Ispanija, Kelionės Europoje, Kelionių istorijos

Kur praleisti lietuvišką žiemą – kelionė į saulėtą Andalūziją

keliones marsrutas ispanijoje andaluzija

Gretos ir Nerijaus kelionė į Andalūziją (Ispaniją) buvo su išskirtiniu tikslu – rasti jaukų miestelį, kuriame galėtų praleisti lietuvišką žiemą. Pakeliui atrado kvapą gniaužiančią gamtą, ryškius kontrastus (nuo kalnų iki jūros) ir žinoma tai, kur keliaus ateityje. 

Toliau tekste rasite visus patarimus ir patirtis. Nuotraukos iš jų abiejų įkvepiančio tinklaraščio kurdabar.lt. Daugiau poros nuotykių galite sekti Facebook ir Instragram

kur dabar keliones

Kelionės patirtis ir tikslas

Pietinė Ispanijos dalis – Andalūzijos regionas – buvo ilgai brandinta kelionių kryptis. Visada keliaudami dviese, iš Ispanijos ir Katalonijos parsiveždavome tik gražiausius prisiminimus, o po šios kelionės grįžome atradę tai, kas nulems ateities planus.

Keliavome beveik tris savaites (vasaros pradžioje) ir ieškojome vietos, kur ilgesniam gyvenimo laikotarpiui galėtume iškeisti Lietuvišką žiemą. Atskridome su persėdimu į Malagą, kuri iš karto pasirodė per didelė mūsų lūkesčiams. Ji turi gražų senamiestį, puikų Malaguetos paplūdimį, tačiau turistų skaičius, miesto didumas ir infrastruktūra nebuvo tai – ko ieškojome.

Šis miestas idealus tiems, kas nori trumpai pasprukti nuo rutinos: Andalūzijos virtuvė, flamenko pasirodymai ir niekaip nesuprantamas pomėgis koridai – miesto vizitinė kortelė. Per kelias savaites leidomės į kelionę pakrante iki Almerijos – kiek mažesnio, pigesnio (pragyvenimo lygiu), tačiau turistų labai pamėgto Ispanijos miesto. O savo svajonių kampelį atradome jaukiame miestelyje tarp šių didmiesčių.

malaga ziema temperatura

malaga lankytinos vietos

Trys dalykai, kurie nustebino kelionės po Andalūziją metu?

  1. Pirmiausia tai paplūdimiai – laukiniai ir „neprijaukinti“ žmogaus. Atrodo pilni įkvėpimo ir neįsileidžiantys „gultais“ ginkluotų turistų. Andalūzijos paplūdimiai turbūt patys gražiausi visoje Ispanijoje. Kartais atrodo, kad esi vienas prieš jūrą – šimtai kilometrų nuostabaus smėlio, akmenukų ir bangų mūšos.
  2. Antra – tai jausmas, kurį labai sunku apibrėžti vienu žodžiu. Tai skirtingų kraštutinumų derėjimas viename regione. Nori žiemą paslidinėti – Siera Nevada kalnai, nori pasideginti paplūdimyje – keliasdešimt kilometrų ir tu jau guli saulės nubučiuotoje oazėje. Nuo architektūrinių šedevrų iki Ispanijos kalbą labai lavinančių turgaus prekeivių. Visą tą patirtį galbūt apibrėžčiau, kaip Andalūzijos universalumu – kiekvienam pagal poreikius. Retas Europos regionas gali pasigirti tokia plačia palete veiklų ir potyrių, kuriuos gali pasiūlyti Andalūzija.
  3. Ir galiausiai trečia – Cabo de Gata – vienareikšmiškai. Norite atvažiuoti prie pasaulio krašto? Kraują stingdančių uolų ir mažyčių atrodo nuo pasaulio atskirtų paplūdimių mišinys. Nuo Almerijos į rytus esanti sritis (netgi ne miestelis) yra tai, kas privertė nustebti, net ir po penkerių metų kelionių po Europą. Čia galite perkainuoti gyvenimo vertybes, priimti reikiamus sprendimus ar tiesiog pabėgti nuo kasdienybės – ideali vieta ramiam ir pažintiniam poilsiui.

kelione i andaluzija patarimai

andaluzija ispanijos regionas ziema

andaluzija lankytinos vietos ispanijoje

3 dalykai, kuriuos darytumėt kitaip?

