Kelionių patarimai

Ką veikti vasarą: 40 įdomių idėjų išbandyti per atostogas

ka veikti vasara idejos

Saulė ir šiluma pažadina ne tik gamtą, bet ir mus pačius: vasarą jaučiamės energingesni, norime išbandyti naujus dalykus, praleisti daugiau laiko gryname ore su šeima ar draugais. Todėl dabar puikus metas apgalvoti, ką per ateinančius tris mėnesius norime nuveikti, ir susidaryti vasaros idėjų sąrašą (angl. summer bucket list).

Net jeigu ir nepavyks visko įgyvendinti, toks sąrašas padės geriau suprasti savo tikslus, paskatins kūrybiškumą ir įgalins veikti. Be to, vasarą atsiradus laisvam savaitgaliui, dienai, ar popietei, visada po ranka turėsite daugybę idėjų veikloms – beliks išsirinkti!

Jeigu reikia šiek tiek įkvėpimo galvojant, ką veikti vasarą, siūlome net 40 idėjų, kurias galėsite išbandyti tiek lauke, tiek ir namuose.

1. Pabūkite turistais savo mieste

Tai labai paprasta, daug pasiruošimo nereikalaujanti idėja, kurią galima išbandyti turint laisvą dieną ar popietę, ir beveik bet kokiu oru. Pasiimkite fotoaparatą (ar tiesiog išmanųjį telefoną) ir pasileiskite tyrinėti miesto, kuriame gyvenate. Stenkitės neiti į jums įprastas vietas – užsukite į gatves, kavines, parduotuves, kur dar niekada nesate buvę, aplankykite muziejus ar galerijas ir pasidarykite atsiminimui keletą gražių nuotraukų.

Galite netgi prisijungti prie nemokamo organizuoto turo (tokių turų galima rasti daugumoje didžiųjų miestų, pavyzdžiui, čia.

2. Pasižiūrėkite filmą lauko kino teatre

Vasarą daugelis miestų rodo filmus atvirose erdvėse ar drive-in kino teatruose. Jeigu tokios vietos šalia jūsų namų nėra, galite lauko kino teatrą susiorganizuoti patys. Tereiks atrasti tinkamą vietą (pavyzdžiui, nuosavo namo kiemą ar kaimo sodybą), kur galėtumėt pastatyti projektorių ir ekraną (tam tinkama ir pakabinta paprasta balta paklodė). Įrenkite patogias vietas sėdėjimui, išsirinkite filmą, sukvieskite draugus, ir smagus vakaras – garantuotas!

kinas lauke iranga vasarai

3. Pasisėkite žalumynų daržą

Prisiekę sodininkystės mėgėjai teigia, jog nuosavame darže užsiaugintos daržovės – pačios skaniausios. Visgi jeigu laiko ir noro puoselėti dideliam daržui neturite, galite tiesiog pasisėti žalumynų balkone ar terasoje. Prieskonių darželis ne tik džiugins akį, bet ir paįvairins vasariškus patiekalus.

4. Leiskitės į baidarių žygį

Plaukimas baidarėmis – viena smagiausių vandens pramogų, kurią galima išbandyti tiek su įvairaus amžiaus šeimos nariais, tiek su draugų kompanija. Lietuvoje baidarių nuomos pasirinkimas – išties didelis: galite plaukti tiek nacionaliniais ar regioniniais parkais, tiek mieste įvairaus ilgio atstumus.

Keletas pasiūlymų:

5. Laidykite aitvarus

Aitvarų laidymas – atpalaiduojanti veikla, kuria galima užsiimti tiek mieste, tiek gamtoje, o ir patikti ji turėtų įvairaus amžiaus dalyviams. Aitvarą galima nusipirkti, tačiau daug įdomiau – susikonstruoti patiems. Internete galima rasti įvairių mokomųjų video, taip pat aitvarų gaminimo dirbtuves Lietuvoje siūlo Aitvarų perykla.

skraidinti aitvara ka veikti vasara

6. Pasigaminkite sangrijos

Taurė sangrijos – vienas puikiausių gėrimų, kuris padės atsigaivinti karštą vasaros popietę. Taip pat ji praskaidrins nuotaiką ir lietingą dieną, kai leidžiate laiką namuose žiūrėdami filmus.

Naminės sangrijos receptas.

7. Pasimėgaukite namų gamybos ledais

Kitas gaivinantis skanumynas, kurį galima pasigaminti namuose vasaros metu – ledai. Internete gausu gana paprastų naminių ledų receptų, kuriems gaminant galėsite panaudoti ir įvairius sezoninius vaisius ar uogas. Keletas pasiūlymų:

8. Išbandykite miško terapiją

Tikriausiai daugelis iš mūsų esame pastebėję, kokį malonų atpalaiduojantį poveikį turi paprastas pasivaikščiojimas miške. Iš tiesų, miško teikiamus privalumus jau seniai yra pastebėję japonai, kurie ir atskirą gydomąją metodiką išplėtojo – japoniškai vadinama Shinrin-Yoku, tai miško terapija arba miško maudynės.

Siekiant maksimalaus poveikio, miško terapiją geriausia išbandyti su profesionaliu gidu. Lietuvoje šia praktika užsiima Miško terapijos ir edukacijos centras.

misko terapija vasara

9. Perskaitykite po knygą kas savaitę

Jeigu šią vasarą ieškote intelektinio iššūkio, išsikelkite tikslą daugiau skaityti! Pavyzdžiui, galite pasižadėti sau perskaityti po naują knygą kiekvieną savaitę (ar net po kelias knygas – viskas priklauso nuo jūsų noro ir pasiryžimo!)

10. Išmokite naują užsienio kalbą

Dar viena protinė veikla, kuriai galite pasiryžti vasaros metu – naujos kalbos mokymasis. Įvairių kalbų kursų galima rasti savame mieste, o jeigu turite daugiau laiko ir galimybių – išvykite kalbos mokytis į užsienį. Tokiu būdu kalbos įgūdžius galėsite tobulinti bendraudami su vietos gyventojais, o kartu ir jų kultūrą geriau pažinsite.

11. Pradėkite lankyti šokių pamokas

Jeigu vis dar galvojate, ką veikti vasarą, užsirašykite į šokių pamokas! Tai smagi veikla, į kurią galite įsitraukti tiek vienas, tiek su partneriu. Be to, šiltuoju sezonu daugelyje miesto vietų vyksta atviri šokių renginiai, kurie yra puiki proga susipažinti su naujais žmonėmis ir gerai praleisti laiką.

Jeigu šokiai – ne jums, pagalvokite, į kokią kitą naują veiklą norėtumėt įsitraukti (galbūt tapybą, jogą, ar jodinėjimą žirgais?).

sokiu pamokos vasarai

12. Praleiskite naktį po žvaigždėtu dangumi

Puiki idėja šiltai vasaros nakčiai – sukvietus draugus praleisti naktį po atviru dangumi. Susiraskite vietą lauke (pavyzdžiui, sodyboje), įsisukite į miegmaišius, stebėkite žvaigždes ir dalinkitės smagiomis istorijomis, kol grynas oras privers užmigti.

13. Apsilankykite vandens pramogų parke

Vandens pramogų parkai gelbsti, jeigu gyvenate mieste ir neturite galimybės nuvykti prie ežero ar jūros, arba kai net ir vasaros metu pasitaiko prastas oras. Vandens pramogų parke galite praleisti visą dieną ar tiesiog atsipalaiduoti po darbo dienos – bet kokiu atveju, tokia veikla suteiks malonių įspūdžių ir vasariškos energijos.

14. Važinėkitės riedučiais

Važinėtis riedučiais Lietuvoje galima daugelyje miesto parkų, aikščių ir promenadų. Tai ir puiki vasaros pramoga, ir smagi treniruotė, kurią galite išbandyti tiek vienas, tiek su draugais ar šeimos nariais. Jeigu neturite nuosavų riedučių, juos daug kur galima išsinuomoti.

pasivezinejimas rieduciais idejos ka veikti vasara

15. Leiskitės į kelionę dviračiu

Kita fizinė veikla, idealiai tinkama vasarai – važinėjimas dviračiu. Tai kartu ir galimybė pasportuoti bei sustiprinti raumenis, ir kažkur nukeliauti, pamatyti naujas vietas ir pakvėpuoti grynu oru. Dviračiu galite važinėtis tiek po miestą, kuriame gyvenate, tiek susiorganizuoti ilgesnę kelionę su draugais, pavyzdžiui, Lietuvos pajūriu.

16. Praleiskite 24/48 val. be interneto, TV ir radijo

Šiais laikais jau sunku įsivaizduoti gyvenimą be socialinės medijos ir nepertraukiamo naujienų srauto. Visgi praleisti tam tikrą laiką (pavyzdžiui, 24 ar 48 val.) be interneto, TV ir net radijo, gali būti visai naudinga ir įdomi patirtis. Tokia „skaitmeninė detoksikacija“ padeda atsipalaiduoti, susikaupti ir iš naujo atrasti paprastus malonumus, tokius kaip knygų skaitymas ar bendravimas su artimaisiais.

17. Pasigaminkite jūros kriauklyčių karolius

Jeigu šią vasarą pavyks nukeliauti prie jūros – nepamirškite prisirinkti įvairių kriauklyčių ir akmenukų (o gal net gintarų pavyks atrasti?). Vėliau iš jų galėsite pasigaminti karolius ar kitaip kūrybiškai panaudoti.

18. Pastatykite smėlio pilį

Tikriausiai iš vaikystės atsimenate, kaip smagu būdavo pajūryje statyti smėlio pilis. Tačiau ir dabar tokia veikla galite užsiimti! Kad būtų įdomiau, kartu su draugais ar šeimos nariais surenkite smėlio pilių statymo varžybas – pasižiūrėkite, kam pavyks pastatyti didžiausią ar išskirtiniausią pilį. O jeigu ieškote dar daugiau iššūkių, pabandykite pastatyti ne pilį, o kokią kitą įdomią smėlio skulptūrą.

19. Praleiskite naktį prabangiame viešbutyje

Jeigu dar nesugalvojote, ką veikti per atostogas, o išvažiuoti į užsienį neturite galimybės, praleiskite bent vieną naktį prabangiame viešbutyje. Tai gali būti ir viešbutis tiesiog jūsų mieste – svarbiausia yra save kaip reikiant palepinti, puikiai išsimiegoti karališko dydžio lovoje ir pasimėgauti išskirtiniais patiekalais!

TOP 10 Vilniaus viešbučių trumpoms atpalaiduojančioms atostogoms

20. Suorganizuokite pikniką

Kas gali būti geriau už gardžius užkandžius ir gaivinančius gėrimus gamtoje su puikia draugų kompanija? Piknikas artimiausiame parke, pajūryje ar kur nors pievoje gali būti labai paprasta, bet smagi idėja vasarai.  

piknikas ka veikti vasara

21. Pradėkite rašyti dienoraštį

Šiltuoju metų laiku paprastai jaučiamės labiau motyvuoti, norime imtis pokyčių, tad tai puikus metas pradėti rašyti dienoraštį. Rašymas gali padėti geriau pažinti save, suvokti savo jausmus, gyvenimo tikslus, ir imtis veiksmų.

22. Sudalyvaukite tylos meditacijos stovykloje

Kita dvasiškai naudinga veikla, kurią galite išbandyti per vasaros atostogas – tai dalyvavimas tylos meditacijos stovykloje. Tokia meditacija padeda atrasti sielos ramybę, sutelkti dėmesį, išmokti gyventi čia ir dabar, ir tiesiog atsipalaiduoti.

Tylos meditacijos stovyklų galima rasti visoje Lietuvoje, pavyzdžiui, juos organizuoja Vipasanos asociacija.

23. Sudalyvaukite bėgimo renginyje

Jeigu šią vasarą norisi fizinio iššūkio, užsiregistruokite dalyvauti bėgimo renginyje. Nebūtina iš karto įveikti visą maratoną – išsikelkite sau sunkų, tačiau įveikiamą tikslą nubėgti 5, 10 ar 20 km.

Registraciją į 2021 m. Bėgimo renginius Lietuvoje galite rasti čia.

begti maratona vasaros metu

24. Išvykite į kelionę automobiliu

Kelionės automobiliu yra tikra vasaros atostogų klasika: tai ne tik puikus būdas aplankyti niekad nematytas vietas, bet ir puiki proga pabėgti nuo kasdienės rutinos. Pasinagrinėkite kelionių žemėlapį, išsirinkite kryptį ir leiskitės į nedidelį nuotykį kartu su antra puse, šeimos nariais ar draugų kompanija.

Vairuojant automobilį, jūs pats esate kelionės vadovas, tad galite keliauti, kaip tik patinka: visą maršrutą susiplanuoti iš anksto ar spontaniškai stoti patikusiose vietose.

Filmai apie keliones automobiliu: 20 puikių juostų, kurios numalšins kelionių troškulį  

25. Įsirenkite namelį medyje

Turbūt daugelis iš mūsų vaikystėje svajojo apie namelį medyje. Galbūt tai svajonei pagaliau lemta išsipildyti? Jeigu šalia jūsų namo ar sodybos auga didelis medis plačiomis šakomis, namelis medyje gali tapti smagiu vasaros projektu.

Nesvarbu, ar turite šeimą, ar esate vienas – tokį namelį galite pastatyti tiek savo vaikams, tiek sau. Tai gali būti puiki vieta leisti laiką su šeimos nariais, ar tiesiog vienumoje skaityti knygas, rašyti dienoraštį ir t.t.

pastatyti nameli medyje vasara

26. Aplankykite visus Lietuvos nacionalinius bei regioninius parkus

Ne visi turime galimybę keliauti į užsienį, tačiau kodėl gi nepakeliavus po Lietuvą? Išsikelkite tikslą per vasarą aplankyti visus nacionalinius bei regioninius parkus, o gal net visas 60 Lietuvos savivaldybių?

Lietuvos regioninių parkų sąrašą galite rasti čia.

Lietuvos saugomų teritorijų TOP lankytinos vietos čia.

Aplankytas vietas galite žymėti Lietuvos žemėlapyje su smeigtukais:

 • trip map dovanu kuponas zemelapiui ant drobes
  Dovanų kuponas
  30.00200.00
 • Lietuvos žemėlapis su smeigtukais - Smėlinis
  Lietuvos žemėlapis su smeigtukais – Smėlinis
  69.00199.00
 • 8LT Retro
  Lietuvos žemėlapis su smeigtukais – Retro melsvas
  69.00199.00

27. Išmokite plaukti banglente arba irklente

Išmokti plaukti banglente gali būti vienas smagiausių užsiėmimų vasarą, visgi daug kas priklauso nuo to, kur gyvenate, ir ar turite galimybę tam tikrą laiką praleisti prie jūros. Tuo tarpu plaukti irklente galima beveik bet kokiame vandens telkinyje – ar tai būtų ežeras, upė, ar paprastas tvenkinys.

Kad ir ką pasirinksite – tiek banglenčių, tiek irklenčių sportas padės sustiprinti ir labiau kontroliuoti kūną, suteiks adrenalino ir energijos pliūpsnį.

Banglenčių ir irklenčių kursus Lietuvos pajūryje organizuoja Vandens SUP‘ynės.

28. Išbandykite nuogalių maudynes

Šokti į ežerą ar jūros bangas visiškai nuogiems – tikrai maloni ir išlaisvinanti patirtis. Geriausia ją išbandyti šiltą vasaros naktį, kuomet aplinkui nėra pašalinių žmonių, o jūs galėsite mėgautis visiška laisve ir žvaigždėtu dangumi.

nuogaliu maudynes ka veikti vasara

29. Užsiimkite savanoriška veikla

Jeigu vasarą norite veiklos, kuri būtų ne tik smagi, bet ir prasminga, išbandykite savanorystę. Ar tai būtų savanoriavimas gyvūnų prieglaudoje, pagalba senjorams, dalyvavimas aplinkos tvarkymo talkoje ar kraujo donorystė – prisidėti prie visuomenės gerovės galite įvairiausiais būdais.

30. Iššokite su parašiutu

Jeigu šią vasarą norite patirti kažką beprotiško, gal pagaliau pasiryšite išbandyti šuolį parašiutu? Šios ekstremalios pramogos mėgėjai teigia, kad kritimas iš milžiniško aukščio suteikia neįkainojamą laisvės pojūtį.

Šuoliai parašiutu Šiauliuose

Šuoliai parašiutu Vilniuje

31. Skriskite oro balionu

Ne tokia ekstremali, bet vis tiek labai smagi pramoga vasarą – skrydis oro balionu. Puikūs potyriai ir kvapą gniaužiantys vaizdai – garantuoti!

Oro balionais paskraidyti galima įvairiose Lietuvos vietose. Daugiau informacijos čia.

32. Leiskite laiką supdamiesi hamake

Suptis hamake klausantis muzikos, skaitant knygas, snaudžiant ar tiesiog spoksant į dangų gali būti labai malonus ir atpalaiduojantis užsiėmimas. Jeigu pasitaikė šiltesnis oras ir uodai per daug nevargina – hamake galite praleisti ir visą naktį.

nakvyne hamake po atviru dangumi

33. Eikite uogauti ar grybauti

Vasarą Lietuvos miškai pilni įvairiausių gėrybių, tad pasiimkite pintinę ir leiskitės į gamtą uogų bei grybų ieškoti. Laikas, praleistas miške, jau savaime atpalaiduoja, o jei dar ir kokių mėlynių kibirėlį spėsite prisirinkti – gausite ir vitaminų, ir geros nuotaikos dozę.

34. Išsikepkite pyragą

Šiltuoju metų laikų mums prieinama tiek daug šviežių ingredientų, kad iš jų išsikepti naminį pyragą yra tiesiog būtinybė! Mėlynių ir rabarbarų pyragai – mano mėgstamiausi, tačiau internete galima atrasti įvairiausių receptų kiekvienam skoniui.

Keletas pasiūlymų:

35. Suorganizuokite BBQ vakarą su draugais

Jeigu galvojate, ką šią vasarą veikti su draugais, BBQ vakaras – paprasta ir smagi idėja. Maisto kepimas ant griliaus ar kepsninėje patiks daugeliui, o jei dar prie to pasiūlysite gardžių gėrimų ir gerų draugų kompaniją – įspūdžių pilnas vakaras garantuotas!

36. Išbandykite stovyklavimą su palapinėmis

Nors stovyklauti galima ištisus metus, vasara – geriausias ir maloniausias metas tą daryti. Susikraukite kuprinę su būtiniausiais daiktais, išsirinkite vaizdingą vietą palapinei ir mėgaukitės gamtos teikiamais malonumais.

Stovyklavimas su palapinėmis: patarimai, kaip tinkamai pasiruošti

37. Suorganizuokite vandens mūšį

Jeigu vasaros karštis darosi nebepakeliamas, o šokti į baseiną ar ežerą neturite galimybės, pabandykite suorganizuoti vandens mūšį su draugų kompanija ar šeimos nariais. Tam galite naudoti kelias priemones: vandens pripildytus balionus arba žaislinius vandens šautuvus. Kad ir ką pasirinksite, vandens mūšyje pralaimėjusių nebūna, mat pagrindinį tikslą – atsigaivinti – pasiekia visi dalyviai.

suorganizuoti vandens musi ka veikti vasara

38. Leiskitės į žygį pėsčiomis

Ieškantiems, ką veikti vasarą, ir norintiems iššūkių, žygiai pėsčiomis gali būti puikus pasirinkimas. Ilgesni žygiai reikalauja šiokio tokio pasiruošimo, tačiau gerų įspūdžių pasisemsite su kaupu.

Įvairių pėsčiųjų maršrutų galite rasti čia.

39. Praleiskite dieną basomis

Kartais gyvenime galima pasimėgauti ir visai mažais bei paprastais dalykais. Vienas iš jų – praleisti visą dieną basomis, geriausia kur nors gamtoje: kaime ant žolės ar paplūdimyje.

Vaikščioti basomis gali būti ne tik malonu, bet ir naudinga: šis užsiėmimas gerina kūno balansą ir savijautą, stiprina kojų raumenis ir net padeda sumažinti skausmą.

diena basomis

40. Stebėkite saulėtekį (arba saulėlydį)

Vasaros naktys trumpos, o kylanti ir tekanti saulė mums dovanoja nepakartojamus vaizdus. Vyturiams saulėtekio stebėjimas gali būti puikus būdas pradėti dieną, o štai pelėdoms tikriausiai labiau patiks dienos užbaigimas romantišku saulėlydžiu.

Vasaros nuotykius Lietuvoje sekite žemėlapyje su smeigtukais:

 • trip map dovanu kuponas zemelapiui ant drobes
  Dovanų kuponas
  30.00200.00
 • Lietuvos žemėlapis su smeigtukais - Smėlinis
  Lietuvos žemėlapis su smeigtukais – Smėlinis
  69.00199.00
 • 8LT Retro
  Lietuvos žemėlapis su smeigtukais – Retro melsvas
  69.00199.00
 • 6LT Juodas baltas
  Lietuvos žemėlapis su smeigtukais – Juodas/baltas
  69.00199.00
 • 7LT Pilkas baltas
  Lietuvos žemėlapis su smeigtukais – Pilkas
  69.00199.00
 • 4LT Mėlynas
  Lietuvos žemėlapis su smeigtukais – Tamsiai mėlynas
  69.00199.00
 • 9LT Senovinis
  Lietuvos žemėlapis su smeigtukais – Senovinis
  69.00199.00
 • 1LT Tamsiai žalias
  Lietuvos žemėlapis su smeigtukais – Tamsiai žalias
  69.00199.00
 • detalus lietuvos zemelapis safaris tripmap
  Lietuvos žemėlapis su smeigtukais – Safaris
  69.00199.00
akvile photo

Akvilė

Teksto autorė ir keliautoja
Gimiau ir užaugau Vilniuje, o šiuo metu gyvenu Izraelyje, kurio keistenybes ir savitumą vis dar bandau perprasti. Laisvalaikiu ne tik kemšu falafelius (nors tą darau irgi dažnai), bet ir nemažai keliauju, bėgioju, žygiuoju, rašau ir svajoju, o pagauta įkvėpimo savo įspūdžiais dalinuosi tinklaraštyje “Goja Keliauja”.
Back to list

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.