Apie žemėlapius

Patarimai, kaip išsirinkti žemėlapio su smeigtukais dydį

kaip pasirinkti paveikslo dydi tripmap

Žemėlapis ant drobės žymėti jūsų keliones – tikrai taps pagrindiniu kambario akcentu. O tam, kad akcentas atrodytų stilingai, proporcingai bei gražiai įsilietų į sukurtą interjerą, atsižvelkite į tekste pateiktus patarimus, kaip išsirinkti paveikslo dydį.

Nuspręskite, kur kabinsite

Pirmas žingsnis, kurį reiktų atlikti prieš renkantis žemėlapio dydį – nuspręsti ant kurios sienos kabinsite. Tai žinant, bus daug lengviau priimti sprendimą ir turėti džiaugsmą teikiantį rezultatą. Apie tai, kur galite kabinti bei kiekvienos vietos pliusus ir minusas, rašome tekste „Žemėlapiai ant drobės – 6 idėjos, kur kabinti” (su nuotraukų pavyzdžiais) .

Galimi dydžiai ir jų skirtumai

Mažas – 85×60 cm 

Šio dydžio gaminame tik ne detalius pasaulio bei detalius Lietuvos žemėlapius. Negaminame kitų žemėlapių šio formato dėl paprastos priežasties – užrašų skaitomumo. Kuo mažesnis žemėlapis – tuo mažesnis raštas.

Tokį dydį rekomenduojame turintiems siaurą sieną; mažą erdvę; norintiems jį pastatyti ant ne plačios komodos ar dėl kitos priežasties didesnis formatas jums netelpa. Tai kompaktiškas pasirinkimas nišoms ar derinimui su nuotraukų galerija.

Vidutinis – 100×70 cm

Optimalus dydis vidutinio dydžio kambariui (ypač senesnės statybos butuose). Šis formatas lengvai pritaikomas tiek hole, tiek svetainėje, miegamajame ar vaikų kambaryje. Taip pat, tai gan saugus pasirinkimas kelionių dovanai, kadangi gavėjas tikrai ras ne vieną vietą namuose, kurioje galės pritaikyti.

kelioniu zemelapis su smeigtukais tripmap pakabinimas
Didelis – 120×80 cm

Didesnis ir pastebimas akcentas. Mažų šalių plotuose daugiau erdvės nei mažesnio formato žemėlapiuose, tad lengviau pažymėti ne tik šalį, bet ir aplankytą miestą (ypač Europoje, Pasaulio žemėlapyje). Rekomenduojame prieš perkant šį formatą pamatuoti sieną ir paveikslui skirtą plotą, kad tikrai tilptų. Taip pat šį ir didesnį dydį siūlome tiems, kurie turi regos problemų (pvz., reikalingi skaitymo akiniai ar pan).

paveikslo kabinimas ant sienos patarimai trip map
Didžiausas – 150×100 cm

Didžiausias ir labiausiai „vau!” emociją sukeliantis pasirinkimas. Žemėlapis, kuris tampa kambario traukos centru ir pagrindiniu akcentu. Šį įspūdingą formatą rekomenduojame į darbo kambarius, didesnio ploto svetaines (pvz., kai virtuvė ir svetainė sujungtos), erdvius holus.

Prieš įsigyjant tokių išmatavimų žemėlapį, būtinai reiktų pamatuoti sieną ant kurios kabinsite. Įsitikinkite, kad pasirinktas formatas tikrai tilps.

paveikslu dydziai namuose trip map ant sienos

Kaip numatyti būsimą vaizdą ant sienos?

Aiškiai pamatuota žemėlapiui skirta vieta – padės jums pasirinkti proporciniai gražiausiai atrodantį paveikslą. Taip pat, būsite užtikrinti ar dideliems žemėlapiams užteks erdvės, o mažesni nepranyks.

Kartais užtenka pridėti metrą prie sienos ir rezultatas gali būti akivaizdus (pvz., mažo ir vidutinio formato atveju), tačiau vis viena rekomenduojame susikurti aiškesnę viziją. T.y. iš popieriaus (pvz., senų laikraščių) sulipdyti ar iškirpti planuojamo formato stačiakampį ir ji pridėti (pakabinti) ant sienos. Tokiu būdu aiškiai pamatysite, kiek erdvės paveikslas užims ant sienos, ar reiktų rinktis kitą formatą, o galbūt liks vietos ir kelionių nuotraukų galerijai.

Ant sienos galima ne tik pridėti popierių, bet taip pat išsiklijuoti stačiakampio kontūrus, naudodami lengvai nuimamą statybine lipnią juostą. Šiuo atveju labai svarbu įsitikinti, kad pasirinkta lipni juosta nesugadins jūsų sienos (ypač, jei sienos dengtos tapetais).

trip map zemelapio kabinimas ant sienos

Vidutinis (100×70 cm) žemėlapis


didelis zemelapis ant sienos tripmap

Didelis (120×100 cm) žemėlapis

paveiklo kabinimo gidas namuose trip map

Didžiausias (150×100 cm) žemėlapis

Ką dar verta žinoti?

  • Nebijokite pasirinkti didelio formato. Pernelyg mažas žemėlapis didelėje erdvėje pranyks bei atrodys neproporcingai.
  • Praktiškiausia, jei pakabinto žemėlapio centras bus ties jūsų akių žvilgsniu. Paveikslas atrodys ne tik esantis tinkamame aukštyje, bet taip pat bus lengva nagrinėti bei žymėti geografines vietas.
  • Jei kabinate žemėlapį virš baldo, gražiausiai atrodys, jei paveikslas sudarys 2/3 – 3/4 baldo pločio. Pvz., jei jūsų sofa 2 metrų ilgio, virš jos puikiai tiks 150 cm ilgio žemėlapis.
  • Tobulu atveju paveikslas turėtų kabėti 15 – 30 cm aukštyje virš pasirinkto baldo.
  • Kuo didesnis žemėlapis – tuo didesni užrašai bei šalių plotai;
  • Didesni žemėlapiai turi daugiau erdvės vandenynų plotuose, o tai puiki vieta prisegti kelionių nuotraukas;
  • Didžiausią žemėlapį 150x100cm galėsite transportuoti tik ilgesniais ir platesniais automobiliais, kaip universalai, miesto visureigiai. Šis formatas tikrai netelpa į sedanus. Į tai svarbu atsižvelgti, jei planuojate žemėlapį atsiimti patys arba vėliau pervežti į kitą vietą (pvz., užsakymą gavus į biurą, vėliau transportuoti jį į namus).

trip map zemelapio siuntimas

Ką daryti, jei dydis netiks?

Jei pasirinktas dydis jums atrodys netinkamas namuose – jį galėsite pakeisti. Šiuo atveju svarbu, kad žemėlapis nebūtų susmaigstytas ar kitaip matomos panaudojimo žymės. Jei norite pakeisti, tiesiog susisiekite su mumis labas@tripmap.lt ir informuosime apie sekančius žingsnius.

Žemėlapiai su smeigtukais jūsų kelionėms

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis (Detalus)

119.00199.00

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Safaris (Detalus)

119.00199.00

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Pilkas (Detalus)

119.00199.00

Dovanų kuponas

30.00200.00

Smeigtukai žemėlapiui – Auksinės spalvos

4.00

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Modernus juodas (Detalus)

119.00199.00
Back to list

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *