Filmai apie keliones

12 stebinančių dokumentinių filmų apie keliones

dokumentiniai kelioniu fimai

Meniniai filmai rodo pagražintą arba itin sudramatizuotą istoriją, o dokumentiniai filmai apie keliones įkvepia tikroms patirtims. Pažiūrėjęs juos supranti, kad visa tai gali nutikti bet kam, pasirinkusiam keliauti tuo pačiu maršrutu. Dokumentika gali padėti pasiruošti pažinčiai su nepažįstama kultūra, nusiteikti gamtos iššūkiams. Atrinkome filmus ir serialus, kuriuose apstu įvairiausių potyrių, nuostabios gamtos grožio ir netikėtų vingių.

1) Unbranded (2015)

Filmą galima įsigyti: http://watch.unbrandedthefilm.com

16 mustangų, 4 vyrai, 1 svajonė: nujoti nuo sienos iki sienos, nuo Meksikos iki Kanados per Amerikos vakarus. Tai dokumentinis filmas, kuris seka 4 koledžo draugų kelionę su laukiniais mustangais iki pažadėtųjų kalnų. Šio nuotykio jie nepamirš visą gyvenimą. Laukinė dvasia – tiek žmogaus, tiek arklio. Gamtos grožis ir didybė atsiskleidžia 4800 kilometrų kelionėje, kuri nepaliks jūsų abejingų.

2) 180 South (2010)

Šis filmas leis pažvelgti ir susipažinti su Patagonija taip, kad imsime jausti lyg namie. Dokumentinio filmo herojus Džefas Džonsonas (Jeff Johnson) bando atkartoti savo didvyrių Y.Chouinardo ir D. Tompkinso 1968-aisiais atliktą kelionę į Patagoniją. Pamatysite kelionę į Čilę, Velykų salą, pažintį su kelionių partnere Makohe ir, žinoma, atvykimą į Patagoniją. Tai filosofinis filmas, kuris nerėkia apie ekologines problemas, o verčia apie jas galvoti.

3) Sherpa (2015)

Pagridinis šio dokumentinio filmo herojus – šerpas Phurba Tashi. Į Everesto kalną su ekspedicijomis jis yra įkopęs net 21 kartą. Tuo pačiu filme atskleidžiama, kokie šventi šerpams yra kalnai. Filmavimo metu ledo nuošliauža užmušė 16 šerpų, tad dokumentika pasisuka į įvykio analizę. Šį filmą būtina išvysti visiems, kurie myli kalnus ir svajoja apie kopimą į Everestą.

4) Under an Arctic Sky (2017)

Lietuvoje prieinama per Netflix

Šeši lengvai išprotėję banglentininkai nusprendė aplankyti šalčiausią šalį – Islandiją ir čiuožti vienomis pavojingiausių ir šalčiausių bangų bei tai užfiksuoti. Tačiau kelionės metu juos užklupo audra per 25-erius metus, tad bangų paieškos tapo pavojingos gyvybei. Pasinerkite į šį kvapą gniaužiantį potyrį.

5) Dark Tourist (2018)

Lietuvoje prieinama per Netflix

Tamsusis turizmas – vis labiau populiarėjanti kelionių sritis. Visi žinome apie išvykas į Černobylį (o gal net svajojame ten nuvykti), o žurnalistas Deividas Farieris (David Farrier) šiame seriale supažindins su Pablo Escobaro keliais Kolumbijoje, pasienio turizmu Turkmėnistane, branduoliniu turizmu Japonijoje, vudu festivaliu Afrikoje ir kitais įdomiausiais bei niūriausiais kelionių maršrutais. Netikėti posūkiai vilios keliauti į šias paslaptingas, o kartais ir pavojingas vietas.

6) Given (2016)

Filmą galima įsigyti: https://www.giventhemovie.com

Tai išskirtinis dokumentinis filmas visų pirma dėl to, kad yra pasakojamas iš šešiamečio berniuko perspektyvos. Iš Havajų per 15-ą šalių keliaujanti šeima patiria daugybę nuotykių. Kvapą gniaužiantys vaizdai, šeimos ryšiai ir vaiko pasakojimas, leidžia pajusti, kaip svarbu yra pažinti pasaulį, bet dar svarbiau yra rasti kelią namo.

7) Paul Hollywood‘s big Continental road trip (2017)

Lietuvoje prieinama per Netflix

Nuotaikingas virtuvės šefas Polas Holivudas (Paul Hollywood) leidžiasi į kelionę po Italiją, Vokietiją ir Prancūziją. Tai dokumentika tiems, kurie nori iš arčiau pažinti šias šalis ir jų žymiausias motorines transporto priemones. Kiekvienoje serijoje su Paul‘u sutiksite ir vietos gyventojus, išgirsite ir pamatysite įdomiausių šalie vietų. Tai dokumentika, kuri padės geriau pažinti šių trijų šalių vairavimo ypatumus, transporto priemones bei tikrai uždegs norą vykti į kelionę automobiliu.

8) Tales by light

Lietuvoje prieinama per Netflix

Projektas prasidėjęs kaip Canon iniciatyva peraugo į jau 3 sezonus besitęsiančią įspūdingą kelionę po pasaulį. Įdomiausios civilizacijos, laukinės gamtos didybė ir pavojai, širdį virpinančios temos (tokios kaip vaikų skurdas, Australijos aborigenų išnykimas, ryklių naikinimas ir kita). Kiekviena serija kviečia pažvelgti į atrodo seniai žinomus dalykus kitaip ir susimąstyti.

9) Pedal The World (2014)

Lietuvoje prieinama per Netflix

18000 kilometrų, 365 dienos – štai į tokią kelionę dviračiu leidosi vokietis Felix Stark. Filme išvysite kelionę per 22 valstybes. Dokumentiniame filme atsiskleidžia savęs paieškos bei tai, kaip kelionės užaugina žmogų. Nenustebsime jei po šio filmo imsite nuvažiuoti vis tolimesnius atstumus.

10) Chroniques Chaotiques

Nutrūktgalviai prancūzai keliaujantys po JAV ir bandantys pagauti tornadus. Realūs, nenublizginti vaizdai, įdomus istorijos pasakojimas. Galime pasidžiaugti, kad Lietuvoje neturime panašių reiškinių, tačiau jei ruošiatės kelionei į JAV – verta susipažinti. Video prancūzų kalba, tačiau su angliškais subtitrais.

11) Sahara with Michael Palin

Youtube galima rasti visas 4 dalis

Pakeliaukite po didžiausią ir karščiausią vietą pasaulyje: Saharos dykumą. Kelionė su Michael Palin paliks neišdildomus įspūdžius, leis pažinti kultūrą, gamtą, papročius. Gamta ir joje esantys gyvūnai, skirtingos tautos, klajoklių gyvenimas – visa tai ir dar daugiau šiame dokumentiniame filme.

12) Mongolia: The Last Eagle Hunters

Susipažinkite su Mongolijos kultūra ir tais, kurie užsiima medžiokle su ereliais. Tai beveik išnykusi veiklos sritis – liko tik 60 asmenų tolimuose kalnuose, kurie moka taip medžioti. Tačiau žiemos metu, kai šaltukas spaudžia -40, šis medžioklės būdas gali padėti išsimaitinti atokiai gyvenančioms šeimoms. Vaikinai išvyksta į miestus ieškoti geresnio gyvenimo, tad šios tradicijos išlikimas merginų rankose.

Daugiau kelionių filmų rasite “13 filmų apie keliones, įkvepiančių ilgai kelionei”.

Nuotykius žymėk žemėlapyje su smeigtukais

Select options

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis (Detalus)

119.00199.00
Select options

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Pilkas (Detalus)

119.00199.00
Select options

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Retro melsvas (Detalus)

119.00199.00
Select options

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Modernus juodas (Detalus)

119.00199.00
trip map dovanu kuponas zemelapiui ant drobes
Pasirinkti savybes

Dovanų kuponas

30.00200.00
Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Pilkas rusvas
Select options

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Pilkas/rusvas (Detalus)

119.00199.00
Back to list

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.