Krepšelyje nėra produktų.

🎀 Kalėdiniai pasiūlymai renkantis daugiau 🎀

Kelionės metu likau maloniai nustebinta kiek, iš pažiūros nedidelėje saloje, kupina įvairiausių kontrastų ir lankytinų vietų. Nuo kalnų debesų pakraščiuose, iki džiungles primenančių miškų su kriokliais. Visko kokybiškai aplankyti Madeiroje per savaitę nėra įmanoma, bet ir tiek laiko užtenka, kad pasidžiaugti gražiausiais salos gamtos turtais.

Mūsų viešnagė Madeiroje truko 7 naktis arba 6 pilnas dienas. Gyvenome Santa Cruz miestelyje (pietinėje salos pusėje) esančiame viešbutyje bei 5 iš kelionės dienų keliavome nuomota mašina.

Apačioje dalinuosi patarimais ir kita informacija, kuri viliuosi jums pravers savarankiškai keliaujant į Madeirą.

kelione i madeira trip map zemelapis

Madeira pažymėta smeigtuku Trip Map kelionių žemėlapyje

kelione i madeira vasara

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis


Kur yra Madeira ir kokia tai šalis?

Madeira (740.7 km2 ) – Portugalijai priklausanti (bet turinti autonomiją) vulkaninės kilmės sala, kurią supa Atlanto vandenynas. Salos sostinė pietinėje salos pusėje – Funšalis. 2021 metų skaičiavimu, saloje gyveno apie 251 000 gyventojų, tačiau pačią salą per metus aplanko apie 1,5 milijono turistų. Šalia Madeiros taip pat yra dvi mažesnės salos, kurias galite matyti nuo kranto: Porto Santo ir Desertas. Nuo Madeiros krantų Afrika yra vos už 520 km, o Europos žemynas už 1000 km. Saloje yra kita laiko zona, nei Lietuvoje – reikia pasukti laiką 2 valandas atgal.

Viešint Madeiroje kilo klausimas, o kurioje vietoje yra ugnikalnis, jei sala vulkaninės kilmės? Pvz., Tenerifėje ugnikalnis yra viena iš lankytinų vietų. Pasirodo, Madeira yra sala tiesiai ant vulkano. Paskutinis išsiveržimas buvo vakarinėje-centrinėje salos dalyje prieš maždaug 6500 metų.

Sala Portugalų buvo atrasta 1419 ir pradėta apgyvendinti 1420-1425 metais. Įdomu tai, kad praėjus keletui metų, Madeiroje buvo auginama daug cukranendrių bei gaminamas didelis kiekis cukraus. Tuo laikotarpiu sala buvo viena didžiausių cukraus gamintojų ir eksportuotojų Europoje. Praėjus porai šimtų metų, cukraus gamyba buvo perkelta kitur, pvz., į Braziliją, o Madeira tapo labiau žinoma dėl savo vyno gamybos. Įdomu tai, kad šiuo metu cukranendrės auginamos išskirtinai tik ten įkurtai romo gamyklai. Tad Madeiroje galite atrasti ne tik vietinius vynus, bet ir vietinį romą.

gamta madeiroje


Skrydžiai į Madeirą

Tiesioginiai skrydžiai iš Lietuvos į Madeirą vyksta užsakomaisiais skrydžiais, kuriuos organizuoja kelionių agentūros. Nuskristi su žinomomis skrydžių bendrovėmis galimybės nėra, nebent skrendate su persėdimais, pvz., per Frankfurtą ar kitus didelius oro uostus.

Mes keliavome 2021 rugpjūtį, bilietai vienam asmeniui kainavo 400 eurų į abi puses. Link spalio, mačiau, kad skelbiamos skrydžių kainos apie 300 eurų, o lapkritį – 200 eurų. Tiesioginis skrydis trunka apie ~5 valandas. Jei jums svarbu neišeikvoti daug laiko skrydžiams ir turite neilgas atostogas – šie tiesioginiai skrydžiai šiuo metu geriausias variantas.

Įdomu tai, kad Madeiros oro uostas pavadintas futbolininko Christiano Rolando vardu, kuris yra iš ten kilęs.

skrydziai ir bilietai i madeira

Europos žemėlapis su smeigtukais – Safaris


Klimatas

Madeira turi tiesiog tobulą klimatą (nei per šalta, nei per karšta). Tiek vasarą, tiek žiemą oras yra šiltas, nors temperatūra gali stipriai skirtis tarp skirtingų salos dalių: pietų ir šiaurės, pakrantės ir kalnų. Pavasarį-vasarą-rudenį temperatūrą dienomis yra apie 20-25 C, o naktimis apie 15-20 C. Būtų galima sakyti taip, kad dienomis maloniai šilta, vasariška, o vakarai leidžia atsikvėpti kartu su vėju nuo vandenyno.

Jei ieškote saulės – pietinėje salos dalis jos rasite kur kas daugiau. Čia įsikūrę ir pagrindiniai kurortiniai miesteliai bei viešbučiai. Tuo tarpu šiaurinėje pusėje drėgniau, daugiau debesų, bet ir gražiausios gamtos vietelės slepiasi čia. Kalnuose temperatūra yra mažesnė, nes visgi tenka pakilti virš debesų. Tad jei keliausite šiltuoju sezonu, nepamirškite ne tik šortų ir maudymosi rūbų, bet ir striukės nuo lietaus ar megztinio, jei kilsite į kalnus.

klimatas ir gamta madeiroje vasara


Valiuta ir kainos

Madeiros valiuta – euras. Kainos labai panašios į lietuviškas. Kai kur galite rasti pigiau, kai kur brangiau (pvz., sostinėje). Kainos neturėtų nustebinti nei gerąją, nei blogąją prasme. Vienintelis tikrai aiškus skirtumas – kuro kainos. Pvz., benzino kaina apie 1.7 euro (2021 rugpjūčio duomenys).

Buvome apsistoję viešbutyje su viskas įskaičiuota, tad mažiau tyrinėjome vietines užeigas, bet vieną iš vakarų ėjome ragauti vietinio Poncha į bariuką Santa Cruz centre. Maloniai nustebino, kad jų vietinis kokteilis Poncha, kainavo vos 2.5 eu, o kokteilis Caipirinha (panašus į Mojito) – 3.5 eu. Tokių kainų Vilniuje jau seniai nėra, bet negalėčiau garantuoti, kad tokius pat pasiūlymus rasite Funšalio centre.


Bendravimo kalba

Madeiroje kalbama portugališkai.

Daugelyje vietų, kaip restoranai, viešbučiai, parduotuvės, degalinės – visi ganėtinai gerai ar patenkinamai kalba angliškai ir dėl to neturėjome jokių keblumų.

ka veikti madeiroje vasara


Kur apsistoti Madeiroje?

Pietinė ar šiaurinė salos dalis? Jei mėgstate saulę ir keliaujate tik savaitei, rekomenduočiau apsistoti pietinėje dalyje. Jei būsite porą savaičių, gera idėja vieną savaitę gyventi vienoje pusėje; kitą kitoje pusėje. Netgi, jei vykstate tik savaitei, galite paskaidyti savo nakvynes. Žinoma, tai labiausiai galioja, jei keliausite su mašina. Apsistojimas skirtingose pusėse suteiks galimybę mažiau važinėti automobiliu pirmyn – atgal, bei ilgiau pasidžiaugti skirtingais kraštovaizdžiais.

Mes patys visą laiką gyvenome Santa Cruz miestelyje ir viskas buvo puiku. Bet jei kažką daryčiau geriau, tai nakvynę skaidyčiau į skirtingas vietas. Mums tai tiktų, nes patys keliaujame aktyviai ir mažai būname viešbutyje. Tai sutaupytų laiko grįžinėjimams bei kartu liktų daugiau laiko atrasti daugiau gražių vietų.

 

Sostinė ar mažesni miestai?

Sostinės pliusas, kad joje daugiau restoranų, kultūrinių objektų. Taip pat ji yra įsikūrusi ganėtinai centre pačios salos, tad iš jos lengva nuvykti į įvairias vietas. Apsistoti Madeiros sostinėje verta, jei kelionę organizuojate patys, bet negalėsite keliauti mašina. Būtent iš čia vyksta nemažai ekskursijų, turų ir pramogų po Madeirą, kurias lengviau rasite ir užsisakysite.

