Krepšelyje nėra produktų.

Krokuvos senamiestis iš ties nustebino savo dydžiu, įvairia architektūra, istorija. Mano subjektyvia nuomone, jis gražesnis ir įdomesnis už Varšuvos senamiestį. Tam daug įtakos turi tai, kad Krokuva senoji Lenkijos sostinė, o pats miestas nebuvo sugriautas antrojo pasaulio karo metu.

Mieste ir aplink jį nemažai muziejų, bažnyčių, siaurų gatvelių, geros kavos, barų, kuriuose silkė nauja mada ir vakarinio gyvenimo. Emociškai šis miestas iš ties prilipo.


Kur apsistojome?

4 asmenys išsinuomojom per AirBnb 2 kambarių butą, galima teigti, pačiame Krokuvos centre: „Spacious, central and artistic”. Pėsčiomis galėjome vos per kelias minutes pasiekti pačią senamiesčio širdį. Taip pat norint kur nors nuvažiuoti, nebuvo ilgas ir brangus atstumas naudotis taksi paslaugos (Uber, Bolt).


Muziejai Krokuvoje

 

1. „Wieliczka” druskų kasyklos

Tai gerai žinoma, jau neveikianti akmens druskų kasykla šalia Krokuvos, kurios veikla buvo pradėta 14 am., o nutraukta 2007, kuomet baigėsi šioje vietoje esantys druskų resursai. „Wieliczka” lankymas organizuojamas turistinėmis grupėmis su gidais. Įsigyjant bilietą yra pasirenkama kalba, kuria norite ekskursijos bei laikas (pirkome bilietus nuvykę į vietą). Tuomet sulaukus starto, kartu su gidu keliavome giliai po žeme. Gidas šiek tiek papasakojo apie kasyklą bei stengėsi pasakoti įvairius juokelius.

Lankantis šioje vietoje iš ties stebina tai, kaip žmonės turėjo dirbti tokį darbą, kai nebuvo elektros, profesionalių grąžtų ir kitos įrangos, kuri būna naudojama dabar. Nustebino senos medinės konstrukcijos, kurios impregnuotos druska laikosi labai tvirtai, it akmenys.

Ši ekskursija turėjo ir kelis minusus. Visų pirma, reikia nepamiršti, kad tai turistinis konvejeris. Tad bent jau mūsų gidas išsamiai nepasakojo, kaip vis dėlto akmens druska yra išgaunama iš uolienos; kaip buvo organizuojami darbai ir pan. Kitaip sakant, jei esate bent kiek smalsesnis istorijai – informacijos gali pritrūkti. Grįžus į apartamentus, keliavome patys ieškoti Google informacijos, kas ir kaip. Manau, pamatyti verta, tik dėl greičio ir žmonių kiekio nėra pateikiama gilesnė informacija.

Bilieto kaina: 126 pln / ~28 eur.
Kiek laiko skirti: gerą pusdienį
Daugiau: TripAdvisor

Wieliczka druskų kasyklos muziejus salia krokuvos lenkija

Wieliczka druskų kasyklos lenkija lankymas

Wieliczka druskų kasyklos lenkija krokuva

 

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Safaris


2. Šindlerio gamykla

Šindleris – daugeliui pažįstamas iš žymaus filmo holokausto tema „Šindlerio sąrašas”. Trumpai istorija tokia, jog vienas iš nacių (Šindleris) turėjo emaliuotų indų ir daiktų fabriką, kuriame dirbo žydai. Kitaip, nei koncentracijos stovyklose, jis jais rūpinosi geriau, valgydino ir kiek galėdamas, saugojo nuo jų išvežimo į kitas stovyklas. Teigiama, kad dėka jo išgyveno 1200 to meto žydų.

Buvusioje gamyklos vietoje yra įkurtas Šindlerio gamyklos muziejus. Muziejaus viduje nėra likusios gamyklos ar būtent tos veiklos pėdsakų. Gamykla yra perdaryta į ekspozicijų sales, kuriose perteikiami 1939-1945 m. paprastų gyventojų išgyvenimai bei gyvenimo sąlygos tuo laikotarpiu. Viskas prasideda nuo gražių šeimos nuotraukų ir galiausiai keliaujant per sales supažindinama su nacių okupacijos laikotarpiu. Tiek žydų, tiek pačių lenkų istorija.

Šis muziejus maloniai nustebino ekspozicijų kokybe, taip pat, kad salės nuosekliai eina pagal laikotarpius, o tai padeda labiau įsijausti į pačią istoriją. Tikrai rekomenduojam tiems, kam įdomi antrojo pasaulinio karo istorija.

Bilietus įsigijome atvykę į vietą, bet jei turite galimybę įsigyti iš anksto internetu, taip ir darykite, nes mums teko pastovėti eilėje.

Bilieto kaina: 32 pln / ~7 eur
Kiek laiko skirti: 2-4 val (priklausomai nuo to, kai įdėmiai nagrinėsite įvairius dokumentus, nuotraukas)
Daugiau: TripAdvisor

Šindlerio gamykla muziejus krokuva

Šindlerio gamykla krokuva muziejus lankytina vieta


3. Modernaus meno galerija

Krokuvos modernaus meno galerija yra visai greta Šindlerio gamyklos. Ją rekomenduojame aplankyti, jei jums patinka bent kiek patinka šiuolaikinis menas, nestandartiniai sprendimai. Ekspozicijoje nemažai kūrinių, kuriais nagrinėjamos/pašiepiamos/paryškinamos visuomenės ydos ar vidiniai jausmai, ekologinės aplinkos temos.

Bilieto kaina: 20 pln / ~4-5 eur
Kiek laiko skirti: 1-2 val.
Daugiau: TripAdvisor

Modernaus meno galerija krokuvoje lenkijoje


4. Farmacijos muziejus

Krokuvos senamiestyje įkurtas farmacijos muziejus yra sename 15 a. pastate bei net per 5 aukštus. Žinoma, kiekvieno aukšto plotas nėra didelis, tačiau kiekvienas jų turi gausias ekspozicijas. Nuo senų laikų alchemijos iki senovinių įrankių gaminti tabletes, pirmųjų švirkštų bei labai keistų receptų vaistų (kurie pagal dabartines žinias, atrodo netgi juokingai ar pavojingai).

Jei mėgstate įvairius senovinius daiktus, pakuotes ir smalsu, kaip atrodė medicina seniau – tikrai verta aplankyti. Ekspozicijose padėta ne po vieną pavyzdį, o po labai daug. Krokuva kupina žydų istorijos, o šis muziejus nėra išimtis. Jis skirtas Tadeusz Pankiewicz garbei, kuris antro pasaulinio karo metu turėjo vaistinę žydų gete.

Bilieto kaina: 11 pln / ~2-3 eur
Kiek laiko skirti: 1-2 val. (priklausomo, kaip įdėmiai nagrinėsit)
Daugiau: TripAdvisor

Farmacijos muziejus krokuvoje lenkijoje

Farmacijos muziejus lenkijoje krokuva

Farmacijos muziejus lankytini vieta krokuvoje

kelione i krokuva Farmacijos muziejus


5. Aušvicas

Aušvičo stovyklos muziejuje mes lankėmės anksčiau, kuomet vykome į Zakopanę. Apie šią vietą galite plačiau paskaityti įraše „Aušvico stovyklos muziejus: bilietai ir ekskursijos” . Antrą kartą mes patys nevykome, tačiau vyko draugai, keliavę kartu. Viešinti Krokuvoje, puiki proga nuvykti ir ten, kadangi stovykla nėra pernelyg toli nuo miesto.

Bilieto kaina: ~85 pln / ~18 eur
Kiek laiko skirti: dienos išvyka iš Krokuvos / pačiame muziejų gerą pusdienį
Daugiau: TripAdvisor


Kiti muziejai, kuriuos verta aplankyti

Krokuvos istorijos muziejus (Cracow Historical Museum). Įrengtas po žeme, pasakojantis Krokuvos istoriją, turintys įvairių inovatyvių sprendimų.

Egzekucijų muziejus (Executioner Museum). Nedidelis, bet su įdomia ekspoziciją – jei negąsdina smurtas.

Lenkijos aviacijos muziejus (Polish Aviation Museum). Su didele lauko aviacijos ekspozicija.

Pinball muziejus (Krakow Pinball Museum). Tikriems šio žaidimo fanams.


Lankytinos vietos Krokuvos senamiestyje

 

1. Vavelio kalva

Ant šios kalvos stūkso įspūdingi 16 a. karališkieji rūmai bei katedra. Aplink gražiai sutvarkyta aplinka, kur galima prisėsti, pailsėti bei pasigrožėti. Šioje vietoje taip pat palaidota daug didikų, pvz., Jogaila.

Vavelio kalva lankytina vieta krokuva lenkija

lankytinos vietos krokuvoje Vavelio kalva

Vavelio kalva lenkijoje krokuvoje


2. Turgaus aikštė ir turgaus halė

Erdvi aikštė, kurioje stovi turgaus halė, o aplink ją begalė kavinių, kuriose kainos didesnės dėl turistų. Rekomenduojam čia pavaikštinėti, bet ne alų ragauti. Turgus po stogu ganėtinai unikalus, tačiau pačios prekės nėra unikalios – turistinė atributika.

krokuva lenkija Turgaus aikštė ir turgaus halė

Turgaus aikštė ir turgaus halė krokuva lenkija


3. Barbakanas

Tai 15 a. pastatytas įtvirtinimas, vartai į Krokuvos senamiestį. Šiuo metu jis likęs, kaip lankoma turistinė vieta senamiestį juosiančiame parke.

Barbakanas krokuvoje lenkija

 

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Vandenyno mėlyna


4. Krokuvos Šv. Marijos bazilika

Labai daili bazilika skirtingais bokštais. Iš vieno iš jų kiekvieną valandą pasigirsta trimitavimas (Marijos himnas). Bazilika yra turgaus aikštėje.

Krokuvos Šv. Marijos bazilika lenkija krokuva


5. Kazimiero kvartalas (buvęs žydų kvartalas)

Senamiesčio dalis, kurioje smagu pasivaikštinėt po gatveles, atrasti žydiško stiliaus iškabų. Kaip supratome, šis rajonas Krokuvoje yra kuponas gerų barų, restoranų ir kito veiksmo, kuris nėra skirtas tik turistams. Tad jei norite to, kuo mėgaujasi vietiniai miesto gyventojai – paieškokite šiame kvartale.

Kazimiero kvartalas žydu kvartalas krokuva lenkija

Kazimiero kvartalas krokuva


Krokuvos senamiestis kupinas gražių vietų ir pastatų, kurie tikriausiai netgi neturi pavadinimų. Tad rekomenduoja tiesiog eiti ir atrasti tai, kur kojos nuneš.

krokuvos senamiestis lankytinos vietos


Kavinės

Krokuvoje atradome kelias puikias vietas kavai bei pusryčiams. Taip pat, ant kiekvieno kampo galite rasti kokybiškų, skanių naminių ledų (arba tiksliau, ledų, kuriuos gamina nišiniai prekiniai ženklai). Tad ledai – būtini paragauti! Dar vienas atradimas, jog kai kurie barai prikelia į naujas madas silkę. Tad užsisakius alaus, šalia galite pasiimti silkių asorti su duona. Lyg vakarinis išėjimas su kūčių patiekalais.

 

1. Handelek (pusryčiai ir kava)

Turi puikios kavos ir skanų pusryčių meniu. Jų išskirtinumas, jog galite užsisakyti įvairių sumuštinių su skirtingomis užtepėlėmis ir priedais. Pvz., burokėliais ir silke.

Daugiau: TripAdvisor

Handelek pusryciai krokuvoje lenkijoje


2. Wesoła Cafe (kava ir pusryčiai)

Labai populiaria pusryčių vieta su kokybiška kava ir apetitišku meniu. Tiekia maistą ne tik rytais, bet ir lengvus pietus (salotas, suktinukus) bei galima išgerti vyno vakarais.

Daugiau: TripAdvisor

Wesoła Cafe kavines krokuvoje lenkijoje


3. Bracia Hodurek (ledai)

Tiesiog puikūs ir labai skanūs ledai!

Daugiau: TripAdvisor

Bracia Hodurek krokuva lenkija ledai

Bracia Hodurek ledai krokuvoje


4. Stara pączkarnia (spurgos)

Tai ne vieną tašką turintis spurgų tinklas, kuris iš pažiūros atrodo iš ties užimtas. Jų tradicinis pasirinkimas su rožių džemo įdaru, bet rasite ir daug kitų pasirinkimų (su šokoladu, kremu ir pan.)

Daugiau: TripAdvisor

Stara pączkarnia spurgos

Stara pączkarnia spurgos krokuvoje lenkijoje


5. Coffeece (kava, netoli Šindlerio gamyklos ir Modernaus meno galerijos)

Specialiai vykti į šią vietą per visą miestą neverta, bet jei norėsi kavos netoliese aplankytų muziejų – tai puiki nedidelė vietą pailsėti ir padiskutuoti su bendrakeleiviais ką matėte.

Daugiau: TripAdvisor

Coffeece kavines krokuvoje lenkijoje


Kainos Krokuvoje

Kainos Krokuvoje, kaip ir visoje Lenkijoje, nesikandžioja. Nėra taip, kad viskas būtų kažkaip stebuklingai pigiau, bet tikrai nėra brangiau, o kai kur pavalgyti pigiau nei Vilniuje.


Bendravimo kalba

Puikiai susikalbėjome angliškai. Miestas pilnutėlis turistų iš įvairių šalių, tad komunikacija anglų kalba buvo sklandi ir aiški. Rusų kalbos nebandėme.


Apie kelionę į Zakopanę

Kelionė į Zakopanę – ką verta žinoti? (I)

Kelionė į Zakopanę – Dolina Białego, Sarnia Skała, Wodospad Siklawica ir Dolina Strążyska (II)

Kelionė į Zakopanę – Czarny Staw Gąsienicowy ežeras (III)

Kelionė į Zakopanę – žygis į Giewont viršūnę (IV)

 

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Retro

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įrašas apie

Atnaujintas: 2023-05-24

Žemėlapiai sekti aplankytas vietas

Žiūrėti visus