Ką verta žinoti, keliaujant į Pietų Korėją
1. Vykstant į Pietų Korėją vizos nereikia, tačiau internetu būtina užsisakyti KETA (Korean Electronic Travel Authorization) leidimą. Pildant internetinę formą jums reikės pateikti portretinę paso stiliaus nuotrauką. Jei tokios neturite, ją galite tiesiog pasidaryti namuose telefonu. Nuoroda į KETA puslapį.
2. Patogiam keliavimui šalies viduje teks įsigyti telefono kortelę su interneto planu. Tai lengviausia padaryti dar oro uoste, mobilaus ryšio tiekėjo stende. Kortelę ir planą galėsite rinktis pagal tai, kiek dienų būsite P. Korėjoje. Mums užteko vienos kortelės kelių žmonių grupei, kad galėtume patikrinti objektus, metro tvarkaraščius, naudoti navigaciją.
3. Nemokamas Wi-Fi internetas plačiai prieinamas: kavinėse ir restoranuose, metro stotyse, lankytinuose objektuose. Rasti nemokamą internetą – ne bėda.
4. Transporto kortelę, skirtą kelionėms metro ir autobusais, galite įsigyti oro uoste bei maisto prekių parduotuvėse, kaip 7eleven, Nice to CU ir pan. Įsigytą kortelę galėsite papildyti tik GRYNAIS pinigais anksčiau paminėtose parduotuvėse arba specialiuose aparatuose metro stotyse.
5. Transporto kortelės kaina gali skirtis nuo jos dizaino / ant jos pavaizduoto paveikslėlio. Kad ir kokią kortelę pasirinksite – ji bus tuščia (turės nulį lėšų viduje) ir ją reikės papildyti. Tad verčiau rinktis pigiausią, o ne gražiausią kortelę.
6. Praktiškai visur galima už maistą, pramogas ir paslaugas atsiskaityti banko kortele. Išimtis turgus, kur dažniausiai atsiskaityti galima tik grynais. Kelionės metu naudojome Revolut kortelę ir nekilo jokių nesklandumų.
Pietūs maisto turguje
7. Valiuta – vonai (KRW). Kainos Pietų Korėjoje – tūkstančiais. Pavyzdžiui, kavos puodelis kainuoja apie 5000 vonų. Kokia tai kaina eurais – priklauso nuo kurso, bet galima taikyti greitą grubią matematiką. Nuo kainos nubraukti 3 nulius, o likusį skaičių sumažinti apie 25%. 5000 vonų yra apie 4€ (2023 metais).
8. Įėjimas į lankytinus objektus daug kur apmokestintas (rūmus, parkus, išskirtines pakrantes ir pan). Kaina dažnai simbolinė – apie 2000 vonų.
9. Daugelis ženklų, įstaigų pavadinimų užrašyti ne tik vietine kalba, bet ir angliškai. Tad visuomet nesudėtinga susigaudyti aplinkoje.
10. P. Korėjoje Google Maps tinkamai neveikia. Navigacijai atsisiųskite Naver programėlę, kuri veikia, kaip Google Maps. Joje pateikiamos tiek įvairios lokacijos (restoranai, lankytinos vietoje), tiek metro maršrutų tvarkaraščiai ir pan. Rekomenduoju ją atsisiųsti dar namuose, kad atvykus į šalį jau būtumėt pasiruošę. Nuoroda į programėlę.
Gatvė Seulo mieste
11. Pagrindiniai miestai, kaip Seulas ir Busanas – milžiniški. Tad rekomenduoju dienos lankytinus objektus ir veiklas planuoti šalia vienas kitos arba prie tos pačios metro linijos. Jei pasirinksite lokacijas atsitiktinai, be plano – gali tekti ne vieną valandą praleisti tiesiog po žeme, važinėjant metro.
12. Į metro ar autobusą lipama suformavus eilę. Jei važiuosite autobusu, lipimas į jį vykstą pro priekines duris, o lauke visi sustoja eile. Tad daugiau tvarkos nei mes įpratę lipant Lietuvoje.
13. Metro vagono viduje yra specialiai skirtos vietos sėdėti senoliams arba nėščioms moterims. Į šias vienas dažniausiai niekas nesisėda net jei šalia nėra tokių žmonių. Kitaip tariant, jos visuomet laisvos tiems, kaip ir skirtos.
14. Taksi galite išsikviesti per programėlę taip pat, kaip Lietuvoje Bolt, Uber ar pan. Nuoroda į Kakao Taxi programėlę.
15. Vykstant iš oro uosto į viešbutį galite rinktis vykti: taksi, metro, oro uosto autobusu. Mes rinkomės metro, kaip pigiausią ir patogų variantą, nes gyvenome netoli metro linijos.
16. Rekomenduoju rinktis viešbutį netoli metro linijos. Taip sutaupysite laiko vykstant į įvairius lankytinos objektus, tiek grįžtant iš jų. Metro linijas matysite Naver programėlėje.
17. Pietų Korėjoje susikalbėsite angliškai. Tik ne visose įstaigose aptarnaujantis personalas gerai kalba šia kalba. Kartais bendravimas vyksta labai paprastomis frazėmis, raktažodžiais. Nepamirškite, kad jei sunku susikalbėti, visuomet galite rodyti ženklais arba naudoti vertimo programėlę telefone.
18. Šalies gyventojai ganėtinai mandagūs, ne kartą mums norėjo pasiūlyti pagalbą, kai atrodė, jog nesusigaudome. Kartas nuo karto užklausdavo iš kur esame atvykę. Tai toli gražu ne JAV, kur dažnai jus kalbintų, bet nėra visiškai šalta atmosfera, jog jus ignoruotų.
19. Kavos kultūra daug didesnė nei Lietuvoje. O gerdami karštą kavą būsite gan išskirtiniai. Populiariausias pasirinkimas kavinėse, kurių rasite už kiekvieno kampo, šalta amerikano su ledukais. Nesijaudinkite, čia rasite ir daug kitokių, išskirtinių, skanių ir fotogeniškų kavos gėrimų.
Žalia arbata ir desertas
20. Maisto porcijos DIDELĖS, sočios ir su DAUG priedų. Dažniausiai patiekalai skirti dalintis keliems, tad užsisakius maistą jis bus atneštas į stalo centrą, kur galėsite įsidėti į savo lėkštę visko tiek, kiek norite. Vykau su mintimi, kad bus daug aštrių skonių, bet tikrai daug patiekalų yra visai neaštrūs ir palankūs lietuviškam skoniui.
21. Užsisakius maistą ir pradėjus valgyti – padavėjas prie jūsų neprieidinės (kaip Lietuvoje) vis paklausti, kaip jums sekasi ar dar ko nors reikia. Pakviesti padavėją galėsite mygtuku esančiu ant stalo arba tiesiog žodžiu.
22. P. Korėjoje nėra arbatpinigių kultūros, tad niekur nereikia jų palikti. Daugelyje restoranų priims jūsų užsakymą prie staliuko arba užsisakysite patys planšetėje, esančioje prie stalo. Pavalgius sumokėsite ne prie staliuko, o išeinant prie kasos aparato. Tvarka paprasta ir efektyvi.
Pietų stalas penkiems! Už kadro pasislėpęs dar trečdalis stalo.
Komentarai (0)