Filmai apie keliones

16 įspūdingų filmų ir serialų, skirtų gamtos mylėtojams

filmai apie gamta ir klimato kaita

Pastaruoju metu gamtos, aplinkosaugos ir klimato kaitos temos susilaukia vis daugiau dėmesio, o prie puikių dokumentinių filmų bei serialų kūrimo prisideda net ir Holivudo įžymybės. Naujos technologijos kaip niekad anksčiau leidžia mums pamatyti net tolimiausių planetos kampelių grožį, išvysti gyvūnijos pasaulio įvairovę, bet kartu atskleidžia ir neigiamus žmogaus veiklos padarinius gamtai.

Daugelis supranta, kad gamta vien grožėtis neužtenka – svarbu ja rūpintis bei tausoti. Siūlome 16 įspūdingų filmų ir serialų, kurie patiks gamtos mylėtojams bei tiems, kurie nori geriau pažinti planetą, kurioje gyvename.

David Attenborough: A Life on Our Planet

Paskutinis žymaus gamtos istoriko sero Davido Attenborough darbas – dokumentinis filmas “A Life on Our Planet”, vos pasirodęs sukėlė didelį ažiotažą, o pats Davidas pasiekė rekordą, per neįtikėtinai trumpą laiką Instagrame surinkęs 1 mln. sekėjų. Šokiruojantis, bet kartu ir vilties teikiantis filmas – tai asmeninis liudijimas, kur 94 metų mokslininkas parodo, kaip stipriai mūsų planeta pasikeitė per jo gyvenimo laikotarpį ir ko reikėtų imtis, kad išvengtume katastrofos.

Our Planet

“Netflix” sukurtas, taip pat Davido Attenborough įgarsintas britų dokumentinis serialas “Our Planet” atskleidžia ne tik gamtos grožį bei mūsų planetos įvairovę, bet ir žmogaus veiklos daromą įtaką visoms gyvybės formoms. Kiekviena be galo kokybiškai nufilmuota serija – tarsi atskiras dokumentinis filmas, kaskart nukeliantis vis į kitą natūralią buveinę: dykumas, ledynus, vandenynus, miškus ar džiungles, o kartu ir parodantis, kaip kiekvieną iš jų veikia klimato kaita.

My Octopus Teacher

Daugeliui žiūrovų tikru atradimu tapęs “My Octopus Teacher” – jausmingas dokumentinis filmas, pasakojantis naro Craigo Fosterio ir paprastojo aštuonkojo draugystės istoriją. Nuo nesibaigiančių darbų pervargęs Craigas pradeda tyrinėti povandeninį pasaulį, kasdien be įrangos nardydamas Atlanto vandenyne šalia Keiptauno, Pietų Afrikos Respublikoje. Susitikimas su aštuonkoju Craigui suteikia neįkainojamos gyvenimiškos patirties.

Dancing with the Birds

Spalvingas, įtraukiantis, o kartais net komiškas dokumentinis filmas “Dancing with the Birds” seka įvairių egzotinių paukščių poravimosi ritualus. Nuo kruopštaus pasiruošimo iki keisčiausių šokių, filme galime pamatyti, kokiais ekstravagantiškais būdais patinai vilioja pateles, kokias sėkmes ir nesėkmes jie patiria ir kaip į visą tai reaguoja sparnuotosios damos. Prieinamas “Netflix” platformoje.

Planet Earth

Daugybę apdovanojimų pelnęs “Planet Earth” laikomas savo žanro klasika. 2007 m. pasirodęs BBC serialas tuo metu buvo brangiausia gamtos dokumentika, nufilmuota per penkerių metų laikotarpį. Vienuolikoje serijų įspūdingai pavaizduoja mūsų planetos gamtos ir gyvūnijos įvairovė. 2017 m. išleistas ir tęsinys “Planet Earth II“, žiūrovą nukeliantis į naujas vietas, taip pat pasakojantis ir apie miestuose gyvenančius gyvius.

Night on Earth

Įspūdingai nufilmuotas, aktorės Samiros Willey įgarsintas “Netflix” serialas leidžia mums pažvelgti į naktinį gamtos pasaulį. Nuo medžiojančių leopardų ir besiporuojančių skorpionų iki kvarkiančių varlių ir tamsoje švytinčių vandens gyvių, “Night on Earth” parodo, kaip ir kuo gyvena įvairiausi gyvūnai nusileidus saulei.

Chasing Ice

Daugybę apdovanojimų pelniusio “Chasing Ice” dėmesio centre – mūsų planetos ledynų būklė. Žymus “National Geographic” fotografas James Balog kartu su komanda dar 2007 m. sumontavo 43 time-lapse kameras skirtingose pasaulio vietose: Aliaskoje, Grenlandijoje, Islandijoje, Kanadoje, Himalajuose bei Uoliniuose kalnuose JAV, o iš filmuotos medžiagos puikiai matosi, kaip greitai tirpsta ledynai. Ši įspūdinga dokumentika parodo planetos grožį bei kviečia atkreipti dėmesį į klimato kaitos padarinius.

Chasing Coral

Kaip ir “Chasing Ice”, “Chasing Coral” režisavo tas pats režisierius – Jeff Orlowski. Šiame dokumentiniame filme dėmesys kreipiamas į šylančius mūsų planetos vandenynus bei koralinių rifų nykimo problemą. “Chasing Coral” kelia klausimą, kokią įtaką žmogaus veikla ir klimato kaita turi įspūdingam povandeniniam pasauliui bei kaip galėtume pagerinti situaciją.

The Biggest Little Farm

Edukacinis ir įtraukiantis, “The Biggest Little Farm” patiks tiek mažiems, tiek dideliems. Filmų kūrėjas John Chester bei jo žmona, profesionali kulinarė Molly nusprendžia palikti patogų gyvenimą Los Andžele ir persikelia į apleistą fermą, kur įkuria ekologišką ūkį. Galiausiai sunkus darbas atsiperka, o jų ferma pavirsta į atsinaujinančią ekosistemą, kur atsiskleidžia visas gamtos grožis ir tobulumas.

Kiss the Ground

Dar vienas filmas panašia tema – Woody Harrelson įgarsintas “Kiss the Ground” kalba apie tai, kokią įtaką dirvožemio būklė turi bendram mūsų planetos gerbūviui. Čia puikiai parodoma, kaip tvari žemdirbystė gali padėti atsinaujinti visai ekosistemai, o kartu ir prisidėti prie klimato kaitos padarinių mažinimo. Prieinamas per “Netflix“, šis filmas įkvepia ir suteikia vilties, kad dar ne viskas prarasta.

Before the Flood

“Before the Flood” – tai 2016 m. dokumentinis filmas, prie kurio prisidėjo daug įžymybių, įskaitant Leonardo DiCaprio ir Martin Scorsese. Filme rodomos DiCaprio kelionės į skirtingus pasaulio kampelius, kuriuose jau aiškiai matomos globalinio atšilimo pasekmės. Kartu aktorius kalbina klimato kaitos ekspertus, o ypatingas dėmesys kreipiamas į JAV, kuriose ši problema yra itin politizuota.

Ice on Fire

Dar vienas Leonardo DiCaprio prodiusuotas bei įgarsintas filmas, “Ice on Fire” – tarsi trumpas gidas tiems, kurie nori geriau suprasti globalinio atšilimo problemą. Dėmesys čia kreipiamas į tirpstančius mūsų planetos ledynus bei šio proceso pasekmes. Kartu filme parodoma daugybė pasaulyje jau išbandytų bei veikiančių, inovatyvių technologinių sprendimų, kurie galėtų sumažinti žmogaus veiklos daromą žalą.

A Plastic Ocean

“Netflix” platformoje prieinamas dokumentinis filmas “A Plastic Ocean” pristato plastiko taršos problemą. Skaičiuojama, jog kasmet apie 8 mln. tonų plastiko patenka į mūsų planetos vandenynus, darydami žalą ne tik vandenynų florai ir faunai, bet ir mums patiems. Žurnalistas Craig Leeson, profesionali nardytoja Tanya Streeter bei tarptautinė mokslininkų komanda filme aplanko 20 pasaulio vietų, kur atskleidžia šokiruojančią tiesą apie vandenų būklę.

Riverblue

Kanadiečių gamtosaugininkas, irkluotojas Mark Angelo leidžiasi į trejus metus trunkančią kelionę pasaulio upėmis. Tai, ką jis pamato Indijoje, Bangladeše, Kinijoje, Italijoje ar Londone, neįkvepia: pasaulio vandens atsargos yra užterštos, o joms ypač didelę žalą daro mados industrija. “Riverblue” priverčia susimąstyti apie mūsų vartotojiškos visuomenės įtaką gamtai ir mums patiems.

March of the Penguins

Visai šeimai tinkantis filmas, “March of the Penguins” pasakoja apie kasmetinę Antarktidoje gyvenančių imperatoriškųjų pingvinų kelionę, į kurią šie leidžiasi ieškodami poros. Jaudinanti prancūzų režisieriaus Luc Jacquet dokumentika suteikia galimybę pažvelgti į pingvinų gyvenimą viename atšiauriausių pasaulio kampelių. Anglišką filmo versiją įgarsino Oskaro laureatas Morganas Freemanas.

2040

“2040“ – dar vienas dokumentinis filmas apie klimato kaitą, kuris koncentruojasi į sprendimo būdus. Australas Damon Gameau savo filme bando įsivaizduoti, kokiame pasaulyje gyvens jo dabar keturmetė dukra. Kokie klimato kaitos padariniai bus labiausiai matomi per ateinančius 20 metų ir kokie inovatyvūs sprendimai jau šiandien yra prieinami tam, kad sumažintume neigiamus padarinius?

akvile photo

Akvilė

Teksto autorė ir keliautoja
Gimiau ir užaugau Vilniuje, o šiuo metu gyvenu Izraelyje, kurio keistenybes ir savitumą vis dar bandau perprasti. Laisvalaikiu ne tik kemšu falafelius (nors tą darau irgi dažnai), bet ir nemažai keliauju, bėgioju, žygiuoju, rašau ir svajoju, o pagauta įkvėpimo savo įspūdžiais dalinuosi tinklaraštyje “Goja Keliauja”.

Žemėlapiai žymėti kelionių prisiminimus

 • Pasaulio žemėlapis su smeigtukais - Margaspalvis (Detalus)
  Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis (Detalus)
  119.00199.00
 • Pasaulio žemėlapis su smeigtukais - Pilkas (Detalus)
  Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Pilkas (Detalus)
  119.00199.00
 • Pasaulio žemėlapis su smeigtukais - Retro melsvas (Detalus)
  Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Retro melsvas (Detalus)
  119.00199.00
 • Pasaulio žemėlapis su smeigtukais - Modernus juodas (Detalus)
  Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Modernus juodas (Detalus)
  119.00199.00
 • trip map dovanu kuponas zemelapiui ant drobes
  Dovanų kuponas
  30.00200.00
 • Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Pilkas rusvas
  Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Pilkas/rusvas (Detalus)
  119.00199.00

Back to list

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.