Apie žemėlapius

Nutrinamas žemėlapis ar žemėlapis su smeigtukais – ką rinktis?

Nutrinami žemėlapiai – ganėtinai populiarus būdas žymėti ir stebėti aplankytas šalis. Jų kaina dažnai mažesnė nei ant drobės paruoštų žemėlapių, tačiau šie du variantai turi žymius skirtumus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį prieš renkantis savo kelionių žemėlapį.

pasaulio kelioniu zemelapis su smeigtukais ir nuotraukomis

NAUDOJIMAS

Žemėlapiai ant drobės su smeigtukais, naudojami žymėti konkrečias ir tikslias aplankytas geografines vietas. Taip pat jie tinkami įamžinti giminaičių ir artimųjų namus; vykstančius renginius ar verslo plėtros taškus. Tokie žemėlapiai gali būti naudojami daug kartų vis iš naujo susmeigiant smeigtukus pasirinkta tema.

Žemėlapis ant drobės kaip paveikslas papildo namų interjerą ir dažnai tampa pagrindiniu kambario akcentu. Jo pakabinimui nereikia išlaidauti – jis pilnai paruoštas ir užtemptas ant porėmio, tereikia poros varžtelių sienoje.

Nutrinami žemėlapiai yra plakatai, kurių pakabinimui ir įrėminimui dažniausiai reikia išleisti papildomų lėšų bei laiko. Kitu atveju nutrinamas žemėlapis dažnai lieka paslėptas stalčiuje.

Taip pat nutrinami žemėlapiai yra padengti specialia trinti skirta danga (kaip kad loterijos bilietai) ir po kiekvieno pažymėjimo reikia papildomo valymo ar dulkių surinkimo. Tokio tipo žemėlapyje žymimos šalys, o ne konkrečios aplankytos vietos.

GEOGRAFINĖ INFORMACIJA

Žemėlapiai su smeigtukais dažnai būna pilni geografinių detalių. Tuo tarpu nutrinami žemėlapiai, nors ir turi geografinę informaciją, ji yra paslėpta po nutrinamu sluoksniu. Kol nenuvyksite į atitinkamą šalį, tol negalėsite jos išnagrinėti.

Kaip žymimos kelionės žemėlapyje su smeigtukais?

 • smeigtukais yra žymimos konkrečios aplankytos vietos, kaip miestai, ežerai ar kitos detalės;
 • smeigtukų pagalba galima sužymėti netgi kruizo maršrutą;
 • naudojant įvairių spalvų smeigtukus, galima jiems sukurti reikšmes ir taip žymėti atskirų žmonių ar laikotarpių keliones;
 • visa šeima gali žymėti savo keliones viename žemėlapyje (pvz., skirtingų spalvų smeigtukais);
 • iš karto matomos visos geografinės detalės padeda tyrinėti, plėsti geografines žinias bei planuoti naujas keliones;
 • galima žymėti ir tik planuojamas aplankyti ar svajonių šalis;
 • šalia galima prisegti nuotraukas, ant smeigtukų pritaisyti lapelius su lankymosi data ir naudoti kitus kūrybinius sprendimus.

nutrinamas zemelapis auksinisKaip žymimos kelionės nutriname žemėlapyje?

 • nutrinama visa šalis, o ne konkretus miestas. Pvz., jei lankėtės Varšuvoje, turite nutrinti visą Lenkiją;
 • nutrinant žemėlapį jo paviršius yra šiek tiek pažeidžiamas. Laikui bėgant jis gali atrodyti ne taip solidžiai ir kokybiškai;
 • nutrinamas žemėlapis labiau tinkamas vieno žmogaus kelionėms, kadangi trinant vietas su visa šeima, gali būti sunku atsekti, kur kieno aplankyta šalis;
 • dėl geografinių ir gaminimo aspektų, gali būti sunku pažymėti netradicinius sprendimus: keliones jūromis, oro uostus, paplūdimius ir pan.;
 • nėra galimybės pažymėti svajojamas aplankyti šalis.

IŠVADOS

Nutrinamas žemėlapis puikiai tinka, kaip nebrangi žemėlapio versija, smagus praleidimas trinant šalis ir šalių geografijai mokytis.

Jei norite nutrinamo žemėlapio, rekomenduojame Compass Travel Map žemėlapius (https://compasstravelmap.lt/).

Žemėlapis su smeigtukais rekomenduojama tiems, kas ieško stilingos interjero detalės, nori tiksliau žymėti keliones vienas ar su šeima bei siekia namus žemėlapiu papuošti ilgam.

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *