Kelionės Lietuvoje, Kelionių patarimai

Atostogos Lietuvoje: 14 idėjų, ką veikti vasarą

atostogos lietuvoje ka veikti

Ilgai lauktos vasaros atostogos šiemet bus kiek kitokios. Daugeliui iš mūsų dėl karantino teko atšaukti atostogų planus, o kelionės į užsienį kol kas tikriausiai apsiribos tik kaimynėmis Latvija bei Estija. Tačiau nusiminti neverta – puikiai paatostogauti galima ir Lietuvoje. Juk vasara – geriausias metas mėgautis gamtos teikiamais malonumais, atrasti dar nematytus lankytinus objektus ar užsiimti aktyvia veikla gryname ore.

Siūlome 14 idėjų, kaip įdomiai bei turiningai praleisti vasaros atostogas Lietuvoje.

1. Stovyklavimas su palapinėmis.

Stovyklavimas su palapinėmis – puikus būdas praleisti savaitgalį ar net ilgesnį laiką gamtoje tiek su draugų kompanija, tiek su šeima ir vaikais. Grynas oras, pokalbiai ir dainos prie laužo ir nakvynė po žvaigždėtu dangumi – kas gali būti geriau?

Lietuvoje įkurta daugybė stovyklaviečių tiek prie ežerų ir upių, tiek ir prie pat Baltijos jūros. Kai kurios stovyklavietės yra mokamos, tačiau kartu suteikia daugiau patogumų – pavyzdžiui, dušą, virtuvėlę, prieigą prie elektros ir t.t. Jei nuspręsite stovyklauti gamtoje – svarbu žinoti, kad palapines statyti galima tik tam skirtose ir pažymėtose vietose.

Stovyklaviečių su patogumais sąrašą galima rasti camping.lt.

2. Nakvynė išskirtinėse vietose.

Tiems, kam stovyklavimas atrodo jau daug kartų išbandytas ar per daug paprastas būdas leisti atostogas, vertėtų pasidomėti išskirtinėmis nakvynės vietomis Lietuvoje. Pavyzdžiui, Tauragėje esančiame „Taurų nuotykių parke“ galima pernakvoti 8 metrų aukštyje kabančiame namelyje medyje, Klaipėdos r. Vinetu kaime – indėnų palapinėje arba prerijų namelyje, Kretingos r. – unikaliame japoniškame sode įrengtuose nameliuose, o Panemunės pilyje – net tikruose grafų apartamentuose.

Taip pat galite išbandyti glamping‘ą – „prabangų“ stovyklavimą, kai apsistojama išskirtinėse vietose gamtos apsuptyje su visais patogumais. Keletas glamping‘ą siūlančių poilsiaviečių: „Glamping club“ ar „Glamping Lithuania“ (abu Molėtų r.).

3. Žygiai pėsčiomis.

Jeigu norisi aktyvesnių atostogų ir šiek tiek pakrutinti kojas – išbandykite žygius pėsčiomis. Pažintinių takų ir įvairių pėsčiųjų maršrutų pilna visoje Lietuvoje: ar ieškote rimto iššūkio, ar tiesiog norite ramiai pasivaikščioti gamtoje su vaikais – žygio ilgį ir vietą galite išsirinkti pagal savo galimybes ir poreikius.

Išsamus Lietuvos pažintinių takų sąrašas su žemėlapiu nesedeknamuose.lt.

Pėsčiųjų žygius organizuojantys “TrenkTuras” šiuo metu siūlo išbandyti solo žygius. Daugybę skirtingo ilgio maršrutų visoje Lietuvoje rasite solo.trenkturas.lt.

Per Lietuvą taip pat eina Camino Lituano – šv. Jokūbo kelias, prisijungiantis ir prie Europos šv. Jokūbo kelių tinklo. Piligriminis, ir kartu turistinis bei pažintinis maršrutas yra padalintas į atskiras atkarpas – jas įveikti galima tiek po vieną, tiek kelias iš karto. Daugiau informacijos apie Camino Lituano rasite caminolituano.com.

4. Sveikatingumo ir SPA paslaugos.

Įvairios SPA procedūros, masažai, baseinai su pirtimis puikiai tiks atpalaiduojančioms atostogoms. Ne paslaptis, kad sveikatingumo paslaugomis Lietuvoje labiausiai garsėja Druskininkai ir Birštonas, tačiau SPA centrų galima atrasti ir Anykščiuose, Palangoje, Nidoje ir visuose didžiuosiuose miestuose.

Net nebūtina į sanatoriją vykti ilgam laikui – kartais ir dienos procedūrų pakanka atgauti jėgas, atgaivinti kūną ir sielą. Dar vienas privalumas – SPA paslaugomis galima mėgautis bet kokiu oru!

SPA centrų visoje Lietuvoje sąrašas čia: renginiai.kasvyksta.lt

5. Plaukimai baidarėmis ar kanojomis.

Daugelis iš mūsų esame išbandę plaukimą baidarėmis, tačiau dažniausiai tai būna dienos ar daugiausiai – dviejų dienų išvyka. Atostogas leidžiant Lietuvoje, galbūt vertėtų prisiimti didesnį iššūkį ir išbandyti ilgesnį keleto dienų maršrutą? Plaukimą baidarėmis galima derinti su nakvyne palapinėse, poilsiu kaimo turizmo sodybose su pirtimi ar kubilu, sustojimais pakeliui aplankant įvairius įdomius objektus.

Ieškantiems kiek kitokio plaukimo patiks kanojos: jose telpa daugiau žmonių, tad labai patogu plaukti kartu su visa šeima ar draugų kompanija. Baidarių ir kanojų nuomos punktų galima rasti bene kiekviename Lietuvos mieste ir miestelyje.

View this post on Instagram

Šiandien pirmą kartą su vaikais plaukėm baidarėm!🛶🛶🛶 ⠀ 🛶Nemeluosiu, neramu tikrai buvo, ypač ar Rūta išsėdės ir nesugalvos išlipt vidury plaukimo! Tačiau viskas buvo puikiai! ⠀ 📍Norite ir jūs smagaus plaukimo su vaikais, bet nedrįstate? ⠀ Pirmam kartu labai noriu rekomenduoti plaukimą Voke: ⠀ 👉 Galima rinktis trumpą ramią atkarpą, kurią mes įveikėm per 1.5 val. Puikus laiko ir atstumo derinys norint išmėginti kaip vaikas reaguos į baidarę apskritai ⠀ 👉 Plaukiant su vyresniais  vaikais galima  rinktis ilgesnius atstumus su nuvirtusiais medžiais, akmenimis, sraunesnėm vietom 🙂 ⠀ 👉 Vilniečiams nereikia važiuoti toli už miesto, Vokė nuo miesto centro nutolusi 15 min.automobiliu ⠀ 🚩 Kadangi pirmą atstumą įveikėm greitai ir lengvai, nusprendėm pratęsti plaukimą iki pat Grigiškių ir šioj atkarpoj jau turėjom nuotykių. Per visą upę buvo nuvirtęs medis, po kuriuo palindo ir priburbuliavo viena baidarė.  Bet viskas baigės gerai, Meda išsigando, bet sakė plauks dar, o mes pavargom ištraukt, bet pavyko ir įveikėm visą maršrutą 🙂 ⠀ 📍 Mano patarimai plaukiant su mažais vaikais, turėt užkandžių ir žinoma saugiai supakuotų atsarginių rūbų 🙂 ⠀ 🛶 o kada jūs pirmą kartą plaukėte su vaikais baidarėm? Kokia upė mėgstamiausia? ⠀ 🛶 Baidares nuomavomės iš Pipiro baidarių . . . . . #baidares #suseima #pipirobaidarės #laisvalaikis #savaitgalis #gamta #aktyvuslaisvalaikis #gamtoje #aktyviseima

A post shared by NėraBlogoOro (@nera_blogo_oro) on

6. Nacionalinių ir regioninių parkų lankymas.

Ar žinojote, kad Lietuvoje įkurti 5 nacionaliniai (Aukštaitijos, Dzūkijos, Žemaitijos, Kuršių Nerijos ir Trakų istorinis) ir net 30 regioninių parkų? Kiekviename iš jų atrasite daugybę įdomių lankytinų vietų: piliakalnių, apžvalgos bokštų, pažintinių takų, etnografinių kaimų, muziejų ir įvairių gamtos grožybių. Savaitgaliais patogu lankyti parkus, esančius netoli jūsų gyvenamos vietos. O gal per vasarą spėsite ir visus nacionalinius bei regioninius parkus aplankyti?

Saugomų teritorijų TOP lankytinos vietos pamatyklietuvoje.lt .

Visas regioninių parkų sąrašas čia: https://vstt.lrv.lt/

7. Pažintis su Lietuvos dvarų kultūra.

Pastaraisiais metais labai atsigavę ir atgiję Lietuvos dvarai ir pilys siūlo ne tik pažintį su dvarininkų kultūra, bet ir įvairias ekskursijas bei pramogas. Pavyzdžiui, Kretingos dvare galima aplankyti įspūdingą žiemos sodą, Gelgaudiškio dvare – sudalyvauti teatralizuotoje ekskursijoje, Kidulių dvare – pasimokyti dvaro šokių, paragauti dvarininkiškų vaišių ir vynų.

Daugelis Lietuvos dvarų gali pasigirti ir nuostabiais išpuoselėtais parkais, kuriuose malonu pasivaikščioti su šeima ar ramiai praleisti laiką su knyga rankoje.

Daug naudingos informacijos apie vertus aplankyti dvarus ir maršrutus galima rasti čia: lietuvos.dvarai.lt bei čia: welovelithuania.com.

8. Ekstremalios pramogos ir nauji potyriai.

Sakoma, kad jaučiamės jauni tol, kol dar galime pirmą kartą išbandyti tam tikrus dalykus. Ši vasara – puikus metas išpildyti ilgai atidėliojamas svajones, išbandyti naujus potyrius ir išmokti ką nors naujo. Galbūt jau seniai mąstote apie šuolį su parašiutu, kaitavimą, nardymą, skrydį oro balionu, lenktynes kartingų trasoje, plaukimą irklentėmis? Neabejoju, kad kiekvienam iš mūsų dar liko neišbandytų dalykų!

Štai keletas naudingų nuorodų:

9. Maisto ir gėrimų degustacijos.

Maisto ar gėrimų degustacijos – dar viena puiki idėja vasaros atostogoms, kurią galima išbandyti bet kokiu oru. Degustacijos metu ne tik pasimėgausite įvairiais gardumynais, bet ir sužinosite tam tikro patiekalo ar gėrimo atsiradimo istoriją, kultūrinį bei istorinį kontekstą.

Druskininkuose galima sudalyvauti šakočio kepime ir degustacijoje (romnesa.lt), Biržuose – apsilankyti alaus darykloje ir paragauti 6 rūšių alaus (birzualus.lt), Šilutės rajone – apsilankyti šeimos vyno ūkyje ir paragauti čia gaminamo vaisių ir uogų vyno (ceslovovynas.lt).

Trakuose esančioje Karališkoje Kibininėje organizuojamos karaimų ar totorių virtuvės patiekalų degustacijos (kibinas.lt), o Rokiškio kavinėje „Senas grafas“ – sūrio ir mėsos gaminių degustacija (senasgrafas.lt).

suriu degustacija lietuvoje

10. Tikras poilsis kaimo turizmo sodyboje.

Jeigu norisi pailsinti ne tik kūną, bet ir protą, per vasaros atostogas verta bent savaitei išsinuomoti kaimo turizmo sodybą, atsiriboti nuo interneto ir socialinių tinklų, ir tiesiog įsiklausyti į savo poreikius. Tokia skaitmeninė ar technologinė detoksikacija (angl. social detox), kai nesame atakuojami nuolatinio informacijos srauto, leidžia iš tikrųjų pailsėti, gerina nuotaiką ir bendrą savijautą. O kai nereikia nuolat skrolinti telefono – atsiranda daugiau laiko įvairioms mėgiamoms veikloms.

Kaimo turizmo sodybų galite ieškoti čia: atostogoskaime.lt ir čia: prieezero.lt.

11. Uogavimas, grybavimas, vaistažolių rinkimas.

Lietuvos gamta gausi gėrybių: visą vasarą šalies miškuose galime rinkti uogas, grybus bei įvairias vaistažoles. Tai ne tik įdomus ir sveikas, bet kartais net ir azartiškas užsiėmimas, mat leidžiant laiką gamtoje galima lenktyniauti su šeimos nariais ar draugais, kas daugiau gėrybių pririnks.

Prisirinkus uogų galima išbandyti įvairius uogienių, pyragų ir kitokių desertų receptus (pavyzdžiui, virtinukų su mėlynėmis receptas čia: beatosvirtuve.lt, aviečių keksiukų su baltu šokoladu receptas čia: antmedineslenteles.com, bruknių ir kriaušių uogienės receptas čia: susaukstuaplinkpasauli.blogspot.com), grybus džiovinti, konservuoti ir paruošti žiemai, o iš vaistažolių virti įvairias sveikuoliškas arbatas.

Apie vaistažolių rinkimą ir naudojimą daug naudingos informacijos čia: jadvyga.lt.

12. Įvairūs kursai ir nauji įgūdžiai.

Jeigu atostogas norite praleisti naudingai, vasarą galite skirti įvairiems kursams ar naujiems įgūdžiams įgyti. Pradėkite mokytis naują kalbą, patobulinkite profesijai naudingus įgūdžius, o galbūt užsibrėžkite tikslą kasdien bėgioti ar kitaip sportuoti?

Įvairių kursų už prieinamą kainą galima rasti internete, pavyzdžiui, udemy.com ar coursera.org.

13. Šeimos susitikimas su pramogomis.

Kai keliavimas į užsienį apribotas, žymiai lengviau atrasti laiko ir suorganizuoti linksmą šeimos (ar draugų kompanijos) susitikimą su žaidimais ir pramogomis. Pavyzdžiui, tiek vaikams, tiek suaugusiems patiks lobio paieškos žaidimas, kurį puikiai galima žaisti kur nors gamtoje. Jei patiems organizuoti nesinori ar trūksta idėjų – visuomet galima dieną praleisti pramogų ar nuotykių parke, pabėgimo kambaryje, o vėliau susirinkti kur nors gamtoje ar parke ir surengti pikniką!

Keletas pasiūlymų šeimos dienai:

Laipiojimo po medžius „Uno“ pramogų parkai Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Druskininkuose: unoparks.lt.

Nuotykių parkas “Ąžuolynė” Aukštadvario regioniniame parke: azuolyne.lt.

Dažasvydis Vilniaus r.: paintball.lt.

Belmonto nuotykių parkas: belmontonuotykiuparkas.lt.

seimos piknikas

14. Kinas po žvaigždėmis.

Pastaruoju metu įvairiuose Lietuvos miestuose atsidarė drive-in kino teatrai, tačiau jums net nebūtina niekur važiuoti – kiną po žvaigždėmis galite laisvai susiorganizuoti patys! Jums reikės projektoriaus (galima išsinuomoti arba pasiskolinti), projektoriaus ekrano (vietoje jo puikiai tinka ir tiesiog išskleista balta paklodė) ir vietos rodyti filmams – tai gali būti jūsų ar draugų sodyba, kaimas ar kita vieta gamtoje.

Sulaukite vakaro, sukvieskite šeimos narius ir kaimynus, ir mėgaukitės filmais po žvaigždėtu dangumi!

kinas lauke po atviru dangumi

Žemėlapiai žymėti aplankytas Lietuvos vietas

 • trip map dovanu kuponas zemelapiui ant drobes
  Dovanų kuponas
  30.00200.00
 • Lietuvos žemėlapis su smeigtukais - Smėlinis
  Lietuvos žemėlapis su smeigtukais – Smėlinis
  69.00199.00
 • 8LT Retro
  Lietuvos žemėlapis su smeigtukais – Retro melsvas
  69.00199.00
 • 6LT Juodas baltas
  Lietuvos žemėlapis su smeigtukais – Juodas/baltas
  69.00199.00
 • 7LT Pilkas baltas
  Lietuvos žemėlapis su smeigtukais – Pilkas
  69.00199.00
 • 4LT Mėlynas
  Lietuvos žemėlapis su smeigtukais – Tamsiai mėlynas
  69.00199.00
Back to list

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *