Krepšelyje nėra produktų.

NAUJIENA 🍉 Pokalbių kortelės Tavo įsimintinai vasarai

Takas prasideda netoliese keltuvo į Kasprowy Wierch (labai rekomenduojame naudotis savo kojomis, o ne keltuvu). Kai atvykome į vietą, pamatėme tikrai ilgą ir verčiančią laukti eilę pakilti keltuvu į kalno viršūnę. Tikriausiai greičiau užliptumėte patys nei lauktumėte valandą laiko eilėje.

zygis-i-kalnus-tatru-kalnuose Czarny Staw Gąsienicowy

žygiai zakopaneje tatruose Czarny Staw Gąsienicowy

ką aplankyti zakopanėje tatruose Czarny Staw Gąsienicowy

Tako pradžia link Czarny Staw Gąsienicowy

Takas link ežero pažymėtas mėlyna spalva, tad šia spalva pažymėtą rodyklę ir reiktų rinktis. Pirmoji žygio atkarpa veda link Schronisko Murowaniec (Hala Gasienicowa). Tai svečių namai su užeiga/kavine, kurioje sustoja keliautojai tiek apsigyventi, tiek pavalgyti. Turistų skaičius šalia tikrai didelis. Maistas nuo karbonadų, desertų iki alaus bokalo.

pakeliui link Czarny Staw Gąsienicowy

Trail’o pradžia eina per mišką, tad pirmą žygio pusvalandį įspūdingi vaizdai neatsiveria, o pats takas nuolatos į įkalnę. Įpusėjus pirmą dalį ir išlindus iš miško – atsiveria vaizdas į kalnus, vietines apylinkes. Kopimas tampa žymiai smagesnis, kai sustojus atsikvėpti matomi gražuoliai Tatrai Zakopanėje.

geriausi kalnu takai zakopaneje tatru kalnuose Czarny Staw Gąsienicowy

Vaizdai pakeliui

vasara zakopaneje Czarny Staw Gąsienicowy

Ar matote, kokie maži žmogeliai ant kalno?

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis

Galiausiai taku pasiekiamas slėnis su nedideliais senais nameliais bei netoliese esančiais svečių namais. Galite čia atsikvėpti, keliuku nusileisti link Hala Gasienicowa ir ten apsidairyti. Arba iš karto toliau tęsti kelionę link Czarny Staw Gąsienicowy ežero. Mes toliau tęsėme žygį ilgam nesustoję. Nusprendėme, jog pabūti šioje vietoje galėsime grįždami atgal. Nuo šios vietos reiktų toliau sekti mėlyna spalva pažymėtų rodyklių kryptį, kol galiausiai išnirsite šalia vandens.

Czarny Staw Gąsienicowy zygiai kalnuose lenkija

Ežero pakrantėje ne tik gražu, bet taip pat ir nemažai žmonių. Tačiau vietos tikrai visiems užtenka, o pakrantė puikiai tinka ištiesti kojas, suvalgyti sumuštinį ir skirti laiko pasimėgauti įveikta trasa.

Czarny Staw Gąsienicowy ezeras kalnuose takas

Czarny Staw Gąsienicowy pakrantė

orai zakopaneje vasara Czarny Staw Gąsienicowy

Šalia ežero yra keletas galimų trail’ų, kur tęsti kelionę ir kopti toliau į kalnus. Mes pasirinkome judėti juoda atkarpa link Karb. Šalia matysite statų ir aukštą ruožą – tad būtent ten toliau ir tęsėme. Atkarpa trumpa, tačiau labai stati. Užlipus ant viršaus matyti Czarny Staw Gąsienicowy ežeras bei kitoje kalnu pusėje esantys smulkesni ežerėliai. Šioje kalno perėjoje pailsėjome ir pasigrožėjome įspūdingais kalnais. Jei turite jėgų, galite užlipti į čia pat esančią įspūdingai uolėtą Koscielec viršūnę.

žygis zakopanėje Czarny Staw Gąsienicowy

žygis tatrų kalnuose lenkijoje Czarny Staw Gąsienicowy

lankytinos vietos zakopanės kalnuose Czarny Staw Gąsienicowy

Debesys ritasi per kalnus

Kelionę tesėme nusileisdami nuo Karb į kitą pusę kalno link mažesnių ežerėlių. Slėnyje daug vietos prisėsti ir suvalgyti turimų užkandžiu. Taip pat matyti Kasprowy Wierch (jei dar turite jėgų, galite į ją užlipti). Šalia ežerų esančiu taku grįžome prie svečių namų ir tuo pačiu taku, kuriuo ėjome į priekį, judėjome atgal link miesto.

Czarny Staw Gąsienicowy akmenuotas kalnu takas

ežerai zakopanėje tatruose lenkijoje Czarny Staw Gąsienicowy

Mažesni ežerai kalnų slėnyje

žygiai kalnuose lenkijoje tatruose vasara Czarny Staw Gąsienicowy

Czarny Staw Gąsienicowy poilsio namas

Turistų pilni svečių namai ir kavinė

Ties viena iš trail’ų sankryžų pasirinkome ne mėlyną, o geltoną taką, jog grįžtume ir nusileistume kitu taku atgal nei lipome į viršų. Kelias atgal buvo gan status, tačiau lipti žemyn visuomet yra šiek tiek lengviau nei aukštyn. Tik įdomu, jog lipant žemyn labiau jaučiami apkrauti kelių sąnariai nei aukštyn. Galiausiai grįžome link Zakopanės, nupėdinome link automobilių aikštelės ir važiavome ieškoti čempionų vakarienės.

kraštovaizdis zakopanėje lenkijoje Czarny Staw Gąsienicowy

Kraštovaizdis leidžiantis nuo kalno

kelione i zakopane trip map zemelapis

Zakopanė smeigtuku pažymėta Trip Map kelionių žemėlapyje

Šis maršrutas nėra labai lengvas, tačiau taip pat nėra labai sudėtingas. Neskubant įvairios fizinės formos keliautojai puikiai jį įveikia.

Daugiau apie kelionę Zakopanėje skaitykite:
Kelionė į Zakopanę – ką verta žinoti? (I)
Kelionė į Zakopanę – Dolina Białego, Sarnia Skała, Wodospad Siklawica ir Dolina Strążyska (II)
Kelionė į Zakopanę – žygis į Giewont viršūnę (IV)

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Safaris

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Žemėlapiai keliautojams

Žiūrėti visus