Kelionių patarimai

Kai įprastų kelionių nepakanka – kitokie kelionių organizatoriai ir konsultantai

egzotiniu kelioniu organizatoriai

Keliauti tik su šeima ar draugais smagu, bet kartais norisi išskirtinės kokybės, vietinių žinių, kitokių potyrių, naujų pažinčių ir pasakojimų. Visa tai gali suteikti kelionių organizatoriai ir konsultantai, kurie gyvena ir dirba tam tikrose šalyse ar tiesiog organizuoja įdomias keliones. Dažnai tai mažos įmonės ar mėgėjai, su kuriais keliaudamas pasijusi lyg radęs naują šeimą. Atrinkome 13 įdomių ir įkvepiančių kelionių organizatorių, kurie nepriklauso didžiosioms agentūroms, o organizavimo ėmėsi iš savo kelionių aistros. 

Jei jūs žinote išskirtinių kelionių organizatorių ar mėgėjų, kurių nepaminėjome, būtinai pasidalinkite komentaruose ar atsiųskite mums žinute. Papildysime sąrašą. 

1) Kalnai – Gyvenkime Aktyviai

Facebook | Internetinis puslapis

Dievinate kalnų grožį ir didybę? Tuomet rinkitės šiuos kelionės vadovus! Nuo nuostabių ir žalių europietiškų Alpių ar Tatrų iki įstabių ir aukštų Himalajų kalnų. Kaip jie patys sako –
„Kalnai – tai mūsų gyvenimo būdas, tai vieta, kur kiekvienas keliautojas atranda save iš naujo, įveikia savo baimes, išbando fizines galimybes, susiranda naujų draugų, išgirsta įdomių istorijų, išvysta neregėtų vaizdų, kurie gniaužia kvapą ir priverčia aiktelėti.“

Kelionės tipas: aktyvios kelionės.
(!) Rugsėjį ir spalį dar galima spėti į Triglavą, Tatrus, Cinqu Terre, Tubkalį Maroke.

gyvenkime aktyviai2

gyvenkime aktyviai

gyvenkime aktyviai3

2) Italijos skoniai – Olga Studio

Facebook | Internetinis puslapis  

Italų maistas Lietuvoje tikrai populiarus – tą rodo didelis kiekis picerijų bei pasta restoranų. Tad ši kryptis tikrai mėgstama ir populiari – dėl puikau oro, spalvingų italų ir, žinoma, nuostabaus maisto. Nuo 2018-ųjų Olga Raškauskienė organizuoja ne tik vestuves Italijoje, bet ir gastronomines keliones. Jos ypatingos tuo, kad čia renkamos tik moterų grupės, siūlomos įvairios kryptys. Norite pažinti Italiją iš arčiau? Kreipkitės į Olgą – ji pasiūlys keliones šeimoms, verslo įmonėms ar draugų kompanijoms.

Kelionės tipas: patyriminė, gastronominė kelionė.
(!) Spalio mėnesį dar galite dalyvauti kelionėje į Neapolį.

olga studio

olga studio2

3) Kariniai įvykiai – Praeiteis žvalgas

Facebook | Internetinis puslapis

Domitės kariniais įvykiais, apleistais miestais, Černobylio avarijа? Tuomet šis kelionių organizatorius Jums! Šarūnas Jasiukevičius savo aistrą karinėms paslaptims pavertė itin maloniu darbu ir kviečia jungtis į įvairiausias keliones, kuriose apžiūrėsite po karo likusias slėptuves, beveik sunaikintus miestus, pajausite, koks mažas esate dideliame pasaulyje. Organizuojamos kelionės už poliarinio rato, į šaltojo karo slėptuves, Černobylio zoną ir Odesos katakombas, Fukušimą.

Kelionės tipas: istorinė, pažintinė kelionė.
Rekomenduojamas fizinis ir emocini pasirengimas.

zygys i cernobyli ukrainoje

ar saugu vykti i cernobyli

4) Indonezija ir Balis – Life in Big Tent

Facebook | Life in big tent – gyvenimas Balyje, kelionės Indonezijoje ir Pietryčių Azijoje

Ne vienerius metus Indonezijoje gyvenanti Viktorija Panovaitė kviečia prisijungti į išskirtinius turus po egzotiškas šalis, atrasti nepažintą džiunglių gamtą, pamatyti Balio salą vietinių akimis, susitikti su Borneo salos orangutanais. Ji gali pasiūlyti asmeninį kelionės planą, turą, kuris tiks savaitei ar kelioms arba tiesiog pakonsultuoti. Jei ieškote vietinio lietuvių kalba šnekančio kelionės palydovo (grupėms nuo 6 ir daugiau asmenų), kuris savo gyvenimą leidžia Indonezijos salose – neapsiriksite pasirinkę Viktoriją.

Kelionės tipas: pažintinė, kultūrinė.
Kelionės tipas priklausys nuo Jūsų norų.

life in big tent 4

life in big tent 5

life in big tent 3

5) Egzotinės kelionės – Travel Planet

Facebook | Internetinis puslapis

Travel Planet – tai egzotinių ir pažintinių kelionių organizatorius, gimęs iš aistros keliauti ir pažinti pasaulį. Renginyje teko susitikti su įkūrėja Gabriele Štaraite ir jos aistra kelionėms tikrai įkvepia. Azija, Okeanija, Afrika, Šiaurės ar Lotynų Amerika – šis kelionų organizatorius pasiūlys tokias vietas ir pramogas, kurių nerasite niekur. Susitikimai su vietiniai gyventojais, kitos kultūros pajautimas ir išgyvenimas. Visą kelionės laiką jus lydės komandos nariai, kurie gyvena arba ilgai gyveno toje šalyje.

Kelionės tipas: pažintinės, kultūrinės, nuotykinės, gastronominės – priklauso nuo jūsų pasirinktos šalies ir/arba miesto.

travel planet 2

travel planet

6) Balio salos pramogos – Balinėtojai

Facebook | Internetinis puslapis  

Pajuskite tikrą Balio dvasią, jo svetingumą ir harmoniją kartu su kelionės į Balį konsultantais Ieva Šabane ir Leonardu Pobedonoscevu. Atvykusieji gali rinktis įvairaus ilgio kelionės paketus, užsisakyti unikalius maršrutus individualiems keliautojams ar grupėms, programas šeimoms. Kaip jie patys sako – visi maršrutai išbandyti, visi viešbučiai patikrinti, visi objektai aplankyti. Leiskite per kitas atostogas sau pažinti Balį ir pailsėti.

Kelionės tipas: pažintinė, kultūrinė, patyriminė, pramoginė.

balinetojai

balinetojai2

balinetojai3

7) Fotografija ir kelionės – Tomas Tumolovičius

Facebook

Foto kursai ir keliavimas su Tomu Tumalovičiumi žada įspūdingas pramogas ir geriausiai pagautus kadrus. Marokas, Kuba, Italija, Islandija, Mongolija ir kitos šalys. Gera nuotaika, nuotykiai ir energingas kelionės vadovas mažoje grupėje –viskas, ko gali reikėti norint patirti neišdildomus įspūdžius. Dakaro ralis, dykumos ar įspūdingi miestai – Tomas siūlo itin įvairias keliones kartu. Kaip jis pats sako – bus visiškas kosmosas!

Kelionės tipas: pažintinė, pramoginė, nuotykinė, mokomoji.

tomas tomulevicius

tomas tomulevicius 3

tomas tomulevicius 2

8) Religinė kelionė į Taize

Taize.fr | Piligrimyste.lt

Esu buvusi Taize 3 kartus – paauglystėje tai buvo bene pigiausias būdas pamatyti užsienį. Tačiau ne tik – tai nuostabi kelionė, kurios metu susirandi draugų, atrandi iš naujo dvasingumą. Tai nuostabi patirtis, ypač jei namuose nėra laikomasi religinių papročių – viena ar dvi savaitės su atvira religine bendruomene gali pakeisti požiūrį į gyvenimą, padėti pažinti savąjį aš. Verta išbandyti visiems, kurie mano, kad šiuolaikinė bažnyčia yra sustabarėjusi ir nepatraukli, arba ieškantiems savęs. Čia atrasite dvasingumą, savanorystę ir bendrumą.

Kelionės tipas: religinė.

taize

9) Kelionės dviračiais

Minamkartu.lt | Velovilnius.lt | Bicycle.lt | Mountainbiketour.eu

Minti dviratį mėgsta daugelis. O jei su juo pavyktų pakeliauti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje? Net kelios nuorodos, nes dviratininkų bendruomenė plati, renginių nemažai. Tiesa nepavyko aptikti vieningo puslapio ar didesnio organizatoriaus, tad verta patikrinti visus ir rasti tinkamiausią. Kai kurie entuziastai turi daug patirties, tačiau į juos kreiptis teks asmeniškai.

Kelionės tipas: pažintinės, sportinės.

kelione dviraciais

10) Išskirtinės ekskursijos Rygoje – Vaiduokliai

Facebook | Internetinis puslapis  

Privačiai užsisakykite kitokias ekskursijas Rygoje – nuo alaus kelio iki orientacinio žaidimo ar vaiduoklių gaudymo Rygos senamiestyje. Siūlomi maršrutai su daugybe lankytinų objektų – jei norite pamatyti kitokią kaimyninės šalies sostinę. Užsisakyti galima nuo 10 asmenų grupės, įmonė atvira pasiūlymams, tad gali organizuoti ir ilgesnės trukmės ekskursijas.

Riga Ghost Night (4)

Centrinis turgus Rygoje (3)

11) Aktyvus laisvalaikis – We Go Project

Facebook | Internetinis puslapis 

Aktyvūs žygiai ir slidinėjimas – tai organizatorius, kuris padės iš laisvalaikio išspausti viską ir aktyviai pajudėti! Tai nepelno siekianti organizacija vienijanti jaunus žmones, kurie nemėgsta sėdėti vienoje vietoje ir nori pažinti platųjį pasaulį. Tai tikrai ne „viskas įskaičiuota“ tipo kelionės – nakvosite palapinėse, po atviru dangumi, maistą ruošite kalnų sąlygomis. Nuostabus būdas išmėginti save, pažinti naujus žmones bei pasisemti gamtos energijos.

Kelionės tipas: ekspedicinė, patyriminė, pramoginė.

we go project

12) Arčiau gamtos – Kalnais ir Miškais

Facebook 

Ekspedicinės kelionės į kalnus ir miškus – visai kaip ir siūlo pavadinimas. Slovėnija, Vokietija ir kitos artimesnės Europos šalys. Kol kas dar neorganizuoja masinių žygių – labiau kaip privačias gerai organizuotas keliones, kurias rengia entuziastų grupė. Nusiteikite žygiuoti ir kopti – per dieną nueisite ne mažiau nei 20 km, o pagal aukštį gali pavykti pakilti ir aukščiau nei 2000 m. Organizuoja tiek pažengusių tiek ir naujokų turus – rašykite asmeniškai, bei sekite Facebook puslapio informaciją.

Kelionės tipas: ekspedicinė, gamtos pažinimo.

kalnais ir miskais

kalnais ir miskais 2

13) Egzotinės šalys – Map the Matches

Facebook

Laosas, Grenlandija, Tailandas ir kitos šalys – jei domitės kelionėmis po jas susisiekite su Map The Matches. Keliautojai rašo tinklaraštį, dalina patarimus ir gali pasiūlyti kelionės konsultanto paslaugas. Įdomu sekti, kur šį kartą nukeliaus Karolina ir skaityti apie jos nuotykius bei grožėtis vaizdais.

Kelionės tipas: egzotinė, patyriminė, kultūrinė.

map the matches

Stilingi žemėlapiai žymėti aplankytas vietas

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis (Detalus)

119.00199.00

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Safaris (Detalus)

119.00199.00

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Pilkas (Detalus)

119.00199.00

Dovanų kuponas

30.00200.00

Smeigtukai žemėlapiui – Auksinės spalvos

4.00

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Modernus juodas (Detalus)

119.00199.00
Back to list

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *