Krepšelyje nėra produktų.

NAUJIENA 🍉 Pokalbių kortelės Tavo įsimintinai vasarai

Giewont iejimas i parka lenkijoje zakopaneje

Įėjimas į parką

Giewont kalnu takas zakopaneje

Tako pradžia link Giewont

Giewont takas kalnuose lenkijoje

Kelias į Giewont viršūnę yra ganėtinai populiarus. Ant jos pastatytas kryžius, kurį galima matyti iš tolo, esant ne kalnuose. Yra keletas skirtingų trail’ų užlipti į viršų, tačiau labiausiai rekomenduoju rinktis būtent tą, kuriuo lipome mes. Visos kelionės metu matyti kalnai, įspūdingos uolos ir iš visų dienų Zakopanėje – šis žygis buvo pats gražiausias. Norėdavome sustoti atsikvėpti dažniau nei reikia, vien dėl gražuolės gamtos.

Giewont virsune kalnu takas tatruose

Slėnis kalnuose – pasaka!

kalnu takas zakopaneje lenkijoje Giewont

Akmenų laiptų kelias

Iki trail’o pradžios važiavome automobiliu, kol pasiekėme Zakopanės miestelio kraštą. Galite rasti pradžios tašką Tatrų trail’ų programėlėje, o tuomet tą patį tašką Google Maps, kuris jums nubraižys maršrutą, kaip ten nusigauti. Tako pradžioje yra automobilių stovėjimo aikštelėje (kai kurie keliautojai mašinas palikdavo ir kelkraštyje) bei parko įėjimo punktas, kuriame turėsite susimokėti po 5 zl arba parodyti savo savaitinį bilietą už 25 zl.

trail-route-to-giewont

Tako maršrutas matomas Tatrų kalnų programėlėje

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Safaris

Pirmoji tako dalis yra tikrai nesudėtinga ir lengva bei veda link pasakiško kalnų slėnio, primenančio kino filmus. Toliau tęsiant geltona spalva pažymėtu taku, kirtome slėnį, kupiną paskutinių vasaros žiedų bei pradėjome lipti į statėjantį ruožą. Kelias eigoje vis statėja, tačiau yra vertas visų skiriamų jėgų. Pakeliui netgi matėme kalnų ožkas! Kurios stačiais šlaitais strikinėjo į apačią, lyg profesionalios alpinistės.

Giewont takas kalnuose aktyvios atostogos

Vaizdai pakeliui

kelione i zakopane ka veikti Giewont

Tolumoje matyti kalnų užkos

atostogos zakopaneje tatru kalnu takas Giewont

krastovaizdis ir orai tatruose Giewont

Kitas atskaitos taškas, kurį priėjome – tai kelių maršrutų kryžkelė. Iš šios vietos puikiai matoma Giewont, Tatrų kalnų viršūnė, link kurios galite tęsti kelionę. Mes patys iki pačios pačios viršūnės nelipome, kadangi matėme, jog viršuje susidaręs kamštis (yra atkarpa, kurią reikia įveikti laikantis metalinių grandinių. Ties ta vieta eismas sustoja). Nuotaika ir noras buvo pasigrožėti kalnais, o ne stovėti pusvalandžio trukmės eilėje. Jei pradėsite kopimą labai anksti ryte, tikiu spėtumėte užlipti į viršūnę be tokios ilgos eilės.

vasara lenkijos kalnuose kopiant i Giewont virsukalne

Keliautojai ilsisi kalnų takų sankryžoje

Giewont kalno virsukalne

Tęsėme kelionę nusileisdami raudona spalva pažymėtų keliu, tačiau jei dabar reiktų rinktis iš naujo, kokiu keliu tęsti, manau, būtume ėję link Kopa Kondracka viršūnės. Tuomet link Malolaczniak ir žemyn mėlynai pažymėtų trail’u link mašinų stovėjimo aikštelės. Šis maršrutas būtų ilgesnis, reikalautų šiek tiek daugiau jėgų, tačiau laiko dienoje tikrai užtektų.

Kelionė į Zakopanę – žygis į Giewont viršūnę

uzlipus link Giewont kalno virsunes vasara

Keliaujant raudona atkarpa pastebėjau, jog ji šiek tiek statesnė nei einant į priekį. Kai kuriose vietose reikia prisilaikyti už uolų, norint nusileisti. Labai rekomenduočiau šiam žygiui rinktis kalnams skirtą avalynę, kuri neslysta ir suteiks jums stabilumo, o kartu ir didesnį saugumo jausmą. Kaip ir lipant į viršų, lipant į apačią – vaizdai pasakiški ir skatinantys sustoti, grožėtis, ilsėtis. Pamaniau, kad jei reiktų pakartoti šį maršrutą – mielai tai padaryčiau.

kalnai zakopaneje

Giewont kalnas matomas iš Zakopanės

kelione i zakopane trip map zemelapis

Zakopanė smeigtuku pažymėta Trip Map kelionių žemėlapyje

Šis maršrutas nėra ilgas, kai kuriose vietose tikrai status, tačiau turint normalią fizinę formą tikrai įveikiamas.

Daugiau apie kelionę Zakopanėje skaitykite:
Kelionė į Zakopanę – ką verta žinoti? (I)
Kelionė į Zakopanę – Dolina Białego, Sarnia Skała, Wodospad Siklawica ir Dolina Strążyska (II)
Kelionė į Zakopanę – Czarny Staw Gąsienicowy ežeras (III)

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Žemėlapiai žymėti aplankytas vietas

Žiūrėti visus