Kelionės Europoje, Kelionių istorijos, Kelionių patarimai

Žiemos kelionių kryptys: 11 idėjų, kur atostogauti Europoje

Žiemos kelionių kryptys

Dienoms trumpėjant, o naktimis vis labiau spaudžiant šaltukui, daugelis iš mūsų su nostalgija prisimena prabėgusias vasaros atostogas. Nereikia nusiminti – žiemos kelionės taip pat gali būti pilnos nepakartojamų įspūdžių. Atostogos Europoje šaltuoju metų laiku netgi turi savų privalumų: kainos – žemesnės nei vasarą, turistų srautai ne tokie dideli, o ir pramogų galima atrasti įvairiausių.

Nuo poliarinių naktų, snieguotų kalnų viršūnių ir kalėdinių mugių iki švelnaus Viduržemio jūros klimato ir karnavalų – žiema Europoje turi daugybę pavidalų. Štai 11 idėjų, kur pateikiame žiemos kelionių kryptis Europoje.

1. Budapeštas

Kelionė į Budapeštą gali tapti įdomia žiemos savaitgalio išvyka – Vengrijos sostinė garsėja karališka architektūra, kulinariniu paveldu, aktyviu naktiniu gyvenimu ir SPA malonumais. Vaizdingas Budapešto centrinis parkas žiemos metu virsta didžiule ledo čiuožykla, kur laiką leidžia šeimos su vaikais ir romantikos ištroškusios porelės.

Sušalusiems puikiai tiks viena iš daugybės Budapešto maudyklų. Romėnų laikus siekianti pirčių ir SPA kultūra Budapešte atsirado ne šiaip sau – šiame mieste trykšta net 118 geoterminių versmių. Bene žinomiausia mieste – Sečeni terminė pirtis, didžiausias tokio pobūdžio kompleksas Europoje, turintis 3 lauko, 15 vidaus baseinų ir daugybę skirtingų rūšių pirčių.

budapestas ziema ka aplankyti

budapestas nakti lankytinos vietos

2. Praha

Įspūdingu senamiesčiu garsėjanti Praha – puikus pasirinkimas visais metų laikais. Tačiau žiemą mieste džiugina žemesnės kainos, turistų neperpildyti muziejai ir pilys, sniegu padengtos siauros miesto gatvelės. Norint pajusti tikrą vietinių čekų gyvenimą, verta jaukiai prisėsti viename iš daugybės senamiesčio barų – pasaulyje pripažintas čekiškas alus ne tik skanus, bet ir pigus.

Kalėdiniu laikotarpiu žibančiomis girliandomis pasipuošusioje Prahoje šurmuliuoja kalėdinės mugės. Didžiausios iš jų – Senamiesčio bei Wenceslas aikštėse, mažesnių ieškokite Respublikos aikštėje, Havelo turguje ir Prahos pilyje.

praka cekijoje lankytinos vietps

praha ziema

3. Nica

Prancūzijos Žydrosios pakrantės sostine vadinama Nica populiariu vasaros kurortu tapo palyginus neseniai – tik XX a. pradžioje. Iki tol šis miestas buvo žiemos kurortas, į kurį švelnesio jūrinio klimato ieškodami vykdavo Europos aristokratai ir net pati Anglijos karalienė. Gruodžio dienomis oras Nicoje gali sušilti ir iki 10-15°C – pasideginti gal ir nepavyks, tačiau jaukiems pasivaikščiojimams pajūrio promenada bus kaip tik.

Nica turi labai turtingą kultūrinį gyvenimą: visus metus čia veikia daugybė muziejų, vyksta koncertai, o žiemos sezono metu verta apsilankyti ir miesto operoje. Jeigu Žydrojoje pakrantėje lankysitės vasario mėnesį – nepraleiskite įspūdingo Nicos karnavalo.

kelione i nica

4. Tenerifė

Žydrojoje pakrantėje nepakankamai šilta? Visada galima nuskristi į Ispanijos Kanarų salas. Štai didžiausioje iš salų Tenerifėje sausio dienomis lepina 20°C temperatūra, panašiai įšyla ir Atlanto vandenyno purslai. Prie Afrikos krantų įsikūrusi, tačiau ispaniška kultūra alsuojanti Tenerifė yra lengvai pasiekiama iš įvairių Europos miestų, o tiesioginius skrydžius žiemos metu organizuoja ir Lietuvos kelionių agentūros.

Saloje veiklos daug: galima užsiimti banglenčių sportu, nardyti, kopti į didžiausią Ispanijoje Teidės ugnikalnį, tyrinėti urvus, stebėti delfinus ar net apsilankyti Mokslo muziejuje. Vasario pabaigoje Tenerifės sostinėje Santa Kruze taip pat vyksta spalvingas karnavalas.

kelione i tenerife ziema

lankytinos vietos tenerifeje

5. Miunchenas

Bavarijos sostinė Miunchenas garsėja savo kalėdinėmis mugėmis. Visą gruodį jų čia veikia kelios dešimtys, nuo tradicinių, įsikūrusių Marienplatz ar Viktualienmarkt aikštėse, iki menininkų pamėgtų alternatyvių mugių. Miunchenas yra puiki vieta kalėdinėms dovanoms pirkti: čia galima rasti visko nuo meno dirbinių, rankų darbo žaislų, papuošalų, dekoracijų iki skaniausių valgių ir gėrimų.

Šaltuoju metų laiku vokiečiai mėgsta gurkšnoti Glühwein – karštą, prieskoniais pagardintą vyną. Tačiau nepamirškite, kad bavarai didžiuojasi ir savo alumi – jo galite paragauti Hofbräuhaus am Platzl – didžiulėje alaus užeigoje, įkurtoje dar XVI a.!

6. Viena

Gruodžio mėnesį kalėdinė nuotaika apgaubia ir Austrijos sostinę Vieną – kalėdinės mugės čia turi be galo senas tradicijas. Didžiausi turgūs kasmet įsikuria pagrindinėse lankytinose miesto vietose: priešais Vienos rotušę, Schönbrunn ir Belvederio rūmuose.

Austrijos sostinė garsėja ir įspūdinga Naujųjų Metų sutikimo švente, kuomet visas miestas virsta vienu dideliu vakarėliu, o Vienos opera lauko ekranuose gyvai transliuoja Johano Štrauso operetę „Šikšnosparnis“. Visą žiemą Vienoje veikia čiuožyklos, o norint sušilti, verta apsilankyti vienoje iš tradicinių vienietiškų kavinių (Wiener Kaffeehaus) – Vienos kavos gėrimo kultūra net įtraukta į UNESCO kultūros paveldo sąrašą!

viena lankytinos vietos

7. Rovaniemi

Norintiems pamatyti tikrą kalėdinę pasaką verta bent kartą nukeliauti į šiauriausią Suomijos regioną – Laplandiją. Čia įsikūrusiame Rovaniemi miestelyje gyvena ne kas kitas, o pats Kalėdų senelis, mėgstantis bendrauti ir fotografuotis su jį lankančiais turistais.

Rovaniemi rasite daugybę atrakcijų: haskių ar elnių traukiamas roges, suvenyrų parduotuves, restoranus, sniego ir ledo skulptūras ir net iglu viešbutį. Lankantis Laplandijoje nepraleiskite progos pamatyti įspūdingą Šiaurės pašvaistę: Rovaniemi apylinkėse ją galima stebėti nuo rugpjūčio vidurio iki balandžio pradžios.

rovaniemi suomijoje

austrija viena kelione ziema

8. Insbrukas

Alpių sostine tituluojamas, kalnų slėnyje įsikūręs Insbrukas – puiki žiemos kelionių kryptis. Insbruko regione rasite 32 slidinėjimo kurortus, 260 kilometrų slidinėjimo trasų ir net 121 keltuvą. Ne veltui šis Vakarų Austrijos miestas net du kartus – 1964 ir 1976 m. rengė Žiemos Olimpinės žaidynes.

Iš kitų kalnų miestų Insbrukas išsiskiria tuo, kad ir be slidinėjimo gali pasiūlyti daug veiklos. Turtingą istoriją turintis miestas didžiuojasi imperatoriškais rūmais, renesansine Ambras pilimi, rokoko stiliaus Wilten katedra ir spalvingais senamiesčio namukais. Insbrukas yra ir studentų miestas – naktinis gyvenimas čia visada pilnas gyvybės.

insbrukas

9. Andora

Viena mažiausių pasaulio valstybių, Andora slepiasi tarp Prancūzijos ir Ispanijos išsidėsčiusiuose Pirėnų kalnuose. Ši mažytė šalis yra tiesiog puiki žiemos atostogoms: Andoroje rasite ir daugiau kaip 300 kilometrų slidinėjimo trasų, ir daugybę kitų pramogų.

Ekstremalių pojūčių mėgėjai gali išbandyti dideliame aukštyje ištiestus lynus (zipline), nuo kalnų leistis pripučiamais ratais ar rogutėmis. Vaikams patiks iglu statybos ar apsilankymas Naturlandia gyvūnų parke, kur galima stebėti natūralioje aplinkoje gyvenančius vilkus, elnius ir kitus gyvūnus.

kelione i andora

10. Venecija

Veneciją lankyti gruodį ar sausį – tikrai nebloga mintis. Vienas turistiškiausių pasaulio miestų kasmet sutraukia milijonus turistų, tačiau šaltuoju metų laiku jų srautai būna gerokai mažesni, o ir kainos patrauklesnės. Niekieno netrukdomi galėsite pasidaryti puikias nuotraukas pagrindinėje miesto aikštėje – Piazza San Marco, pasiirstyti gondolomis ir pasimėgauti šviežiai iškepta pica.

Tiesa, viskas pasikeičia vasario mėnesį, kai mieste vyksta žymusis Venecijos karnavalas. Nors žmonių tuo metu suplūsta daug, įmantriais kostiumais ir kaukėmis pasipuošę karnavalo dalyviai – neabejotinai vienas įdomiausių reginių.

venecija kada vykti

11. Amsterdamas

Nuodėmių miestu dažnai vadinamas Amsterdamas garsėja audringu naktiniu gyvenimu, tačiau čia netrūksta ir įspūdingos architektūros, muziejų bei kultūrinių renginių. Važinėtis dviračiais ar plaukioti garsiaisiais miesto kanalais galima ir žiemą – nors kartais pakyla žvarbokas vėjas, Amsterdame net ir žiemos naktimis laikosi pliusinė temperatūra.

Viena iš priežasčių aplankyti Nyderlandų sostinę būtent žiemą – tai įspūdingas Amsterdamo Šviesų festivalis. Nuo lapkričio vidurio beveik du mėnesius trunkantis renginys sutraukia menininkus iš viso pasaulio – jie miestą paverčia mirgančiu šviesų spektakliu.

ka aplankyti amsterdame

kelione i amsterdama

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *