Kelionės Europoje, Kelionių istorijos, Malta

Malta žiemą. 10 lankytinų vietų savaitgaliui

Malta žiemą

Maltoje žiema švelni,  primena šiltą lietuvišką pavasarį (~ +15’C). Kaip ir būdinga pavasariui, orai gali būti permainingi, tad reiktų nusiteikti, jog ne tik saulė švies, bet ir lietus gali užklupti. Maltos saloje daug istorinių lankytinų vietų – nuo tūkstančių metų atgal iki antroje pasaulinio karo. Pati šalis/sala labai maža, atstumai nedideli, labai tankiai apgyvendinta – važiuoti greičiau nei 60 km per valandą mažai kur yra galimybė dėl tankaus eismo ir greičio apribojimų. Akis džiugina žydras vanduo, uolos, skardžiai ir šiltiesiems kraštams būdinga augmenija.

Maltoje praleidome 2 su puse dienos. Per šį laiką neskubant sugebėjome apvažiuoti visą salą. Vasaros metu salai reiktų skirti daugiau dienų, nes būtų galimybė ilgiau mėgautis paplūdimiais ir šildytis saulėje. Žiemos sezonu 3 dienos, manau, yra optimalus laikas spėti daug ką pamatyti ir nenuobodžiauti.

Lankytinos vietos Maltoje:

1. Marsaslox žvejų miestelis

Šį miestelį daugelis žino iš Maltos nuotraukų, kuriose spalvotos ir ryškios valtys plūduriuoja įlankoje. Jį aplankėme sekmadienį, kuomet vyko aktyvus turgus pilnas žuvies kvapo. Prieplaukoje galite įsigyti ne tik jūros gėrybių, bet ir rūbų, daiktų (kaip tikrų tikriausiame turguje).  Marsaslox įsikūrę daug jūros gėrybių restoranų, kuriuose galite paragauti šviežios žuvies bei pasimėgauti vaizdu į įlanką. Patys išgėrėme kavos ir valandėle pasimėgavome saulėta pirma dienos puse.

Marsaslox zveju miestelis Maltoje

zveju miestas maltos saloje

zveju miestelis Marsaslox

2. Blue Grotto pradžios taškas

Blue Grotto, tai jūroje esantys urvai, kuriuose žydras vanduo ir pasakiški vaizdai. Deja, mes patys į turą laiveliu nesileidome, kadangi oras tikrai nebuvo malonus. Vykstant šiltuoju sezonu, manau, tikrai verta išbandyti šią pramogą. Nepaisant to, aplinka ir vieta verta sustojimo ir pasižvalgymo. Galima pasivaikščioti, pasišildyti saulėje, papietauti ir tiesiog praleisti šiek tiek laiko nieko neveikiant.

blue gotto lankytina vieta maltoje

3. Dingli cliffs

Maltos žymiausia pakrantė stačiais balkšvais skardžiais. Galite pasivaikščioti, pasėdėti aukštai ant uolų ir pasigrožėti nuostabia gamta. Draugė rekomendavo, jog tai graži vieta stebėti saulėlydį, bet šioje vietoje to padaryti neturėjome galimybės. Galbūt jūs turėsite tam užtektinai laiko. Įdomu tai, kad žvelgiant nuo skardžio į apačioje esančias uolas matėme bent 4 sudužusias ir surūdijusias mašinas.

maltos skardziai dingli cliffsdingli cliff maltojedinglii cliff skardziai maltoje

4. Mdinios senamiestis

Miesto senamiestis labai senas ir mums lankantis atrodė be galo tylus. Turistų sausio mėnesį nebuvo daug, o ir pati teritorija nėra prikimšta blizgančių suvenyrų parduotuvių, kurios dažnai sugadina tikrą miesto aurą ir jausmą.

Pastatai iš masyvių akmenų, daug siaurų gatvelių, gražių durų ir keletos restoranų. Pasivaikščiojus po istorijų pilną miestą, galite užsukti į ‘Fontanella Tea Garden’ suvalgyti nuoširdžiai didelio torto gabalėlio.

mdinia senamiestis maltoje

mdinia miestas maltoje ka aplankyti

5. Katakombos Mdinioje

Katakombos, tai požeminės Romėnų kapinės naudotos 4 amžiuje. Lankydami nusileidžiate po žeme ir galite pasivaikščioti siaurais tuneliais bei aplankyti buvusių kapų vietas. Taip pat, šalia katakombų antrojo pasaulinio karo metu buvo iškasti papildomi tuneliai, kaip slėptuvės. Vieta verta aplankymo. Ne tik dėl senos istorinės vertės, bet ir pasvarstymo, kaip tokie labirintai būtų iškasti senais laikais.

Nuoroda: https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g190326-d2624344-Reviews-St_Paul_s_Catacombs-Rabat_Island_of_Malta.html?m=19905

katakombos mdinia

Kažkada kapinės, o dabar pramoga

6. Valetos senamiestis

Valeta – Maltos sostinė. Jos senamiestis pilnas gražių balkonėlių, siaurų gatvelių, restoranų bei lankytinų objektų. Mieste verta pasivaikščioti, o esant norui aplankyti vieną kitą muziejų (pvz., jei jus užklumpa lietus). Aplinkiniai peizažai nukelia į senuosius laikus ir sukursto fantaziją pagalvoti, kaip čia gyveno žmonės šimtus metų atgal.

Po lietaus, vėjo ir pasivaikščiojimų, sustojome pavalgyti maisto turguje, kurį galite rasti miesto centre. Ten rasite įvairių restoranėlių bei apačioje esančią maisto parduotuvę. Koncepsija labai panaši, kaip šiuo metu atsidarančiuose maisto vietose Vilniuje (Uptown Bazzar, Downtown Food Hall ir pan.)

valetos miestas maltoje lankytinos vietos

valeta maltos sostinevaleta maltos miestas

vaizdas is valetos

ziema maltoje orai

Realybė, kai keliauji ne šiltojo sezono metu

maltos architektura

valetos senamiestis maltojemaisto turgus valetoje

7. Antroje pasaulinio karo tuneliai Valetoje

Lankantys Valetoje mūsų nepasigailėjo lietus ir vėjas, tad ėmėme ieškoti, ką galėtume aplankyti po stogu. Radome istorinius Antrojo Pasaulinio karo tunelius, kuriuos naudojo Maltos kariuomenė ir vadovybė. Šie tuneliai šiuo metu atkuriami savanoriškų organizacijų ir tikrai įdomu pasižvalgyti, kas vyko šioje šalyje. Į bilieto kainą įeina ir ekskursija, prie kurios rekomenduojame prisijungti, jei norite iki galo suprasti kas ir apie ką. Pristatymo metu jums papasakos su kuo ir kokia strategija kariavo Malta, galėsite apsižvalgyti, kaip atrodė tuneliai bei suprasti, kiek daug požeminio gyvenimo turėjo (ar turi) ši sala.

Nuoroda: https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g190328-d2087295-Reviews-Lascaris_War_Rooms-Valletta_Island_of_Malta.html?m=19905

antrojo pasaulinio karo pozemiai maltoje

muziejus valetoje tuneliai karo

8. Popajaus kaimelis

Šis kaimelis pastatytas 1980 metais dailioje įlankoje specialiai Popajaus miuziklo filmavimui. Vaizdas lyg iš pasakos: mediniai spalvoti nameliai kreivais stogais, prieplauka, žydra įlanka ir uolos. Labiausiai stebina net ne aplinka, o kiek reikėjo investuoti tam, kad būtų nufilmuotas filmas.

Grįžus į Lietuvą, nusprendėme pasižiūrėti šį filmą, bet turiu pripažinti, kad daugiau 20 min. neišlaikėme dėmesio. Buvo sunku žiūrėti dėl teatriškos vaidybos ir sudėtingumo suprasti, ką murma veikėjai. Tad vietą rekomenduojame aplankyti, o dėl filmo didelis klaustukas.

popeye village maltoje lankytina vieta

Popajaus miestelis, pastatytas 1980 miuziklui filmuoti

popajaus kaimelis maltoje

9. Paradise bay

Ši vieta nėra stipriai išskirtinė, tačiau gražus taškas sustoti pakrantėje važiuojant per salą. Įlanka yra salos gale, iš jos matyti priešais esanti Gozo sala bei keltai, keliantis į ją. Aplinka akmenuota ir uolėta, o žiemos metu esanti kavinė nedirbo. Atrodė, kad aktyvūs tik tie keli katinai, kurie draugiškai mus sutiko. Rekomenduoju pasivaikščioti aplink, palypėti uolomis ir pasižiūrėti į lūžtančias bangas. Ne sezono metu tobula vieta pabūti be žmonių – gali pasirodyti, kad visa pakrantė skirta tik jums.

atostogos maltoje ziema paradise bay

maltos salos pakrantesjuros pakrante maltoje

10. Golden beach

Paskutinis mūsų taškas prieš vykstant į oro uostą – Golden Beach. Tikriausiai gražiausias Maltos paplūdimys su geltonu smėliu. Saulei šildant pasivaikščiojome, išgėrėme kavos su sumuštiniu bei pagulėjimo saulės atokaitoje išsitiesę savo striukes ir kaupėm vitaminą D.

ziema maltoje golden beach

maltos papludymis golden beach

Kita naudinga informacija

Kainos: pasirodė, kad apie 20 proc. brangiau maistas ir kuras nei Lietuvoje.
Mašinos nuoma: gavome Ford Focus (universalą), nors rinkomės mažesnį variantą. 3 dienoms sumokėjimom 25 eu. Svarbu žinoti, kad eismas Maltoje vyksta kita kelio puse – taip, kaip Anglijoje.
Viešbutis: gyvenimo Sliemoje (tikrai geras taškas gyventi). Išsirinkome viešbutį prie pat jūros kranto, tad išėjus į lauką iš karto tiesėsi graži pakrantė pasivaikščiojimams.
Atsiskaitymai: Maltos valiuta Euras. Daugelyje vietų galima atsiskaityti kortelėmis, tačiau buvo išimčių, kai reikėjo grynųjų.
Kalba: maltiečiai kalba maltietiškai, tačiau praktiškai visi daugiau ar mažiau kalba angliškai.

masinos nuoma maltoje kainos
sliema maltoje pakrante

Pakrantė Sliemoje

Privalumai keliaujant žiemą:
 • mažesnės viešbučių kainos;
 • mažesnis turistų srautas suteikia daugiau privatumo ir erdvės;
 • tinka nemėgstantiems karščio;
 • pavasario jausmas tuomet, kai Lietuvoje tikra žiema.
Minusai keliaujant žiemą:
 • neįmanoma nuspėti tiksliai orų – gali lyti;
 • šiek tiek per vėsu degintis ir maudytis;
 • mažiau veikiančių barų ir restoranų;
 • greičiau temsta.
Ar verta vykti ne sezono metu į Maltą?

Taip, jei norite pasivaikščioti ir pasidžiaugti pavasariu. Ne, jei norite 100 proc. pasimėgauti saule, maudynėmis ir žydro vandens pakrantėmis.

golden beach maltos saloje

Aplankytus kraštus žymėkite žemėlapyje

Back to list

Kitos istorijos

2 thoughts on “Malta žiemą. 10 lankytinų vietų savaitgaliui

 1. Marius parašė:

  Sveiki. Gal galite pasakyti iš kur automobilį nuomai paėmėte?

  1. Paulius - Tripmap.lt parašė:

   Sveiki, Mariau,

   ačiū už klausimą. Automobilį užsakėme per EconomyBookings com, o geriausias pasiūlymas buvo iš Budget auto nuomos įmonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *