Kelionės Lietuvoje, Kelionių istorijos

Žingių miško pažintinis takas ir Abejučių stovyklavietė | Savaitgalio išvyka

abejuciu piliakalnis stovyklaviete

Žingių miško pažintinis takas – nedidelis, labai žalias savaitgalio atradimas. Jis yra šalia ilgiausio Lietuvoje ežero – Asvejos. Tako ilgis apie 1,5 km ir driekiasi per mišką. Pirmas įspūdis, jog tai vienas mažiausiai išmindytų ir vaikštomų takų, kuriuose esame buvę. Takelis beveik užžėlęs, o einant nesutikome nei vieno žmogaus. Pripažinsiu, jog pradžioje vertinau jį gan skeptiškai, bet vėliau radome žavesio saldžiai nesutvarkytame take.

Remiantis stendų informacija, takas buvo sutvarkytas ir įrengtas 2007-2008 metais. Take visi pateikiami aprašymai yra apie miško gyvenimą, auginimą, kirtimą, jo reikšmę ekosistemai. Nors gali pasirodyti gan nuobodu skaityti pilnus teksto stendus, tačiau skiriant tam kelias minutes pačiame take pastebėjome daugiau objektų, kurie yra svarbūs: nedidelės pelkės; seni nuvirtę medžiai; stūksantys ilgaamžiai ąžuolai. O dar varles matėm, gegutes girdėjom ir ne vieną paukštį pastebėjom. Pateikti aprašymai papildo pasivaikščiojimą ir tampa labiau suprantama, dėl ko šis takas egzistuoja.
 
Kelionės pažintiniu taku metu stebėjome, kaip akyse kinta miškas. Iš pradžių vien jauni lapuočiai; vėliau mišrus miškas su pušynais; tuomet dirbtinai pasodinti eglynai, kurie stende vadinami žmogaus dirbtinai sukurtomis “dykumomis”. Galiausiai takas baigiamas brandžiame mišriame miške. 

Labai neskubėdami taku ėjome apie valandą laiko. Kai kuriose vietose teko šiek tiek apsidaryti, kad suprasti į kurią pusę reiktų eiti. Tad jei vyksite, stebėkite ant medžių dažais pažymėtus taškus arba tolumoje matomus stendus/rodykles. Kaip ir minėjau pradžioje, takas neatrodo dažnai lankomas, tad ir takelis vietomis nėra ryškus. 

Kai baigėme kelione mišku, keliavome į Abejučių stovyklavietę. Buvome suplanavę pietus gamtoje: įsimetėme savo mini grilių; viską ko reikia tortilijoms; indų ir užkandžių. Stovyklavietėje radome tvarkingus stalus ir laužavietės, tad jei neturite savo griliaus – galite tiesiog kartu prigriebti malkų. Šis poilsio taškas ant pačio Asvejos ežero kranto. Esant dar šiltesniam orui – galėsite drąsiai maudytis. Tuo tarpu mes tik kojas dar nedrąsiai pamirkėm. 

Abejučių stovyklavietėje užtektinai erdvės, jog būtų verta su savimi pasiimti badmintono raketes, pledus ar turistines kėdes. Puikiai tinkanti aplinka su didesne draugų kompanija ar šeima; taip pat gali būti puikus taškas žvejams. Mes stovyklavietėje praleidome bent porą valandų, šiltai besikaitindami ir besidžiaugdami tokiu ryškiu vasaros artėjimu. Lietuva šiltuoju sezonu nuostabi! 

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *