Apie žemėlapius, Kelionių patarimai

Svajonių arba vizijų lenta: kuo ji gali būti naudinga planuojant keliones?

zemelapiai su smeigtukais juodas didelis

Visi iš mūsų turime įvairių svajonių, idėjų ir tikslų, kuriuos norėtume įgyvendinti netolimoje ateityje ar už keleto metų. Vienas iš būdų, kaip galime galvoje nuolat besisukančias idėjas paversti realybe – susikurti svajonių arba vizijų lentą (angl. vision board). Tai įvairių įkvepiančių paveikslėlių, nuotraukų, iškarpų, citatų ar afirmacijų koliažas, kuris padeda vizualizuoti tai, apie ką svajojate, aiškiau apsibrėžti savo tikslus bei motyvuoja jų siekti.

Svajonių arba vizijų lentos remiasi neurolingvinstiniu programavimu (NLP) – metodu, kuris teigia, jog pozityvios arba negatyvios mintys, kurias transliuojame į visatą, užprogramuoja mus sėkmei arba nesėkmei. Šis metodas gali padėti ir planuojant ateities keliones: kurdami vizijų lentą vizualizuosite savo svajonių kryptis, kelionių tikslus bei įgausite įkvėpimo veikti.

viziju lenta kelioniu nuotraukos

Ar vizijų lentos iš tiesų veikia?

Daugelis diskutuoja apie tai, ar vizijų lentos iš tiesų padeda pasiekti tam tikrus tikslus. Svarbu suprasti, kad vizijų lenta gali būti puikus motyvacijos bei įkvėpimo šaltinis, tačiau jūsų svajonės neišsipildys vien dėl to, kad jas kažkur pavaizduosite.

Norint, kad svajonės taptų realybe, svarbu įsivaizduoti ne tik norimą rezultatą, bet ir tikslius žingsnius, kaip to rezultato sieksite. Pavyzdžiui, planuojant keliones, svarbu pagalvoti, kiek laiko užtruks pasiruošimas bei pati kelionė, kokių išteklių prireiks, kiek pinigų reikėtų pasitaupyti ir pan.

Kad vizijų lenta iš tiesų padėtų, taip pat svarbu ją nuolat atnaujinti ir pritaikyti prie besikeičiančios situacijos. Net jeigu kažko įgyvendinti nepavyktų taip, kaip įsivaizdavote – nenusiminkite, tiesiog toliau siekite tikslo. Svajonių lenta yra puikus pagalbinis įrankis, tačiau tik jūs patys esate savo likimo kalviai!

viziju lenta kaip pasidaryti

Kaip susikurti svajonių lentą kelionėms planuoti?

Svajonių ar vizijų lenta gali būti tiek reali fizinė lenta, prie kurios klijuojate/smeigiate įvairius paveikslėlius, arba jos skaitmeninė versija, saugoma kompiuteryje ar kur nors elektroninėje erdvėje. Kad ir kokį variantą pasirinksite, vizualizuoti savo svajonių kelionėms prireiks kelių paprastų žingsnių.

1. Susidarykite svajonių krypčių bei patirčių sąrašą.

Daugelis iš mūsų turime svajonių apie tam tikras vietas, kurias norėtume aplankyti, ar įvairias patirtis, kurias norėtume išbandyti gyvenime. Pirmas žingsnis kuriant svajonių lentą – visas tas svajones tvarkingai surašyti į vieną sąrašą. Tai gali būti tiek jūsų kelionių tikslai artimiausiems keleriems metams, arba svajonės, susijusios su konkrečia planuojama kelione.

Kelionių tikslus galima surašyti tiek ant popieriaus, užrašų knygelėje, tiek kompiuteryje. Griežtų taisyklių čia nėra, tačiau kuo sąrašas bus aiškesnis bei konkretesnis, tuo paprasčiau ateityje bus siekti tikslų. Galite įtraukti tiek konkrečias ar abstraktesnes kelionių kryptis (pavyzdžiui, „Paryžius“ arba „sala Karibų jūroje“), tiek įvairias patirtis (pavyzdžiui, „pamatyti Šiaurės pašvaistę“, „paplaukioti su delfinais“ ar „susiorganizuoti atpalaiduojančią SPA dieną“).

kelioniu svajoniu sarasas

2. Ieškokite įkvepiančių nuotraukų.

Susidarius svajonių krypčių bei patirčių sąrašą, metas ieškoti tas svajones padėsiančių pavaizduoti paveikslėlių. Geros kokybės nuotraukų galima rasti įvairiuose nemokamuose internetiniuose šaltiniuose, tokiuose kaip Pixabay, Unsplash, Burst by Shopify, taip pat socialinėje medijoje, pavyzdžiui, Instagram arba Pinterest.

Priklausomai nuo to, ar jūsų vizijų lenta bus fizinė, ar elektroninė, nuotraukas galima atsispausdinti arba tiesiog išsisaugoti kompiuteryje ar elektroninėje erdvėje.

Kuriant fizinę svajonių lentą, taip pat labai pravers iškarpos iš įvairių žurnalų, laikraščių, kelionių brošiūrų, atvirukų ir kt. panašių šaltinių.

viziju lentos idejos

3. Ieškokite citatų, afirmacijų ir kitų įkvėpimo šaltinių.

Be nuotraukų, egzistuoja ir daugiau įvairių įkvėpimo šaltinių, kuriuos galite panaudoti kurdami savo svajonių kelionių lentą. Pavyzdžiui, galite pasirinkti įkvepiančių citatų apie keliones, afirmacijų, galbūt net kokį trumpą eilėraštį ar ištrauką iš dainos.

Kuriant vizijų lentą taip pat svarbu įsivaizduoti nuotaiką bei emocijas, kuria jums suteikia keliavimas apskritai arba konkreti planuojama kelionė. Tuomet galite prie nuotraukų pridėti tam tikrus jausmus bei emocijas sukeliančius užrašus, pavyzdžiui „užburiantys gamtos vaizdai“, „rojaus kampelis“ ar „iššūkių pilnas žygis“.

Visas surinktas citatas ir kitą tekstą galite susirašyti ant popieriaus, atsispausdinti iš interneto arba išsikirpti iš žurnalų ir kitų popierinių šaltinių. Jeigu reikia šiek tiek idėjų, galite pasinaudoti šiuo įkvepiančių citatų apie keliones sąrašu: „65 Įkvepiančios citatos personalizuoti kelionių žemėlapį“.

kelioniu viziju lenta citatos

4. Pasirinkite norimą formatą ir imkitės kūrybos.

Jeigu iki šiol dar nenusprendėte, kokio formato (fizinio ar elektroninio) vizijų lentos norėsite, dabar pats metas tai padaryti. Tolimesnis kūrybos procesas priklausys nuo pasirinkto formato, tačiau bet kokiu atveju, jūsų tikslas – išdėlioti paveikslėlius, citatas ir kitus įkvėpimo šaltinius taip, kad jie atvaizduotų jūsų svajonių keliones ir motyvuotų daugiau keliauti.

Toliau plačiau papasakosiu apie skirtingus svajonių/vizijų lentos formatus, jų privalumus bei trūkumus.

Skaitmeninė svajonių lenta

Jeigu ieškote lengvo ir paprasto sprendimo, skaitmeninė vizijų lenta gali būti puikus pasirinkimas – susikurti tokią neprireiks jokių fizinių įrankių ar išteklių. Viskas ko reikia – tai elektroninė platforma ar paprasta kompiuterinė programa, kuri padės susidėlioti įvairius vaizdinius į vientisą koliažą.

Pavyzdžiui, Pinterest – tai socialinė platforma, kurioje galima išsisaugoti įkvepiančius kelionių paveiksliukus, įkelti savo ir pridėti nuorodas į kitus naudingus šaltinius, praversiančius kelionių planavime. Nuotraukas galima surūšiuoti pagal skirtingas kelionių kryptis, arba susikurti tiesiog bendrai kelionėms skirtą vizijų lentą, kuri įkvėps keliauti daugiau.

Canva – dar vienas puikus ir nemokamas įrankis, kurio pagalba galima sukurti nuotraukų koliažą, vėliau jį išsaugant ir naudojant kaip kompiuterio užsklandą ar ekrano foną. Canva leidžia pasirinkti iš įvairių skirtingų šablonų, taip pat čia galima rasti ir nemažai nemokamų nuotraukų.

Jeigu ieškote kažko dar paprastesnio, galite pasinaudoti Instagram programėle, kuri leidžia išsisaugoti patikusias nuotraukas ir sudėlioti jas į skirtingus aplankus. Taip pat kelionių nuotraukas galima saugoti ir savo telefone – bet kada galėsite jas peržiūrėti, kai tik prireiks įkvėpimo kelionėms.

digital travel vision board

Fizinė svajonių lenta

Fizinė svajonių ar vizijų lenta – puikus pasirinkimas tiems, kurie nori savo kelionių tikslams skirti daugiau dėmesio, tuo pačiu paverčiant visą procesą įdomiu meniniu projektu. Kuriant fizinę svajonių lentą, galėsite leisti nevaldomai pasireikšti savo fantazijai – kūrybinių sprendimų pasirinkimas čia iš tiesų didelis.

Klasikinis vizijų lentos variantas – tai plakatas arba drobinė lenta, ant kurios klijuojamos iškarpos iš žurnalų, kelionių brošiūrų ir t.t., kelionių atvirukai, nuotraukos ir įvairūs kiti paveikslėliai, atspausdinti iš internetinių šaltinių. Tekstas (citatos, afirmacijos ir t.t.) ant tokios lentos gali būti rašomas ranka (taip pat čia galite pasirinkti ir įvairių tekstūrų/spalvų popieriaus), spausdintas arba iškirptas iš žurnalų ir kt. Panašiai galima elgtis ir su kamštine lenta, tik tokiu atveju visos iškarpos ir kitas turinys prie lentos bus segamas smeigtukais.

Kitas įdomus svajonių lentos variantas – magnetinė lenta (tam galite panaudoti ir tiesiog savo šaldytuvą). Ant jos galite lipdyti tiek įvairias pasaulio vietas ir kelionių kryptis vaizduojančius magnetukus, tiek ir atvirutes, iškarpas, nuotraukas ir t.t.

Fizinė svajonių ar vizijų lenta yra puiki priemonė, padėsianti susiplanuoti būsimą kelionę ar įgauti įkvėpimo keliauti daugiau. Tokią lentą galima pakabinti gerai matomoje namų vietoje (virš lovos, darbo stalo, svetainėje ir pan.) – taip ji visuomet primins apie jūsų svajones bei troškimus.

kelioniu svajoniu lenta

Kelionių žemėlapis su smeigtukais kaip alternatyva svajonių lentai

Kelionių žemėlapis su smeigtukais gali būti puiki alternatyva tradicinei svajonių ar vizijų lentai. Šalia norimų aplankyti vietų galite segti įvairius tas vietas reprezentuojančius paveiksliukus, arba juos kabinti aplink žemėlapį, kartu prikabinant siūlelį, vedantį į tas konkrečias vietas žemėlapyje. Kad jūsų svajonės taptų realesnės, prie kiekvienos norimos aplankyti vietos galite užrašyti ir preliminarią kelionės datą.

Naudojant skirtingų spalvų smeigtukus, galite susikurti savitą žymėjimo logiką. Pavyzdžiui, skirtingomis spalvomis žymėkite vietas, kurias planuojate aplankyti vieni, su partneriu ar visa šeima, arba kryptis, į kurias norėtumėte nukeliauti šiais metais, per artimiausius kelis metus, ar tiesiog apskritai gyvenime.

Kad jūsų kelionių žemėlapis taptų dar asmeniškesnis ir labiau primintų tikrą vizijų lentą, pasinaudokite galimybe jį personalizuoti. Ant žemėlapio galite pridėti įkvepiančią citatą, keliautojų vardus ar personalizuotą žemėlapio legendą. Daugiau apie įvairias personalizacijos galimybes galite sužinoti čia: 7 idėjos, kaip personalizuoti kelionių žemėlapį.

Naudoti kelionių žemėlapį su smeigtukais kaip alternatyvą svajonių ar vizijų lentai yra puikus pasirinkimas: galite ne tik įsivaizduoti norimas aplankyti vietas, bet ir pamatyti, kur jos randasi pasaulyje, taip pat analizuojant žemėlapį atrasti ir naujų idėjų kelionėms. Pavaizdavę savo kelionių tikslus žemėlapyje, visada galėsite juos matyti, taip pat aptarti su šeimos nariais ar užsukusiais svečiais.

pilkas kelioniu zemelapis ant sienos
white-and-black-push-pin-world-map-with-pins-tripmap
 • Pasaulio žemėlapis su smeigtukais - Safaris (Detalus)
  Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Safaris (Detalus)
  119.00199.00
 • Pasaulio žemėlapis su smeigtukais - Margaspalvis (Detalus)
  Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis (Detalus)
  119.00199.00
 • Pasaulio žemėlapis su smeigtukais - Modernus juodas (Detalus)
  Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Modernus juodas (Detalus)
  119.00199.00

Svajonių knyga arba albumas

Jeigu namuose neturite pakankamai vietos pasikabinti tikrą vizijų lentą, tačiau vis tiek norite susikurti kažkokią fizinę, jūsų svajonių keliones reprezentuojančią alternatyvą, išbandykite svajonių knygą arba albumą. Principas čia tas pats: susirinkite įvairias iškarpas, nuotraukas, iš interneto spausdintus paveikslėlius, ir suklijuokite viską į vieną užrašų knygelę arba albumą. Šalia prirašykite įdomių kelionių citatų, afirmacijų ir bet kokių kitų įkvepiančių ir keliauti skatinančių žodžių.

Užrašų knygelė – taip pat puiki vieta susidėlioti konkrečios kelionės planą: juk svarbu ne tik svajoti, bet ir apgalvoti tikslias įgyvendinimo priemones! Svajonių knyga arba albumas gali būti tiek kūrybiškas, tiek ir labai naudingas informacijos bei idėjų šaltinis ateities kelionėms.

kelioniu svajoniu knyga
akvile photo

Akvilė

Teksto autorė ir keliautoja
Gimiau ir užaugau Vilniuje, o šiuo metu gyvenu Izraelyje, kurio keistenybes ir savitumą vis dar bandau perprasti. Laisvalaikiu ne tik kemšu falafelius (nors tą darau irgi dažnai), bet ir nemažai keliauju, bėgioju, žygiuoju, rašau ir svajoju, o pagauta įkvėpimo savo įspūdžiais dalinuosi tinklaraštyje “Goja Keliauja”.
Back to list

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *