Krepšelyje nėra produktų.

NAUJIENOS – Airijos ir Prancūzijos žemėlapiai 📍 Peržiūrėti čia

Taip naujai atradau Pirėnų kalnus! Akimis perbėgus nuostabias nuotraukas internete bei atsiliepimus, kad birželis gali būti geras metas prieš pat tikrąjį sezoną – ėmiau ieškoti bilietų skrydžiui į Barseloną.

Pirėnai – tai kalnų masyvas esantys tarp Prancūzijos ir Ispanijos. Vienas gražiausių šio regiono nacionalinių parkų Ispanijos pusėje lengvai pasiekimas automobiliu. Nors šios kelionės didžiausia motyvacija buvo kalnai, bet taip pat sužavėjo noras pamatyti kitokią Ispaniją – ne Maljorką, Valenciją, Tenerifę ar kitas pietines turistines kryptis. Ispanijos pietūs puikūs, bet įsitikinau, kad šiaurė nei kiek nenusileidžia, o gal net ir pralenkia.

krastovaizdis ispanijos siaureje pirenu kalnuose


Kuo ypatingas Ordesa y Monte Perdido nacionalinis parkas?

Tai parkas, kuris nustebino koncentruotu grožiu vienoje vietoje. Sužavėjo žaliuojančios pievos ir slėniai, šniokšianti kalnų upė, įvairiausių dydžių kriokliai, dramatiškos uolos ir čia pat stūksančios kalnų viršūnės. Akis glostė vaizdai it iš gražiausių laidų apie gamtą ar raminančių Bob Ross pamokų.

Ordesa y Monte Perdido yra pirmasis nacionalinis parkas įkurtais Ispanijoje 1918 m. (ir vienas pirmųjų pasaulyje). Nuo 1997 metų įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Parko lokacija – šiaurės rytų Ispanijoje, Pirėnų kalnuose, Hueskos provincijoje, Aragono regione.

156 kv.m. parko plote telpa šimtai įvairiausių augalų ir gyvūnų rūšių bei trečioji pagal dydį Pirėnų viršukalnė Monte Perdido, iškilusi į 3,355 m aukštį (į kurią galite užkopti).

Na ir žinoma, šis gamtos lobis iš Barselonos pasiekiamas greitkeliu vos per kelias valandas.

ka aplankyti pirenu kalnuose ispanija

Pasakiška gamta Pirėnų kalnuose birželį

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis


Kaip nuvykti į Pirėnų kalnus Ispanijoje (Ordesa y Monte Perdido nacionalinį parką)?

  • Iš Lietuvos skriskite į Barseloną (yra tiesioginiai skrydžiai). Rekomenduoju rinktis kuo ankstesnį rytinį skrydį, kad spėtumėt pasiekti galutinę stotelę dar dienos metu.
  • Atvykus į Barseloną, oro uoste išsinuomokite automobilį. Mes visuomet išsirenkame ir rezervuojame automobilį internetu dar prieš vykstant į kelionę.
  • Automobiliu leiskitės į maždaug 320 km, 4 valandų kelią iki miestelio, kuriame apsistosite (pvz., Torlos miestelio). Kelius puikiai rodo Google Maps, tad tikrai nepaklysite. Didžioji dalis maršruto – geros kokybės greitkelis.

Automobilio nuoma ir keliai

Rekomenduoju prieš vykstant į kelionę pasilyginti kainas bei agentūrų atsiliepimus internete bei rezervuoti jūsų norimą automobilį.

Automobilio nuoma su draudimu visam kelionės laikui kainavo 129.62€. Taip pat buvo užšaldytas 1100€ depozitas.

Kurą pylėme porą kartų už 60.39€ + 47.31€ = viso 107.7€. Benzino kaina buvo: 1.61€/l (2023 m.)

Keliai Ispanijoje išties geri, ypač greitkeliai. Nusukus į siauresnius keliukus parkuose, kalnuose ar nuošalesniais serpantinais, sutiksite ir prastesnės kokybės kelio ruožų.

torla ispanijoje apylinkes


Kur apsistoti Pirėnų kalnuose?

Norint aplankyti Ordesos nacionalinį parką, patogiausia apsistoti arti esančiame miestelyje -Torla. Keliaujant ne sezono metu, rasti kambarį šioje vietoje neturėtų būti keblu. Pats miestelis labai charizmatiškas su nuostabiu kraštovaizdžiu aplink.

Torloje apsistojome Edelweiss Hotel. Tai geras kainos ir kokybės santykis. Patogi lokacija, nemokamas parkingas, tiekia pusryčius ir turi pasakišką vaizdą pro langus.

Ar tai prabangus viešbutis? Tikrai ne. Kai kurie daiktai ir įrengimas jau atrodo atgyvenę, bet aplinka švari ir suteikia viską, ko reikia kelioms naktims, kai visą dieną praleidžiate gamtoje. O vakare norite pasimėgauti vyneliu su fantastišku vaizdu.

Kitas artimiausias miestelis, kuriame galite apsigyventi ar tiesiog nuvykti pietų ar vakarienės – Broto.

torla miestelis pirenu kalnuose

Vaizdas pro viešbučio kambario langą

torla ispanijos kalnuose pirenai

savarankiska kelione i pirenu kalnus ispanijoje

torla istorinis miestas ispanijoje pirenu kalnuose

Torlos miestelis

kelione i ispanijos kalnus torla

Torla

torla miestelio gatves kelione ispanijoje

Torlos miestelio gatvės

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Safaris


Ordesa y Monte Perdido parko lankymo tvarka

Ne sezono metu, iki maždaug birželio vidurinio – liepos mėnesio, į parko teritoriją galite atvykti savo automobiliu.

Aktyvaus sezono metu į parką neleidžiama važiuoti savo automobiliu. Į jį reikia vykti specialiu autobusu, kuris kursuoja iš Torlos bei Broto.

Mes keliavome birželio pradžioje, tad turistų parke ir aplink buvo ne daug, tad visur vykome savo automobiliu.

Jei atvyksite sezono metu bei gyvensite labiau nutolusiame miestelyje, jums teks atvykti iki Torlos ar Broto > čia palinkti savo automobilį > ir sėsti į autobusą. Autobusas kursuoja kas 15-20 min. Bilieto kaina apie 5€ į abi puses. Vienu metu parke gali būti apie 1800 žmonių, tad jei šis skaičius pasiekiamas – autobusas daugiau keliautojų į parką neveža.

Užsitvirtinti, kokia yra parko lankymo tvarka ar autobusų tvarkaraščiai, užsukite į lankytojų centrą Torloje ir jums viską papasakos. Čia galite rasti daugiau informacijos apie autobusus.

Ordesa y Monte Perdido parko parkingas

Parkingas Ordesos parke


Orai. Kelionės birželį pliusai ir minusai

Prieš vykstant į kelionę pasižiūrėkite, ar vietovėje nėra kritinių gamtos reiškinių: didelių liūčių, iškritusio sniego ar kaip tik netikėtos sausros. Šie įvykiai įtakoja ne tik jūsų komfortą, bet ir tai ar nacionaliniame parke bus atidaryti takai dėl žmonių ar pačios gamtos saugumo.

Mums keliaujant, oro temperatūra dieną buvo apie 15-20°C. Didesnio ar mažesnio lietaus neišvengėm beveik kiekvieną dieną.

Birželio mėnesį:

+ Viskas alsuoja gyvybe, žaliuoja. Ir dideli, ir maži kriokliai kupini vandens, ošia ir džiugina akis. Jausmas it pasakoje.
+ Mažiau turistų, tad žygiuojant jautiesi lyg būtum vienas gamtoje. Nekyla problemų ieškant vietos automobiliui.
+ Oras ne per karštas ir puikiai tinkantis fizinių jėgų reikalaujantiems žygiams.

Galima nelaimėti orų loterijoje. Patys kalnuose praleidome šiek tiek trumpiau nei planavome dėl atėjusių labai lietingų dienų.
Atvykus per anksti, neprasidėjus sezonui, dalis takų dar gali būti padengti sniegu ar dėl galimų nuošliaužų, slidumo uždaryti.

Nors dėl orų turėjome pora dienų patrumpinti savo viešėjimą kalnuose – birželis buvo labai gražus metas aplankyti kalnus!

lietingi orai pirenu kalnuose birzeli

Daugkartinis ir lengvas lietpaltis praverčia

permainingi orai birzeli pirenu kalnuose Ordesa y Monte Perdido

Debesys kalnuose


Kainos

Vynelio rasite pigiau, bet kainos restoranuose ar parduotuvėje nėra mažesnės nei Lietuvoje. Tad pasiruoškite išleisti tiek pat ar netgi daugiau nei pvz., Vilniuje.

Įvairiam maistui, nuo pigesnio užkandžio iki įdomesnės vakarienės, per kelionę išleidome apie 578€ dviems. Pvz., dienos pietūs kainuodavo apie 10-15€ žmogui.

Jei norite sutaupyti, rinkitės gyventi vietoje, kuri turi mini virtuvėlę ir maistą gaminkite patys.


Kalba

Viešbučiuose (ir gerai, ir prastai) galima susikalbėti angliškai. Jei ne su visais darbuotojais, tai bent su dalimi.

Įvairiose vietinėse kavinėse (pvz., jei nueisite dienos pietų), galite angliškai neišgirsti nei vieno žodžio, o su jumis šnekės ispaniškai. Ispanai gan malonūs žmonės, tad paimprovizuosit, parodysit ženklais ir alkani neliksite 🙂

Lankytojų centre puikiai susikalbėjome anglų kalba.

Kadangi vietovė netoli Prancūzijos – prancūziškai taip pat gali kai kur jus aptarnauti.


9 dienų kelionės planas

Kelionės laikas: 2023.06.02 – 2023.06.12

1 diena. Ryte atskridome į Barseloną, oro uoste pasiėmėm rezervuotą automobilį. Važiavome į Torlą, kalnuose. Atvykę apsistojom viešbutyje, panagrinėjom miestelį.

2 diena. Važiavome į Ordesos slėnį ir ėjome Faja Racon žygį. Užtrukome kelias valandas. Vėliau vykome pietauti į Broto miestelį. Taip pat aplankėme jame esantį krioklį (prie jo yra via ferrata).

3 diena. Važiavome į Ordesos slėnį. Ėjome žygį iki Refugio de Goriz. Pasiekus tikslą, mus užklupo lietus, tad palaukėme porą valandėlių, kol nurims ir leidomės žemyn. Nuėjome apie 25 km.
Grįžę išbandėme gerai vertinamą restoranėlį Torloje.

4 diena. Poilsio diena po dviejų žygio dienų. Važiavome į šalimais esantį slėnį pasivaikščioti, pasivažinėjom po uždarytus ir miegančius slidinėjimo kurortus.

5 diena. Vykome į žygį El Portalet – Ibones de Anayet kalnuose. Po žygio apsistojome kito miestelio viešbutyje, kuriame buvome praktiškai vieni.

6 diena. Nuo pat ryto pasitiko labai prastas oras, lijo, debesys buvo labai žemai. Nors buvome nusižiūrėję dar vieną žygį, bet teko keisti planus ir palikti Pirėnų kalnus. Vykome į kanjoną Congost de Mont-Rebei. Leidomės ten į žygį ir buvome nustebinti, kaip per kelias valandas žaliuojančius drėgnus kalnus pakeitė sausros paliestas kraštovaizdis. Apsistojome viešbutyje prie ežero.

7 diena. Nusprendėme patinginiauti po fizinio krūvio. Žaidėm padelį, valgėme, gulėjom ir leidome sau nieko neveikti.

8 diena. Važiavome link Barselonas. Apsistojom viešbutyje netoli oro uosto ir pakrantės. Ėjome poilsiauti, pietauti ir pasidžiaugti saule į paplūdimį.

9 diena. Ryte grąžinome automobilį ir skridome į Vilnių.

zygiai pirenu kalnuose ispanijos puseje

Žygis Pirėnų kalnuose

gamta ir orai birzeli pirenu kalnuose

Žydinti gamta

kelione i ispanijos kalnus pirenai

Pirėnų kalnų kraštovaizdis


Žygių takai 

Ordesa y Monte Perdido parke

  • Faja Racon. 8.5 km takas ratu. Pakilsite ir eisite uolų kraštu; atsiveria puikus vaizdas į krioklį. All Trails nuoroda.
  • Alternatyva Faja Racon galėtų būti Faja de la Flores, jei turite patirties einant via feratas. Fiziškai sudėtingesnis takas. All Trails nuoroda.
  • Pasakiškiškas takas per slėnį į Refugio de Goriz. 24 km maršrutas pirmyn ir atgal. All Trails nuoroda.
  • Į Refugio de Goriz ėjome pirmyn ir atgal tuo pačiu taku. Bet galima į priekį eiti viena upės puse, pakilus aukštai ant uolų, o atgal kita puse žemai slėniu. Šio maršruto nesirinkome dėl perspėjimų, jog dalis tako gali būti nesaugi dėl didelio kritulių kiekio. All Trails nuoroda.
  • Jei būčiau žinojus, būčiau rezervavus nakvynei vietą Refugio de Goriz. Ryte būtume lipę į Monte Perdido viršūnę, ir tuomet leidęsi žemyn į parkingą. All Trails nuoroda.

Daugiau įvairių maršrutų variacijų galite rasti šioje All Trails nuorodoje.

Kiti kelionės metu išbandyti takai:

Ordesa y Monte Perdido nacionalis parkas ispanijoje pirenu kalnai

Išskirtiniai vaizdai Ordesos parke

kelione i pirenu kalnus ispanijoje

Faja Racon žygis

faja racon zygis pirenu kalnuose Ordesa y Monte Perdido

Faja Racon žygis


Ar verta pamatyti kitokią Ispaniją nei dažnai įprasta?
Tikrai taip!

Jei turite klausimų ar minčių, visuomet galite pasidalinti komentaruose apačioje 💬.

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įrašas apie

Atnaujintas: 2024-05-08

Kelionių žemėlapiai

Žiūrėti visus