Yra dalykų kuriuos kelionės metu tikrai keistume ir kitą kartą darytume kitaip.

  1. Pirmiausia, tai rekomenduočiau būtinai nuomotis automobilį ir apvažiuoti pakrantę. Užklysti į mažesnius miestelius ir pajusti jų atmosferą. Nesakome, kad sunku nusigauti iš vieno miestelio į kitą viešuoju transportu (tai gana lengva, su gerai išvystytu autobusų tinklu), tačiau automobiliu atsiranda daugiau laisvės. Taip pamatysime turistų neužkimštus paplūdimius ir visai kitą Andalūzijos veidą.
  2. Kitas dalykas planuojant kelionę – siūlyčiau mažiau laiko skirti tokiems didmiesčiams kaip Malaga ar Almerija (mes abiems skyrėme po penkias dienas ir iš jų važinėjome į mažesnius miestelius). Optimalus laikas miestui – trys dienos, tiek laiko užtenka netik jį išnaršyti, bet ir nuvažiuoti į aplinkinius miestelius. Aišku su ta sąlyga, jei jūsų kelionė yra pažintinė. Jeigu norite savaitę gulėti paplūdimyje – siūlyčiau rinktis ne Malagą, o Almeriją. Kodėl? Atsivertų didesnis paplūdimių pasirinkimas (Nuo Cabo de Gata iki pačios Almerijos), bei kainos šiek tiek mažesnės, nei Malagoje.
  3. Trečia – galioja vėlgi tiems, kas nebijo iššūkių ir kelionės dvasia dar neišblėsusi. Siūlyčiau rinktis maršrutą aplankant Seviliją, Granadą ir Kordobą. Mes savo ruožtu turėjome labai konkretų tikslą (rasti miestelį prie jūros gyvenimui), todėl šiuos miestus pasilikome ateičiai. Tačiau iš patirčių kelionėje, vietinių pasakojimus ir gautų patarimų supratome, jog į kelionės planą įtraukimas pastarųjų, tikrai praturtins įspūdžius.Taigi optimalus maršrutas yra atskristi į Malagą (tai yra patogiausia iš Lietuvos) ir keliauti maršrutu: Malaga – Almerija – Granada – Kordoba – Sevilija – Malaga. Aišku turint laiko galima aplankyti Gibraltarą ir įkyriąsias beždžionėles.

kelione i ispanija ziema

andaluzijos regionas ispanijoje

Kam rekomenduotumėte šią kryptį?

Andalūzija yra tokia skirtinga, kad ši kelionės kryptis tiks visiems keliautojų poreikiams ir galimybėms. Jei keliaujate su vaikais ir norite poilsio, bei pramogų – Malaga, Almerija. Norite kiek ramesnio poilsio toliau nuo didmiesčių – Torre del Mar. Gražus „mažylis“ tarp didmiesčių – Nerja, Almunecar. Jei norite „angliškų pusryčių“ – Marbella, Estepona.

Labai svarbu jei keliausite pačiame sezono įkarštyje, kad tiek automobilio, tiek apartamentų nuoma pasirūpintumėte kiek įmanoma anksčiau. Nes čia suplūsta netik užsienio turistai, bet ir patys ispanai, todėl atidėliojant iki paskutinės savaitės gali ir nelikti biudžetą atitinkančių variantų.

Ir pabaigai svarbiausias patarimas kelionei – neskubėkite. Išvyka teiks didžiausią palaimą, jei leisite sau pasiklysti senamiestyje, pasimėgauti tapais ir įsipilti papildomą litrą kuro miesteliui apie kurį neminėjo kaimynas po atostogų Andalūzijoje. Atraskite savo Ispaniją ir mėgaukitės kiekviena laikino gyvenimo akimirka. Niekada nebus geresnio laiko negu dabar, taigi perkame skrydžius, rezervuojame kambarį ir pirmyn į savo nusipelnytą gyvenimo nuotykį!

andaluzijos klimatas ziema

Neleiskite nuotykiams užsimiršti - žemėlapiai žymėti keliones

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis (Detalus)

119.00199.00

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Safaris (Detalus)

119.00199.00

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Pilkas (Detalus)

119.00199.00

Dovanų kuponas

30.00200.00

Smeigtukai žemėlapiui – Auksinės spalvos

4.00

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Modernus juodas (Detalus)

119.00199.00
Back to list

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *