Kelionių patarimai

Populiariausi slidinėjimo kurortai Europoje. Nuo Latvijos iki Prancūzijos

populiariausi slidinejimo kurortai europoje

Blizgantis sniegas, karšta kakava kalno viršūnėje, nudailintos trasos, slidės, snieglentės ir rogutės. Ar ne slidinėtojų rojus?

Šiame tekste rasite informaciją apie populiariausius slidinėjimo kurortus Europoje. Slidinėjimą slidėmis ir snieglentėmis jau seniai mėgsta lietuviai, o gyvenant Europoje pasirinkimas išties didelis – nuo itin artimų dienos kelionių iki nuostabių slidinėjimo atostogų. Slidinėjimo keliones galite rinktis pagal savo lygį (naujokas, pažengęs), skirtas draugams arba šeimai. Visi kurortai trasas reitinguoja pagal spalvų sistemą:

  • žalios yra skirtos naujokams arba vaikams,
  • mėlynos – lengvos trasos,
  • raudonos – sudėtingesnės,
  • juodos – itin sudėtingos/ekstremalios trasos.

Atrinkome net 10 valstybių, o jose po 3 vertus dėmesio kurortus. Jei  neišsirinksite arba ieškosite kitame mieste, pasinaudokite svetaine www.skiresort.info arba https://www.onthesnow.com/resort-finder.html – tai tarsi TripAdvisor skirti slidinėjimo entuziastams!

Prie krypčių nurodėme ir orientacines kainas agentūrose, tačiau atkreipkite dėmesį, kad kai kuriose agentūrose į kelionės kainą yra neįskaičiuojamas slidinėjimo bilietas. Jų kainos dienai prasideda nuo 80 iki 140 eurų, o 4 dienų slidinėjimo pasai kainuoja nuo 200 iki 500 eurų, priklausomai nuo kurorto.

Pakuokitės slides ir snieglentes – slidinėjimo kurortai laukia! O jei turite savo pamėgtus kurortus – pasidalinkite komentaruose atsiliepimais.

Slidinėjimas Latvijoje

Slidinėti į Latviją daugelis vyksta dėl to, kad ši pramoga ten kiek pigesnė nei Lietuvoje, o infrastruktūra geriau išvystyta. Čia yra daugiau nei 30 slidinėjimo centrų. Kainos prasideda nuo 9 eurų už valandą, o kalvų aukštis puikia tinka pradedantiesiems. Puikus būdas atrasti naują hobį. Latvijos kurortai veikia dažniausiai nuo gruodžio iki kovo mėnesio. Kelionių organizatoriai į Latviją slidinėjimo kelionių neorganizuoja.

Žagarkalns
Tai sporto bazė įsikūrusi netoli Cėsių miestelio. Ilgiausios trasos ilgis 350 metrų (ji vadinasi Miško trasa), o centre rasite iš viso 6 skirtingas trasas. Be to čia galima pramogauti su rogutėmis, veikia mokomoji trasa vaikams ir suaugusiems. Jei neturite slidinėjimo inventoriaus – jį galėsite išsinuomoti šiame centre. Čia taip pat veikia kavinė, vaikų žaidimų kambarys, yra teikiamos instruktoriaus paslaugos.
https://www.skiresort.info/ski-resort/zagarkalns/

Milzkalns
Netoli Jūrmalos įsikūręs slidinėjimo kurortas džiugina 1 trasų, kurios skirtos tiek naujokams tiek ir pradedantiesiems. Ilgiausia trasa – 320 metrų ilgio. Veikia 8 keltuvai, yra speciali trasa su tramplinais tiems, kas nori išbandyti ekstremalius šuolius. Snieglentininkai laukiami atskirai jiems įrengtose trasose. Čia taip pat rasite sauną ir viešbutį, vaikų kambarį.
https://milzkalns.lv/lt

Riekstukalns-3
Tik 30 kilometrų nuo Rygos esanti Riekstukalns džiugins lankytojus net 12 trasų, snieglenčių zona ir rogučių zona. Čia taip pat veikia distancinio slidinėjimo trasos (nuo 1650 m iki 5000 m) Naujokams čia skirtos net dvi trasos – itin lengvai ir šiek tiek sudėtingesnė. Viskas tam, kad jūsų startas su slidėmis arba snieglente būtų itin sklandus.
https://riekstukalns.lv/lv

Būtina paminėti ir Kordes trase (Sigulda). Ji laikoma viena ekstremaliausių trasų Latvijoje, nes yra labai stati ir joje daugiausiai treniruojasi sporto mokyklų slidininkai.

slidinejimas latvijoje

Slidinėjimas Lenkijoje

Lenkija turbūt viena mėgstamiausių lietuvių slidinėjimo krypčių. Čia vis dar patrauklios kainos zlotais, o ir kalnai aukštesni nei Latvijoje. Be to slidinėjimo kurortų daug daugiau. Slidinėjimo zonos suskirstytos į regionus: Białka Tatrzańska, Karpacz, Szczyrk, Szklarska Poręba, Zakopane, Zieleniec. Čia galėsite pasimėgauti Tatrų arba Karpatų kalnų teikiamomis žiemos pramogomis. Jei nenorite vykti savo automobilių – slidinėjimo kelionė į Lenkiją keturioms dienoms (dvi vykstate, dvi slidinėjate) su agentūra prasideda nuo 229 eurų neįskaitant slidinėjimo paso kainos.

Szczyrk Mountain Resort – 2018-aisiais atnaujintas slidinėjimo kurortas įsikūręs net 600 m virš jūros lygio. Nuostabus klimatas bei vieta apsaugota nuo vėjų leidžia mėgautis slidinėjimo malonumu. Kurorte yra net 25 liftai, 6 skirtingos trasos su skirtingo ilgio distancijomis.
https://www.szczyrkowski.pl/en/

Kasprowy Wierch – vienintelis alpių tipo slidinėjimo kurortas Lenkijoje su natūraliu sniegu. Čia sezonas tęsiasi net iki gegužės mėnesio. Kurortą kasmet aplanko daugiau nei pusė milijono turistų. Labiau tinkamas pažengusiems slidinėtojams, nes daugiausiai vidutinio ir sunkaus sudėtingumo trasų.
https://www.skiresort.info/ski-resort/kasprowy-wierch-zakopane/

Kotelnica Białaczańska kurortas yra pačioje Białka Tatrzańska širdyje ir yra didžiausias Podhale regione. 14 kilometrų įvairaus ilgio trasų, cross-coutry slidinėjimas, snieglenčių ir vaikų zona – viso net 26 maršrutai, 9 liftai. Be to šis kurortas yra patvirtintas tarptautinės slidinėjimo federacijos.
https://bialkatatrzanska.pl/en/

slidinejimas lenkijoje zakopaneje

Slidinėjimas Slovakijoje

Dar viena valstybė, kurią per vieną dieną galima pasiekti automobiliu ir mėgautis sniego teikiamais malonumais. Slidinėjimas Slovakijoje traukia tuos, kurie jau pasisotino Lenkijos Tatrais ir žvalgosi į kitą jų pusę. Be to čia slidinėjimo kainos vis dar itin priimtinos lietuviams (1/2 pigiau nei Austrijoje). Su kelionių agentūra 6 dienų slidinėjimas Slovakijoje kainuotų nuo 300 eurų.

Jasná Nízke Tatry – Žemieji Tatrai ir jų pats populiariausias kurortas. 49 kilometrai trasų į šiaurę ir pietus Čopoko kalnu (antras pagal aukštį žemuosiuose Tatruose). Čia veikia 28 liftai, yra 19 kilometrų mėlynų trasų ir 18 kilometrų sunkių, raudonų trasų. Tai kurortas tinkamas vykti su visa šeima.
https://www.jasna.sk/en/

Tatranská Lomnica yra Aukštuosiuose Tatruose ir čia galėsite patirti nusileidimą nuo stačiausių kalnų Slovakijoje. Aukštutinės trasos skirtos tik pažengusiems slidinėtojams, tačiau žemiau net 6 kilometrai skirti naujokams ir šeimoms su vaikais. Tai vienas seniausių Aukštųjų Tatrų kurortu. Šiame kurorte sniegu galima mėgautis nuo gruodžio pradžios iki gegužės.
https://www.skiresort.info/ski-resort/tatranska-lomnica/