Sostinės minusas – pagal mane, jog tai yra labiau miestas nei kurortas su romantiška pakrante. Jei keliausite automobiliu arba keliaujate per kelionių agentūrą, kuri paims jus iš viešbučio į ekskursijas, galite apsistoti ir mažesniuose miesteliuose, kur bus ranka pasiekiama pakrantė. Pvz., Santa Cruz, Machico ir kiti.

Prieš vykstant pasižiūrėkite nuotraukas, ar yra prieinamas paplūdimys, ne tik uolėtas krantas. Jei vykčiau vėl, apsistočiau taip pat mažesniame miestelyje, turinčiame pakrantę bei kuriame yra šiek tiek kavinių, o toliau keliaučiau automobiliu.

madeiros sostine ir kur gyventi

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Senovinis


Ko vykti į Madeirą?

Madeira kupina aktyvaus poilsio, tad vykite ten:

  • Žygiuoti į kalnus ir levadas.
  • Pasivažinėti serpantinais ir atrasti prikaustančius kraštovaizdžius.
  • Išbandyti dar ekstremalesnį kopinėjimą su gidu (su virvėmis ir šokimu nuo uolos) > https://www.journeyera.com/canyoning-madeira/
  • Plaukioti banglente.
  • Plaukti į delfinų / banginių stebėjimą.

kelione i madeira ka reikia zinoti


Ko nevykti į Madeirą?

Nerekomenduočiau vykti pasyvių atostogų, kuomet daug laiko leidžiama viešbutyje ar tiesiog vienoje vietoje. Tam tikrai yra geresnių ir pigesnių krypčių.


Kaip keliauti po salą?

  • Nuomotu automobiliu. Būtent šį variantą pasirinkome mes. Taip dažniausiai keliaujame ir kitose šalyje, dėl suteikiamos nepriklausomybės sustoti ten, kur norisi; apžiūrėti tai, ką norisi. Dėl greitesnės autostrados ir kartais ganėtinai stačių serpantinų, nerekomenduočiau keliauti motoroleriu ar pan. Tiesą sakant, tokių transporto priemonių sutikome tikrai mažai. Automobilis ir greičiau, ir saugiau, ir stipriau į kalną kyla.

Taip pat reiktų paminėti, kad turėjome ganėtinai išskirtinę situaciją ieškant automobilio nuomai. Į kelionę išsiruošėme ekspromtu. Nusipirkome kelialapį ir po kelių dienų jau turėjome išskristi. Dar būdami Lietuvoje pradėjome ieškoti įvairių mašinos nuomos variantu internetu: nuo pasaulinių ženklų iki vietinių įmonių, kurias radau per google maps. Visiems parašius gavome atsakymus, kurių esmė viena „sorry, no cars for August”. Realiai nei viena nuomos agentūra neturėjo mašinos. Nemeluosiu, maža panika ir nusivylimas tikrai apsigyveno viduje. Jau būtume ėmę ir mašinas už 100 eurų/parai, bet ir tokių nebuvo.

Ši situacija išsisprendė tik atvykus į salą ir gavus kelionių agentūros „Itakos„, per kurią vykome, lankstinuką su nuomos pasiūlymais. Tuomet parašiau tai agentūrai, kad turime Itakos kainas ir ką gali pasiūlyti – jie pasakė tą patį, sorry, nėr mašinų. Susisiekėme tuomet su Itakos vadybininke Medeiroje ir ji suderino mums mašiną būtent iš tos lankstinuko agentūros, kuriai rašiau. Kaip čia taip nutiko – man vis dar mistika. Bet realybė tokia, kad mašiną rasti rugpjūčio mėnesiui kažkas neįtikėtinai sunkaus. Mašina perduodanti mergina sakė, kad rugpjūtį į salą atvyko labai daug žmonių. Tad galbūt tai ir lėmė tokią situaciją.

Tad jei planuosite vykti vasarą – ieškokite mašinos iš anksto. Tai, kad interneto puslapiuose rodo laisvas mašinas, dar nereiškia, kad jos tikrai laisvos. Taip pat vietinėse įmonėse kainos yra daug mažesnės, nei Avis, Hertz ar panašiose.

  • Taksi ar asmeninis vairuotojas. Šis variantas yra brangesnis nei automobilio nuoma, tačiau nereikia patiems vairuoti. Tai galėtų būti geras pasirinkimas keliaujant su draugais. Galėsite aplankyti žinomas vietas bei nusigauti ten, kur neveža kitas transportas arba nenorite imti didelių grupinių ekskursijų. Kaip vienas iš pavyzdžių, kuris siūlo ir galimus maršrutus > https://danielmadeirataxis.com/tours-excursions/ . Dienos kaina apie 100-120 eurų.
  • Ekskursijos, kurias organizuoja agentūra, per kurią atvykote arba vietinių agentūrų pasiūlymai. Pvz., ten populiarūs turai džipais > https://greendevilsafari.com/en/ . Internete galite rasti ir daugiau įvairių pasiūlymų > https://www.getyourguide.com/madeira-l67/
  • Viešasis transportas. Šios alternatyvos nerekomenduoju dėl sugaištamo papildomo laiko, tačiau judėti pakrantėje tarp miestų – įmanoma. Čia galite rasti vieną iš aprašymų, apie viešojo transporto sistemą ir kur galite nuvykti > https://sayyestomadeira.com/en/public-transport-in-madeira/

automobilio nuoma madeiroje kainos


Keliai

Keliai Madeiroje daugelyje vietų geri. Aplink salą eina greitkeliai, kuriais galite važiuoti gan greitai. Taip pat daug ilgų tunelių, kurie pagreitina procesą. Tik jei važiuosite greitkeliais – matysite gamtos mažiau dėl tunelių; jei važiuosite kitais keliais – teks nemažai kilti ir leistis serpantinais. Taip pat, Madeiroje pakankamai daug eismo ratu, tad pasiruoškite sukinėti vairą. Atsidarius Google Maps pagrindiniai ir geriausi keliai pažymėti geltona spalva.

Važinėjant po salą, mūsų tokia patirtis:

  • Jei kelias pavadintas tik kokiu nors vardu – tikimybė kad jis bus siauresnis, kils labai stačiai, ne visur bus apsauginiai borteliai. Taip dažnai būna miestelių keliukuose. Sunkiau bus prasilenkti su kita mašina. Gali lengvai sukilti adrenalinas.
  • Jei kelias pažymėtas E + skaičius, tai jis turės dviejų eismo juostų kelią ir bus geresnės kokybės. Todėl nekils pernelyg greitai ir stačiai į kalną. Tokie keliai rečiau eina per tunelius ir iš jų atsivers gražesni vaizdai. Platesni ir malonesni serpantinai.
  • Jei kelias pažymėtas VR ar VE, tai bus geriausiai sutvarkyti ir greičiausi keliai, bet dažnai eis per tunelius, tad gamtos pamatysite mažiau, bet nuvyksite daug greičiau. Patogūs, saugūs, bet dažnai nuobodūs.

keliai madeiroje


Maistas

Nuvykus išbandykite:

  • Lapas (Limpets) – moliuskai patiekiami, kaip užkandis. Dažniausiai ruošiami su sviestu ir citrinos sultimis.
  • Filete de Espada (Scabbard Filet) – giliai plaukiojanti žuvis ir tikrai ne simpatiškai atrodantis padaras. Bet pati žuvis skani, balta.
  • Espetada Madeirense – būtų galima vadinti jautienos šašlykais.
  • Prego – sumuštinis su jautienos steiku.
  • Picadinho – jautiena kepta/troškinta (atrodo panašiai į guliašą) ir dažnai patiekiama su bulvėmis.
  • Taip pat verta paragauti aštuonkojo, tuno kepsnio ir kitų jūros gėrybių.
  • Atrasite ir Portugalijai būdingų desertų, kurie pasaldins širdį.
  • Poncha – vietinis romo ir citrusinių vaisių sulčių kokteilis (jo būna praktiškai visur: nuo įprastų kavinių, restoranų iki užeigėlių kalnų viršūnėse).

ka paragauti madeiroje maistas

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Smėlinis


Paplūdimiai

Madeira – tikrai ne auksinio smėlio paplūdimių sala. Daugelis paplūdimių padengti didesniais ar mažesniais juodos lavos akmenimis, tad nusiteikite, kad basomis braidyti po vandenį nebus didelis malonumas.

Kai kuriuose paplūdimiuose yra lieptai/tilteliai į vandenyną ir jais paėjus rasite kopėčias, kuriomis galite nulipti į apačią ir paplaukioti. Kadangi po visus paplūdimius patys nekeliavome, dalinuosi nuorodą į tekstą, kur pateikti geriausiai žinomi variantai su nuotraukomis > https://www.packthesuitcases.com/beaches-in-madeira/

Taip pat, nemažai rasite tiek viešų, tiek mokamų baseinų įsikūrusių ant pakrantės. Tai ne prašmatnūs instagraminiai baseinai, o tiesiog savo paskirtį atliekančios vietos.

papludimiai madeiroje


Lankytinos vietos

Daugelis lankytinų vietų Madeiroje – gamtos objektai. Dalį jų galite aplankyti tiesiog pavažiavę automobiliu ir paėję kelis šimtus metrų, bet didžiausi gamtos turtai ir grožis slepiasi leidžiantis į ilgesnius žygius.

Žygių takai Madeiroje puikiai sužymėti bei turi priskirtus skaičius. Kai kuriuos takus galite prasitęsti, sujungti. Čia galite rasti nemažą sąrašą > https://www.madeiraallyear.com/en/nature/activities/levadas-and-trekking/

Mūsų aplankyti objektai (kiekvieną iš jų aprašysiu atskirai, tad pernelyg plačiai šiame straipsnyje nebus):

 

Takai:

  • PR 1. Vereda do Areeiro (Pico Areeiro – Pico Ruivo) (vienas gražiausių takų, kuriuos teko eiti) – vidutinio sudėtingumo ~ 6 km takas jungiantis dvi aukščiausias Madeiros viršūnes. Stipriai pabrėžiu, kad jį būtina pradėti eiti vos saulei pakilus, kuomet kalnuose dar nesikaupia debesys, mažesnis turistų srautas ir dėl krintančio šešėlio mažiau kaitins saulė. Saulę pasitikite Pico do Areeiro ir nuo ten iš karto pradėkite eiti taką.
  • PR 6. Vereda das 25 Fontes e Levada do Risco – vaizdingas takas, kuris atveda prie dviejų krioklių. Vieno didesnio ir užiančio iš toli; ir kito, kur daug mažesnių krioklių krenta į vieną lagūna.
  • PR 8. Vereda da Ponta de São Lourenço – takas Madeiros iškyšuliu. Nuostabus maršrutas pasigėrėti uolėtomis pakrantėmis, skardžiais, vaizdu į vandenyną.
  • PR 9. Levada do caldeirão verde do Inferno – žygis link krioklių.

Kita:

  • Romo darykla Porto da Cruz miestelyje. Čia daug laiko nepraleisite, bet smagu užmesti akį į jos mažą ekspoziciją, paragauti gėrimų ir tiesiog nusipirkti romo į bariuko kolekciją. Pačiame miestelyje įdomu apeiti ratą.
  • Achadas da Cruz – stačiausias keltuvas pasaulyje (tiesiog tiesiai nuo skardžio) ir rojaus kampelis žemėje. Nusileidus į apačią galėsite pasivaikščioti takeliu šalia banguojančio vandenyno bei tarsi tarp senų sodų sklypelių. Jausmas ir įspūdis lyg ant pasaulio krašto.
  • Fanal miškas – labai senas lauramedžių miškas, kuris dažniausiai yra mistiškai paskendęs rūke. Įdomi vieta sustoti, pasivaikščioti ar pasidaryti pietų pertraukėlę.
  • Porto Moniz Lavos baseinai – unikali vieta, kur galite ir maudytis lavos baseinuose ir kartu šalia matyti, kaip dūžta vandenyno bangos.
  • Pasivažinėjimas kalnų slėniu (kelias ER110) – pakilus aukštai į kalnus, ganosi karvės, matosi plaukiantys debesys ir gražu be jokios konkrečiai ten esančios, lankytinos vietos.
  • Funchal – sostinė. Mes patys pasivaikščiojome, pakilome keltuvu, bet tiesą sakant nebuvo tokio didelio įspūdžio, kaip kituose gamtos objektuose.
  • Santana nameliai – tradiciniai dailūs nameliai, bet juose įkurtos tik suvenyrų krautuvėlės. Man pasirodė tai, kaip turistų spąstai ir specialiai dėl šios vietos antrą kartą nevažiuočiau.

zygiai madeiroje ka aplankyti


Kiek laiko atostogauti Madeiroje?

Turiu pasakyti, kad savaitės atostogos (o tiksliau 5-6 pilnos dienos saloje) – pralėkė labai greitai ir aktyviai, nuvarė nuo kojų, pakrovė geros energijos, bet visko pamatyti tiesiog nespėjome. Ši sala iš pažiūros tikrai nedidelė, bet ji tokia kalnuota ir tiek daug paslėptų gamtos lobių joje, kad dviejų savaičių atostogos praeitų tikrai įdomiai. Tiek visuomet keliaujant maksimaliai aktyviai, tiek maišant poilsio ir aktyvaus judėjimo dienas.

Iš mūsų patirties, lankoma vieta/takas savaime užimdavo kelias valandas. Tuomet papildomai valanda/dvi/o kartais ir trys nuvykti į vieną pusę ir tuomet grįžti atgal į viešbutį. Tad per dieną fiziškai sunku spėti aplankyti daug objektų. Mes per 5 dienas aplankėme populiariausius objektus, papildomai sustodami pakelėje, jei pamatydavome kažką gražaus. Mielai būtume grįžę apžiūrėti ir praleisti daugiau laiko tose vietose, kurias spėjome pamatyti tik pro automobilio langą.

1 savaitė Madeiroje – gerai, norint pamatyti pagrindinius objektus.
2 savaitės Madeiroje – tobula pamatyti tiek pagrindinius objektus, tiek skirti laiko atradimams pakeliui ar grįžti į patikusias vietas antrą kartą.

ka veikti madeiroje vasara


Ką pasiimti į kelionę?

Iš viso standartinio atostogų bagažo, ką pasiimsite, rekomenduoju nepamiršti:

  • Žygio/vaikščiojimo batų. Ir kojoms patogiau, ir mažiau rizikos susižeisti, vaikštant uolėtais takais.
  • Patogią kuprinę žygiams, kur įsidėsite užkandžių ir vandens.
  • Nuo vėjo ir lietaus saugančią striukę. Oras būna permainingas, o temperatūra iš ties skiriasi kalnuose ir pakrantėje.
  • Jei planuojate daug maudytis vandenyne, įsidėkite maudytis skirtus batus ar kitą tinkamą avalynę, kuri saugotų kojas nuo akmenų.
  • Apsauginį kremą nuo saulės.

Madeira, tikrai įspūdžiais apdovanojanti sala.

kada keliauti i madeira

Europos žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis

Marta Č.

Autorė | Trip Map įkūrėja

Smagu, kad užsukai į blogą, kuriame dalinamės mūsų kelionių patirtimis. Čia atrasi ir dar daugiau: idėjų filmų vakarams, kelionių interjero, kitų įdomių temų, susijusių su mus supančiu spalvingu pasauliu.

Keliautojų mėgstami

Komentarai (4)

  1. rasa parašė:

    Sveiki,
    Jūsų kelionės į Madeirą aprašymas- patiko ir tikrai pasinaudosiu kelionės metu. Rašėte, kad dar papildomai aprašysite takus, kuriuos išbandėte. Bet bloge nerandu.
    jei dar turite informacijos apie Madeirą, būtų įdomu paskaityti.
    rasa

    1. Marta C. parašė:

      Rasa, smagu, kad domitės Madeira. Tikrai puiki kryptis įsimintinai kelionei! 🙂
      Šiuo metu esame aprašę mums gražiausią taką čia > https://tripmap.lt/blogas/graziausias-kalnu-takas-madeiroje-pr-1-vereda-do-areeiro/

      Apie kitus takus tikrai galite rasti internete, įrašius jų pavadinimus į paiešką.

      Marta

  2. Gitana parašė:

    Gal galite patarti kaip surasti vietines autonuomos agentūras ?

    1. Marta C. parašė:

      Gitana, yra keli galimi variantai:
      – Jei vyksite per agentūrą – paklauskite jų ir jie tikrai turės, ką rekomenduoti;
      – Galite pasiteirauti viešbučio, kuriame gyvensite. Jie dažnai turi susitarimus su vietinėmis įmonėmis, gali suorganizuoti jums automobilį, kurį pristatys tiesiai prie viešbučio.
      – Atsidarykite Google Maps, įrašykite į paiešką „car rental” ir žiūrėkite, ką randate Madeiroje.

Įrašas apie

Atnaujintas: 2023-03-30

Žemėlapiai žymėti aplankytas vietas

Žiūrėti visus