Krepšelyje nėra produktų.

NAUJIENA 🍉 Pokalbių kortelės Tavo įsimintinai vasarai

Pati šalis/sala labai maža, atstumai nedideli, labai tankiai apgyvendinta – važiuoti greičiau nei 60 km per valandą mažai kur yra galimybė dėl tankaus eismo ir greičio apribojimų. Akis džiugina žydras vanduo, uolos, skardžiai ir šiltiesiems kraštams būdinga augmenija.

Maltoje praleidome 2 su puse dienos. Per šį laiką neskubant sugebėjome apvažiuoti visą salą. Vasaros metu salai reiktų skirti daugiau dienų, nes būtų galimybė ilgiau mėgautis paplūdimiais ir šildytis saulėje. Žiemos sezonu 3 dienos, manau, yra optimalus laikas spėti daug ką pamatyti ir nenuobodžiauti.


Lankytinos vietos Maltoje:

 

1. Marsaslox žvejų miestelis

Šį miestelį daugelis žino iš Maltos nuotraukų, kuriose spalvotos ir ryškios valtys plūduriuoja įlankoje. Jį aplankėme sekmadienį, kuomet vyko aktyvus turgus pilnas žuvies kvapo. Prieplaukoje galite įsigyti ne tik jūros gėrybių, bet ir rūbų, daiktų (kaip tikrų tikriausiame turguje). Marsaslox įsikūrę daug jūros gėrybių restoranų, kuriuose galite paragauti šviežios žuvies bei pasimėgauti vaizdu į įlanką. Patys išgėrėme kavos ir valandėle pasimėgavome saulėta pirma dienos puse.

Marsaslox žvejų miestelis maltos saloje

Marsaslox žvejų miestelis maltoje

Marsaslox žvejų miestelis kelione i malta

 

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Smėlinis


2. Blue Grotto pradžios taškas

Blue Grotto, tai jūroje esantys urvai, kuriuose žydras vanduo ir pasakiški vaizdai. Deja, mes patys į turą laiveliu nesileidome, kadangi oras tikrai nebuvo malonus. Vykstant šiltuoju sezonu, manau, tikrai verta išbandyti šią pramogą. Nepaisant to, aplinka ir vieta verta sustojimo ir pasižvalgymo. Galima pasivaikščioti, pasišildyti saulėje, papietauti ir tiesiog praleisti šiek tiek laiko nieko neveikiant.

Blue Grotto pradžios taškas malta lankytinos vietos


3. Dingli cliffs

Maltos žymiausia pakrantė stačiais balkšvais skardžiais. Galite pasivaikščioti, pasėdėti aukštai ant uolų ir pasigrožėti nuostabia gamta. Draugė rekomendavo, jog tai graži vieta stebėti saulėlydį, bet šioje vietoje to padaryti neturėjome galimybės. Galbūt jūs turėsite tam užtektinai laiko. Įdomu tai, kad žvelgiant nuo skardžio į apačioje esančias uolas matėme bent 4 sudužusias ir surūdijusias mašinas.

Dingli cliffs uola skardis maltoje

vaizdas nuo Dingli cliffs maltoje

krastovaizdis maltoje Dingli cliffs


4. Mdinios senamiestis

Miesto senamiestis labai senas ir mums lankantis atrodė be galo tylus. Turistų sausio mėnesį nebuvo daug, o ir pati teritorija nėra prikimšta blizgančių suvenyrų parduotuvių, kurios dažnai sugadina tikrą miesto aurą ir jausmą.

Pastatai iš masyvių akmenų, daug siaurų gatvelių, gražių durų ir keletas restoranų. Pasivaikščiojus po istorijų pilną miestą, galite užsukti į ‘Fontanella Tea Garden’ suvalgyti nuoširdžiai didelio torto gabalėlio.

Mdinios senamiestis maltos saloje


5. Katakombos Mdinioje

Katakombos, tai požeminės Romėnų kapinės naudotos 4 amžiuje. Lankydami nusileidžiate po žeme ir galite pasivaikščioti siaurais tuneliais bei aplankyti buvusių kapų vietas. Taip pat, šalia katakombų antrojo pasaulinio karo metu buvo iškasti papildomi tuneliai, kaip slėptuvės. Vieta verta aplankymo. Ne tik dėl senos istorinės vertės, bet ir pasvarstymo, kaip tokie labirintai būtų iškasti senais laikais.

TripAdvisor nuoroda

Katakombos Mdinioje maltoje


6. Valetos senamiestis

Valeta – Maltos sostinė. Jos senamiestis pilnas gražių balkonėlių, siaurų gatvelių, restoranų bei lankytinų objektų. Mieste verta pasivaikščioti, o esant norui aplankyti vieną kitą muziejų (pvz., jei jus užklumpa lietus). Aplinkiniai peizažai nukelia į senuosius laikus ir sukursto fantaziją pagalvoti, kaip čia gyveno žmonės šimtus metų atgal.

Po lietaus, vėjo ir pasivaikščiojimų, sustojome pavalgyti maisto turguje, kurį galite rasti miesto centre. Ten rasite įvairių restoranėlių bei apačioje esančią maisto parduotuvę. Koncepcija labai panaši, kaip šiuo metu atsidarančiuose maisto vietose Vilniuje (Uptown Bazzar, Downtown Food Hall ir pan.).

savaitgalio kelione i malta ziema Valetos senamiestis

Valetos senamiestis malta

Valetos senamiestis maltos saloje salyje ziema

Valetos senamiestis is aukstai maltoje ziema

Valetos senamiestis orai ziema maltoje

Orų realybė keliaujant žiemą

Valetos senamiestis maltoje

Valetos senamiestis turgus kavines

 

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Safaris


7. Antroje pasaulinio karo tuneliai Valetoje

Lankantys Valetoje mūsų nepasigailėjo lietus ir vėjas, tad ėmėme ieškoti, ką galėtume aplankyti po stogu. Radome istorinius Antrojo Pasaulinio karo tunelius, kuriuos naudojo Maltos kariuomenė ir vadovybė. Šie tuneliai šiuo metu atkuriami savanoriškų organizacijų ir tikrai įdomu pasižvalgyti, kas vyko šioje šalyje. Į bilieto kainą įeina ir ekskursija, prie kurios rekomenduojame prisijungti, jei norite iki galo suprasti kas ir apie ką. Pristatymo metu jums papasakos su kuo ir kokia strategija kariavo Malta, galėsite apsižvalgyti, kaip atrodė tuneliai bei suprasti, kiek daug požeminio gyvenimo turėjo (ar turi) ši sala.

TripAdvisor nuoroda

Antroje pasaulinio karo tuneliai Valetoje malta lankytinos vietos

Antroje pasaulinio karo tuneliai Valetoje malta


8. Popajaus kaimelis

Šis kaimelis pastatytas 1980 metais dailioje įlankoje specialiai Popajaus miuziklo filmavimui. Vaizdas lyg iš pasakos: mediniai spalvoti nameliai kreivais stogais, prieplauka, žydra įlanka ir uolos. Labiausiai stebina net ne aplinka, o kiek reikėjo investuoti tam, kad būtų nufilmuotas filmas.

Grįžus į Lietuvą, nusprendėme pasižiūrėti šį filmą, bet turiu pripažinti, kad daugiau 20 min. neišlaikėme dėmesio. Buvo sunku žiūrėti dėl teatriškos vaidybos ir sudėtingumo suprasti, ką murma veikėjai. Tad vietą rekomenduojame aplankyti, o dėl filmo didelis klaustukas.

Popajaus kaimelis maltoje prie juros

Popajaus kaimelis maltoje


9. Paradise bay

Ši vieta nėra stipriai išskirtinė, tačiau gražus taškas sustoti pakrantėje važiuojant per salą. Įlanka yra salos gale, iš jos matyti priešais esanti Gozo sala bei keltai, keliantis į ją. Aplinka akmenuota ir uolėta, o žiemos metu esanti kavinė nedirbo. Atrodė, kad aktyvūs tik tie keli katinai, kurie draugiškai mus sutiko. Rekomenduoju pasivaikščioti aplink, palypėti uolomis ir pasižiūrėti į lūžtančias bangas. Ne sezono metu tobula vieta pabūti be žmonių – gali pasirodyti, kad visa pakrantė skirta tik jums.

Paradise bay papludimiai maltos saloje

Paradise bay papludimiai maltoje


10. Golden beach

Paskutinis mūsų taškas prieš vykstant į oro uostą – Golden Beach. Tikriausiai gražiausias Maltos paplūdimys su geltonu smėliu. Saulei šildant pasivaikščiojome, išgėrėme kavos su sumuštiniu bei pagulėjimo saulės atokaitoje išsitiesę savo striukes ir kaupėm vitaminą D.

Golden beach papludimiai maltos saloje ziema

Golden beach papludimiai maltoje


Ką verta žinoti?

Kainos: pasirodė, kad apie 20 proc. brangiau maistas ir kuras nei Lietuvoje.
Mašinos nuoma: gavome Ford Focus (universalą), nors rinkomės mažesnį variantą. 3 dienoms sumokėjimom 25 eu (2019 m.). Svarbu žinoti, kad eismas Maltoje vyksta kita kelio puse – taip, kaip Anglijoje.
Viešbutis: gyvenimo Sliemoje (tikrai geras taškas gyventi). Išsirinkome viešbutį prie pat jūros kranto, tad išėjus į lauką iš karto tiesėsi graži pakrantė pasivaikščiojimams.
Atsiskaitymai: Maltos valiuta Euras. Daugelyje vietų galima atsiskaityti kortelėmis, tačiau buvo išimčių, kai reikėjo grynųjų.
Kalba: maltiečiai kalba maltietiškai, tačiau praktiškai visi daugiau ar mažiau kalba angliškai.

automobilio nuoma maltos saloje eismas kita puse

Pakrantė Sliemoje maltoje

Pakrantė Sliemoje


Privalumai keliaujant žiemą

  • Mažesnės viešbučių kainos;
  • mažesnis turistų srautas suteikia daugiau privatumo ir erdvės;
  • tinka nemėgstantiems karščio;
  • pavasario jausmas tuomet, kai Lietuvoje tikra žiema.

Minusai keliaujant žiemą

  • Neįmanoma nuspėti tiksliai orų – gali lyti;
  • šiek tiek per vėsu degintis ir maudytis;
  • mažiau veikiančių barų ir restoranų;
  • greičiau temsta.

Ar verta vykti ne sezono metu į Maltą?

Taip, jei norite pasivaikščioti ir pasidžiaugti pavasariu. Ne, jei norite 100 proc. pasimėgauti saule, maudynėmis ir žydro vandens pakrantėmis.

kelione i malta savaitgali Golden beach

Apie kelionę į kitą nuostabią salą: „Kelionė į Madeirą – ką reikia žinoti”

Europos žemėlapis su smeigtukais – Safaris

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įrašas apie

Atnaujintas: 2019-01-17

Žemėlapiai keliautojams žymėti aplankytas vietas

Žiūrėti visus