Štrbské Pleso taip pat įsikūręs Aukštuosiuose Tatruose ir vilioja slidinėtojus 9 kilometrų ilgio skirtingomis trasomis. Be to čia siūloma slidinėti ir naktį. Šis kurortas ypač mėgstamas nuotolinio slidinėjimo fanų. Čia yra net 26,5 kilometro cross-coutry slidinėjimo trasa su nuostabiais gamtos vaizdais.
https://www.vt.sk/en/

slidinejimas lenkijoje

Slidinėjimas Austrijoje

Čia renkasi tikri sniego mylėtojai, kuriems Slovakijos ir Lenkijos slidinėjimo kurortai tapo per ankšti. Austrija žymi savo Alpėmis ir jų viršukalnėmis bei puikiai išvystyta slidinėjimo infrastruktūra. Čia galima rasti kurortų su šiltais terminiais vandenimis, o jie ypač vilioja po dienos praleistos sniege. 7-9 dienų kelionę su agentūra galima rasti už maždaug 500 eurų neįskaitant slidinėjimo paso kainos.

Kitzbühel | Kirchberg – 2018-ųjų pasaulinio slidinėjimo kurortų aukso medalio laimėtojas veikiantis daugiau nei 125 metus. Tirolio kalnyne įsikūręs kurortas turi visus privalomus atributus: įvairaus sudėtingumo trasas, šeimų ir naujokų zonas, snieglentininkų „rojaus sodą“. 54 keltuvai, 179 kilometrai įvairių trasų, 60 kavinių ir restoranų. Čia veikia viena garsiausių slalomo trasų Streif, čia kiekvieną sausį rengiamas prestižinis slidinėjimo varžybų taurės etapas. Sniego rasite nuo gruodžio pradžios iki balandžio vidurio.
https://www.skiresort.info/ski-resort/kitzbuehelkirchberg-kitzski/

Sölden – Zeldenas kurortas, kuriame suderinsite malonumą slysti sniegu ar snieglente ir taip pat išmėginsite SPA malonumus su terminiu vandeniu vos už kelių kilometrų esančiame Therme Aqua Dome. Čia jūsų laukia 144 kilometrai įvairių trasų, galimybė pasikelti į daugiau nei 3000 metrų aukštį ir garantuotas sniegas nuo lapkričio vidurio iki pat gegužės mėnesio.
https://www.soelden.com/winter.html

Ischgl/Samnaun – Silvretta Arena kurortas leidžia mėgautis ilgu žiemos sezonu. Net 2872 metrai virš jūros lygio įsikūręs kurortas džiugins akį įspūdingais vaizdais. Tai vieta, kur susitinka Austrija ir Šveicarija. Tai trečias pagal dydį kurortas užimantis net 515 hektarų. 239 kilometrai trasų kuriomis čiuožti galima nuo lapkričio iki gegužės pradžios.
https://www.ischgl.com/en/Active/Active-Winter/Skiing-in-Ischgl

slidinejimas austrijoje

slidinejimas austrijos kurortuose

austrijos slidinejimo kurortai

Slidinėjimas Gruzijoje

Jau pavergusi lietuvius nuostabiu maistu, svetingumu, gardžiu vyno, nuo šiol Gruzija vilioja ir slidinėjimo trasomis Kaukazo kalnuose. Keliautojų laukia galimybė pakilti į 3000 kilometrų aukštį virš jūros lygio. Gruzijos dar neatrado vakarų europiečiai, todėl čia kainos itin geros, nėra eilių. Be to dėl specifinio landšafto negresia sniego lavinos. Slidinėjimo sezonas nuo gruodžio iki balandžio. Į Gruziją patogiausia keliauti lėktuvu, o 7 dienų kelionė su slidinėjimo pramogomis agentūroje kainuos nuo 660 eurų neįskaitant slidinėjimo paso kainos.

Gudauri slidinėjimo kurortas yra labiausiai žinomas ir pats populiariausias. Čia rasite 32,5 kilometro trasų, 11 keltuvų ir galimybę pasikelti į 3276 metrų aukštį. Šlaitai yra sertifikuoti tarptautinių federacijų, o didelis natūralaus sniego kiekis sukuria nepakartojamą vaizdą. Gudauri siūlo „cat skiing“, naktinį slidinėjimas, vaikščiojimo takus, slidinėjimo turus ir „sniego vamzdžius“.
https://www.gudauri.info/

Kurortas Bukuriani yra šiek tiek žemiau (1700 m aukštyje virš jūros lygio) šiauriniuose Trialeti kalvos šlaituose. Iš čia galima matyti ir nuostabius Kaukazo kalnus. Šis kurortas ypač tinkamas vykstantiems su vaikais, jiems įrengtos specialios zonos. Trasų ilgis 29 kilometrai.
http://www.bakuriani.ski/

slidinejimas gruzijoje

slidinejimo keliones i gruzija

gruzijos slidinejimo kurortas

Slidinėjimas Italijoje

Dangų remiančios Italijos Alpės – tikras rojus žiemos sporto mylėtojams, tad jų čia plūsta tūkstančiai. Čia yra daugiau nei 280 slidinėjimo kurortų ir visi jie siūlo nuostabų vaizdą ir įspūdingus žiemos įspūdžius. Italija slidinėtojus vilioja saulėtomis dienomis, mažiau atšiauriais orais. Slidinėjimo kelionė į Italiją su kelionių agentūra prasideda nuo 545 eurų neįskaitant slidinėjimo paso kainos.

Val Gardena kurortas įsikūręs Gardenos slėnyje, kurį sudaro keli miesteliai – Ortisei, St. Cristina, Selva Gardena. Čia įrengta 175 kilometrai trasų, veikia 83 keltuvai. Be čia kasmet vyksta įvairių slidinėjimo čempionatų etapai. Jei norite slidinėti su šeima – rinkitės Ortise. Santa Kristina patiks mėgstantiems greitąjį nusileidimą. Iš Selvos patogiai pasieksite visas trasas.
https://www.valgardena.it/en/winter-holidays-dolomites/ski-resort-val-gardena/

Vialattea siūlo daugiau nei 400 kilometrų trasų, tad nuobodu tikrai nebus. Čia 2006-aiais vyko Torino žiemos olimpinės žaidynėms, kurioms kurortas buvo atnaujintas, o 2020-aisias taip pat vyks pasaulio taurės etapas. Galėsite pasikelti net į 2800 metrų virš jūros lygio aukštį. Čia rasite 41 vieną mėlyną, 92 raudonas trasas, o patiems drąsiausiems skirta net 30 juodų trasų. Slidinėjimo malonumą praplečia senovinių kalnų namelių vaizdai ir galimybė aplankyti modernius miestelius norint papramogauti.
https://www.vialattea.it/Ski-Area/Vialattea

Vienas itin pamėgtų slidinėjimo kurortų – Livinjo (Livigno). Jis yra Italijos-Šveicarijos pasienyje. Šis kurortas atitinka profesionalių slidininkų keliamus reikalavimus, todėl yra mėgstama viso pasaulio slidininkų treniruočių kryptis. Livinjo rasite 115 kilometrų slidinėjimo trasų, jos ilgos ir plačios (apsilankiusieji sako, kad tikra atgaiva palyginus su Slovakijos ar Lenkijos trasomis). Be to snieglenčių mėgėjai savo įgūdžius galės lavinti daugiau nei 100 kvadratinių kilometrų ploto pramogų parke.
https://www.livigno.eu/en/landing-ski

slidinejimo kurortai italijoje

italijos slidinejimo kurortai

slidinejimas italijoje

Slidinėjimas Šveicarijoje

Šveicarijoje esantis Sankt Morico kalnų kurortas laikomas pirmuoju Europoje žiemos kurortu ir žiemos turizmo Alpėse pradininku nuo kurio prasidėjo žiemos sporto karštinė. Nuostabūs vaizdai ir įspūdingai aukštos, beveik 5 kilometrus siekiančios, viršukalnės verčia pamiršti viską, ką iki šiol žinojote apie gamtos grožį. Neįtraukėme Ischgl/Samnaun kurorto, nes jis jau buvo priskirtas prie Austrijos. Kaina su agentūra norint paslidinėti Šveicarijoje prasideda nuo 600 eurų neįskaitant slidinėjimo paso kainos.

Arosa kurortas pasiūlys 225 kilometrus trasų ir yra įsikūręs 1739 – 2653 metrų aukštyje. Sniego čia rasite nuo gruodžio iki kovo pabaigos. Net pusė trasų yra lengvos (mėlynos), tad tai idealus kurortas naujokams! Jei norite tiesiog pasigrožėti gamta, užšalusiais ežerais ar žirgų lenktynėmis ant jų – galėsite pabandyti nužygiuoti 100 kilometrų per sniegbačiams skirtą trasą.
https://arosalenzerheide.swiss/en/Region/Arosa/Winter/Skiing-Snowboarding

St. Moritz – Corviglia yra vienas prabangių kurortų, į kurį slidinėti atvyksta pasaulinio lygio žvaigždės ir garsenybės. Čia, 1750 metrų aukštyje, rasite ne tik kavines bei restoranus, bet ir prabangių butikų. Aukščiausias kalnas – Piza Nair siekia net 3057 metrus virš jūros lygio. Nuo jo atsiveria įspūdinga panorama. Slidinėtojų laukia net 163 kilometrai trasų ir, žinoma, visi patogumai atvykus su vaikais.
https://www.stmoritz.com/en/ski-alpine/

Laax/Flims/Falera dar vienas prabangus kurortas. Jis džiugins 224 kilometrais trasų, iš jų 70 kilometrų vidutinio sudėtingumo, 64 kilometrai lengvų ir 46 kilometrai ekstremalių čiuožimo trasų. Be to čia yra 44 kilometrai oficialių freeride trasų, tad kurortas laikomas laisvo stiliaus slidininkų ir snieglentininkų rojumi. Daugybė jaukių kavinių, 28 greiti ir modernūs keltuvai leis mėgautis kiekviena buvimo minute.
https://www.flimslaax.com/en

slidinejimas sveicarijoje

sveicarijos slidinejimo kurortas

sveicarijos slidinejimo kurortai

Slidinėjimas Prancūzijoje

Prancūzijoje rasite daugiau nei 250 slidinėjimo kurortų, tad išsirinkti tikrai sunku. Stambiausi kalnų masyvai yra Pirėnai pietvakariuose, Centrinis masyvas ir Alpės pietryčiuose, tad rasti kur slidinėti gana lengva. Be to Prancūzijoje yra Monblano kalnas, kurio aukštis net 4810 metrų. Jame taip pat yra įrengtos trasos, kuriomis galima čiuožti. Septynių dienų slidinėjimo kelionė su agentūra prasideda nuo 500 eurų, žinoma čia neįskaičiuoti slidinėjimo pasai, kurių kainos dienai prasideda nuo 100 eurų.

Vienas populiariausių ir geriausiai vertinamų kurortų yra Les 3 Vallees – Trijų slėnių kurortas. Iš tiesų jis apima net 8 kalnų kurortus, kuriuose rasite daugiau nei 300 trasų, iš jų net 140 yra mėlynos, tad tai rojus naujokams. Bendras trasų ilgis yra daugiau nei 600 kilometrų. Visas trasas jungia 180 keltuvų. Kurortai veikia nuo ankstyvo gruodžio iki vėlyvo balandžio.
https://www.les3vallees.com/en/

Serre Chevalier vertinamas kaip vienas didžiausių ir geriausių slidinėjimo centrų Europoje. 250 kilometrų trasų patiks visiems: miškingi peizažai, kalnai ir kalneliai. Jausmas lyg vienu metu leistumeisi per kelias skirtingas šalis. Aukščiausia vieta nuo kurios galima nusileisti – 2850 metrų. Čia taip pat daug mėlynų trasų – net 138 kilometrai. Kurortą aptarnauja 57 keltuvai.
https://www.serre-chevalier.com/en/

Jei slidinėjimas jums lygu alpės – rinkitės kurortą Les 2 Alpes. Tai vienas seniausių slidinėjimo kurortų Prancūzijoje. Visos trasos yra daugiau nei 1650 metrų virš jūros lygio, o norintiems itin svaiginančių potyrių – aukščiausia vieta siekia net 3600 metrus. Čia rasite 225 kilometrus trasų ir galėsite mėgautis net 96 įvairaus sudėtingumo maršrutais.
https://www.les2alpes.com/en

slidinejimas prancuzijoje

prancuzijos slidinejimo kurortas

kur slidineti prancuzijoje

Slidinėjimas Vokietijoje

Slidinėjimas Vokietijoje leis pamatyti kitą alpių pusę. Čia galite rinktis visiškai vokišką patirtį arba galimybę pajusti austrišką svetingumą. Nors Vokietijoje pilna kalnų – kol kas neaptikau kelionių organizatorių, kurie siūlytų slidinėjimą Vokietijoje. Tai šiek tiek keista, žinant, kad šalis pasižymi gerai išvystyta infrastruktūra ir puikiais kalnais.

Steinplatte/Winklmoosalm – šiuo metu geriausiai vertinamas slidinėjimo kurortas Vokietijoje pagal Skiresort svetainę. Čia rasite 171 kilometrą trasų, 13 slidinėjimo zonų ir 61 keltuvą. Šis kurortas itin gerai vertinamas tarp naujokų dėl savo plačių takų, kurie leidžia mėgautis slidinėjimu nesusiduriant su kitais naujokais. Kurortas atviras nuo gruodžio vidurio iki balandžio vidurio.
http://www.winklmoosalm.de/

Fellhorn/Kanzelwand – Oberstdorf/Riezlern dar vienas puikiai vertinamas kurortas esantis tarp Vokietijos ir Austrijos Alpių. Tai piečiausias Vokietijos slidinėjimo taškas. Ši vieta tinka ir šeimoms ir adrenalino mėgėjams – kurorte yra net 7 kalnai, tad pramogų užteks visiems. Be klasikinių slidžių, snieglenčių, galėsite išmėginti ir įvairius egzotiškus nusileidimo nuo kalno būdus, tokius kaip šuoliai į orą.
https://www.ok-bergbahnen.com/

Garmisch – slidinėjimo kurortas yra netoliese aukščiausios Vokietijos viršukalnės Zugspitze (2962 m), tad čia populiaru ne tik slidinėti, bet ir kopti. Kurortas yra Bavarijos Alpėse ir visiškai netoli Austrijos sienos. Čia 2011 metais vyko FIS Alpine Ski pasaulio taurė, tad kurortas buvo atnaujintas. Be to į šį kurortą patogu atvykti iš Miuncheno. Jūsų lauks 180 kilometrų trasų bei žymi juodoji Kandahar trasa.
https://zugspitze.de/en/winter/skiarea/garmisch-classic

slidinejimas vokietijoje

Slidinėjimas Ukrainoje

Dar viena lietuvių pamėgta atostogų kryptis, nes čia gali pailsėti nuo aukštų kainų. Slidinėjimas Bukovelyje tautiečių pamėgta pramoga, kurią verta išbandyti jau šią žiemą.

Bukovelis įsikūręs Karpatų kalnuose už 230 kilometrų nuo Lvovo. Šis kurortas atidarytas tik 2005 metais, tad yra naujas ir modernus. Slidinėjimo trasų ilgis 68 kilometrai, pagrinde vyrauja raudonos trasos, o ilgiausias nusileidimas yra 5 kilometrų ilgio. Į kalnus užsikelti padės 16 keltuvų. Be to netoliese yra vandens pramogų parkas – puikus derinys, jei norite pailsinti pavargusį kūną.

Kelionė su agentūra prasideda nuo 220 eurų, slidinėjimo pasas 4 dienoms kainuos apie 140 eurų.
https://bukovel.com/en/

slidinejimas ukrainoje bukovelyje

Jau slidinėjote viename iš aprašytų kurortų? Pasidalinkite atsiliepimais komentaruose.

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *