Kelionės Azijoje, Kelionių istorijos

8 žingsniai iki nemokamų studijų Pietų Korėjoje

studijoje pietu korejoje yonsei universitetas

Kodėl būtent Pietų Korėja?! Tai vienas iš pirmųjų klausimų, kuriuos užduoda aplinkiniai išgirdę, jog studijuoju tolimoje šalyje.

Viskas prasidėjo nuo idėjos. Kai 11-toje klasėje pradėjau mąstyti, ką gi aš veiksiu po mokyklos, kur studijuosiu ir ką studijuosiu. Tuo metu jau žinojau, jog noriu tai daryti užsienyje. Ne todėl, kad man kažkas nepatiktų Lietuvoje ar manyčiau, kad studijos Lietuvoje blogo lygio. O todėl, jog norėjau didesnio iššūkio.

Žinojau, jog Lietuvoje įstoti nebus sunku, jei tik gerai išlaikysiu egzaminus. O kadangi gerai mokiausi, žinojau jog turėčiau gauti neblogus rezultatus ir nemokamai įstoti į VU. Bet ar tai būtų iššūkis, ar tai būtų kažkas, ko kitas pakankamai lengvai nepasiektų?

Taigi, nusprendžiau studijuoti užsienyje.

Po užgimusios idėjos kilo klausimas, kokią šalį pasirinkti? Žinoma, visų pirma mintyse sūkuriavo Europos šalys.

Jos nėra taip toli nuo Lietuvos, studijos kai kur yra nemokamos, pavyzdžiui, Danijoje. Taip pat daug Lietuvos jaunuolių važiuoja studijuoti į Didžiąją Britaniją, tad atsirastų tautiečių, su kuriais galėčiau leisti laiką. Tačiau, man šios šalys nebuvo tokios patrauklios, nes Lietuva irgi yra Europoje. Visos Europos kultūros turi skirtumų, savų ypatumų, bet vis dėlto esame panašūs, susiję tam tikrais ryšiais ir daug žinome apie vieni kitų kultūras. O aš troškau kažko naujo.

Taip mintyse ėmiau svarstyti apie Jungtines Amerikos Valstijas. Visų išvajotoji šalis. Taigi kodėl nepasirinkau jos?

Pirmiausia, net jei ir nesi buvęs Amerikoje, su jos kultūra susipažįsti per filmus ar youtuber’ius. Juk iš jų sužinome žymiausias vietas, kaip Grand kanjonas, Jeloustono parkas ar kad Las Vegasas lošimų sostinė. Taigi Amerikos kultūra yra pažįstama. Europa su Amerika tikrai daugelyje aspektų yra supanašėjusi. Ši šalis nesužadino manyje tokio didelio smalsumo kaip Azija.

Azija man atrodė kaip nežinomybė. Mokykloje mes apie Aziją tikrai daug nesimokome. Yra užsimenama apie Korėjos karą, Šilko kelią, Kinijos komunizmą ar vieno vaiko politiką, bet niekada neanalizuojame įvykių ir nesigiliname į detales. Žinoma, šiais laikais tikrai galime surasti daug informacijos apie ją internete, bet tikrai nepatirsime tos tikros kultūros ar supratimo, kodėl būtent viskas ten vyksta taip, o ne kitaip.

Galiausiai, kodėl Pietų Korėja?

Kažkada, kai buvau 9 ar 10 klasėje peržiūrėjau pirmąją K-dramą. Kas nežinote, tai yra dažniausiai romantiniai korėjiečių serialai, kurių scenarijų žinai jau po kelių matytų serialų. Kaip kad 7 – 8 serijoje pagrindiniai herojai prisipažins meilėje, o 13 – 15 jie susipyks dėl kokių iškilusių sunkumų, o paskutinėje vėl susitaikys. Taigi dauguma serialų pakankamai banalūs, bet būtent per juos atradau Korėją.

Pamačius serialą pradėjau domėtis kultūra, maistu, istorija. Pietų Korėją prikaustė mano smalsumą ir nuo tada svajojau, kada nors aplankyti ją. Kai nusprendžiau, kad mėginsiu stoti į universitetą esanti Azijoje, nutariau koncentruotis į Pietų Korėją ir išpildyti savo svajonę. Taip atradau Yonsei universitetą. Kadangi, korėjiečių kalbos nemoku, ieškojau programų anglų kalba. Ir būtent Yonsei turi Underwood’o tarptautinį koledžą (Underwood International College-UIC), kuriame yra tikrai didelis pasirinkimas programų anglų kalba. Nutariau mėginti įstoti būtent į jį.

Ir man pasisekė! Dabar rašau nueitą kelią iki savo svajonės aplankyti Pietų Korėją!

1 – pranešti tėvams

Po atradimo kur būtent noriu studijuoti, reikėjo pranešti tėvams, jog noriu studijuoti Pietų Korėjoje. Pirmiausia pasakiau mamai. Iš pradžių mama nebuvo labai laiminga išgirdusi, kur noriu vykti ir vis galvojo, kad aš persigalvosiu. Bet supratusi, jog tikrai to noriu palaikė ir padėjo visuose kituose žingsniuose. Tėčio nereikėjo įtikinėti. Jis tik išgirdęs, jog noriu studijuoti Azijoje, iš karto nudžiugo ir sakė jei nori tik ir bandyk!

2 – IELTS egzaminas

IELTS egzaminas. Jį laikiau rugpjūčio 13 dieną. Jam intensyviai ruošiausi visą vasarą. Į dieną parašydavau bent po 2 esė, darydavau skaitymo, klausymo užduotis. Egzaminą išlaikiau būtent tokiu balu, kokio reikėjo. Tačiau kitiems ruošiantis laikyti IELTS patarčiau ruoštis pradėti anksčiau ir pakankamai intensyviai dirbti, norint pasiekti geriausius įvertinimus. Ir be abejo, nepamiršti pasidomėti, kokio rezultato jūsų norimas universitetas prašo stojimo reikalavimuose.

3 – motyvaciniai laiškai stojimui

Yra 3 periodai kada galima stoti į Underwood’o tarptautinį koledžą. Pirmasis yra vasarą (rugpjūčio mėnesį), šiuo laikotarpiu įstoję studentai mokslus pradeda kovo mėnesį. Antrasis periodas yra spalio mėnesį, šio stojimo laikotarpiu galite pasirinkti studijų pradžios laiką (rugsėjo ar kovo mėnesį). Ir paskutinis trečias stojimo periodas, kuris vyksta žiemą (sausio mėnesį), šiuo laikotarpiu įstoję studentai studijas pradės rugsėjo mėnesį.

Aš stojau antrojo periodo laiku. Pirmasis stojimo etapas prasidėjo spalį ir trūko iki lapkričio pradžios. Šiuo laiku reikėjo surinkti dokumentus, parašyti 2 motyvacinius laiškus ir gauti 2 mokytojų rekomendacijas. Dabar tiksliai nepasakysiu, kokių dokumentų reikėjo, bet reikiamų dokumentų sąrašą lengvai rasite universiteto puslapyje.

Pirmasis motyvacinis laiškas yra apie tavo pasirinkimą studijuoti UIC. Šiame motyvaciniame laiške, turite atskleisti, kodėl norite studijuoti Pietų Korėjoje, ką jūs suteiktumėte universitetui ir ką jūs patys įgytumėte studijuodami UIC.

Kad gerai parašyti ši motyvacinį laišką, reikia nuosekliai ir atidžiai viską išnaršyti apie universitetą. Koks universiteto tikslas, kokius studentus jie nori išugdyti, koks jo šūkis? Visa tai galima pritaikyti bet kuriam universitetui ir motyvaciniam laiškui. Svarbiausia yra išmanyti ir suprasti, ko universitetas nori iš tavęs.

Antrasis motyvacinis laiškas turėjo 3 temas, iš kurių tereikėjo pasirinkti vieną. Atsimenu, tik savo temą, kurį skambėjo maždaug taip – aprašyk su kokiu iššūkiu esi susidūrusi. Rašiau apie savo baimę keliauti vienai ir kaip ją įveikiau. Manau, motyvaciniuose laiškuose svarbiausia būti savimi, nes taip ne tik universitetui bet ir sau padėsite. Universiteto atstovai skaitydami jūsų motyvacinius laiškus supras, ar esate tinkamas būtent šiam universitetui. O jeigu jūs apsimesite kuo ne esate, tai ne tik universitetą suklaidinsite, bet ir patys pateksite, kur galbūt jums net nepatiks ar negalėsite tobulėti.

Taip pat reikėjo dviejų mokytojų rekomendacijų, kurioms yra duotos formos ir jas mokytojai(-jos) turi užpildyti. Visa tai yra konfidencialu ir pats negali skaityti rekomendacijų. Mokytojai turi patys jas išsiųsti.

Taigi grįžtant prie pirmojo etapo, visus dokumentus, motyvacinius laiškus ir rekomendacijas, reikėjo ne tik internetu užpildyti, bet ir paštu išsiųsti. Turint visa tai omenyje, reikia apskaičiuoti laiką ir išsiųsti dokumentus kaip galima anksčiau, kad šie laiku pasiektų universitetą.

4 – interviu

Perėjus pirmąjį etapą vyksta interviu. Mano interviu vyko gruodžio viduryje. Interviu buvo vykdomas skambučiu per skype. Interviu vyko su trimis universiteto atstovais, tik vienas iš jų uždavinėjo klausimus.

Atstovai buvo labai draugiški, interviu vyko tik apie 10 minučių. Klausimai buvo įvairūs, pavyzdžiui, kodėl tu nori studijuoti UIC? Kokius klubus norėtum lankyti, kodėl? Kokia knygą pasiūlytum perskaityti pirmakursiams, kodėl?

Manau, klausimai orientuoti sužinoti kiek domėjaisi pačiu universitetu, jo teikiamomis galimybėmis, bei pažinti tave, tavo hobius, pomėgius. Todėl, duočiau tokius pat patarimus kaip ir dėl motyvacinių laiškų:
1. Bandyti sužinoti viską apie universitetą!
2. Būti savimi!

yonsei universitetas pietu korejoje

5 – užtikrinai nuspręsti ar nori vykti

Po interviu telieka laukti žinios apie priėmimą.

Sausio 2 dieną sulaukiau elektroninio laiško, jog įstojau į Yonsei universitetą. Kadangi pasirinkau pradėti mokslus rugsėjį, liko dar daug laiko apgalvoti savo pasirinkimą. Maždaug visi 7 mėnesiai buvo abejonių metas, kai mintyse tvyrojo vienas klausimas – ar pasiryžti vykti taip toli vienai į nežinomybę?

Daug žmonių vis paklausdavo, ar tikrai nori taip toli važiuoti? Dažnai nusišypsodavau ir tiek, bet vis dar svarsčiau ar rizikuoti ir važiuoti, ar pasilikti ir saugiai studijuoti Lietuvoje. Galiausiai nusprendžiau, kad taip, tikrai noriu vykti į Pietų Korėją. Juk tiek ilgai svajojau ir norėjau ten išvažiuoti, o tik dėlto jog atsirado baimė, pasilikti ir nemėginti atrodė kvaila. Ilgas kelias jau buvo nueitas, dabar tereikėjo sėsti ir išvažiuoti bei pasitikti naujus iššūkius.

Taip ir padariau!

6 – viza studijoms

Tvirtai nusprendusi, jog noriu išvykti reikėjo gauti vizą. Lietuvoje Pietų Korėjos ambasados nėra, o artimiausia yra Lenkijoje. Todėl su sese susiruošėme į trumpą vienos dienos kelionę į Varšuvą.

Kadangi ambasada yra Lenkijoje, prieš važiuojant reikia būti tikram, jog turi visus reikiamus dokumentus paruoštus. Ambasados puslapis yra tik lenkų ir korėjiečių kalbomis, bet išsivertus puslapį yra surašyti dokumentai, kurių jums reikia. Patarčiau parašyti elektroninį laišką į ambasadą, kad būti visiškai užtikrintiems, jog turite visus reikiamus dokumentus. Abejoju, ar būtų smagu grįžti ~480 km dėl vieno nepaimto popierėlio. Kadangi, po maždaug dviejų savaičių neturėjome laiko važiuoti atsiimti padarytos vizos, yra galimybė gauti ją paštu. Tačiau šią paslaugą reikia susiorganizuoti patiems.

viza i pietu koreja lenkijoje

Kelionė į Lenkiją vizai gauti

7 – skrydžio bilietai į Pietų Korėją

Paskutinis žingsnis yra nusipirkti bilietus! Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos į Pietų Korėją, deja, nėra. Taigi pirmą kartą skridau iš Rygos per Stambulą į Seulą. Kelionė trūko apie 16 valandų. Atgal skridau į Vilnių per Varšuvą. Bilietų kainos įvairios, jeigu pasiseka galima rasti bilietų kainuojančių apie 400 eurų.

8 – atvykimas ir gyvenimo pradžia bendrabutyje

Atvykimas! Rugpjūčio 23 dieną nusileidau Incheon’o tarptautiniame oro uoste. Pirmas įspūdis – karšta! Tuo metu buvo apie 30 laipsnių šilumos.

Mane su keliomis kitomis pirmakursėmis pasitiko universiteto atsiųsta savanorė ir palydėjo mus į bendrabutį, kuriame praleidau įdomų pirmąjį pusmetį.

rugsejo pirma pietu korejoje

Visi pirmakursiai

Stipendija

Viena iš priežasčių, kodėl dažnai jaunimas pasirenka nestudijuoti užsienyje, yra didelė studijų kaina. Mano universitetas turi stipendiją, kurią gauna geriausiai pasirodę stojantieji. Įmanoma gauti pilną, pusę ar trečdalį mokslų apmokančią stipendiją.

Aš gavau pilną stipendiją, kuri apmoka tik mokslus. Už apgyvendinimą, maistą, asmenines išlaidas turiu mokėti pati. Kad išlaikyti stipendiją, kiekviename pusmetyje reikia turėti bent 12 kreditų ir bendras pažymio vidurkis turi būti 3.0 (B). Mokslai Underwood’o tarptautiniame koledže kainuoja apie 14 000 dolerių metams.

Be stipendijos, kurią aš gavau, galima pretenduoti į need-based (pagal tavo socialinę padėtį) ar merit-based (už tavo pasiekimus) stipendijas. Underwood’o tarptautinis koledžas yra kur kas brangesnis, nei pagrindinės Yonsei studijos. Jei stojate į pagrindinį Yonsei, studijų kaina yra ~7000 dolerių. Neišsigąskite studijų kainos, nes stipendiją gauti yra tikrai įmanoma!

kur studijuoti pietu korejoje

Su draugėmis – bendrakursėmis

Visi aštuoni žingsniai sudėjus atrodo daug darbo, bet visa tai yra verta, jei tikrai norite keliauti, patirti kitokią kultūrą, išmokti kalbą ir kartu studijuoti. Tai yra tikrai įdomi ir vertinga patirtis jūsų gyvenimui.

Tik visų pirmiausia, ką turite padaryti – nuspręsti, ar tikrai to norite!

gyvenimas pietu korejoje studijuojant

Kraštovaizdis Pietų Korėjoje

Straipsnio autorė: Neda Černiauskaitė

maistas pietu korejoje

Ne tik naujos patirtys, bet ir nauji skoniai

Back to list

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *