Filmai apie keliones

15 žiemiškų kelionių filmų, kuriuos verta pažiūrėti belaukiant švenčių

kalediniai filmai

Keičiantis metų laikams, keičiasi ir mus dominantys filmai. Kai dienos trumpėja, ir nenumaldomai artėja gražiausios metų šventės, taip ir norisi susisukti į šiltą pledą ir su puodeliu garuojančios kakavos pasižiūrėti kokią gerą kalėdinę juostą.

Šiam šventiniam sezonui atrinkome net 15 su kelionėmis susijusių, nuotykių kupinų filmų, kurie padės pamiršti kasdienius rūpesčius ir praskaidrins tamsų žiemos vakarą. Tai ir klasikinės kalėdinės komedijos, ir žiemiškos dramos, ir net filmai su siaubo elementais – kiekvienas galės atrasti kažką pagal savo skonį.

Kalėdiniai kelionių filmai

Atostogos / The Holiday (2006)

Daugelio žiūrovų pamėgtas filmas, „Atostogos“ pasakoja apie dvi moteris, amerikietę Amandą (Cameron Diaz) ir britę Airisę (Kate Winslet), kurios kalėdinių atostogų metu nusprendžia apsikeisti namais: Amanda išvyksta pagyventi į snieguotą Angliją, o Airisė – į saulėtąjį Los Andželą. Nors ką tik išgyvenusios skyrybas, abi moterys naujoje aplinkoje atranda ir naują meilę. „Atostogos“ – neįpareigojanti romantinė komedija, puikiai tinkanti šventiniam sezonui.

Filmą galima pasižiūrėti Netflix.

Paskutinės atostogos / Last Holiday (2006)

„Paskutinės atostogos“ – tai jausminga komiška drama, kurioje Queen Latifah vaidina Džiordžią, paprastą ir kuklią universalinės parduotuvės pardavėją. Vieną dieną moteris sužino, kad jai gyventi teliko vos keletas mėnesių. Džiordžia laiko veltui neleidžia: pasiėmusi visas gyvenimo santaupas, ji išvyksta į prašmatnią kelionę žiemiškoje Europoje ir pajunta visišką laisvę.

Holiday in the Wild (2019)

Ne visai tipinis kalėdinis filmas, „Holiday in the Wild“ pasakoja apie vyro ką tik paliktą moterį (Kristin Davis), kuri nusprendžia išvykti į solo kelionę Zambijoje. Čia ji sutinka drambliais besirūpinantį gamtosaugininką (Rob Lowe) ir nusprendžia apsistoti jo prižiūrimame dramblių rezervate. „Holiday in the wild“ – nuostabi istorija apie savęs atradimą ir meilę.

Filmą galima pasižiūrėti Netflix.

Smagios Haroldo ir Kumaro Kalėdos / A Very Harold and Kumar Christmas (2011)

„Smagios Haroldo ir Kumaro Kalėdos“ – trečiasis filmas iš Haroldo ir Kumaro serijos, visgi jį tikrai galima pažiūrėti ir nemačius pirmųjų dviejų. Juosta pasakoja apie du „žolytę“ parūkyti mėgstančius draugus, susitikusius po keleto metų nesimatymo. Šį kartą Haroldas ir Kumaras patraukia į Niujorką, kur ieškodami idealios Kalėdų eglės, įsivelia į pašėlusius nuotykius.

Kūčiukai, narkotikai ir seksas / The Night Before (2015)

Dar viena linksma kalėdinė komedija, „Kūčiukai, narkotikai ir seksas“ pasakoja apie tris vaikystės draugus – Etaną (Joseph Gordon-Levitt), Isaką (Seth Rogen) ir Krisą, kurie laikosi tradicijos kasmet kartu praleisti Kūčių vakarą. Šiais metais jie leidžiasi ieškoti slapto „Spragtuko“ vakarėlio, kuris vyksta kažkur šventiškai pasipuošusiame Niujorko mieste.

Tangerine (2015)

„Tangerine“ – komiška drama, unikali tuo, kad nufilmuota vien iPhone 5S išmaniaisiais telefonais. Filmas pasakoja apie Sindirelą, transseksualią sekso darbuotoją, kuri Kalėdų išvakarėse baigia 28 dienų kalėjimo bausmę. Holivude susitikusi su drauge, Sindirela sužino, kad jos vaikinas ją apgaudinėja ir leidžiasi jo ieškoti. Filmas įdomiai parodo retai matomą Holivudo pusę.

Kalėdų princas / A Christmas Prince (2017)

Karjeros siekianti žurnalistė Amber gauna pasiūlymą nuvykti į išgalvotą Aldovijos karalystę bei parengti straipsnį apie vietinį princą, kuris po tėvo mirties rengiasi perimti sostą. Merginai pavyksta ne tik iš arti pažinti mergišiaus etiketę nešiojantį princą, bet ir įsivelti į karališkas intrigas. Filmo veiksmas vyksta kalnuose ir dar prieš pat Kalėdas, tad šventinės nuotaikos tikrai pakaks. „Kalėdų princas“ turi ir du tęsinius: „Kalėdų princas: karališkos vestuvės“ bei „Kalėdų princas: karališkas kūdikis“.

Filmą galima pasižiūrėti Netflix.

Reikalai Briugėje / In Bruges (2008)

„Reikalai Briugėje“ – kriminalinė juodojo humoro komedija, kurioje pagrindinius vaidmenis atlieka Colin Farrell, Brendan Gleeson ir Ralph Fiennes. Po liūdnai pasibaigusio darbelio, du samdomi žudikai išvyksta į Briugę Belgijoje – čia jie tikisi palaukti, kol viskas nurims. Kalėdiškai pasipuošusiame mieste vyrai susiduria su asmeniniais iššūkiais ir pradeda abejoti savo karjeros pasirinkimu.

Žiemiški kelionių filmai

I’m Thinking of Ending Things (2020)

Į žanro rėmus sunkiai telpantis surealistinis psichologinis trileris pasakoja apie jauną moterį (Jessie Buckley), kuri kartu su savo vaikinu (Jesse Plemons) išvyksta aplankyti jo tėvų (Toni Collette ir David Thewlis), gyvenančių nuošalioje fermoje. Įkalinta keistame name siaučiant pūgai, moteris pradeda abejoti viskuo, ką manė žinojusi apie save, savo vaikiną ir apskritai tikrovę.

Filmą galima pasižiūrėti Netflix. 

Bjaurusis aštuntukas / The Hateful Eight (2015)

Puikus Quentino Tarantino vesternas, „Bjaurusis aštuntukas“ yra pilnas įtampos, veiksmo, kraujo ir šmaikštaus humoro. Filme vaidina daugelis žymių aktorių (Samuel L. Jackson, Kurt Russell ir Jennifer Jason Leigh – tik keli iš jų), kurie įkūnija aštuonis nepažįstamus žmones, susitikusius nuošalioje miško trobelėje siaučiant pūgai. Kaip ir reikia tikėtis, viskas pakrypsta netikėta linkme.

Filmą galima pasižiūrėti Netflix.

Kalnas tarp mūsų / The Mountain Between Us (2017)

„Kalnas tarp mūsų“ – jaudinanti drama, kurioje pagrindinius vaidmenis atlieka Kate Winslet ir Idris Elba. Tai istorija apie du nepažįstamuosius, kurie nukritus lėktuvui atsiduria snieguotuose kalnuose. Supratę, kad pagalbos nesulauks, jie nusprendžia leistis į pavojingą kelionę per laukinę gamtą.

Viešbutis „Didysis Budapeštas“ / The Grand Budapest Hotel (2014)

„Viešbutis „Didysis Budapeštas““ – ne visai kalėdinis filmas, tačiau jo veiksmas vyksta snieguotų peisažų apsuptame, aukštai kalnuose įsikūrusiame legendiniame viešbutyje. Šmaikšti ir stilinga Wes Andersono juosta pasakoja apie viešbučio durininką Gustavą (Ralph Fiennes) ir jo jaunąjį kolegą Zero Moustafą. Bičiuliai priversti ginti viešbučio garbę po prabangaus paveikslo vagystės.

Filmą galima rasti Go3.lt

Fargo (1996)

Brolių Cohenų filmas, „Fargo“ – tai tikra žiemiška klasika, kupina snieguotų kraštovaizdžių, paslapčių ir juodojo humoro. William H. Macy čia įkūnija Džerį, finansinių sunkumų kamuojamą automobilių pardavėją, kuris nusprendžia už išpirką inscenizuoti savo žmonos pagrobimą. Jo planas baigiasi kraujo praliejimu, o nusikaltimus aiškintis imasi Minesotos policijos viršininkė (Frances McDormand).

Narnijos kronikos: liūtas, burtininkė ir drabužių spinta / The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch & the Wardrobe (2005)

Jeigu esate fantastinių filmų mėgėjas, būtinai pažiūrėkite pirmąją juostą iš Narnijos kronikų serijos. Ji pasakoja apie keturis vaikus (Piterį, Susaną, Edmundą ir Liusę), kurie per karą išvežami iš Londono į pagyvenusio profesoriaus namus kaime. Vieną dieną bežaisdama Liusė pasislepia spintoje ir netyčia patenka į stebuklingą pasaulį, vadinamą Narnija. Mergaitė netrukus sužino, kad Baltoji ragana pavertė Narniją amžinos žiemos kraštu, kuriame nebūna Kalėdų.

Kur tu pradingai, Bernadeta? / Where’d You Go, Bernadette (2019)

Šioje komiškoje dramoje Cate Blanchett įkūnija Bernadetą Foks, kadaise žymią architektę, dabar gyvenančią Sietle su vyru Eldžiu ir jų dukra Bri. Norėdami apdovanoti dukrą už gerus pažymius, tėvai pažada jai šeimos kelionę į Antarktidą. Kamuojama agorafobijos, Bernadeta nerimauja dėl kelionės, tačiau galiausiai nugali savo baimes. „Kur pradingai, Bernadeta?“ – linksmas ir jausmingas filmas, kuriame išvysite nuostabius sniegu ir ledu padengtos Antarktidos vaizdus.

Back to list

Kitos istorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.