Kelionių patarimai

Lankytinos vietos Anglijoje ir Jungtinėje Karalystėje: 15 išskirtinių gamtos kampelių

lankytinos vietos anglijoje

Jeigu ieškote kvapą gniaužiančių kraštovaizdžių, Jungtinė Karalystė tikrai turėtų atsidurti jūsų kelionių krypčių sąrašo viršuje. Nors daugelis turistų čia atvyksta dėl miestų – ar tai būtų Londonas, Edinburgas, Mančesteris ar Oksfordas, lankytinos vietos Anglijoje ir Jungtinėje Karalystėje tikrai neapsiriboja vien jais. 

Nors ir nedidelė, Britanija yra be galo žalia sala. Tiek Anglija, tiek Škotija, Velsas bei Šiaurės Airija didžiuojasi savo išskirtinėmis gamtos vietomis: didingais kalnais ir tarpekliais, žaliuojančiais slėniais, daugybe vaizdingų ežerų ir upių. O kur dar dramatiška Jungtinės Karalystės pakrantė: besitęsianti 17,8 tūkst. kilometrų, ji tikrai patiks gamtos ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams.

Jeigu svarstote, ką pamatyti Anglijoje ir visoje Jungtinėje Karalystėje, siūlome 15 lankytinų vietų, kurios leis pajusti gamtos grožį ir didybę.

1) The Seven Sisters (Saseksas, Anglija)

Išsidėsčiusios pietų Anglijoje, The Seven Sisters (Septynios seserys) yra grupė baltų kreidinių uolų, iškilusių palei jūrą šalia Lamanšo sąsiaurio. Iš viso čia rasite septynias atskiras ir net skirtingai pavadintas kalvas, kurios per daugybę metų susiformavo veikiamos erozijos – tai viena gražiausių vietų visoje Anglijoje.

Septynios Seserys priklauso South Downs nacionaliniam parkui – jį per maždaug 40 min. automobiliu pasieksite iš Braitono ir per 2 val. iš Londono. Pačias kalvas aplankyti galima keliais būdais. Jeigu norite pamatyti vaizdą iš viršaus – leiskitės į 12 km žygį Septynių Seserų parko taku (Seven Sisters park trail), vedančiu išilgai uolos krašto. Norintiems pamatyti „atvirukinį“ vaizdą iš toliau, verta aplankyti Seaford Head arba Birling Gap paplūdimį. 

Daugiau informacijos rasite South Downs nacionalinio parko svetainėje: https://www.southdowns.gov.uk.

1-the-seven-sisters

2) Durdle Door (Dorsetas, Anglija)

Vienas ikoniškiausių gamtos objektų pietų Anglijoje, Durdle Door – tai natūrali kalkakmenio arka, susiformavusi per milijonus metų jūrai skalaujant uolas. Durdle Door priklauso Juros periodo krantui (Jurassic Coast), kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šiose vietose rasta nemažai dinozaurų fosilijų, o daug kas teigia, kad ir pati arka primena iš jūros kylantį dinozaurą.

Šalia Durdle Door – vaizdingas, smulkiais akmenukais nuklotas paplūdimys – į jį pateksite pro Durdle Door Holiday Park. Čia galima ramiai praleisti kad ir visą dieną, o jeigu norisi daugiau iššūkių – leiskitės į žygį pakrante. Žygiuojant į rytus, per maždaug 30 min. pasieksite Lulworth Cove – nuostabaus grožio įlanką. Pasigrožėti Durdle Door ir visa pakrante galima ir išsinuomojus baidarę.

Visa lankytojams aktuali informacija apie Durdle Door čia: visit-dorset.com.

2-Durdle-Door-Dorset-England

3) Henrhyd Falls (Povis, Velsas)

Pasislėpęs Brecon Beacons kalnuose, Henrhyd Falls yra aukščiausias krioklys (27 m) pietų Velse ir viena gražiausių vietų Jungtinėje Karalystėje. Šniokščiantis, kaskadomis krentantis krioklys apsuptas ąžuolų ir uosių giraitės bei visiškos ramybės – tai puiki vieta pasivaikščioti ir pasimėgauti gamta.

Henrhyd krioklį lengvai pasieksite nuo Brecon Beacons nacionalinio parko stovėjimo aikštelės. Aplankius krioklį, galima užlipti ant už jo esančios uolos (Farewell Rock) arba nusileisti į apačioje nusidriekusį slėnį (Nant Llech valley). Iš tiesų, visas Brecon Beacons nacionalinis parkas yra vertas dėmesio – tai tikras rojus tiems, kas mėgsta žygius ir laisvalaikį gryname ore.

Daugiau informacijos apie Henrhyd Falls čia: nationaltrust.org.uk.

3-Henrhyd Falls, Powys, Wales

4) Loch Awe (Argailas ir Bjutas, Škotija)

Loch Awe – tai ilgiausias ir trečias pagal dydį gėlo vandens telkinys Škotijoje. Tyvuliuojantis Škotijos Aukštumose, šis vaizdingas ežeras dar nėra toks populiarus tarp turistų, tačiau tikrai vertas aplankyti. Aplinkinėse vietovėse rasite daugybę žygeivių maršrutų su upėmis, kriokliais, miškais ir ąžuolų giraitėmis, o pats ežeras garsėja kaip puiki upėtakių žvejybos vieta.

Šiaurinėje ežero dalyje įsikūręs nedidelis Lochawe miestelis – čia stūkso 1883 m. baroninio stiliaus Šv. Konano koplyčia (St. Conan‘s chapel). Netoliese – ir XV a. Kilchurno pilis (Kilchurn Castle), kurios atspindys matomas iš kitos ežero pusės.

Daugiau pasiūlymų, ką pamatyti ir nuveikti aplink Loch Awe, čia: loch-awe.com.

4-Loch Awe

5) Cheddar Gorge (Somersetas, Anglija)

Viena gražiausių lankytinų vietų Anglijoje, Cheddar Gorge (Čederio tarpeklis) – tai giliausias šalies tarpeklis, kurį supančios uolos siekia net 137 m aukštį. Susiformavęs daugiau nei prieš milijoną metų, Čederio tarpeklis lankytojus džiugina pasakišku kraštovaizdžiu ir kartu suteikia žinių apie žmonijos istoriją.

Po tarpekliu pasislėpęs Gough‘s Cave – įspūdingas urvas, kur 1903 m. buvo rastas seniausias Britanijoje pilnas žmogaus skeletas. Pavadintas Čederio žmogumi, šis skeletas, manoma, yra daugiau kaip 9000 metų amžiaus. Besidomintiems istorija patiks ir Priešistorės muziejus – čia sužinosite, kaip mūsų protėviai išgyveno per 40 tūkst. metų trukusį Ledynmetį.

Lankytojams aktuali informacija apie Čederio tarpeklį čia: cheddargorge.co.uk.

5-Cheddar Gorge, Somerset, England

6) The Lake District National Park (Kambrija, Anglija)

Lake District nacionalinis parkas didžiuojasi vienais žaliausių ir didingiausių kraštovaizdžių visoje Jungtinėje Karalystėje. Jeigu svarstote, ką pamatyti Anglijoje, šis UNESCO pasaulio paveldo objektas tikrai turėtų atsidurti jūsų sąraše! Lake District nacionalinis parkas apima 2362 kv. km teritoriją, tad sunku išskirti tik vieną ar kelias vietas, kurias verta čia aplankyti. Parke rasite Scafell Pike – aukščiausią Anglijos viršūnę (978 m) ir Wastwater – giliausią ežerą (79 m).

Lake District galima tyrinėti įvairiais būdais – kopti į kalnus ar leistis į žygius pėstute, važinėti dviračiu po apylinkes, išsinuomoti valtį ar baidarę ir plaukioti ežerais. Daugiau naudingos informacijos rasite čia: lakedistrict.gov.uk

6-The Lake District National Park, Cumbria, England

7) Giant’s Causeway (Antrimas, Šiaurės Airija)

Vienas įspūdingiausių gamtos kūrinių Šiaurės Airijoje ir visoje Jungtinėje Karalystėje, Giant’s Causeway (Milžinų kelias) – tai didžiausia lavos plynaukštė Europoje, sudaryta iš maždaug 40 tūkst. bazaltinių stulpų. Pasak vietinės legendos, kadaise airių milžinas Finas Makulas šį kelią nutiesė tam, kad galėtų persikelti per jūrą į Škotiją ir susikauti su tenykščiu milžinu Benandoneriu. Labiau moksliškas aiškinimas teigia, kad Milžinų kelias visgi atsirado prieš 50-60 mln. metų išsiveržus ugnikalniui.

Iki Milžinų kelio veda keletas žygeiviams pritaikytų maršrutų. Geras pasirinkimas nuo Lankytojų centro sekti raudonuoju taku: prieš aplankant patį Milžinų kelią, pirmiausia užlipsite ant kalno ir pamatysite pakrantę iš viršaus.

Milžinų kelio lankymas nekainuoja, tačiau reikia pirkti bilietą norint patekti į Lankytojų centrą ir pamatyti čia esančią ekspoziciją. Daugiau informacijos čia: giantscausewayofficialguide.com.

7-Giant’s Causeway, County Antrim, Northern Ireland

8) Dark Hedges (Antrimas, Šiaurės Airija)

Dar viena magiška vieta, kurią verta aplankyti Antrimo grafystėje – Dark Hedges. Tai pasakiško grožio medžių alėja, išsidėsčiusi tarp Armoy ir Stranocum miestelių. Buko medžius šioje vietoje XVIII a. pasodino Stuartų šeima – alėja buvo pirmas dalykas, kurį pamatydavo į jų įspūdingą vilą atvykę svečiai. Didelė dalis tuomet pasodintų medžių gyvuoja iki šiol.

Dark Hedges ypač išpopuliarėjo, kai buvo panaudoti kaip filmavimo vieta HBO seriale „Sostų karai“. Norint išvengti didelių minių, geriausia čia atvykti anksti ryte arba vėliau vakare. Detalus gidas, kaip aplankyti Dark Hedges, čia: independenttravelcats.com

8-Dark Hedges, County Antrim, Northern Ireland

9) Cadair Idris (Gvinedas, Velsas)

Cadair Idris – tai 893 m aukščio kalnas, stūksantis Snowdonia nacionaliniame parke, Velse. Populiarus tarp žygeivių, geologijos fanatikų ir mistikos mėgėjų, šis kalnas yra apipintas įvairiausiomis legendomis ir mitais. Pavyzdžiui, sakoma, kad aplinkiniai ežerai yra bedugniai, ar kad užmigus ant kalno šlaito, ryte atsikelsi pavirtęs į pamišėlį ar poetą.

Iki Cadair Idris viršūnės veda trys pagrindiniai takai. Kad ir kurį pasirinksite, prireiks šiek tiek ištvermės, tačiau nuostabūs vaizdai atpirks viską! Daugiau informacijos apie maršrutus čia: walkupsnowdon.co.uk.

9-cadair-idris

10) The Needles (Vaito sala)

The Needles (Adatos) – tai eilė kreidinių uolų, tarsi bokštai iškilusių virš jūros šalia vakarinio Vaito salos kranto Lamanšo sąsiauryje. Daugiau kaip 30 metrų aukščio uolos šiuo metu yra trys – kadaise buvo ir ketvirta, savo forma priminusi adatą (nuo jos ir kilo uolų pavadinimas). Ant kraštinės uolos stūkso iki šiol veikiantis, XIX a. pastatytas švyturys.

Adatos – viena įdomiausių lankytinų vietų Anglijoje. Pamatyti jas galima keliais būdais: plaukiant laivu arba keliantis keltuvu nuo lankytojų centro (The Needles Landmark Attraction) link Alum Bay paplūdimio. Daugiau informacijos čia: theneedles.co.uk.

10-The Needles, the Isle of Wight

11) Lunan Bay (Angusas, Škotija)

Ieškantiems tikro ir natūralaus gamtos grožio, verta aplankyti Škotijoje esantį Lunan Bay. Šį smėlėtą, 1,6 km ilgio paplūdimį rasite prie Šiaurės jūros, maždaug 2 val. kelio tiek nuo Glazgo, tiek nuo Edinburgo. Apsuptas smėlėtų kopų, Lunan Bay yra gana nuošalus paplūdimys, puikiai tinkantis ramiems pasivaikščiojimams, jodinėjimui, žvejybai, vandens sportui ar tiesiog maudynėms.

Lunan Bay apylinkėse pilna įvairių istorinių objektų ir senovinių pilių. Viena iš jų, Raudonoji pilis (Red Castle) iškilusi virš paplūdimio – nuo jos atsiveria puikus vaizdas. Jeigu dar ieškote priežasčių aplankyti Lunan Bay – tai puiki vieta ieškoti įvairių brangakmenių, ypač agatų.

Daugiau informacijos apie Lunan Bay ir apylinkes čia: visitscotland.com.

12) Puzzlewood, (Glosteršyras, Anglija)

Neabejotinai viena mistiškiausių ir gražiausių vietų Anglijoje, Puzzlewood – tai senovinė giria, įsikūrusi Dyno miške (Forest of Dean) Glosteršyro grafystėje ir užimanti maždaug 14 akrų teritoriją. Nusėta vaizdingų takelių ir natūraliai susiformavusių alėjų, neįprastai išsiraizgiusių medžių, keistų uolienų ir paslapingų urvų, ši giria nuo seno traukia ne tik gamtos mėgėjus, bet ir rašytojus, poetus bei filmų kūrėjus. Čia filmuoti keletas garsių fantastinių filmų bei serialų: „Merlino nuotykiai“, „Haris Poteris“, „Žvaigždžių karai“ ir kiti.

Jeigu mėgstate gamtą ir laisvalaikį gryname ore – Puzzlewood yra puiki vieta pasivaikščioti ir pasimėgauti ramybe. Įėjimas čia kainuoja £7.00, o prieš lankantis rekomenduojama užsiregistruoti internetu. Daugiau informacijos čia: puzzlewood.net.

12.1-Puzzlewood, Gloucestershire, England

13) Wye Valley (Glosteršyras ir Herefordšyras, Anglija, ir Monmutšyras, Velsas)

Visai netoli Puzzlewood verta aplankyti ir dar vieną nuostabaus grožio vietą – Vai slėnį (Wye Valley). Išsidėstęs tarp Anglijos ir Velso, šis slėnis laikomas vienu gražiausių žemumos kraštovaizdžių visoje Britanijoje. Slėnį supanti teritorija nusėta žaliuojančių girių ir kvapą gniaužiančių tarpeklių, o jos viduryje teka srauni Vai upė (Wye River).

Tyrinėti Vai slėnį galima keliais būdais: arba pėstute, arba plaukiant upe baidare ar valtimi. Jeigu pasirinkote pirmąjį variantą, neužmirškite užlipti į vieną iš apžvalgos aikštelių (pavyzdžiui, Devil’s Pulpit arba Symonds Yat Rock) – nuo jų atsiveria pasakiški vaizdai!

Daugiau informacijos apie apsilankymą Vai slėnyje čia: wyevalleyaonb.org.uk.

13-Wye Valley

14) Glen Coe (Škotijos Aukštumos)

Vienas gražiausių kraštovaizdžių visoje Jungtinėje Karalystėje, Glen Coe yra siauras vulkaninės kilmės slėnis, susiformavęs prieš maždaug 450 mln. metų. Nutįsęs daugiau kaip 19 km Lochaber geoparke (Lochaber Geopark) Škotijos Aukštumose, šis gilus slėnis apsuptas aštuonių kalnų, kiekvienas iš jų daugiau kaip 900 m aukščio. Glen Coe yra populiarus tarp žygeivių ir gamtos entuziastų, taip pat net buvo parodytas keliuose Džeimso Bondo ir Hario Poterio filmuose.

Glencoe miestelis – puiki vieta pradėti tyrinėti aplinkines vietoves, kurios siūlo daug veiklos tiek labiau patyrusiems žygeiviams, tiek tiems, kurie nori tiesiog pasivaikščioti ir pasimėgauti vaizdais. Daugiau informacijos apie apsilankymą Glen Coe čia: visitscotland.com.

14.2-Glen Coe

15) Winnats Pass (Derbišyras, Anglija)

Peak District nacionalinio parko širdyje, netoli Castleton miestelio vingiuojantis Winnats Pass – vienas vaizdingiausių kelių visoje Anglijoje. Kelią supa didžiulės impozantiškos uolos, o pati teritorija pilna fosilijų – mat prieš 350 mln. metų šiose vietose tyvuliavo jūra! Kelio pradžioje rasite Speedwell Cavern – įspūdingą urvą, vedantį į užlietą švino kalnakasių tunelį. Šalia urvo – didžiulė stovėjimo aikštelė, kur galima palikti automobilį ir toliau pėstute tyrinėti Winnats Pass ir aplinkinę teritoriją. Apie apsilankymą Speedwell Cavern daugiau informacijos čia: speedwellcavern.co.uk.

15-Winnats Pass

Žemėlapiai žymėti keliones

 • 5UK Senovinis
  Jungtinės Karalystės ir Airijos žemėlapis su smeigtukais – Senovinis (Detalus)
  119.00199.00
 • 4UK Margaspalvis
  Jungtinės Karalystės ir Airijos žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis (Detalus)
  119.00199.00
 • 3UK Pilkas baltas
  Jungtinės Karalystės ir Airijos žemėlapis su smeigtukais – Pilkas (Detalus)
  119.00199.00
 • 2UK Juodas baltas zemelapis
  Jungtinės Karalystės ir Airijos žemėlapis su smeigtukais – Juodas/baltas (Detalus)
  119.00199.00
 • 1UK Politinis
  Jungtinės Karalystės ir Airijos žemėlapis su smeigtukais – Politinis (Detalus)
  119.00199.00
Back to list

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *