Krepšelyje nėra produktų.

Izraelis yra puiki atostogų kryptis, mat oras čia šiltas beveik visus metus, o veiklos atras tiek ramaus poilsio, tiek aktyvesnio laisvalaikio mėgėjai. Šalis turi net keturias jūras:

 • vakaruose daugiau nei 200 km tęsiasi Viduržemio jūros pakrantė,
 • pietuose – niekada neatšąlanti Raudonoji jūra,
 • rytuose – druskinga Negyvoji jūra
 • bei kartais jūra, kartais ežeru vadinamas Kineretas.

Prie kurios jūros atostogauti, priklauso nuo kiekvieno keliautojo poreikių bei interesų. Kviečiu susipažinti su 5 Izraelio kurortais ir išsirinkti tą, kuris labiausiai tinka Jums.


1. Tel Avivas

Prie Viduržemio jūros įsikūręs Tel Avivas – Izraelio verslo ir kultūros sostinė. Atostogos Tel Avive pradžiugins įvairių tipų keliautojus, mat paplūdimio poilsį čia galima derinti su aktyviu laisvalaikiu ir didmiesčio malonumais. Tel Avivo paplūdimiuose nuolat verda gyvenimas: žmonės sportuoja, žaidžia tinklinį, plaukioja baidarėmis ar irklentėmis.

Miesto pakrante iki senovinio Jafos uosto nutiesta promenada – mėgstamas pėsčiųjų ir dviratininkų maršrutas. Be pajūrio, Tel Avive veikia daugybė įdomių muziejų ir meno galerijų, čia įsikūrę geriausi šalies restoranai ir Artimųjų Rytų dvasia alsuojantys turgūs, o naktimis nenutyla žmonių pilnos kavinės, barai ir klubai.

Tel Avivas yra malonumų miestas, tad ir kainos čia atitinkamos. Už dvivietį kambarį paprastame viešbutyje teks pakloti bent 60-100 Eur, lova bendrabučio tipo kambaryje atsieis 20 Eur ir daugiau. Oras Tel Avive geriausias nuo balandžio iki lapkričio (tik rugpjūčio karštis ne visiems bus priimtinas), žiemos metu pasitaiko vėsių ir lietingų dienų.

 

Kurorto pliusai:

 • daug veiklos, puikus maistas, aktyvus naktinis gyvenimas;
 • geras susisiekimas su kitais Izraelio miestais (pvz. iki Jeruzalės – mažiau nei valanda kelio autobusu).

 

Kurorto minusai:

 • didelės apgyvendinimo kainos;
 • vasaros sezono metu miesto paplūdimiai gali būti pilni ir triukšmingi.

Tel avivas kurortai izraelyje

 

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Smėlinis


2. Netanija

Maždaug 30 kilometrų į šiaurę nuo Tel Avivo įsikūrusi Netanija – puikus pasirinkimas ramesniam poilsiui. Šis kurortas turi net 14 kilometrų ilgio smėlėtą paplūdimį, laikomą vienu geriausių ir švariausių Izraelyje. Netanija nuo senų laikų yra populiari tarp vyresnio amžiaus poilsiautojų iš Prancūzijos, Britanijos ir Rusijos, taip pat šeimų su vaikais. Šiandien čia galima sutikti įvairesnio tipo poilsiautojų, tačiau lyginant su Tel Avivu, Netanija išlieka gana ramus kurortas.

Plati Netanijos pajūrio promenada pilna vaikų žaidimų aikštelių, parkų ir fontanų. Centrinėje miesto aikštėje vyksta koncertai, įsikūrę daugybė barų, kavinių ir restoranų. Apgyvendinimo kainos patrauklesnės nei Tel Avive, o viešbučiai siūlo įvairias dienos ekskursijas po Izraelio lankytinas vietas. Netanijoje apsistoti galima ištisus metus, tačiau žiemos mėnesiais prie jūros gulėti bus per šalta.

 

Kurorto pliusai:

 • geras, švarus paplūdimys, tinkamas ramiam poilsiui su šeima;
 • žemesnės nei Tel Avive kainos.

 

Kurorto minusai:

 • išskyrus gulėjimą prie jūros, veiklos mieste nėra daug.

netanija kelione i izraeli


3. Eilatas

Izraelio pietuose prie Raudonosios jūros įsikūręs Eilatas – kurortas, kuriame visada vasara. Net ir gruodžio mėnesį čia šviečia saulė, o jūros vanduo sušyla iki 23° C. Kaip ir Netanija, Eilatas yra tinkamas poilsiui su šeima ir vaikais – jiems čia ypač patiks didžiulis akvariumas ir Delfinų rifas, kur galima susipažinti ir paplaukioti su natūralioje aplinkoje gyvenančiais delfinais. Pietinis Izraelio kurortas taip pat yra puiki vieta giluminiam ir paviršiniam nardymui – Raudonoji jūra garsėja savo spalvingais koralų rifais.

Eilate veikia daugybė kavinių, restoranų, barų, tačiau aktyvios veiklos ar lankytinų vietų čia nedaug. Norintys gali apsilankyti Negevo dykumoje, kelioms dienoms nuvykti į Jordaniją arba Egiptą – abiejų šalių sienos netoliese. Apgyvendinimo kainos Eilate nesikandžioja – ekonominį dvivietį kambarį galima rasti ir nuo 30 Eur.

 

Kurorto pliusai:

 • geras oras ištisus metus, šiltas jūros vanduo;
 • tinka atostogoms su šeima ir vaikais.

 

Kurorto minusai:

 • vasaros metu gali būti per karšta;
 • kurortas įsikūręs gana toli nuo kitų Izraelio lankytinų vietų.

eilatas kelione i izraeili


4. Ein Bokek

Ein Bokek yra nedidelis kurortas, įsikūręs pietinėje Negyvosios jūros pakrantėje – poilsį čia turėtų rinktis tie, kuriuos domina sveikatingumo paslaugos. Ein Bokek‘o viešbučiuose ir SPA centruose siūlomos įvairiausios procedūros – aliejų primenantis ir mineralais prisotintas Negyvosios jūros vanduo mažina kaulų ir sąnarių skausmus, o gydomasis purvas naudingas odai. Kurortas turi puikiai sutvarkytą paplūdimį su pavėsinėmis, daugybę Negyvosios jūros produktus siūlančių parduotuvių, įvairių kavinių bei restoranų.

Lankytinų vietų aplink Ein Bokek‘ą nedaug, tačiau galima organizuotis ekskursijas iki Masados tvirtovės ar Jeruzalės. Viešbučiai kurorte gana brangūs (pvz. 150-200 Eur už dvivietį kambarį), tačiau puikiai įrengti, dauguma turi baseinus. Negyvosios jūros klimatas atostogoms tinkamas ištisus metus.

 

Kurorto pliusai:

 • puikios SPA is sveikatingumo paslaugos;
 • geras oras ištisus metus.

 

Kurorto minusai:

 • vasarą gali būti per karšta;
 • aukštos apgyvendinimo kainos;
 • nedidelė veiklos įvairovė.

ein bokek izraelyje prie negyvosios juros

 

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Safaris


5. Tiberijas

Izraelio šiaurėje įsikūręs Tiberijas – didžiausias Galilėjos jūros (dar vadinamos Tiberiados ežeru arba Kineretu) kurortas. Tai tinkama vieta tiek ramiam poilsiui, tiek aktyvioms kelionėms po apylinkes. Iš Tiberijo labai patogu lankyti prie Galilėjos jūros išsidėsčiusias, krikčionybei svarbias ir Biblijoje minimas vietas, šiaurinius Izraelio miestus bei Golano aukštumas.

Gailėjos jūra yra pagrindinis Izraelio gėlo vandens šaltinis. Ežero vanduo maudynėms tinkamas nuo gegužės iki lapkričio, taip pat čia siūlomos įvairios vandens pramogos: irklentės, valtys, baidarės. Apsistoti Tiberijuje geriausia pavasarį arba rudenį, mat vasaros labai karštos, o žiemos gali būti lietingos. Mieste ir apylinkėse daug įvairių viešbučių, o kainos prasideda nuo 50 Eur už dvivietį kambarį.

 

Kurorto pliusai:

 • aplinkui daug lankytinų vietų, daugiau žalumos ir gamtos nei kitur Izraelyje.

 

Kurorto minusai:

 • oras nėra palankus atostogauti ištisus metus.

tiberijas kurortas izraelyje kelione

 

Pasaulio žemėlapis su smeigtukais – Margaspalvis

Akvilė

Autorė ir keliautoja

Gimiau ir užaugau Vilniuje, o šiuo metu gyvenu Izraelyje, kurio keistenybes ir savitumą vis dar bandau perprasti. Laisvalaikiu ne tik kemšu falafelius (nors tą darau irgi dažnai), bet ir nemažai keliauju, bėgioju, žygiuoju, rašau ir svajoju, o pagauta įkvėpimo savo įspūdžiais dalinuosi tinklaraštyje “Goja Keliauja”.

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Įrašas apie

Atnaujintas: 2018-10-05

Žemėlapis sekti aplankytas vietas

Žiūrėti visus