Krepšelyje nėra produktų.

Juodkalnija, šalis turinti svetingus gyventojus, o už kiekvieno serpantino posūkio stebinanti vis įspūdingesniu kraštovaizdžiu. Tad atostogos Juodkalnijoje gali maloniai nustebinti!

Šioje jūros, kalnų ir šilumos šalyje praleidome savaitę laiko. Derinome tingias, lėtas dienas su kelione mašina ir nepamirštamais gamtos lobiais. Išskyriau 12 idėjų, ką galite pamatyti ir nuveikti. Juodkalnijoje lankėmės gegužės mėnesį, orai buvo karšti, bet nustebindavo lietumi ir griaustiniais. Dėl šių gamtos išdaigų negalėjome aplankyti visų šalies vietovių, tačiau aplankėme vienas populiariausių.


1. Budva ir miesto senamiestis

Budva – kurortinis miestas Adrijos jūros pakrantėje. Jame daug restoranų, kavinių, barų ir naktinių klubų. Miestas turi nedidelį uostą, kuriame rasite ištaigingų jachtų, o taip pat vietiniai pasiūlys savo laiveliais paplaukioti po apylinkes. Vaikščiodami aptiksite ne vieną parduotuvę ar prekybos centrą, kur galėsite įsigyti paragauti vietinio vyno ar kitų produktų.

Budvos pagrindinis lankomas objektas – miesto senamiestis. Pastatytas iš senų akmenų, siauromis gatvelėmis, čerpių stogais, langinėmis ir aplink vaikštančiais katinais. Senamiesčio širdyje įsikūrusi ne vieną kavinė, restoranas ir begalė turistinių parduotuvių. Architektūra žavi, tačiau visiškas nuturistinimas atima dalį žavesnio ir autentiškumo.

Google Maps nuoroda

budvos senamiestis juodkalnija kelione pavasari

budva juodkalnija kurortas

zuvies turgus budvoje juodkalnijoje

Budvos miesto senamiestis atostogos juodkalnijoje

Miestas turi pagrindinį paplūdimį, šalia kurio išsirikiavę barai ir restoranai. Pliusas, jog vakarieniaujant galima klausyti ošiančios Adrijos jūros; minusas, aplink rasite ne vieną skardinę, nuorūką ar skraidanti maišelį. Budvos paplūdimys nėra švariausias ir labai romantiškas. Norint pasikaitinti saulės atokaitoje, rekomenduojame paeiti toliau nuo miesto centro iki Mogren Beach.

budvos miestas juodkalnijoje

 

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis


2. Mogren Beach (paplūdimys)

Paplūdimys esantis nuošaliau nuo Budvos miesto centro. Jis yra už senamiesčio bei pasiekiamas dailiu taku, kurio viename šone aukštos dailios uolos, o kitame šone Adrijos jūra skalauja uolėtą krantą. Nuo miesto centro iki jo nueisite per maždaug 15 minučių. Mogren Beach privalumas krantai, kurie palyginti neakmenuoti, lyg smulkus žvyras ar stabus smėlis. Aplinka tvarkingesnė, o kartu jaukiau gulėti saulėje, kai šalia nedūzgia begalė turistų, kavinių ir spoksančių aplinkinių.

Jei degintis nenorite skirti daug laiko, verta šią vietą aplankyti tiesiog dėl pasivaikščiojimo, pikniko ant uolų ar vakarojimo šalia jūros. Paplūdimyje įrengta kavinė, tad jei neturėsite įsimetę užkandžių ar vandens, galėsite tai padaryti vietoje. Mogren paplūdimys taip pat patiks vaikams; nors ir stambus, smėlis smagesnis žaidimams bei malonesnis kojų padams. Taip pat paplūdimys pasižymi didesne švara nei anksčiau minėtas pagrindinis Budvos paplūdimys.

Google Maps nuoroda

Mogren Beach adrijos jura

Takas link Mogren Beach

Mogren Beach juodkalnijoje

Mogren Beach prie adrijos juros juodkalnija


3. Sveti Stefani

Nedidelis XV amžiaus žvejų miestelis įsikūręs tarsi mažoje saloje, jo šonus skalauja Adrijos jūra. Sveti Stefani stebina savo dailumu, raudonais stogais, akmeniniais namais ir vaizdu lyg iš pasakos. Šalia miestelio yra mokama parkavimo aikštelė, jei vyksite su mašina. Priešais miestelį akis džiugina sutvarkytas paplūdimys su gultais ir skėčiais. Patys jų neišbandėme, tačiau jei norite praleisti popietę tvarkingoje aplinkoje su romantišku vaizdu, manau už keletą eurų jums išnuomotų vietą.

Verta pasivaikščioti šalia Sveti Stefani bei paėjėti šiek tiek toliau esančiu taku. Beeinant atsivers vaizdas nuo kalvos, kur galėsite nusifotografuoti bei pasieksite kitą parką, jame galėsite prisėsti ar tiesiog skirti keletą minučių apsidairyti.

Google Maps nuoroda 

Sveti Stefani lankytina vieta juodkalnijoje

Sveti Stefani iš toliau

Sveti Stefani miestelis juodkalnijoje

Paplūdimys šalia Sveti Stefani

Sveti Stefani is tolo juodkalnija


4. Kotoro miesto senamiestis

Kotoro miestas įsikūręs šalia Kotoro įlankos, kuri techniškai netgi yra kanjonas. Miesto senamiestis tikriausiai vienas lankomiausių Juodkalnijoje bei yra įtrauktas į UNESCO saugomų teritorijų sąrašą. Jame begalė turistų ir turistams pritaikytų parduotuvių. Tačiau siauros gatvelės, pakabinti skalbiniai ir gėlės languose vis dar leidžia įsivaizduoti romantiškai vietinių gyvenimą. Miestą juosia apsauginė siena, ant kurios galite užlipti ir pasivaikščioti aplink. Už keletą eurų galėsite užlipti į sienos dalį, kurį driekiasi į patį kalną (atrodo tarsi maža Kinų siena).

Kotore verta pasivaikščioti pakrante, užsukti papietauti ar prisėdus vietinėje kavinėje pasimėgauti aplinka. Kaip ir kituose Juodkalnijos miestuose, sutiksite ne vieną katiną.

Google Maps nuoroda

Kotoro miesto senamiestis juodkalnija

Kotoro miesto senamiestis

Kotoro miestas Unesco juodkalnija

Kotoro miestas juodkalnijoje senamiestis

 

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Safaris


5. Petrovac miestelis ir pasivaikščiojimo takas

Miestelį aptikome netikėtai. Matydami žemėlapyje, jog yra paplūdimys ir lankytina vieta – nusprendėme užsukti. Petrovac turi dailų paplūdimį, daug kavinių, kur galite papietauti ar išgerti kavos. Taip pat senos pilies liekanas ir uolėtus krantus, kurie nuteikia romantiškai. Pamatysite, jog aukščiau ant uolų yra pėsčiųjų takas – takui skirkite laiko ir pasivaikščiokite.

Patys ten suvalgėme žuvies, išgėrėme kavos ir pasimėgavome, jog aplink nėra labai daug turistų. Vietiniai žvejai pakrantėje žvejojo, ošė jūra ir nors kava nebuvo pati skaniausia, akimirka tikrai buvo puiki!

Google Maps nuoroda

Petrovac miestelis juodkalnijoje lankytinos vietos

Petrovac miestas juodkalnijoje ka pamatyti

Petrovac pakrantė jūroje


6. Kotoro įlanka ir keltas

Šalia Kotoro įlankos įsikūręs ne vienas miestas ir miestelis. Važiuojant link Durmitor Nacionalinio Parko netikėtai atradome labai įspūdingą įlankos dalį. Važiavome besinaudodami maps.me programėlę ir tikėjau, jog maršrutas veda per tiltą. Bet! Pasirodo pasiekėme keltą. Šalia kelto stūkso dailus miestelis, kėlimasis kainavo vos kelis eurus, o vaizdai kitoje įlankos pusėje buvo pasakiški. Prie pat vandens driekiasi kelias ir sena daili gyvenvietė. Rekomenduoju persikelti ir skirti šiek tiek laiko pasivaikščioti, suvalgyti įsidėtus užkandžius ir pasigėrėti aplinkiniais vaizdais.

Keltas kursuoja kas keletą minučių visą dieną. Kelia ir mašinas, ir pėsčiuosius.

Google Maps nuoroda

Kotoro įlanka iš viršaus juodkalnijoje

Kotoro įlanka iš viršaus

atostogos juodkalnijoje keltas per kotoro įlanka

Vaizdas iš kelto

Kotoro įlanka juodkalnija


7. Lovčen nacionalinis parkas ir mauzoliejus

Lovčen nacionalinis parkas – vienas lankomiausių Juodkalnijoje. Jį mėgsta ir vietiniai, kuomet vasarą pakilus aukščiau į kalnus temperatūrą yra žemesnė. Parkas kalnuotoje vietoje, jame driekiasi serpantinų keliai ir staigūs posūkiai. Kalnai nėra aukšti, tačiau uolėti ir išskirtiniai. Kai kuriose vietose jie neapaugę ir primena lyg dideles uolų krūvas ar kokį nors kitos planetos paviršių. Parko teritorijoje galite rasti vaikščiojimo takų pėstiesiems, tačiau jei norite sužinoti, kurie tikrai verti dėmesio – siūlau užsukti į parko lankytojų centrą.

Populiariausios Lovčen objektas Njegoš mauzoliejus, stūksantis ant aukšto kalno. Šalia jo yra mašinų aikštelė, o iki mauzoliejaus teks įveikti ne vieną dešimtį laiptų. Pakilus į viršų atsiveria vaizdas į įspūdingas kalnuotas apylinkes. Į mauzoliejų galite patekti ne tik mašina, bet taip pat pėsčiomis nuo parko lankytojų centro. Pastarajam variantui reiktų suplanuoti daugiau laiko, nepamiršti pasiimti su savimi vandens ir užkandžių.

Google Maps nuoroda

mauzoliejus juodkalnijoje

Lovčen nacionalinis parkas Njegoš mauzoliejus

Lovčen nacionalinis parkas Njegoš mauzoliejus juodkalnija

Lovčen nacionalinis parkas Njegoš mauzoliejus kelias zemyn


8. Durmitor nacionalinis parkas ir Taros upės kanjonas

Durmitor nacionalinis parkas mums buvo gražiausia vieta, kurią aplankėme Juodkalnijoje. Parke stūkso įspūdingo aukščio kalnai, kurie žiemą pavirsta slidinėjimo kurortu. Jame taip pat yra aukščiausiai virš jūros lygio esantis Žabljak miestelis, kuriame galite apsistoti, jei planuojate kalnuose praleisti bent porą dienų.

Vienas iš lankomiausių Durmitor parko objektų – Taros upės kanjonas ir mūrinis tiltas per jį. Kanjono apačioje teka žydra kalnų upė, kuria siūloma paplaukioti valtimi (rafting), o virš kanjono pakabintas zip line, kuriuo galite perskristi prarają už 20 eur (2018 m.). Upės kanjonas yra antras giliausias pasaulyje kanjonas po Didžiojo kanjono Amerikoje.

Kanjono uolos ir kalvos stipriai žaliuoja, aplink rasite vietinių miestelių ir net būdami aukštai girdėsite, kaip ošia upė. Sakoma, jog Taros upės tiltas vienas gražiausių bei įkvėpė ne vieną dailininką. Rekomenduojame pasivaikščioti tiltu, pasimėgauti vaizdais, o jei turite daugiau laiko – pasidomėti pėsčiųjų takais šalia kanjono. Vaizdai magiški ir įtraukiantys.

Google Maps nuoroda

Durmitor nacionalinis parkas taros upės kanjonas tiltas

Durmitor nacionalinis parkas taros upės juodkalnijoje

Pasakiškos spalvos upė!

Durmitor nacionalinis parkas taros upės lankytina vieta juodkalnijoje


9. Juodasis ežeras

Juodasis ežeras dar vienas Durmitor parko pasididžiavimas. Jį nuolatos maitina tirpstantis kalnų sniegas, priešais stūkso įspūdingi kalnai, o aplink jį driekiasi 3 km takas, kuriuo galite pasivaikščioti ir pasigėrėti vaizdais. Pakrantėje įrengta daug suolelių, tad patogu prisėsti, iškylauti ir tiesiog mėgautis vaizdu.

Ežeras sudarytas iš dviejų didesnio ir mažesnio ežero, kuriuos jungia nedidelis kanalas. Tačiau vasaros mėnesiais vandeniui nusekus, teritorijoje atsiranda du ežerai – kanalas tampa sausas.

Šalia juodojo ežero praleidome gerą valandą, besiilsėdami po dienos kelionių ir įspūdžių. Taip pat parke radome Durmitor parko schemą su lankytinais objektais ir takais. Tad labai rekomenduoju pamačius šį stendą nusifotografuoti – padės rasti kitus maršrutus ir lankytinas vietas Durmitor parke. Kituose parko taškuose, tokio informacinio stendo nematėme.

Keliaujant su mašina, prie įėjimo į ežero teritoriją, galėsite palikti mašiną stovėjimo aikštelėje. Tačiau įėjimas bus mokamas – teks susimokėti parko mokestį bei mokestį už parkavimą.

Google Maps nuoroda

Juodasis ežeras durmitor parke juodkalnijoje

juodasis ezeras juodkalnija

juodkalnijos gamta Juodasis ežeras durmitor parkas

juodasis ezeras takas aplink ji juodkalnija

 

Europos žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis


10. Kelias link Bobotov Kuk

Bobotov kuk – aukščiausia Juodkalnijos viršūnė (2523 m). Keliaujant link pėsčiųjų tako į kalną, aplinkiniai vaizdai džiugina akis važiuojant kalnų serpantinais. Mums viešint Juodkalnijoje, kalnuose dar buvo ankstyvas pavasaris. Matėme, kad šviečia likusio sniego balto dėmės, tačiau nesitikėjome, kad matomas sniegas dar bent 2 metrų gylio! Deja, negalėjome mašina pasiekti tikslo, o oras ir sąlygos buvo gan rizikingi, kad kopti į kalnus be rimtesnių batų ir kito inventoriaus.

Mažas nusivilimas mus aplankė dėl sniego sienos, kuri užtvėrė tikslo pasiekimą. Tačiau! Vaizdai buvo vieni gražiausių visos kelionės metu. Kalnai šiek tiek primena Kanadą, Koloradą, bet tik čia matyti, kaip ganosi ožkos ir karvės juose. Nors šalis visa nusėta kalnais ir kalvomis, šie kalnai patys pačiausi.

Jei nesate didžiausias kalnų žygių mėgėjas, būtinai bent pravažiuokite keliu nuo Žabljak iki Sedlo. Sedlo – tai taškas kuriame būtų pradedamas žygis, tačiau nebūtina lipti į kalnus, norint pajausti dalį jų didybės. Vaizdai aplink maloniai nustebins ir tikrai norėsis sustoti, bent pusvalandį skirti pasigėrėti gamta.

Google Maps nuoroda

juodkalnijos gamta kalnai ka aplankyti

juodkalnijos kalnuose link Bobotov kuk

juodkalnijos keliai pavasari apsnigti Bobotov kuk

Sniego siena!

Bobotov kuk link juodkalnijos kalno virsukalnes

keliai juodkalnijos kalnuose Bobotov kuk


11. Apleisti paplūdimiai

Važiuojant Juodkalnijos pakrante, maps.me žemėlapyje ieškojau vietų sustojimui. Kai kuriais atvejais mus nuvesdavo tokiais įtartinais ir išbyrėjusio asfalto keliais, jog tiesiog apsisukdavom atgal. Tuomet vėl važiuodavom toliau iki kito, labiau pravažiuojamo tikslo.

Taip keliaudami pastebėjome, jog nemažai miestelių gan tušti, išparduodami namai, kai kur vietos labai apleistos. Netgi atradus neturistinį paplūdimį jame galite pamatyti kavinių liekanų ar kitų atributų. Tad jei norite atrasti kitą Juodkalnijos veidą – šiek tiek nuklyskite nuo standartinio maršruto.

apleisti papludimiai juodkalnijoje


12. Serpantinų keliai ir vaizdai pakeliui

Didžioji dalis šalies kelių – serpantinai. Nuolatos tenka leisti ar kilti į kalnus, o vaizdai pro langą dažnai stebina. Vienais atvejais tolumoje matysite Adrijos jūra, kitais kalnus ar miestelius. Sutiksite vietinių ožkų, karvių ir avių.

Kalnų slėniuose retkarčiais susidursite su tiesiais keliais ir tikiu, tai bus tikra atgaiva vairuotojui.

Važiuojant sustokite apžvalgos aikštelėse ar kitose saugiose vietose. Dažnai kraštovaizdis prie kelio vertas ir kelių nuotraukų.

serpantinu keliai juodkalnijos atostogos

keliu eismas juodkalnijoje

Eismo dalyviai

krastovaizdis keliaujant juodkalnijoje

atostogos juodkalnijoje pavasari

Turite patarimų ir norite pasidalinti patirtimi? Parašykite komentaruose!

Daugiau apie Juodkalniją skaitykite: „Kelionė į Juodkalniją – ką reikia žinoti”

Lietuvos žemėlapis su smeigtukais - Margaspalvis

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įrašas apie

Atnaujintas: 2018-05-19

Žemėlapiai žymėti aplankytas vietas

Žiūrėti visus