Krepšelyje nėra produktų.

NAUJIENOS – Airijos ir Prancūzijos žemėlapiai 📍 Peržiūrėti čia

Šioje Azijos šalyje praleidome 2 vasaros savaites (2023 metais), kurių metu aplankėme Seulą, Busaną, Jejų salą. Teko nužingsniuoti ne vieną kilometrą, dešimtis kartu įlipti ir išlipti iš metro, pietauti skirtingose vietose, nubraukti ne vieną prakaito lašą vasaros pabaigoje. Tad visi pastebėjimai iš pirmų lūpų ir praktinės patirties.

Jei perskaičius kils klausimų – visuomet galite juos užduoti komentaruose. Pasistengsiu atsakyti!

orai vasara pietu korejoje kelione

Viena iš miesto gatvių Seule

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis

Ką verta žinoti, keliaujant į Pietų Korėją

1. Vykstant į Pietų Korėją vizos nereikia, tačiau internetu būtina užsisakyti KETA (Korean Electronic Travel Authorization) leidimą. Pildant internetinę formą jums reikės pateikti portretinę paso stiliaus nuotrauką. Jei tokios neturite, ją galite tiesiog pasidaryti namuose telefonu. Nuoroda į KETA puslapį.

2. Patogiam keliavimui šalies viduje teks įsigyti telefono kortelę su interneto planu. Tai lengviausia padaryti dar oro uoste, mobilaus ryšio tiekėjo stende. Kortelę ir planą galėsite rinktis pagal tai, kiek dienų būsite P. Korėjoje. Mums užteko vienos kortelės kelių žmonių grupei, kad galėtume patikrinti objektus, metro tvarkaraščius, naudoti navigaciją.

3. Nemokamas Wi-Fi internetas plačiai prieinamas: kavinėse ir restoranuose, metro stotyse, lankytinuose objektuose. Rasti nemokamą internetą – ne bėda.

4. Transporto kortelę, skirtą kelionėms metro ir autobusais, galite įsigyti oro uoste bei maisto prekių parduotuvėse, kaip 7eleven, Nice to CU ir pan. Įsigytą kortelę galėsite papildyti tik GRYNAIS pinigais anksčiau paminėtose parduotuvėse arba specialiuose aparatuose metro stotyse.

5. Transporto kortelės kaina gali skirtis nuo jos dizaino / ant jos pavaizduoto paveikslėlio. Kad ir kokią kortelę pasirinksite – ji bus tuščia (turės nulį lėšų viduje) ir ją reikės papildyti. Tad verčiau rinktis pigiausią, o ne gražiausią kortelę.

6. Praktiškai visur galima už maistą, pramogas ir paslaugas atsiskaityti banko kortele. Išimtis turgus, kur dažniausiai atsiskaityti galima tik grynais. Kelionės metu naudojome Revolut kortelę ir nekilo jokių nesklandumų.

maisto turgus pietu korejoje seule

Pietūs maisto turguje

7. Valiuta – vonai (KRW). Kainos Pietų Korėjoje – tūkstančiais. Pavyzdžiui, kavos puodelis kainuoja apie 5000 vonų. Kokia tai kaina eurais – priklauso nuo kurso, bet galima taikyti greitą grubią matematiką. Nuo kainos nubraukti 3 nulius, o likusį skaičių sumažinti apie 25%. 5000 vonų yra apie 4€ (2023 metais).

8. Įėjimas į lankytinus objektus daug kur apmokestintas (rūmus, parkus, išskirtines pakrantes ir pan). Kaina dažnai simbolinė – apie 2000 vonų.

lankytina vieta seule

9. Daugelis ženklų, įstaigų pavadinimų užrašyti ne tik vietine kalba, bet ir angliškai. Tad visuomet nesudėtinga susigaudyti aplinkoje.

10. P. Korėjoje Google Maps tinkamai neveikia. Navigacijai atsisiųskite Naver programėlę, kuri veikia, kaip Google Maps. Joje pateikiamos tiek įvairios lokacijos (restoranai, lankytinos vietoje), tiek metro maršrutų tvarkaraščiai ir pan. Rekomenduoju ją atsisiųsti dar namuose, kad atvykus į šalį jau būtumėt pasiruošę. Nuoroda į programėlę.

tipine gatve pietu korejoje

Gatvė Seulo mieste

11. Pagrindiniai miestai, kaip Seulas ir Busanas – milžiniški. Tad rekomenduoju dienos lankytinus objektus ir veiklas planuoti šalia vienas kitos arba prie tos pačios metro linijos. Jei pasirinksite lokacijas atsitiktinai, be plano – gali tekti ne vieną valandą praleisti tiesiog po žeme, važinėjant metro.

12. Į metro ar autobusą lipama suformavus eilę. Jei važiuosite autobusu, lipimas į jį vykstą pro priekines duris, o lauke visi sustoja eile. Tad daugiau tvarkos nei mes įpratę lipant Lietuvoje.

13. Metro vagono viduje yra specialiai skirtos vietos sėdėti senoliams arba nėščioms moterims. Į šias vienas dažniausiai niekas nesisėda net jei šalia nėra tokių žmonių. Kitaip tariant, jos visuomet laisvos tiems, kaip ir skirtos.

14. Taksi galite išsikviesti per programėlę taip pat, kaip Lietuvoje Bolt, Uber ar pan. Nuoroda į Kakao Taxi programėlę.

15. Vykstant iš oro uosto į viešbutį galite rinktis vykti: taksi, metro, oro uosto autobusu. Mes rinkomės metro, kaip pigiausią ir patogų variantą, nes gyvenome netoli metro linijos.

16. Rekomenduoju rinktis viešbutį netoli metro linijos. Taip sutaupysite laiko vykstant į įvairius lankytinos objektus, tiek grįžtant iš jų. Metro linijas matysite Naver programėlėje.

17. Pietų Korėjoje susikalbėsite angliškai. Tik ne visose įstaigose aptarnaujantis personalas gerai kalba šia kalba. Kartais bendravimas vyksta labai paprastomis frazėmis, raktažodžiais. Nepamirškite, kad jei sunku susikalbėti, visuomet galite rodyti ženklais arba naudoti vertimo programėlę telefone.

18. Šalies gyventojai ganėtinai mandagūs, ne kartą mums norėjo pasiūlyti pagalbą, kai atrodė, jog nesusigaudome. Kartas nuo karto užklausdavo iš kur esame atvykę. Tai toli gražu ne JAV, kur dažnai jus kalbintų, bet nėra visiškai šalta atmosfera, jog jus ignoruotų.

19. Kavos kultūra daug didesnė nei Lietuvoje. O gerdami karštą kavą būsite gan išskirtiniai. Populiariausias pasirinkimas kavinėse, kurių rasite už kiekvieno kampo, šalta amerikano su ledukais. Nesijaudinkite, čia rasite ir daug kitokių, išskirtinių, skanių ir fotogeniškų kavos gėrimų.

maistas pietu korejoje

Žalia arbata ir desertas

20. Maisto porcijos DIDELĖS, sočios ir su DAUG priedų. Dažniausiai patiekalai skirti dalintis keliems, tad užsisakius maistą jis bus atneštas į stalo centrą, kur galėsite įsidėti į savo lėkštę visko tiek, kiek norite. Vykau su mintimi, kad bus daug aštrių skonių, bet tikrai daug patiekalų yra visai neaštrūs ir palankūs lietuviškam skoniui.

21. Užsisakius maistą ir pradėjus valgyti – padavėjas prie jūsų neprieidinės (kaip Lietuvoje) vis paklausti, kaip jums sekasi ar dar ko nors reikia. Pakviesti padavėją galėsite mygtuku esančiu ant stalo arba tiesiog žodžiu.

22. P. Korėjoje nėra arbatpinigių kultūros, tad niekur nereikia jų palikti. Daugelyje restoranų priims jūsų užsakymą prie staliuko arba užsisakysite patys planšetėje, esančioje prie stalo. Pavalgius sumokėsite ne prie staliuko, o išeinant prie kasos aparato. Tvarka paprasta ir efektyvi.

maitas pietu korejoje kainos

Pietų stalas penkiems! Už kadro pasislėpęs dar trečdalis stalo.

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Safaris

23. Valgymui restoranuose dažniausiai naudojami šaukštai ir lazdelės. Jei baiminatės, kad nemokėsite valgyti šiais įrankiais – visur galite paprašyti šakutės. Kiek bandėme restoranų, visuose norintys šakutę gaudavo.

24. Maži restoranai, kurie atrodo labai vietiniai, gali neturėti tualeto viduje. Gali būt/gali nebūt. Bet tvarkingą tualetą visuomet rasite metro stotyse.

25. Šalyje galite rasti Michelin žvaigždutes turinčius restoranus, kurie gamina nebrangų, bet skanų maistą. Tad jei esat foodie (maisto entuziastas) ir ieškot kišenei draugiškų naujų patirčių – Seulas gali būti jūsų šansas.

26. Patiekalai įprastuose restoranuose nėra brangūs ir įperkami. Pavyzdžiui, sočius pietus dviese galite pavalgyti už maždaug 15 € (vienas patiekalas kainuoja ~7,000-15,000 vonų).

27. Seule daug nedidelių maisto parduotuvių, kur galite rasti pagrindines prekes: užkandžius, pieno produktų, ramenų, higienos prekių ir pan. Tačiau jose sunku rasti šviežių daržovių ar vaisių, o jei rasite, jie bus labai brangūs, lyginant su mums įprastomis kainomis.

maisto prekes pietu korejoje kainos

Asortimentas parduotuvės lentynose

28. Alkoholio pardavimo laikas nėra ribojamas. Tad įsigyti galite tiek dieną, tiek naktį.

29. Vanduo iš čiaupo nėra geriamas. Geriamą vandenį reikia pirkti parduotuvėje. Parkuose ir lankytinose vietose kartais pasitaiko geriamo vandens stotelės.

30. Mandagu paimti ir paduoti daiktus abejomis rankomis. Pavyzdžiui, jei duosite pinigus ar kortelę kasininkei – turėtumėte tai daryti abejomis rankomis, jei jūsų rankos neužimtos.

31. Elektros lizdai tokie patys, kaip Lietuvoje. Adapteriai nėra reikalingi.

32. Kylant eskalatoriumi, jei norite stovėti, o ne lipti juo, stovėkite dešinėje pusėje. Kairė pusė paliekama neužblokuota, kad skubantys ar lipantys asmenys, galėtų praeiti. Šį tvarka patogi, norėtųsi ją importuoti į Lietuvą 🙂

33. Dydžiui ir tankiui įsivaizduoti, palyginu Vilnių ir Seulą. Vilnius yra 401 km2 ploto – jame gyvena apie 593,436 gyventojai. Tuo tarpu Seulas (be viso metropolio) yra 605.21 km2 ploto – jame gyvena apie 9,443,722 gyventojai. Tad žmonių tankis ir pastatų aukštis gali padaryti įspūdį.

seulas is boksto

Miesto panorama iš viršaus

34. Seulas, kaip didmiestis, saugus ir ganėtinai švarus. Statistika rodo mažą vagysčių skaičių, tad galite būti ganėtai ramūs dėl savo daiktų. Taip pat, mažai grafičių, metro švarus ir tvarkingas, beveik nėra benamių.

35. Daugelis pėsčiųjų perėjų gatvėse reguliuojamos šviesoforais. Kita dalis – nereguliuojamos, kurios reikalauja šiek tiek daugiau atidumo. Tiesiog stovint ir laukiant ant šaligatvio – automobilis nesustos. Turite pradėti eiti per perėją, kad automobilis jus praleistų.

36. Miestų gatvėse beveik nerasite šiukšliadėžių. Jas galite rasti metro stotyse, šalia gėrimų automatų ar panašiose vietose. Tad šiukšles dažnai teks nešiotis su savimi, kol rasite joms tinkamą vietą išmesti.

37. Vasara Pietų Korėjoje – tikrai karšta. Jei jums sunku ištverti karštį, rekomenduoju rinktis pavasarį arba rudenį, kaip švelnesnį sezoną kelionei. Taip pat vasara neapsieina be lietaus, o skėtį galite rasti beveik kiekvienoje miesto parduotuvėje ar kioskelyje. Mums viešint rugpjūčio pabaigoje, temperatūra dienomis siekė apie 30C ir kelias dienas buvo tikrai tvanku. Būti suprakaitavus visą dieną – tapo normali būsena. Tad jei keliaujate vasarą – nepamirškite įsidėti į lagaminą kuo daugiau marškinėlių.

kelione i pietu koreja patarimai

Gamta Jeju saloje

38. Kondicionieriai yra praktiškai visur. Tad jei pavargsite nuo karščio, lengvai atsikvėpti galėsite metro viduje, autobuse, kavinėje, viešbutyje, muziejuje ir beveik visur kitur.

39. Kelionė vasarą neapsieina be didelio temperatūros kontrasto. Karšta, tvanku lauke, o tuo tarpu viduje vėsu, pučia kondicionierius. Tad peršalti – puikios sąlygos. Keliaujant penkiese, beveik visi daugiau ar mažiau peršalome. Dėl visa ko, rekomenduoju vežtis vaistus nuo peršalimo.

40. Viešbutyje galite turėti dušą ir tualetą vienoje patalpoje be jokių pertvarų. Tai normali ekonomiška praktika.

41. Rekomenduoju kelionei rinktis patogius, sportinius vaikščiojimo batus, nes teks vaikščioti DAUG, o jei vyksite vasarą, dar ir karštu oru.

busano mietas pietu korejoje ka aplankyti

Busano miesto pakrantė

Kamsahamnida (ačiū), kad skaitėt!

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Juodasis kanjonas

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įrašas apie

Atnaujintas: 2024-04-05