Krepšelyje nėra produktų.

NAUJIENOS – Airijos ir Prancūzijos žemėlapiai 📍 Peržiūrėti čia

Natūralu, kad bėgant laikui kyla klausimų, o kaip valyti spaudą ant drobės, kai susikaupia dulkės ar turite neplanuotą situaciją (pvz., netyčia rankomis ištepate drobę)

Gamybos metu spaudą ant drobės paruošiame kuo atsparesnę prisilietimams (tam naudojame specialų laką). Tačiau jūsų atidi priežiūra taip pat reikalinga. Dalinamės pagrindiniais klausimais ir patarimais, kaip valyti ir prižiūrėti drobes namuose, kad nepriekaištinga išvaizda jus džiugintų metai iš metų.


Ar galima valyti spaudą ant drobės?

Taip, nuotraukas ir kitą spaudą ant drobės galima valyti.

Mūsų gaminami žemėlapiai ant drobės apsaugoti specialiu spaudos laku, kuris sukuria atsparumą ne tik saulės poveikiui, bet ir prisilietimams. Jei jūsų turimas paveikslas yra nelakuotas, tuomet su juo reiktų elgtis labai atsargiai ir mėginti valyti tik esant kritinei situacijai.

Ar drobė lakuota galite lengvai pastebėti iš to, ar jaučiate, kad paviršius šiek tiek slidus, mažiau jaučiama šiurkšti medžiagos tekstūra, gali būti švelnus spindesys. Valant paveikslo ar nuotraukos paviršių be apsauginio sluoksnio, labai lengvai produktą pažeisti, netyčia nutrinant ar ištepliojant dažų sluoksnį.

Labai svarbu žinoti, kad netgi valant lakuotą drobę, negalite stipriai spausti, naudoti intensyvių trynimo veiksmų ar valymo įrankių, kurie gali subraižyti paviršių. Pavyzdžiui, šiurkščios kempinėlės pusės, šepetėlių, labai standžios grubios medžiagos. Tačiau nuolatinė švelni priežiūra reikalinga, kadangi susidarius dulkių sluoksniui ant paviršiaus, spalvos gali atrodyti ne tokios intensyvios ir ryškios.

travel vision board push pin world map


Kaip saugiai valyti paveikslus ir nuotraukas ant drobės?

Naudokite tik minkštas šluostes, kurios nepalieka pūkelių (pvz., mikropluošto šluostės, skirtos langams).

 • Dulkes nuo drobės viršaus valykite sausa švaria šluoste. Tokia pačia šluoste galite perbraukti per paveikslo priekį, kad nuvalyti dulkių sluoksnį nuo pačio paveikslėlio.
 • Sunkiai nuvalomas dulkes ar kitus susikaupusius nešvarumus galite nuvalyti švaria drėgna šluoste. Švelniai judesiais nubraukiant nešvarumus nuo šonu ir priekio. Labai svarbu stipriai netrinti bei naudoti tik drėgną, o ne šlapią varvančią šluostę. Jei valote didelį paveikslą ar daugiau nei vieną, nuolaidos išskalaukite šluostę, kad ji būtų kuo švaresnė viso proceso metu.
 • Labai išteptas ar išriebaluotas vietas galite švelniai pavalyti šiek tiek muiluotu vandeniu. Jis padės nuimti lietimo žymes, tačiau būtina valyti švelniai. Jei stipriau patrinsite, galite pažeisti drobę ir tuomet pataisyti nieko negalėsite.

Can canvas print be cleaned


Ar galima naudoti cheminius valiklius?

Jokiu būdu nenaudokite jokių cheminių valiklių, kaip indų plovikliai, universalūs paviršių valikliai ar pan. Juose esančios medžiagos pažeis tiek lako, tiek dažų sluoksnį. Galite naudoti tik šiek tiek su natūraliu muilu sumaišytą vandenį.

canvas print cleaning tips instruction


Kaip tinkamai sandėliuoti drobę, jei ji negali būti pakabinta?

Jei turite drobę, bet jos kurį laiką negalėsite pakabinti arba išsikraustote į kitą vietą, reiktų paveikslą ar nuotrauką atsargiai, krupščiai supakuoti. Geriausia susukti į kraftinį popierių, o tuomet susukti į burbulinę plėvelę arba pasinaudoti kita apsaugine plėvele. Plėvelė yra svarbi, kad produktas būtų apsaugotas ne tik nuo lietimo, bet ir nuo galimos drėgmės aplinkoje.

Drobės nelaikykite drėgnoje vietoje, kaip sandėliukas, rūsys, garažas. Norint išsaugoti kokybę, tinkamai supakuotą laikykite patalpoje be didelių drėgmės ir temperatūrų skirtumų. Pavyzdžiui, sieninėje spintoje namuose.


Kur rekomenduojama kabinti drobę?

 • Ant sienos be tiesioginių saulės spindulių. Nors mūsų žemėlapiai ant drobės turi apsauginį lako sluoksnį, sauganti nuo blukimo, vis viena rekomenduojame kabinti ant mažiau apšviestos sienos. Tai prailgins produkto nepriekaištingą vaizdą. Šiek tiek apšviestos sienos arba sienos, kurios būna saulės šviesoje tik kelias valandas paroje – puikiai tinka.
 • Patalpoje be didelės drėgmės. Drėgmė laikui bėgant gali pakenkti ne tik pačiai drobei, bet ir mediniam porėmiui. Nerekomenduojame kabinti nešildomose patalpose, kuriose kaupiasi drėgmė bei yra labai vėsu.
 • Reiktų kabinti patalpose be staigių temperatūros ir drėgmės svyravimų.

world map pin board cork board detailed


Patarimai, kaip neištepti žemėlapio ant drobės

 • Prieš išpakuodami ir pakabindami gautą produktą, būtinai nusiplaukite rankas.
 • Prieš smeigiant smeigtukus, taip pat nusiplaukite rankas, nes liesite drobės paviršių.
 • Tyrinėjant geografines detales, pasistenkite neliesti paviršiaus pirštais.
 • Jei namuose yra vaikų, atidžiai stebėkite, kad jie žemėlapio ant drobės neliestų išteptomis rankomis.
 • Geriau dažniau ir sausai nuvalyti dulkes, nei retai, bet reikiant didesnių pastangų.

canvas print clean instruction and tips

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įrašas apie

Atnaujintas: 2022-03-08

Kelionių žemėlapiai žymėti aplankytas šalis

Žiūrėti visus