Krepšelyje nėra produktų.

Toliau įraše dalinuosi naudingais patarimais ir informacija, kuri padės susiplanuoti išvyką į šį Prancūzijos regioną. Glaustai apie kelionės planą, transportą, kainas ir aplinką.

nicos miestas ka veikti vasara

 

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis


Maršrutas ir planas

Išskridome iš Vilniaus šeštadienį po pietų (tiesioginiu skrydžiu į Nicą su Wizzair (2019 m.)), o grįžome atgal antradienį prieš vidurnaktį. Turėjome 2 pilnas dienas (sekmadienį bei pirmadienį). Bei du ilgesnius pusdienius skrydžių dienomis. Nusprendėme, kad geriausia turimas pilnas dienas skirti šalia esantiems miestams, o likusį laiką vakarais ir skrydžių dienomis skirti pačiai Nicai.

 

Mūsų planas:

1 diena. Atvykome vakare, įsikūrėme AirBnb butuke. Tuomet keliavome į Nicos pakrantę pasidžiaugti saulėlydžiu, vaizdais bei atsigerti vyno. Išsiaiškinome iš kokių stotelių ir kada vyksta autobusai į kitus miestus.

2 diena. Papusryčiavome Nicoje ir tuomet 82 autobusu keliavome į Ezę miestelį. Ten praleidome gerą pusdienį senamiestyje bei nusileidome Nyčės taku link paplūdimio, kur pailsėjome ir pasidžiaugėme saule. Atgal į Nicą grįžome traukiniu. Nicoje pavakarieniavome ir pasidžiaugėme vakarėjančiomis gatvėmis.

3 diena. Papusryčiavome Nicoje ir 100 autobusu nuvykome į Monaką. Monake praleidome visą dieną, aplankydami princo rūmus, Monte Carlo kazino, senamiestį, egzotinių augalų sodą ir pavaikščiodami po miestą. Vėliau grįžome atgal į Nicą tuo pačiu autobusu. Vakarienę pasigaminome patys.

4 diena. Papusryčiavome ir keliavome ant pilies kalno Nicoje. Ant kalno įsikūręs didelis parkas, po kurį pasivaikščiojome, pasigrožėjome miestu iš viršaus. Tuomet nusileidome į paplūdimį ir ten valandėlę pasikaitinome saulėje. Galiausiai suvalgėme picą, paragavome sangrijos ir keliavome link oro uosto 70 autobusu.

Šių dienų pilnai užteko, kad pamatytume pagrindines vietas. Lankantis ilgiau ir norint laiką leisti aktyviai, reiktų vykti į kitus miestus, kaip Kanus, Antibes arba nuomotis mašiną ir važiuoti plačiau po Rivjeros regioną.

Jei turite mažiau laiko, anksti išvykus iš Nicos, įmanoma Ezę ir Monaką aplankyti per vieną dieną. Eze yra pakeliui į Monaką. Galite:

  • vykti 82 autobusu iki Ezę senamiesčio. Jei yra laiko nusileisti į apačią link jūros ir iš ten važiuoti 100 autobusus toliau link Monako;
  • jei nenorite leistis į Eze pakrantę, tuomet nuo miestelio senamiesčio galite įlipti į 112 autobusą, kuris vyksta į Monaką.

kelione atostogos nicoje orai vasara


Transportas iš oro uosto į Nicą

Atskridome į oro uosto antrą terminą, iš kurio kursuoja miesto autobusai pažymėti 98 ir 99 numeriais, vežantys į Nicos centrą. Bilietą galite įsigyti iš vairuotojo, jo kaina €6 (2019 m.). Mes patys važiavome 99 autobusu, kuris važiuoja iki Nicos traukinių stoties (esančios senamiestyje), iš kurios pėsčiomis nuėjome iki išsinuomoto buto per AirBnb.

98 autobusas važiuoja kitokiu maršrutu, tačiau taip pat vyksta į centrą. Lengvai visą informaciją rasite tiesiog per Google Maps programėlę.


Kur apsistoti

Mes nuomojome mažus apartamentus miesto centre per AirBnb „Close to the Train Station and Jean Medecin avenue”, visai šalia traukinių stoties. Nors apartamentuose lova nebuvo pati patogiausia – vieta buvo tobulai tinkama turistaujant. Apsistojus miesto senamiestyje – lengvai pėstute pasieksite visus pagrindinius objektus: istorinius pastatus, pajūrį, restoranus ir parduotuves, autobusų stoteles.

Taip pat, maisto kainos restoranuose nėra pačios pigiausios. Jei norite kuo pigiau suktis šiuo klausimų, rekomenduoju rinktis apartamentus su virtuve, jog galėtumėte patys virti, kepti ar pasišildyti.

kelione i nica miestas is aukstai

 

Europos žemėlapis su smeigtukais – Safaris


Kainos

Kainos (2019 m.) Nicoje tikrai didesnės nei Lietuvoje. Tiek restoranuose, tiek parduotuvėse. Siūlyčiau, iš karto apgalvoti ar galite skirti lėšų restoranams kiekvieną dieną, ar vis dėl to gaminsite patys.

Vidutiniame ir geresniame restorane pagrindinio patiekalo kaina svyruoja nuo €20 iki €40. Alaus bokalas kainuoja nuo €6. Vyno taurės kaina panaši. Kava apie €2.80.

Pusryčiai kainuoja apie €15 asmeniui (omletas ar sumuštinis + kava).

Pigesnės alternatyvos valgyti kioskeliuose pardavinėjamus sumuštinius, picos gabalėlius, greito maisto restoranuose ir pan.

Maisto kainos parduotuvėje didesnės nei Lietuvoje, tačiau tikrai pigiau nei valgyti restorane. Kas nėra brangu – tai vynas, kurio butelio kaina panaši į Lietuvoje esančias.

Kuro kaina ~€1.7. Daugiau kainų pavyzdžių galite rasti numbeo.com.

ledai nicoje atostogos


Viešasis transportas Nicoje

Mieste ir tarp miestų kursuoja viešasis transportas, kurio maršrutus lengvai galite rasti per Google Maps programėlę (suvedę pradžios ir tikslo adresus). Tiek į Monaką, tiek į Ezę vykome viešuoju transportu. Bilieto kaina €1,50, nepriklausomai nuo to, kur išlipate (2019 m.). Stotelėse pateikti jose stojančių autobusų numeriai bei tvarkaraščiai. Bilietus galite įsigyti tiesiai iš vairuotojo.

Tarp miestų kursuoja traukiniai, kuriais galite nuvykti iki tikslo greičiau, bet brangiau ir be vaizdingo kraštovaizdžio pro langą. Traukinio bilieto kainos priklauso nuo vykstamo atstumo. Iš Ezė į Nicą asmeniui kainavo €2.90. Kai norėjome vykti iš Monako atgal į Nicą, kaina buvo apie €6-7 žmogui, tad nusprendėme vykti atgal su autobusu, kurio kaina €1.50. Traukinio bilietus Eze pirkome per tam skirta mobilią programėlę, kadangi stotelėje esantis automatas neveikė.

Išvykdami į oro uostą važiavome 70 autobusu, kuris važiuoja šalia pakrantės ir vietoj €6 (kurie kainavo iš oro uosto į miestą) sumokėjome €1.50. Šiuo atveju autobusas sustojo stotelėje šalia 1 terminalo.

Šalia šio terminalo, dešiniau esančioje stovėjimo aikštelė, sustoja kursuojantis nemokamas oro uosto autobusas vežantis iš 1 terminalo į 2 terminalą. Pėsčiomis iki 2 terminalo taip pat galite nueiti, tačiau užtruks laiko, nes atstumas nėra mažas. Terminalo numerį, iš kurio išvykstate, rasite ant bilieto ar skrydžių bendrovės programėlėje.

Viešasis transportas Nicoje tikrai tvarkingas ir patogus. Autobusai važiuoja ganėtinai dažnai ir laiku.

viesasis transportas nicoje prancuzijoje


Paplūdimiai

Nicos pakrantė ir šalia esančių miestų – akmenuota. Nepaisant to, daugelis gulasi tiesiog ant rankšluosčių arba išsinuomoja esančius gultus. Jei norite nors kiek pasidžiaugti smėliu po pėdomis, reiktų nuvykti į netoliese esantį miestelį Antibes. Mes patys ten nebuvome, bet žinau, kad ten galite rasti geltonio smėlio pakrantę.

Paplūdimiai tvarkingi, su dušais, bet be persirengimo kabinų. Taip pat yra viešieji tualetai, kurių kaina €0.50.


Maistas

Maisto pasirinkimas labai platus – nuo greito maisto restoranų iki vietų tiekiančių varlių kojeles. Gatvėse daug kioskelių siūlančių sumuštinius, bandeles. Taip pat nemažai kepyklėlių, kur galite įsigyti šviežios duonos, saldžių ir nesaldžių kepinių.

Miesto centre įsikūrę tvarkingi maisto prekybos centrai, kur galite įsigyti daržovių, sūrio, vyno, kepto maisto, žuvies ir pan. Turguje nebuvome, tik vienoje gatvelėje atradome žuvies prekeivius.

Šioje Prancūzijos vietoje virtuvėje jaučiama įtaka iš Italijos. Rasite panašių ar netgi labai itališkų picerijų, pastos patiekalų ir pan. Taip pat pusryčius jie dažnai valgo saldžius: bandeles, bagetę su džemu.

turgus nicoje vasara


Valiuta ir mokėjimai

Prancūzijos valiuta euras, tad keliaujant nieko keisti nereikia. Lengvai visur galite atsiskaityti tiek grynais, tiek kortele.


Kalba

Nicoje lengvai susikalbėjome angliškai. Netgi, kai aptarnaujantys žmonės gerai nemokėjo anglų, jie jautėsi laisvai rodydami gestais arba tiesiog su mumis kalbėdami prancūziškai, o mums tiesiog belikdavo spėti, ką jie galėjo pasakyti iš balso tono 🙂


Orai birželio mėnesį Nicoje

Lankėmės pirmosiomis birželio dienomis. Oras buvo pasakiškas (~24 °C). Dienomis saulėtoje vietoje karšta, tačiau pavėsyje atsikvėpdavome. Vakarai šiek tiek vėsesni, bet tobulai tikdavo po kaitinančios dienos. Taip pat svarbu, kad saulės UV indeksas didesnis, tad labai greitai galima raudonai nudegti – tad jei jūsų oda jautresnė, būtinai turėkite kepuraitę ir kremą nuo saulės.

Birželį tiek turistai, tiek vietiniai deginosi bei maudėsi. Tad drąsiai galite rinktis šį metą, netgi jei norite pagulėti tik paplūdimyje.

kelione i nica vasara ka aplankyti

 

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Juoda juoda naktis

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įrašas apie

Atnaujintas: 2019-06-10

Žemėlapiai keliaujantiems Europoje

Žiūrėti visus