuvoje. Uždirbsite daugiau, tačiau taip pat išleisite nemažai. Nesiūlyčiau to, kaip kryptiems norintiems tik užsidirbti. 
 
Telefono ryšis mums kainavo 30 CAD/mėn + mokesčiai. Jų parduotuvėse kainos nurodomas be mokesčių, tad būnant prie kasos reikia turėti daugiau pinigų nei buvo parašyta etiketėje. 
 
Nuomai radome studijos tipo butą gražioje miesto vietoje. Dažniausiai rasti nuomą – tikras iššūkis, didelė konkurencija ir didelė kaina. Vieno mėnesio nuoma mums kainavo 975 CAD/mėn. Bei sumokėjome 487,50 CAD užstatą. Butas, kurį turėjome – buvo be baldų ir tai yra gan įprasta praktika. Papildomai reikėjo čiužinio, stalo, indų ir panašių rakandų. Labiausiai gelbėjo padėvėtų daiktų parduotuvės ir IKEA. 

Tikiuosi šiek tiek skaičių padės geriau susidėlioti planus ir santaupų tikslą. Vankuveris pilnas kontrastų, tačiau įdomus miestas. Bet dar įspūdingesnė gamta, užgniaužianti kvapą! 
 
Galbūt planuojate vykti ar jau buvote išvykę ir jūsų biudžetas buvo kitoks? Būčiau dėkinga už papildymus komentaruose 🙂

Kitos istorijos

10 thoughts on “Kiek kainuoja išvykti į Kanadą?

 1. Gabriele parašė:

  Sveik, o jus dar Kanadoje ar jau nebe? Butu idomu su Jumis pabendrauti nes pati noriu nuvykti ir galbut pasidalintumet savo mintimis ir ziniomis.

  1. Paulius parašė:

   Labas, Gabriele!

   ačiū už klausimą 😉 Deja, mes jau Lietuvoje ir buvome Kanadoje prieš 2 metus. Bet galėtume pasidalinti savo patirtimi bei patarimais. Techniniais ir konkrečiais klausimais rekomenduočiau kreiptis į ‘Jaunimo keliones’ organizacija – jie žymiai daugiau patirties turi ir visa tai yra jų duona kasdienynė 🙂
   Jei turi kažkokių klausimų tai gali parašyti mums el. laišką ar paskambinti nurodytais kontaktais ir pabendrausime 😉

   Linkėjimai
   Paulius

 2. Marijus parašė:

  Laba,
  As noreciau labiau isvykti ten gyventi ilgesniam laikui. Kaip po tu metu geriausia elgtis kad gauti leidima gyventi ilgiau?

  1. Marta parašė:

   Sveiki, Marijau,

   mes nesame specialistai emigracijos tema. Patys vykome daugiau pakeliauti nei ten pasilikti. Siūlyčiau kreiptis į kokias nors atsakingas institucijas, kurios galėtų padėti.

   Lietuviai, kurie išvyksta su šia viza, norėdami pasilikti, dažniausiai stoja mokytis (tik mokslas tikrai nėra pigus). Tuomet gauna studijų vizą ir pasilieka ten, kol baigsis mokslai. Tenka ir mokytis, ir dirbti.

   Kitas variantas pasilikti arba išvykti, gavus darbo iškvietimą. T.y. kai darbdavys laiduoja, kad būtent jūsų reikia, tvarko dokumentus ir tuomet galite ten dirbti. Panašiai, kaip yra su JAV.

   Deja, plačiau pakomentuoti negaliu, nes tuo stipriai nesidomėjom ir nesvarstėm 🙂
   Marta

 3. marijus parašė:

  Laba, ar imanoma isvykti ten gyventi ilgiau?

 4. Audra parašė:

  Sveiki…niekur man neatodaro nuorodos kur uzpildyti Kanados eta leidimui

 5. Edvinas parašė:

  Sveiki. Kada pradejote ieskotis nuomos, nuvyke ar pries? Taip pat ar sunku buvo rasti darba?

  1. Trip Map parašė:

   Sveiki, Edvinai,

   prieš vykdami radome laikiną apsistojimo vietą – vieni labai draugiški Lietuviai priėmė mus ant čiužinio, tad pirmam mėnesiu turėjome, kur apsistoti. Kitu atveju – būtume tikrai savaitei ėmę hostelį ar pan. ir ieškoję vietoje. Manyčiau sunku iš čia susirasti nuomą – nebent kas nors turi iš karto pasiūlymą, išvyksta ir gali užleisti. Kitu atveju reiktų eiti ir gyvai žiūrėti jau esant vietoje. Dažniausiai į vieną nuomos vietą pretenduoja labai daug norinčių.

   Darbą rasti nebuvo labai sunku. Tiesiog atsispausdini CV ir eini į įvairias vietas, kurios ieško darbuotojų. Taip pat siųsdavome el.paštu ar aplikuodavome internetu, kur buvo taip nurodyta. Taip pat, kartais per tuos pačius lietuvius pavyksta rasti vietą gan greitai. Jei turi kokią nors profesiją/patirtį, kuri yra konkreti (statyvos, barista, meistrystė kokia nors) – manau lengviau. Taip pat mes turėjome šiek tiek patirties iš JAV, kai ten dirbome vasarą.

 6. Karolina parašė:

  Sveiki, kaip jums pavyko abiems “išlošti” vizą? Ar čia grynai sėkmė? Ar galima pildyti kartu? Ar yra būdų kaip padidinti galimybes?

  Ačiū!

  1. Marta parašė:

   Sveiki,

   mes dalyvavome tais metais, kai vizą duodavo ne burtu keliu, o tiems kas greičiausiai užpildo. Tad šiuo atveju buvo daug didesnė tikimybę ir mums pavyko abiems užpildyti formą pakankamai greitai, kad patekti į sąrašą.

   Kaip padidinti galimybes šiuo metu – tikrai nežinau. Rekomenduoju kreipti į Jaunimo Kelionės, jie galbūt turėtų konkrečių patarimų 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *