Kelionių patarimai

Juodasis turizmas – 13 šiurpiausių pasaulio vietų

kelione i cernobyli

Juodasis turizmas – sparčiai populiarėjantis kelionių tipas (apie jį trumpai užsiminėme tekste apie įdomiausius dokumentinius filmus). Keliauti į tokias vietas ryžtasi itin besidomintys istorija, ieškantys šiurpių patirčių ar tiesiog ištroškę išskirtinių potyrių ir žinių. Visose tamsiojo turizmo vietose buvo daugybė mirčių – dėl gamtos katastrofų, kito žmogaus rankos ar tiesiog nežinomos jėgos. Tad dėmesio: pažintinės kelionės tiems, kurie nebijo tamsos.

1) Savižudžių miškas, Japonija, netoli Fuji kalno

Ši vieta oficialiai vadinama Aokigahara ir užima 10 kvadratinių kilometrų plotą. Istoriškai ši vieta siejama su Japonų mitologija, kuri pasakoja, kad šiame miške yra demonų. Šis miškas toks tankus, kad sulaiko vėją, tad apsilankymas jame suteikia itin tylios ir klaikios vietos jausmą. Dėl neaiškių priežasčių šį mišką renkasi savižudžiai ir skaičiuojama, kad kasmet čia randama per 100 lavonų.

savizudziu miskas japonijoje

2) Oradour-sur-Glane, Prancūzija

Naujojoje Akvitanijoje esantis kaimelis Oradour-sur-Glane yra šiurpus priminimas apie Antrojo pasaulinio karo metu vykdytus SS-ininkų linčus. 1944 m. birželį, po D-dienos įsivežimo į Normandiją, Oradour-sur-Glane buvo apsuptas Vokietijos balionų po to, kai buvo atsiradusios kalbos, jog čia įkaitu laikomas SS pareigūnas. Siekdami nubausti visus kaimelio gyventojus, vokiečių kariai juos išrikiavo, liepė pateikti identifikavimo dokumentus, kad jie būtų patikrinti. Vietoje patikros kelis šimtus gyventojų (įskaitant moteris ir vaikus) pasitiko kulkų kruša. Buvęs Prancūzijos prezidentas Šarlis de Golis įsakė šio kaimelio neatstatyti ir palikti tarsi atvirą muziejų-memorialą, kuris primintų apie okupaciją.

belcite ispanijoje

belcite ispanija

3) Pripetė, Ukraina

Po sėkmės ir apdovanojimų sulaukusio HBO serialo, ekskursija į Černobylį tampa viena artimiausių juodojo turizmo krypčių iš Lietuvos. 1986-ųjų balandį įvykusi Černobylio atominio reaktoriaus avarija privertė evakuotis visą Pripetės miestelį. Dabar, praėjus daugiau nei 30-iai metų po avarijos, Ukrainos valdžia leidžia atvykti ekskursijai. Apleistas miestelis su ligoninėmis, mokyklomis, namais primena apie šiurpią tragediją, kuri nusinešė daugybės žmonių gyvybes, o dar daugiau suluošino visam gyvenimui.

apleisti butai po cernobylio avarijos

4) Leap Castle, Airija

Ši pilis savo kruviną istoriją pradėjo 13-ame amžiuje. Koplyčioje, kuri dabar vadinasi Kruvinoji koplyčia, buvo įvykdyta brolžudystė, daugybė žmonių buvo kalinami už pilies sienų, o kieme vykdomos kruvinos egzekucijos. Be to kalbama, kad pilyje gyvena daugybė dvasių, įskaitant ir vieną gerai atpažįstama dvasią, kuri vadinama Elemental. Ji atpažįstama iš pūvančios mėsos ir sieros kvapo. Restauracijos metu buvo surastas požeminis kalėjimas, į kurį buvo galima patekti tik per lubų angą. Jame surinkta daugiau nei 3 karučiai žmogaus kaulų ir smaigų, kurie užtikrino lėtą mirtį.

Leap Castle Airija

5) Lėlių sala, Meksika

Netoli Meksikos sostinės Meksiko, prie Teshuilo ežero yra šiurpi sala. Jos pavadinimas (La Isla de la Munecas) kilo iš tragedijos. Vienintelis salos gyventojas Julianas Sanatana rado nuskendusios mergaitės kūna kanale. Kūnas buvo apsėstas mergaitės dvasios, tad ji paveikė salos gyventoją ir jis ėmė pirkti lėles šiai mažai paskenduolei. Galiausiai dvasiai neužteko Juliano pastangų ir vyras buvo rastas paskendęs kanale, toje pačioje vietoje, kurioje buvo rastas mergaitės kūnas. Šiandien daugybė sudarkytų lėlių pasitinka turistus, kurie drįsta aplankyti salą. Ši vieta kraupiai atrodo dieną, o naktį galite pasijusti lyg tikrame košmare.

leliu sala meksikoje

6) Sedlec Ossuary, Čekija

Netoliese nuostabaus miesto Kurna Hora galima aptikti ypatingą romaninę bažnyčią. Jos išskirtinumas tas, kad jos dekorui panaudoti žmogaus kaulai. Manoma, kad visam bažnyčios dekortui ir baldams reikėjo nuo 40 iki 70 tūkstančių žmonių kaulų. Centrinis bažnyčios akcentas – šviestuvas, kuriam tikrai reikėjo panaudoti visus žmogaus kūne esančius kaulus. Beje šioje bažnyčioje buvo nufilmuota ir keletas siaubo filmų.

7) Alkatraso kalėjimas, JAV

Nuo 1934-ių iki 1963-ių metų veikęs kalėjimas buvo laikomas vienu saugiausiu. 2 kilometrai iki San Francisko, bei didžiausio saugumo priemonės sukurtos tai laikais. Vienu metu kalėjime buvo kalinami 1576-i žiauriausi nusikaltėliai, įskaitant gangsterius, gaujų vadus, psichopatus ir serijinius žudikus. Šiandien ten įrengtas muziejus, kuriame galima susipažinti su kriminalinio pasaulio istorija, apžiūrėti įvairiems žinomiems žudikams priklausiusius daiktus (pavyzdžiui Tedo Bandžio Volkswagen Beetle).

alkatraso kaleimas jav

8) Belčitė, Ispanija

Senas Ispanijos miestas Belčitė praėjusio amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje, per Ispanijos pilietinį karą, atsidūrė tarp dviejų armijų ir dviejų ideologijų. Netoli Saragozos esantis miestą 1937 m., po dvi savaites trukusios apgulties, užėmė respublikonai ir miestas buvo sugriautas. Po karo generolas F.Franco nusprendė nesulyginti miesto su žemėmis, nors iš Belčitės buvo likę tik griuvėsiai. Dabar Belčitė tebestovi kaip brutalaus fašistų režimo ir karo siaubo pavyzdys. Šiuo metu miestas-vaiduoklis ypač traukia turistus, jame filmuojami filmai.

prancuzija Oradour-sur-Glane

9) Aušvicas, Lenkija

Pietų Lenkijoje esantis miestas turi šiurpią įžymybę – Aušvico koncentracijos stovyklą. Skaičiuojama, kad joje mirė per 1,1 milijona kalinių, o 90% iš jų buvo žydai. Gyvenimo sąlygos koncentracijos stovykloje buvo žiaurios: kaliniai kankinami badu, nepakeliamu darbu, nežmoniškais medicinos eksperimentais, o jei ir tuomet nemirdavo – jų laukdavo dujų kamera. Be to siautė įvairios infekcijos. Po Antrojo pasaulinio karo Aušvico stovykla tapo holokausto simboliu. Čia įkurtas muziejus, kuriame yra 3 kambariai pilni aukų batų, akinių ir plaukų.

ausvico muziejus lankytinos vietos lenkijoje

10) Killing Fields, Kambodža

Žudynių laukais praminta beveik 300 vietų Kambodžoje. Jų istorija ta, kad Kambodžos diktatorius Pol Pot įsakė nužudyti daugiau nei 100 tūkstančių žmonių. Vienas žymiausių žudynių laukų ya Choeung Ek. Čia per ketverius metus buvo nužudyta 17 tūkstančių žmonių. Šiandien čia yra memorialas, kuriame įrengta eksplozija sudaryta iš daugiau nei 5000 kaukolių krūvos.

killing fields kambodza

11) Fukušima, Japonija

2011-ųjų kovo 11-oji sutraukė pasaulio žiniasklaidos dėmesį, kai paveiktas cunamio Fukušimos atominis reaktorius ėmė skleisti radioaktyvias medžiagas. Tai didžiausia tokio tipo katastrofa po Černobylio avarijos. Šiuo metu ten jau lankosi turistai, nors kai kurios zonos vis dar yra ypač pavojingos dėl čia esančios radiacijos.

12) Babenhausen kareivinės, Vokietija

Ši vieta išskirtinė tuo, kad šiose kareivinėse gyveno Antrojo pasaulinio karo kareiviai, čia nebuvo susišaudymų ar žudynių. Po karo kareivinės tapo nenaudojamos, tačiau aplinkiniai pastebėjo keistus dalykus: vaiduoklius su vokiškomis uniforminis, keista šviestų įsijungimą ir išsijungimą, kariškių šauksmus vidurnaktį bei žingsnius, lyg žygiuotų pulkas.

13) Banff Springs viešbutis, Kanada

1888-aisiai pastatytas įspūdingas viešbutis yra laikomas labiausiai apsėstu šalyje. Viena istorija pasakoja, kad moteris, pasipuošusi vestuvine suknele, žuvo lipdama laiptais. Jos suknelė pagavo žvakės liepsna, o moteris, bandydama ją užgesinti trypdama, suklupo, nusirito laiptais ir mirė dėl kaklo lūžio. Daugybė žmonių pranešė matę šią moterį-vaduoklį su vestuvine suknele, dažniausiai šokančią pokylių salėje. Kita istorija pasakoja apie šeimą, kuri buvo nužudyta kambaryje 873. Nors jis užmūrytas – lankytojai praneša, kad šiame aukšte mato nužudytosios šeimos vaiduoklius.

banf springs viesbutis

Žemėlapiai jūsų nuotykiams žymėti

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *