Italija, Kelionės Europoje, Kelionių istorijos

Ruduo Italijoje per 4 dienas: Bolonija ir Riminis

kelione i rimini italija

Rudens atostogas suplanavau dar balandį, kai buvo paskelti pigūs skrydžių bilietai. Po vėsių pavasario kelionių svajojome apie šiltesnius kraštus, tad Italija pasirodė puikus pasirinkimas. Taip mūsų rankose atsirado bilietai skrydžiui į Boloniją, iš jos vykome į Riminį bei nusprendėme aplankyti netoliese esantį San Mariną.

Pažįstamas Italas sakė, kad Riminis yra itališka Palanga, tačiau tai mūsų neišgąsdino – viliojo 15 km ilgio smėlio paplūdimys su žydra šilta jūra. Riminis yra Emilija-Romanija regione. Kaip sako patys italai – jei Italija būtų namas, tai šis regionas būtų virtuvė. Ne be priežasties – šiame regione gaminamas Modenos actas, parmezanas, Parmos kumpis ir kiti, visame pasaulyje žinomi ir mėgstami produktai.

 parmos kumpis

sūris ir makaronai

Norint pasiekti Riminį patogiausia skristi tiesiai į jį arba į vos už valandos kelio traukiniu esančią Boloniją. Mes skridome į pastarąją, nes viliojomės žymiąja Bolonijos lazanija.

Diena Bolonijoje

Atskridę į oro uostą ir nusprendę apsilankyti Bolonijoje, galite imti pervežimo autobusą (kaina asmeniui 6 eurai, bilietų automatas yra lauke, išėjus pro pagrindines duris dešiniau) bei galima pirkti bilietą internetu. Taip pat prie oro uosto, kaip ir Lietuvos stotyse, galite sutikti vietinių, kurie mikroautobusais nugabens jus į centrą. Jų paslauga kainuos 5 eurus asmeniui ir būsite nuvežti į centrinę stotį. Nuo jos nesudėtinga pasiekti senamiestį pėsčiomis (apie 30 min).

Bolonijoje neplanavome praleisti daug laiko, tad suplanavome pietus (atskridome 13 valandą, tad buvo pats tas) bei nedidelę ekskursiją su gidu. Pietums pasirinkome Trattoria Oberdan da Mario (Via Guglielmo Oberdan, 43a I-40126 Bologna). Pasirinkome patiekalą „Trys pirmi“, tad paskanavome ne tik lazanijos, bet ir tortelinių bei dar vienos rūšies makaronų su ragu padažu. Žinoma pietus užbaigėme puodeliu espresso, kuris buvo tirštas ir stiprus.

1 Bolonijos lazanija

Tuomet leidomės į ekskursiją su gidu (https://www.jmwalkingtour.org/). Ekskursiją vedė 26-erius metus Italijoje gyvenantis gidas iš Niujorko. Kaip jie sako patys – tai personalizuoti turai, kurių metu surinktos lėšos yra dalinai skiriamos tam, kad neįgalieji įgytų judėjimo laisvę, nes Italija yra labai nepritaikyta judėjimui su invalido vėžimėliais. Ir išties – senamiestyje nematėme nei vienos rampos užvažiavimui į objektus. Rekomenduojama auka gidui – 10 eurų, išduoda kvitą.

Įdomus dalykas, kad Bolonija yra pastatyta ant kanalų tinklo, todėl vasarą čia būna itin tvanku. Visi, išskyrus du kanalus, yra uždengti ir tai kelia problemų. Vieną jų galima rasti netoli senųjų miesto vartų (jie yra gan netoli nuo Garibaldžio skulptūros).

 Bolonija kanalai

Bolonija taip pat pasižymi kaip miestas, kuriame yra daugiausiai arkų ir kolonų. Pasak gido Palazzo Isolani 16 yra įspūdingi laiptai, kuriais iki 18 valandos galima užlipti ir pamatyti puikią miesto panoramą. Deja mes nespėjome to padaryti.

Bolonija laiptai

Vienas Bolonijos miesto simbolių – Neptūno fontanas. Kadangi jis pastatytas prie katedros, jo autoriui nebuvo leista atvaizduoti proporcingai tam tikrų šios dievybės kūno dalių. Tad skulptorius sugalvojo triuką – žiūrint iš tam tikro kampo atrodo, kad statulos nykštys simbolizuoja visai kitą kūno dalį. Nuvykite ir apžiūrėkite.

Bolonija Neptūno fontanas

Beje katedra turėjo būti daug didesnė, nei yra pastatyta. Greta jos esantys pastatai turi lygius papuošimus ant stogo arba panašius į popiežiaus karūną. Pastarieji papuošimai simbolizuoja, kad namo gyventojai palaiko popiežių, o lygūs, kad yra prieš.

Bolonijos katedra

Jei norite Bolonijoje pasimėgauti maistu – keliaukite į gatvę Vicolo Ranocchi. Ji yra netoli Neptūno fontano ir netoliese yra visas puikus kvartalas Quadrilatero. Čia gausite puikiausių sūrių, kumpių, makaronų, žuvies ir visko, ko tik norisi. Čia taip pat yra istorinė mėsinė, kurioje buvo sukurta žymioji mortadella dešra. Svarbu – ją reikia tiekti itin plonai supjaustytą, kad atsiskleistų skonis. Priešais šią mėsinę (Salumeria Simoni (5/2a Via Drapperie) yra baras, kuriame renkasi vietiniai ir kuriame galite išgerti stiklinaitę sauso Lambrusco. Ieškokite itin neišvaizdžių durų. Beje į šį barą galite atsinešti greta įsigytų sūrių, kumpio ir turėsite puikius pavakarius.

Būtinai norite picos? Vietiniai renkasi Altero picą gabalėliais (Via Caprarie 3/a, Bolonija).

Paskutinis svarbus dalykas paliekant Bolonija – Gelato! Geriausius gausite Cremeria La Vecchia Stalla (Via Toscana, 90, 40141 Bologna). Už 3,20 euro galėsite išsirinkti 3 skonius. Man labiausiai patiko su kremas su migdolais.

Paskanavę ledų pėstute patraukėme į stotį, kur traukiniu keliavome į Riminį. Traukinio kaina apie 10 eurų, priklausomai nuo valandų. Kaip ir Londone, taip ir čia bilietus pirkau per trainline.com puslapį.

Kelionė į Rimini

Į Riminį atvykome vakare. Iš anksto buvau pasižiūrėjusi, kad iki mūsų viešbučio veža 11 autobusas. Kaip vėliau sužinojau – tai pagrindinis pajūrio maršrutas vežantis pro populiariąją viešbučių gatvę. Netoli stoties (išėjus pro pagrindines duris, paėjus tiesiai ir pasukus kairiau prie Bike park) yra bilietų pardavimo automatas. Vienkartinis bilietas, priklausomai nuo zonos, kainuoja nuo 1,5 euro (autobuse 2 eurai). Tačiau verta pirkti 3 dienų bilietą, kuris kainuoja 11 eurų ir leidžia autobusu keliauti visose Riminio zonose.

Taip pat galima įsigyti 7 dienų bilietą už 22 eurus. Nors Riminis nėra didelis (bet kur galima nueiti per 30-40 minučių), miestas išsidėstęs išilgai jūros, tad visai smagu retkarčiais pavažiuoti. Ypač jei gyvensite ne pačiame Riminyje, o pvz. Marbeloje.

Riminis bilietas
Į ką atkreipti dėmesį renkantis viešbutį Riminyje?

Siūlau nesirinkti su vaizdu į jūrą – mokėsite brangiau nuo 5 iki 25 eurų, tačiau jei gyvensite pagrindinėje gatvėje Viale Regina Elena – jus pasieks gatvės triukšmas. Tai tas pats, kaip nuomotis apartamentus su Basanavičiaus gatvės garsais.

Peržiūrėkite komentarus. Pvz. mūsų viešbutis turėjo labai prastą garsą izoliaciją (girdisi kiekvienas durų trinktelėjimas), tad jautriau miegantiems gali nepavykti pailsėti. Kambarių kainos Riminyje vidutiniškai siekia 40 eurų su pusryčiais.

Pasirinkus Regina Elena arba Lugomare Augusto Murri gatvėse esančius viešbučius – jūra bus prie pat, vos keli šimtai metrų.

Adrijos jūra itin sūri. Paplūdimiai pagrinde privatūs su gultais, kuriuos reikia nuomotis. Nuomos kaina 5 eurai dienai be skėčio, 7,5 euro su skėčiu. Mokamuose pliažuose draudžiama ant smėlio tiesti rankšluosčius, tačiau galite vaikščioti paplūdimiu, maudytis (jei kitas asmuo saugo jūsų daiktus). Išnuomotas gultas bus jūsų visą dieną, galite išeiti ir grįžti.

Riminis jūra

Nemokami pliažai yra numeris 1 ir numeris 98, taip pat prie molo. Kai kurie pliažai turi specialias zonas norintiems pasiimti šunį. Jiems yra maisto, indai su vandeniu. Tiesa nusprendus apsilankyti su augintiniu žinokite, kad Adrijos jūros vanduo itin sūrus, tad pasirūpinkite gyvūno letenomis, jei leisite jam įbristi. Tiek gyvūno letenas, tiek smėlėtas kojas galėsite nuplauti po kranu ar dušu, kurie, kaip ir tualetai, yra pliažo pradžioje. Kartais į tualetą reikia pasiimti raktą iš nuomos punkto.

Riminyje be jūros yra ir įdomių istorinių objektų. Savo maršrutą sudėliojome taip:
 • Romėnų amfiteatras (Via Roma 88)
 • Augustino arka (Corso d‘Augusto)
 • Aikštė Tre Martiri

Riminis Tre Martiri

 • Julijaus Cezario statula

Riminis Julijus Cezaris

 • Malatestiano katedra (Via IV Novembre 38)
 • Cavour aikštė ir žuvų turgus (antica Pescheria)

Riminis Žuvų turgus

 • Sismondo pilis (Piazza Malatesta)

Riminis Sismondo pilis

 • Tiberijaus tiltas (Viale Tiberio)

Riminis Tberijaus tiltas

 • 4 arklių fontanas

Riminis 4 žirgų fontanas

 • Neaplankėme, bet buvau pasižymėjusi Il Borgo – menininkų rajonas (Via Giovanni Battista Gervasoni).
 • Netoli apžvalgos rato (Ruota Panoramica) yra molas, nuo kurio atsiveria gražus jūros vaizdas (Via Largo Ruggero Boscovich).

Kadangi ši kelionė buvo labiau poilsinė nei pažintinė, nelankėme muziejų. Tačiau turistams rekomenduojamas miesto muziejus. Netoli Riminio yra didelis akvariumas bei parkas „Mažoji Italija“.

Maistas Riminyje

Riminyje tradicinis patiekalas yra piada arba piadina. Tai tarsi stora šviežiai iškepta tortilija su įdaru.

Jei norite pasimėgauti skania vakariene su jūros gėrybėmis – vykite į restoraną Lo Zodiaco (Viale Regina Margherita, 159 I-47924 Rimini). Beje jų puslapyje (https://www.zodiacorimini.it/) užsisakę naujienlaiškį ir patvirtinimo laišką parodę restorane gausite dovaną – puikų butelį prosecco. Jūros gėrybių lėkštė dviems – 22 eurai. Picos keptos krosnyje nuo 6 eurų. Makaronai su jūros gėrybėmis 13 eurų. Viskas nuostabiai skanu ir šviežia, tad grįžome čia net du vakarus. Po vakarienės būtinai pavaišina limoncino.

Riminis Lo Zodiaco

O kaip gi ledai? Pačius skaniausius valgėme netoli Maltestiano katedros – Caffe Duomo (Via IV Novembre, 20, Rimini). Jos savininkas Alessandro beveik nešneka angliškai, tačiau jei pabandysite jį pakalbinti tikrai apsidžiaugs.

Dienos metu jie tiekia ir puikius panini, o vakare atvykite atsigerti kokteilio su užkandžiais. Ledai nuo 2,5 euro, kokteiliai nuo 5 eurų. Tiesa šioje kavinėje priima tik grynuosius.

Riminis Caffe Duomo

Jei prireiktų apsipirkti – netoli 15 stotelės Alfieri yra Mare Market. Ten iki pat vidurnakčio galite įsigyti ne tik vandens (0,60 euro už 1,5l), bet ir pjaustomo kumpio, sūrio, alyvuogių. Tai ypač patogu, jei nuspręsite saulėlydį sutikti viešbučio balkone ar terasoje. Beje nuostabi pardavėja gali parmos kumpį, mortadellą supjaustyti ir supakuoti į vakuumą, kad galėtumėte šių skanėstų parsivežti namo.

Keletas dalykų, kurie yra svarbūs vykstant į Riminį:

 • Kai kuriose vietose galima atsiskaityti tik grynaisiais, tad turėkite jų.
 • Saulė ir sūrus vanduo garantuoja gerą įdegį, tad saulės kremas būtinas net ir rugsėjį.
 • Išmokite bent keletą frazių itališkai – aptarnavimas ypač pagerėja, kai bandai kalbėti jų kalba.
 • Jei užsisakysite tiesiog „latė“ – jums atneš pieno. Jei norite šios kavos – prašykite cafe latte.
 • Nenustebkite jei papilnėsite – šis regionas pamiršęs dėl maisto, o produktai itin kokybiški, tad nori nenori ragauji viską iš eilės. Jei turite silpnybę diržams – įsidėkite laisvesnius šortus 😉 .
 • Vežkitės bent du maudymosi kostiumėlius. Net ir rugsėjį neįmanoma išbūti visą dieną prie jūros, tad po pietų bus smagiau persirengti sausu.
 • Saugokite plaukus – jūros vanduo juos labai sausina, tad pasirūpinkite specialiomis maitinamosiomis priemonėmis, ypač jei praleisite ilgiau nei 3 dienas.

Europos žemėlapiai su smeigtukais jūsų kelionėms

Europos žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis (Detalus)

119.00199.00

Europos žemėlapis su smeigtukais – Juoda juoda naktis (Detalus)

119.00199.00

Europos žemėlapis su smeigtukais – Safaris (Detalus)

119.00199.00

Europos žemėlapis su smeigtukais – Senovinis (Detalus)

119.00199.00

Europos žemėlapis su smeigtukais – Pilkas/baltas (Detalus)

119.00199.00

Europos žemėlapis su smeigtukais – Pilkas/rusvas (Detalus)

119.00199.00
Back to list

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *